Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Това за впечатленията не знам доколко е проблемно, но съм виждал разлика между 50 и 100 херцов телевизор - на единия вървящите нагоре надписи подскачаха, докато на другия си вървяха плавно.

 

За марката - преди време взех на майка ми един LG и да ти кажа цветовете му са по-хубави от тези на моето Sony (само дето моето Sony сигурно е 3 години по-старо от нейното LG).

 

За същите пари виж какво LG има: http://www.technomarket.bg/products/09143060/lg-49uf695v

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря за съветите. И аз искам голям екран, но работата е там че мястото просто ме ограничава в момента. Ще отида пак по техно магазините и ще погледна въпросния модел на LG .

Това Sony също ми допадна много след четене на ревюта. То е ясно, че трябва да се отиди на живо и да се пробва с една флашка със спорт и филм с бързи сцени, ама все пак някой ако има мнение ще е супер.
http://technomarket.bg/products/09143408/sony-kdl-43w805cbaep

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,


и на мен ми престои покупка на по-голям телевизор, затова моля за мнение за ето този модел:


http://zora.bg/philips/43pus710012/28507


От два месеца вече е на "промоция" в Зора, има го и в другите магазини на незначително по-висока цена. На хартия изглежда много добре и сякаш си има всичко, което пък ме кара да се съмнявам дали пък не е прекалено добре, за да е истина.


 


Гледах и някои модели на LG от същия клас, като например този : http://www.technomarket.bg/products/09142454/lg-43uf7727, но като сравнявах на живо в магазина, като че ли картината на Филипса ми допада повече.


 


Та ще съм благодарен някой ако може да изкаже по-компетентно мнение или да предложи нещо друго подобно 43 инча. Благодаря!


Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Майка ми иска да си купува нов телевизор и гелда сега някакви промоции...то какво ли разбира жената, ама иска нещо евтинко и се е спряла на това дърво:

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-JVC-LT-32V251-LED/p/11475

Знаейки каква тояга е, се поразгледах и се чудя за това:

http://www.emag.bg/televizor-led-philips-32-80-sm-full-hd-32pfh4100-88/pd/DSXH5MBBM/

Като аз ще дофинансирам разликата, че бюджета е максимално нисък.Мнения по въпроса?Може и предложения, които няма да надхвърлят 380 лева...Знам че няма избор за тези пари, но все пак.Конкретно ме интересува мнение или опит с Филипса.

Link to comment
Share on other sites

Магданозе, в тоя ценови диапазон какъвто и 32" да вземеш няма да има много разлика. Оставям настрана, че голяма част от хората на известна възраст изобщо не ги греят разни екстри като хипер резолюции, 3D измишльотини или пък всякакви смарт простотии, защото на телевизора те просто искат да си гледат телевизия, така че обърни внимание най-вече на дистанционното - това, с което всеки ден ще трябва да борави жената, копчетата да са логично разположени и да не трябва всеки път за някоя елементарна и често употребявана функция да минава през 10 менюта. :)

Link to comment
Share on other sites

То това е ясно, но все пак FullHD е за предпочитане.Тя до сега е с едно JVC, купувано 1995 година...и с 2 ремонта.И за т'ва гледа отново същата марка...ама те сега са...нищо общо...както и да е...не ми се занимава много-много с емаг, но пък цената му е добра в сравнение с други магазини.Ще го мисля...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли малко акъл дали 24" монитор си заслужава да е извит ?

 

EDIT: мерси w00x

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Според мен не си заслужава каквото и да е да е извито. Може и да има ефект на 65+ инча и то само от централна позиция, но при по-малките размери....

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малко наистина няма смисъл от извивки, между другото съм на същото мнение и за телевизорите.

 

Но откато видях ТОВА изложено в ТЕХНОПОЛИС и ми падна ченето... 

Link to comment
Share on other sites

За Филипсите съм чувал лоши отзиви за софтуера. Картината им е ок.

 

Нито софтуера им, нито картината им е ок, поради една единствена причина - бавни процесори. Бавят и без това тъпите им менюта, бавят и видеообработката, като замазват бързите кадри и салатата е пълна. Филипс отдавна не е това, което беше едно време. Едно Нео работи по-добре от Филипс. Говоря за турско Нео, производство на Вестел. Ползват матрици на Самсунг и LG, с една година назад като модели. Имаше ги в Карфур, преди да го затворят и цените бяха повече от прилични. Взехме на двама приятели - на единия за офис, другия за хол /42 инча/ и са предоволни. Sony връща позиции в момента. 2-3 модела от W8 серията, просто са пред другите. LG имат сериозен проблем с петна /неравномерна подсветка/ на UHD матриците си, което даде преднина на Самсунг и респективно Сони. За извити монитори има смисъл при ползване на 3, а за телевизори над 55 инча. Другото е сериозна и финансово неоправдана изгъзица.

Link to comment
Share on other sites

За телевизори лично аз това извиване не мога да го приема, освен ако не гледам от метър може би... Предполагам именно за това е много по-удачно при широки РС монитори. Де що телевизор има из Технополис погледнах - това кривене не мога да го възприема... Може нещо аз да съм дефектен, знам ли... Но пък тоя АСУС ми взе акъла - буквално "влизаш" в него... Но пък скоро близо 1800 лева за монитор не се виждам да дам... :laughing:   

Link to comment
Share on other sites

Нито софтуера им, нито картината им е ок, поради една единствена причина - бавни процесори. Бавят и без това тъпите им менюта, бавят и видеообработката, като замазват бързите кадри и салатата е пълна. Филипс отдавна не е това, което беше едно време. Едно Нео работи по-добре от Филипс. Говоря за турско Нео, производство на Вестел. Ползват матрици на Самсунг и LG, с една година назад като модели. Имаше ги в Карфур, преди да го затворят и цените бяха повече от прилични. Взехме на двама приятели - на единия за офис, другия за хол /42 инча/ и са предоволни. Sony връща позиции в момента. 2-3 модела от W8 серията, просто са пред другите. LG имат сериозен проблем с петна /неравномерна подсветка/ на UHD матриците си, което даде преднина на Самсунг и респективно Сони. За извити монитори има смисъл при ползване на 3, а за телевизори над 55 инча. Другото е сериозна и финансово неоправдана изгъзица.

 

Не съм разглеждал обстойно телевизори на живо в близката година-две, но правих на няколко пъти проучвания за други хора. Samsung KS8*** изглежда като доста приличен модел.

 

Ама аз лично след като 3-4 години вече гледам плазмен телевизор, просто не виждам как ще мина на LCD от серия по-ниска от последните 2 за всеки производител. Тия неравномерни петна ще ме подлудят. Черните ленти над и под картината - също.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте!

Чудя се дали да се хвърля на този ТВ http://www.technomarket.bg/televizor/lg-49lb870v-09135865

 

Ще се използва за гледане на нормална телевизия, някои и друг филм. 

 

Някой, ако има мнение ще се радвам да го сподели.

Link to comment
Share on other sites

Не се засягай, ама такава покупка ще е издънката на века - архаичен ЛъЖи за четирицифрена сума. За тия пари може да се вземе съвременен Сони 4К HDR с Андроид, посредством който може да се гледа всякаква мултимедия по всички познати на човечеството начини.

Edited by Gerasim Panteleev
Link to comment
Share on other sites

Хич не се засягам даже. Дайте някой модел направо.

 

В краен случай ще чакам да паднат цените на ОЛЕД, защото не съм на зор баш в тоя момент.

 

Не съм сигурен тоя телевизор защо е на такава цена, при положение, че 8-ма серия от миналата година е 1400лв

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-49UF8507-3D-Ultra-HD-LED/p/16214

Цената пак е близка. Може да го погледнеш като вариант.

 

За OLED доста ще трябва да чакаш да паднат цените до това ниво обаче, при положение, че в момента най-евтиния е 3000лв, а ако не искаш най-евтиният модел, отиваш към 4500.

 

Я кажи да видим. 

 

По-ниския клас телевизори с Андроид са бавни заради слабия процесор.

HDR на телевизор под 3000-4000лв са само буквички.

Link to comment
Share on other sites

Значи да не повтарям пак приказката, че от 6 месеца се оглеждам за телевизор и на 50 инча няма нищо читаво под 2700... 

Link to comment
Share on other sites

Значи да не повтарям пак приказката, че от 6 месеца се оглеждам за телевизор и на 50 инча няма нищо читаво под 2700... 

 

Това вече е малко преувеличено. Помогнах на една една приятелка с избора на телевизор преди няколко месеца и си взе Самсунг 8-ма серия за 2000лв.

Link to comment
Share on other sites

Ами хайде помогни ми тогава, така щото телевизорът ми след 3 месеца да не е последен в класацията. Аз държа на поне 50 инча - макс комуникативност. Някои от другите работи дори не ги и знам (май остарявам...). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...