Jump to content

Photo

Избор на Plasma, LCD, TFT TV-та

• Please log in to reply
1054 replies to this topic

#1041 Ferante

Ferante

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1979 posts

Posted 12 January 2019 - 20:55

... спрямо други подобни, които в миналото имаха някаква слава, но вече всичко е турско или китайско).

Ето тук има едно таблица за Американския пазар, която е потвърждение на това което написа: https://www.consumer...what-they-seem/

#1042 vikktorpenchev

vikktorpenchev

Metal Militia

• WRZRU Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1004 posts

Posted 13 January 2019 - 10:23

Хора, за какъв телетекст  говорите? Няколко пъти гледах от коя година са последните постове. 2019. Телетекст? 

викторизми

#1043 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 13 January 2019 - 10:31

На дистанционните има бутони.
Posted Image

#1044 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4007 posts

Posted 13 January 2019 - 10:47

Хора, за какъв телетекст  говорите? Няколко пъти гледах от коя година са последните постове. 2019. Телетекст? 

В някои малко по-развити в икономическо и особено в социално отношение държави, телетекстът се използва са субтитриране на директни предавания, новини и спортни излъчвания, в помощ на хората с увреден слух...

ZDF-Teletext.jpg

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#1045 vikktorpenchev

vikktorpenchev

Metal Militia

• WRZRU Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1004 posts

Posted 13 January 2019 - 10:50

В някои малко по-развити в икономическо и особено в социално отношение държави, телетекстът се използва са субтитриране на директни предавания, новини и спортни излъчвания, в помощ на хората с увреден слух...

Е, добре. Не знаех. В БГ някой предлага ли телетекст?

Ама чакай ся. Телетекстът със сигнала за всяка програма е отделен, нали. Тогава ако имам програмата от сктийншота трябва да имам и телетекст, nali

Edited by vikktorpenchev, 13 January 2019 - 10:53.

викторизми

#1046 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9029 posts

Posted 13 January 2019 - 10:54

В Бг и аз не знам някой изобщо да се интересува вече от телетекст. Последно преди 15-тина години някои го "ползваха" като нещо ново и шаренко, когато интернета направо го нямаше.

В още по-развитите страни ползват почти само таймшифт и IPTV, а броя на глухите явно е достатъчно малък, че изобщо държава като Бг (и не само) да се интересува да пуска и текст с субс към предавания.. за тях най-често просто вкарват жестомимичен превод в малко прозорче в някй ъгъл на екрана.

Моето дистанционно има 4-те шарени бутончета, да, и те са тези 4, които мога да кустомизирам като IR бутони, към някаква функция ;) .

viktorpenchev, разбира се, всеки канала (може да) има свой телетекст. Трябва канала да има телетекст и телевизора ти да го поддържа,

Edited by tedy, 13 January 2019 - 11:06.

#1047 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9726 posts

Posted 14 January 2019 - 01:51

В още по-развитите страни ползват почти само таймшифт и IPTV, а броя на глухите явно е достатъчно малък, че изобщо държава като Бг (и не само) да се интересува да пуска и текст с субс към предавания.. за тях най-често просто вкарват жестомимичен превод в малко прозорче в някй ъгъл на екрана.

Наговорил си една камара глупости. Като живеещ в такава държава, мога да ти кажа, че тази функция е задължителна и доста полезна, не само за хората с увреждания на слуха. Само дето тук не се нарича teletext, а closed captioning (CC). Всички телевизори и приемници трябва да поддържат тази функция. А този таймшифт не разбрах защо точно го сложи редом с IPTV. Таймшифт-а е просто функция, с която се синхронизират разни популярни предавания в различните часови зони. Например ако някакво вечерно шоу на живо се излъчва от източния бряг на континента в 10 ч. вечерта местно време, в таймшифтнатия канал за западното крайбрежие (три часа разлика), същото това шоу онтово се излъчва в 10 вечерта местно време, но вече на запис (демек 3 часа по-късно от оригиналното). Таймшифта няма нищо общо с приемника/телевизора, т.е. не е някаква технология, която трябва да се поддържа от крайното устройство.

#1048 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9029 posts

Posted 14 January 2019 - 09:31

IPTV го споменах в контекста на използването на телетекст и субтитрите. Таймшифта също. Таймшифт и IPTV (съвсем общо) сложих, защото с аналогова телевизия имаш ли таймшифт?? Всичко останало е цифрова TV, която може да се сложи под шапката на IP телевизия (ако приемем, че идва по интернет кабела, а не по вече загиващия коаксиал, който дори в по-напредналите страни вече го махат бързо бързо, е, не говорим за много отдалечените места), а там услугите, вкл. субтитри, могат да са повече, спрямо умрелия телетекст. Е, явно ние тук сме малко по-напред в някои отношения ;) .

Просто имам наблюдения от поне определена част от US, където хората почти не гледат live TV, а почти само IPTV на таймшифт.

И никъде не съм твърдял, че телевизора има общо с таймшифта, това откъде си изсмука не знам. Чак толкова малоумен не съм. Тъй че маалко по-полека с камарата глупости, ако обичаш. Може и някъде да съм казал нещо пресилено, но аз поне никъде няма да видиш някъде да обиждам друг с подобни изказвания.

Edit: Ок, мир да има - не казвам, че телетекст не се ползва никъде, очевидно не е така. А че не е особено нужен, има други начини за хората със слухови увреждания, и че според общото схващане (което поддържам) е отживяла технология, нищо че някъде се ползва... подобно на IRC - ползва се тук таме, но масата хора не знаят за него, не им пука, има 100 алтернативи, по-удобни и т.н. ;) Btw, аз наскоро май вече и аз зарязах IRC, след толкова години. Най-големия проблем е едновременното ползване с мобилно устройство, синхронизацията и т.н. ZNC и Quassel Core решенията ползвах и до някаква степен решаваха някои проблеми, но далеч не беше добре ползваемо. Това в контекста, че някои технологии да си знаят времето :) .

Edited by tedy, 14 January 2019 - 10:09.

#1049 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4007 posts

Posted 14 January 2019 - 12:03

Опитваш се да налагаш собственото си мнение и разбирания за световно "общо схващане". Не прекалявай...

Survey Results: Closed Caption Use

why-do-you-use-captions.png

". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#1050 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 14 January 2019 - 12:51

Аз също гледам понякога филми със субтитри ако не мога да увелича звука или ако мастъринга на филма не е достатъчно добър и диалога се слива с фоновите звуци.

Posted Image

#1051 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9029 posts

Posted 14 January 2019 - 15:19

Опитваш се да налагаш собственото си мнение и разбирания за световно "общо схващане". Не прекалявай...

Survey Results: Closed Caption Use

.....

Първо, научи се да правиш разлика между споделяне на мнения, дори понякога малко по-пространствено или разпалено, и налагане.

Второ, опровергай ме по същество за телетекст системата като използваща т.нар. vertical blanking interval при аналоговата трансмисия, както я знаем всички до далечното минало, когато я ползвахме и ние, че се ползва в същото си качество хората експлицитно да отворят телетекста и да чакат по половин-една минута да "дойде" съответната страница от тъпия телетекст, която искат да видят или са "извикали". Дори навремето не я ползвахме сериозно за нещо заради дългото чакане броадкаста да се натутка да я изплюе. Да не говорим за постоянните проблеми с коруптнати символи, цели символни таблици и т.н.

Трето, ползването на някакви по-съвременни разработки в това отношение, което вероятно почти няма връзка с едновремешната технология, разработена за аналоговото PAL (после и другите) предавания, за closed captioning е нещо съвсем отделно, което за юзъра явно е транспарентно. Ок, единствено признавам, че малко наизуст говорех точно за това кой ползва субтитри на живи предавания, евентуално.

Четвърто, този линк е някаква фирма, продаваща услуга за субтитриране, която няма как да ползва оригиналния телетекст протокол във века на дигиталната телевизия. Ако греша, посочи ми линк към тяхната услуга, където пишат обратното. И тяхната статистика важи за целия свят ли?

Прочетете малко в уикипедиа, че дори в north america телетекстът е имал изключително малък успех. Той днес в стандартното си разбиране за телетекст е също както магнетофоните или дори касетите (и дори вече CD-тата) в ерата на мп3 плеърите и смартфоните, където вече автомобилните аудио системи нямат дори CD плеъри, а всичко е блутут, USB и т.н.

Есенцията беше, че никой (е, почти, вероятно) днес не ползва телетекст в този вид да отваря и да гледа страници и т.н. Още навремето аз нямах нерви да чакам страниците, но аз съм си аз, вие може да сте имали нервите, вероятно и по-голямата част на света. Ако това ще ви направи по-щастливи.

За субтитрите, и аз гледам филми със субтитри, и какво от това.

#1052 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4007 posts

Posted 14 January 2019 - 17:17

Първо, научи се да правиш разлика между споделяне на мнения, дори понякога малко по-пространствено или разпалено, и налагане.

Без коментар.

Spoiler

Ако е възможно, цитирай ме къде съм казал и думичка за аналогов телетекст.

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#1053 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9029 posts

Posted 14 January 2019 - 20:23

Без коментар я.

Е, аз говорех за аналоговия телетекст, Ок?

То толкова много е използван телетекста, че даже не знаех, че има подобрена версия за дигиталната телевизия, но нали, типично по български трябваше нападателно да се държим противно, вместо спокойно да ме опровергаете. "тотални глупости" и т.н.

И отново есенцията беше, че не съм видял никъде някой сериозно изобщо да ползва телетекст, какъвто и да е той, и предполагам, че днес той е по-скоро по интернет протоколи, защото и HTML може да се нарече телетекст протокол.

Някъде в дивия ...., може някои да ползват по традиционния начин телетекста, не съм казвал никъде, че никой никъде 100% не ползва телетекст, неслучайно направих аналогия с IRC. Но при наличие на интернет от всяко устройство около теб, EPG и т.н., някой ще ти седне да браузва телетекста. Може и да има ако е по-добър отколкото го помним тук, но човек ще рече, че мнозинството на планетата го ползва.

Така и не видях глобална статистика на ползването му. Но не транспарентно ако някъде се ползва за CC, което е съвсем друга тема.

#1054 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4007 posts

Posted 14 January 2019 - 20:42

Това е есенцията:

... даже не знаех...

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#1055 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9029 posts

Posted 14 January 2019 - 21:04

Това е есенцията:

Разбира се - есенцията на твоето заяждане (сефте...). Естествено мед ти капе да цитираш комбинацията "не знаех", точно.

Аз поне признах нещо - говорех за традиционния телетекст, който се ползваше през телевизора на аналоговата телевизия. И смятам, че поне това в Бг последва нормалната си съдба и умря. Говоря за това да браузваш някакво съдържание през 4-те цветни бутона, това, което сега явно някъде съществува като 'цифров' телетекст. Трябва да съм побъркан вместо интернет и вградените купища интернет приложения във всеки днешен смарт телевизор, да ползвам телетекст по този начин.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users