Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Усеща ли се разлика в бързодействието на форума? Питам конкретно за времето от клик към започване на зареждане на нова страница, иначе спрямо временния хост определно в ITD ще да е по-бързо.

Определено се усеща и най-вече защото query-тата от базата естествено вървят по-бързо. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Екстра :)

 

Facebook и Twitter Connect вече работят. С Facebook се логнах без проблем, при Twitter при логин (не регистрация) ми дава грешен mail/pass, но да се надяваме, че поне регистрацията работи както трябва.

 

ЕДИТ: Вече работи. Като последствие вече всеки може да се логва не само с username, но и с e-mail.

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

Определено забелязвам сериозно подобрение в скоростта.Особено много се усеща при снимките.Направо лети...В офиса ползваме Евроком....у нас още не съм пробвал, но довечера ще видим...Тъкмо ще е и час пик.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с отварянето на "bulforum.com". Вчера цял ден си пиша така и се чудя защо не се отваря...

На пинг/трейс какво ти връща?

Link to comment
Share on other sites

На пинг/трейс какво ти връща?

 

Ами сега се отваря, но вчера цял ден не се отваряше така. Днес също. След като отворих www.bulforum.com, и bulforum.com започна да се отваря. Сигурно нещо кеша на DNS-а..

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо все още не получавам известия по мейл за получени лични съобщения във форума. При мен ли е само проблема?

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо все още не получавам известия по мейл за получени лични съобщения във форума. При мен ли е само проблема?

При мен си работи без проблеми. Сега погледнах и логовете на форума и не виждам да има регистрирани грешки с твоят адрес. Настройките ти също са наред. Няма логика да не ги получаваш. Адреса ти е правил нали?

Link to comment
Share on other sites

При мен е бил проблема. Бяха в СПАМ. Адреса или формата на съобщението сигурно са се променили. Всичко е наред вече. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това бъг на форума ли е или е от ютуба нещо?

Като използвам медиа ббкод за да вкарам видео

http://www.youtube.com/watch?v=l0zLe7xASQ0

работи!

Обаче като добавя

&t=0m34s

за да обознача от коя секунда да започва видеото, получавам грешка като натисна плей, иначе ако зареда целият линк в адрес бара на броузъра

http://www.youtube.com/watch?v=l0zLe7xASQ0&t=0m34s

тогава всичко си работи.

 

Пример:

С таг за време!

http://www.youtube.com/watch?v=l0zLe7xASQ0&t=0m34s

Линк без таг за време!

http://www.youtube.com/watch?v=l0zLe7xASQ0

 

Съшо... ако пусна линк без медиа ббкод, той пак се зарежда като видео... аз мога да искам да пусна само линк. По подразбиране трябва да го зарежда с УРЛ ббкод, не с медиа ббкод... не знам дали това е бъг или просто така сте го направили за удобство към постване на клипчета.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да имате проблеми с показването на картинки и смайлита в постовете във форума тези дни?

На повечето ми вади един надпис от рода на - изображението е намалено... щракни за пълен размер. Или от сорта. Но не го прави на всички смайлита. Обаче пък почти всички останали картинки, които не са смайлита са по този начин.

Използвам IP Board 3.1 Default скин-а, ако има значение. И съм с последния ФФ, ако и това има значение.

 

Допълнение - докато зарежда страницата, поне смайлитата ги показва нормално, и след като покаже, че е заредило всичко ги скрива.

 

Доп2 - смених скина същото. сега ще трия бисквити да видя дали и там ще е така.

 

Последно допълнение - след Logout нещата се зареждат добре. Login и се омазват. Logout, изтриване на бисквити - всичко е ОК. Login и нещата са си омазани!?!?!

Все едно е някаква настройка за потребител. Нямам спомен скоро въобще да съм бъркал по настройките на форума. Някой да се сеща какво може да е? Има ли други с този проблем?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да имате проблеми с показването на картинки и смайлита в постовете във форума тези дни?

На повечето ми вади един надпис от рода на - изображението е намалено... щракни за пълен размер. Или от сорта. Но не го прави на всички смайлита. Обаче пък почти всички останали картинки, които не са смайлита са по този начин.

Използвам IP Board 3.1 Default скин-а, ако има значение. И съм с последния ФФ, ако и това има значение.

 

Допълнение - докато зарежда страницата, поне смайлитата ги показва нормално, и след като покаже, че е заредило всичко ги скрива.

 

Доп2 - смених скина същото. сега ще трия бисквити да видя дали и там ще е така.

 

Смени браузъра. Firefox 5 е бета все пак.

Link to comment
Share on other sites

Смени браузъра. Firefox 5 е бета все пак.

Ми не е. Официална версия си е. И ако е от браузъра, защо като съм logout-нат излизат а щом се лог-на изчезват.

С Опера е същия ефект. Логна-ли се стават тия маймуни. Ако не съм е ок.

Единствената разлика с Хром е, че той показва картинката въпреки надписа, че е смалена. Т.е при него хем излиза един метър съобщение, хем показва нещо си.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ми не е. Официална версия си е. И ако е от браузъра, защо като съм logout-нат излизат а щом се лог-на изчезват.

С Опера е същия ефект. Логна-ли се стават тия маймуни. Ако не съм е ок.

Единствената разлика с Хром е, че той показва картинката въпреки надписа, че е смалена. Т.е при него хем излиза един метър съобщение, хем показва нещо си.

 

Смени скина тогава.

Link to comment
Share on other sites

Темата за вицовете е в другия подраздел.

 

Информацията ми беше от преди 10 дни. Да виждаш да съм написал нещо след като ме поправиха? Какво ли обяснявам изобщо......

Link to comment
Share on other sites

Информацията ми беше от преди 10 дни. Да виждаш да съм написал нещо след като ме поправиха? Какво ли обяснявам изобщо......

Тогава ще напишеш "мисля" или "май". Няма да даваш ясен отговор за нещо, за което нямаш ГРАМ идея.

Link to comment
Share on other sites

Информацията ми беше от преди 10 дни.

Posted Today, 18:18

WTF? Ти изобщо някога замислял ли си се преди да посегнеш към клавиатурата? :confused

Link to comment
Share on other sites

Виден-е - в първия ми пост писах, че и скина смених.

Значи с 3 браузъра - ъпдейтнати до квото им се води последна версия, с различни скинове, с изтрити бисквити де що се срещне bulforum.com ако се логна с акаунта си ми изписва под голяма част от картинките и смайлитата намалено изображение от еди колко си , натиснете за по-голямо. Ако се логаоутна независимо от скина и браузъра нещата са ОК.

Link to comment
Share on other sites

Виден-е - в първия ми пост писах, че и скина смених.

Значи с 3 браузъра - ъпдейтнати до квото им се води последна версия, с различни скинове, с изтрити бисквити де що се срещне bulforum.com ако се логна с акаунта си ми изписва под голяма част от картинките и смайлитата намалено изображение от еди колко си , натиснете за по-голямо. Ако се логаоутна независимо от скина и браузъра нещата са ОК.

 

Нали знаеш, че когато само ти имаш проблем, то той е някъде при тебе biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако се логаоутна независимо от скина и браузъра нещата са ОК.

Когато отидеш на форумните настройки в профила си, опцията "View images in posts, such as smilies and posted images" включена ли е?

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че когато само ти имаш проблем, то той е някъде при тебе biggrin1.gif

На различни компютри - в нас и в офиса? Най-малкото е странно.

 

 

Когато отидеш на форумните настройки в профила си, опцията "View images in posts, such as smilies and posted images" включена ли е?

Да - всичко е пуснато там.

 

Ето точно за кой ефект говоря - и така е на моменти има страници, на които са така и картинки и смайлита, има такива, на които всичко им е наред. Едното съм го отворил, за да се види реално какво е.

1111uzm.jpg

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че когато само ти имаш проблем, то той е някъде при тебе biggrin1.gif
тц, и при мен се появява периодично. После си изчезва. С хром, файръркокс, експлоудър...
Ето точно за кой ефект говоря
Същия пост ми излезна по същия начин...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...