Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Не, но аз и на тия телевизори, които ми бутат продавачите, пак няма да искам да ми вадят кашон. Пък и съм наблюдавал едно и също нещо в различни вериги. В Технополис имат и специален представител на Сони. Не съм сигурен, че ще си позволят да пипат настройки чак на такова ниво при това положение. Общо взето като конспирация ми звучи малко тая теория.

 

Аз зададох въпросът си преди да пуснеш линка, защото не беше уточнил, че говориш за телевизия, а само написа "качеството на кутийките с Андроид". :)

Телевизия гледам само от Куулбокс. Другото не ме интересува мен лично. А при филмите няма разлика според моя скромен тест.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лъки, наистина питах просто, и пак по-ясно да питам - искаш да кажеш че декодиран сигнал идващ от коди инсталирано в самия андроид телевизор, ще е по-обработен (минал по хардуерен чип) от същия декодиран сигнал, идващ от "външно" коди по хдми порта?

Link to comment
Share on other sites

Ок, мерси, но пак се чудя - каква е логиката за подобна дискриминация? А освен това w00x казва че не вижда никаква разлика, понеже като говорим за нещо като коди, се предполага че говорим по принцип за филми, както той.. наистина ми е интересно да се разбуни точно този казус, защото извинявай, все още ми е малко трудно да повярвам на подобна дискриминация на сигнал идващ от приложение в вътрешния андроид, и нещо по хдми. не виждам логика и мотивация за такова нещо. :) Не се заяждам, наистина е доста учудващо ако наистина е така.

 

едит: а да, относно оня линк с "обяснението" - той е за нещо съвсем друго, сравняват МАГ vs. Коди при гледането на телевизията (им). Това ми беше ясно още тогава (макар че и до ден днешен на хд каналите не виждам никакъв проблем или назъбеност), докато в случая говорехме за две Кодита, просро едното инсталирано в андроида на самия телевизор. Сигурен ли си, че нещо не се бърйаш, след като оня линк нямаше връзка с казуса..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл да се взима евтин телевизор и допълнително да му слагаш андроид бокс, при положение, че най-скъпото в телевизора е матрицата. Ако искаш хубава картина пак ще платиш около толкова пари, с тази разлика, че трябва и да си взимаш допълнително устройство. Ще си спестиш 100-150лв, ама залужава ли си наистина галимацията, при положение, че си дал общо около 1400-1500лв?

Link to comment
Share on other sites

Ок, мерси, но пак се чудя - каква е логиката за подобна дискриминация? А освен това w00x казва че не вижда никаква разлика, понеже като говорим за нещо като коди, се предполага че говорим по принцип за филми, както той.. наистина ми е интересно да се разбуни точно този казус, защото извинявай, все още ми е малко трудно да повярвам на подобна дискриминация на сигнал идващ от приложение в вътрешния андроид, и нещо по хдми. не виждам логика и мотивация за такова нещо. :) Не се заяждам, наистина е доста учудващо ако наистина е така. едит: а да, относно оня линк с "обяснението" - той е за нещо съвсем друго, сравняват МАГ vs. Коди при гледането на телевизията (им). Това ми беше ясно още тогава (макар че и до ден днешен на хд каналите не виждам никакъв проблем или назъбеност), докато в случая говорехме за две Кодита, просро едното инсталирано в андроида на самия телевизор. Сигурен ли си, че нещо не се бърйаш, след като оня линк нямаше връзка с казуса..

 

Сигурен съм във всичко, както съм сигурен, че не разбираш това, което четеш. И аз не се заяждам, а ти пиша 1:1 нещата. Неслучайно написах по-горе, че ако не разбирате написаното, зарежете темата...

Link to comment
Share on other sites

Нямах време да прочета цялата дискусия... та за тези които търсят телевизор и искат да го включат към външен медиен източник, то бих им препоръчал да погледнат Мониторите в категория Public Display. Nec, Делл, и Панасоник имат прекрасни модели със завидно качество на картината.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Аз нещо друго се чудя. Така и така се използва приемник от доставчика, защо направо не си купите по един монитор вместо телевизор?

Link to comment
Share on other sites

Съмнявам се, че се чудиш  :lol:

- съотношение размер/цена;

- брой входове;

- DVB-S и DVB-C тунери;

- дистанционно управление...

Достатъчно ли е?

Link to comment
Share on other sites

Лъки, точно обратното, нали затова са форумите, ако нещо не разбиарме както твърдиш, точно тогава човек трябва да дискутира, да пита...

Но щом си решил, че трябва да зарежем темата, ще опитам и на Лично, и чак тогава ще продължа по други форуми, където не приемат така нещата около дискусиите по темите.

 

Колкото до монитор, има ли 32-40-50 инчови монитори? Винаги е по-изгодно да се вземе просто телевизор, ако ще наблъскан с 100 безсмислени технологии, който да ползвате като екран, вместо монитор, предназначен за компютър, на N пъти по-голяма цена.

Link to comment
Share on other sites

В офиса ползваме такива дисплеи от години за споделяне на екран и видео и до момента не съм наблюдавал да има проблем да се приложи и в дома. Би ли споделил какво имаш впредвид.

Link to comment
Share on other sites

Приоритетите при изработването на такива екрани са различни от тези, при изработването на телевизори за домашно ползване.

 

Домашния потребител не се интересува дали може да:

  • ползва телевизора в портретен режим
  • свързва 2 или повече телевизора лесно и безпроблемно, за да пусне споделена картина на всички
  • настрои телевизора на график (работно време), за да се включва и изключва сам
  • го държи включен по 24 часа на ден
  • показва статични образи за продължителни периоди от време без това да поврежда панела

Само по-високата яркост е някакси преимущество, но ако ще е само яркостта - не мерси. По-важно ми е дълбокото черно на мен.
Като цяло, качеството на картината не е приоритет за комерсиални дисплеи. Не е ужасна, но не е и най-доброто, което може да бъде.

 

И за всичките тези напълно ненужни преимущества - двойна цена.

Link to comment
Share on other sites

В офиса ползваме такива дисплеи от години за споделяне на екран и видео и до момента не съм наблюдавал да има проблем да се приложи и в дома. Би ли споделил какво имаш впредвид.

Цената им е потресаваща за това което предлагат като за домашен потребител.Идеята на тия дисплеи е различна,не че не може да си го гледаш у вас де...

Link to comment
Share on other sites

55 инчовете модели на Делл (например C5517H) са около 1500лв. Не знам колко би струвал сравним телевизор с матиран дисплей, ама ми се струва, че няма да е кой знае колко по-малко...

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Да. Телевизорите имат по-добра картина, защото не се набляга единствено на яркостта, както е при дисплеите с комерсиална насоченост.

При тях е важно да се вижда ясно съдържанието дори и на открито под директна светлина.

При потребителските телевизори е важно да се вижда хубава цялостна картина. Не само много много ярка.

Link to comment
Share on other sites

Шш, човек пита за шаоми телевизор, вие минахте през 1 гб рам, андроид кутийки, публик дисплей... после Виден ви бил виновен...

Link to comment
Share on other sites

Ти мани това, че е виновен, ми му пречат на пиенето, което е проблем. Че е виновен по дефолт, той си знае, ама като видях една каничка и едни мезета, дето мисля, че и на Ангел ще харесат... Не знам, не знам... Туй е кат' тако'а...

Link to comment
Share on other sites

Шш, човека вече го е бил поръчал като "пита". Неговото питане беше по-скоро опит за предварително успокоение, че не е направил някоя фатална грешка :) .

Пък и на всички е ясно каква е вероятността да намери дори един, който да си е купил подобен телевизор (че и да прочете и пише в темата), дори в този форум, който да даде и някакви отзиви. Сигурно по-малка от тази някой все още да кара трабант и да даде отзиви как върви още. В същото време задължителната серия постове при всяко питане просто трябваше да бъде направена :lol:, иначе ако и това си спестим, активността във форума всички я виждат каква е като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Шш, човека вече го е бил поръчал като "пита". Неговото питане беше по-скоро опит за предварително успокоение, че не е направил някоя фатална грешка :) .

 

От твоите писания разбрах как съм направил фатална грешка с моя избор, щото телевизора няма VGA и дистанционното му било много просто :lol: Както и да е, твоето мнение си е твое. Преди да поръчам този модел се поразходих из магазините, но в този ценови клас не намерих нищо по-подходящо. Исках 43 инчов Full HD телевизор с андроид и семпло дистанционно, да не е Санг, Нео и други такива и затова избрах този модел.

Edited by borracho
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...