Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Този модел не се предлага в Европа. Еквивалентът е Hisense U8QF

https://hisense.co.uk/tvs/

 

 

 

И в това ревю постоянно ги сравняват двата модела директно един с друг.

Причината Сони-то да е по-добро в определени тестове е главно софтуера. ХайСенс-а има по-добър хардуер. 100 зони повече за local dimming (132 срещу 32) и значително по-висока яркост.

 

При разлика от 200лв, аз бих намерил начин да ги сравня директно или бих изчакал промоция, при която HiSense-а да падне още повече. Ако няма възможност за директно сравнение, най-вероятно като повечето хора, бих заложил на по-сигурната марка.

Link to comment
Share on other sites

Говорих за Sony 55XH9096/77. 950 е друга история и цената е друга. Според мен 55XH90 е на кантар със Samsung Q80T, но поне на мен повече ми допада след като ги видях един до друг.

Хайсенс не съм го виждал на живо. Гледах ревюта в Youtube и ясно се вижда един много досаден проблем с него при бързо движещи, сменящи се сцени, направо си лагва. Не съм сигурен за модела обаче, може U7 да е бил. Иначе U8 издиша в HDR. Определено отстъпва на Сони предвид, че цените им са еднакви. В момента цените на Хайсенс и ТСЛ минсе виждат много високи. Едно 200 лв надолу и ще са добър избор, но не и при сегашното положение.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Този модел не се предлага в Европа. Еквивалентът е Hisense U8QF

 

Не съм търсил точните разлики, но и в avforums други неща се пишат:

 

Quote

Hisense UK confirmed yesterday that the U8QF is not the same as the H9G. It would appear some YouTubers from the US made some assumptions and were wrong.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Думите имат някакво значение и определено "еквивалентни" и "сходни" са различни неща. 

И няма нужда всеки път да се доизясняваш "какво е искал да каже автора", по-добре обмисляй малко повече, преди да го излееш на клавиатурата.

Link to comment
Share on other sites

Така е, думите имат някакво значение. Затова не съм написал "същия" (както е написано в цитирания от теб коментар), а "еквивалент". Означава, че се намира в същия клас като Американския модел, а именно най-отгоре на веригата. Показателите им са много сходни. Представянето също. Еквивалент (най-висок клас) е на H9 за територията на Европа. Не успях да намеря конкретна информация дали са един и същи модел, а само, че H9 има 10 битов панел, което беше достатъчно показателно, че не са 1:1.

 

"Not the same" не е показателно за това кой е по-добър обаче.

 

И като говорим за "обмисляне малко повече преди да го излееш на клавиатурата", според видеото, което съм споделил по-горе, това:

 

12 hours ago, plameni said:

Със SONY-то могат да се мерят и изпреварват на хартия, тези от 9-та серия на Hisense, но не и изброените.

 

не е вярно.

 

На хартия, също не е вярно.

HiSense-а има по-висока (замерена) яркост, по-висок (замерен) контраст, повече поддържани HDR стандарти, много повече local dimming зони (замерени).

Единственото нещо, което Sony-то има повече "на хартия" е наистина 10 битов панел, сравнено с 8-бит + FRC на HiSense-а.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

И няма нужда всеки път да се доизясняваш "какво е искал да каже автора", по-добре обмисляй малко повече, преди да го излееш на клавиатурата.

 

То ако ставаше така ФорОмът щеше да е едно по-добро място... :laughing1:

Ти почакай да видиш аз какво тиганче съм му приготвил пак точно в същия аспект. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

И като говорим за "обмисляне малко повече преди да го излееш на клавиатурата", според видеото, което съм споделил по-горе, това:

Quote

Със SONY-то могат да се мерят и изпреварват на хартия, тези от 9-та серия на Hisense, но не и изброените.

 

не е вярно.

 

На хартия, също не е вярно.

HiSense-а има по-висока (замерена) яркост, по-висок (замерен) контраст, повече поддържани HDR стандарти, много повече local dimming зони (замерени).

Единственото нещо, което Sony-то има повече "на хартия" е наистина 10 битов панел, сравнено с 8-бит + FRC на HiSense-а.

 

Пак нещо не си разбрал. В твоя пост казваш: "Ето го Сони-то" и посочваш XH95005
Ето ти сравнението Sony X950H vs Hisense H9G 

Кой е по-добър на хартия и кое от казаното от мен не е вярно?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, plameni said:

 

Пак нещо не си разбрал. В твоя пост казваш: "Ето го Сони-то" и посочваш XH95005
Ето ти сравнението Sony X950H vs Hisense H9G 

Кой е по-добър на хартия и кое от казаното от мен не е вярно?

 

Има неразбрал, но това не съм аз.

 

22 hours ago, w00x said:

Ето го Сони-то. 49" - 1900лв. 1750лв разопакован.

https://www.emag.bg/televizor-sony-49xh9505-49-123-2-sm-smart-android-4k-ultra-hd-led-kd49xh9505baep/pd/DHH4KMMBM/

 

55" е 2200лв, та не съм сигурен Cayenne къде го гледа за 1650.

 

Може да визира по-ниския модел.

https://www.emag.bg/televizor-sony-55xh9096-55-138-8-sm-smart-android-4k-ultra-hd-led-kd55xh9096baep/pd/DFH4KMMBM/

 

1700лв за 55".

 

В поста си съм сложил и двата модела, защото не е ясно кой имаше предвид Cayenne. В последствие стана ясно, че както и предположих:

 

3 hours ago, Cayenne said:

Говорих за Sony 55XH9096/77.

 

Което беше и логично всъщност, при положение, че този е много по-близко до предишно споменатата цена от 1600лв.

 

Грешната презумпция си е за твоя сметка. Аз и ревю сложих, в което се споменава XH90, а не XH95.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

И няма нужда всеки път да се доизясняваш "какво е искал да каже автора"

 

Признавам. СГРЕШИЛ СЪМ! :cry

При теб всеки път има нужда да доизясняваш какво си имал предвид.

Link to comment
Share on other sites

Дейба само аз ли карам с телевизор за 600лв, прахосмукачка от 200 и слушалки за 100???

Едит: хубаво ми викаха "Учи, за да не работиш!" :D 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chasti said:

Дейба само аз ли карам с телевизор за 600лв, прахосмукачка от 200 и слушалки за 100???

Много си дал за слушалки.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, plameni said:

 

Признавам. СГРЕШИЛ СЪМ! :cry

При теб всеки път има нужда да доизясняваш какво си имал предвид.

 

 

Или просто отсрещната страна трябва да добие точна представа за прочетеното, преди да се хвърля в коментари и нападки.

Като при всяка друга комуникация, впрочем.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

Някой има ли идея къде ги сглобяват Сони телевизорите за нашият пазар?


Под "нашия пазар" българския или американския имаш предвид? За българския аз бих предположил някой от азиатските "тигре, тигре", но това си е shot in the dark

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ferante said:

Благодаря много за бързият отговор. Поне преди 10 години заводът им е бил там, дано и сегашните модели да идват от същото место.


Честно казано нямам понятие. Това е и LCD, вторият скъп телевизор в семейството след ЛГ плазмата ми, кой знае де правят новите неща... Правя си сметка наум как за 10 години на половин от оная цена взимаш 3-5 пъти по-добри неща... 

Link to comment
Share on other sites

А дали това не е словашки? Не знам, виж пък долу колчав тест е отпран на италиански. Нищо чудно същите да са се продавали и в Италия. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...