Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

55-таца 4К е супер. Скоро я гледах в един приятел. Нищо общо с последните гафове с петна и т.н. Просто е добра. Покрай НГ като свалят цените, щото 4000 за 55 инча не ме кефи, ще скоча на една. Другата, което е FullHD, имаш ли наблюдения дали има проблем с подсветката. Все не ми остава време, да ида да ги подразня в Технополис, като им го начуквам за всеки "препоръчан" модел с дефектите му  :grin:

 

Не, нямам, но до колкото четох, всичко им е общо взето еднакво, като се изключи резолюцията на панела. Просто са направили по-бюджетен OLED, което е супер. За 3000лв няма LED 55", което да се опре. Само трябва да се жертва 4k резолюцията. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да купи тоя телевизор, че се дразня от супер далаверата, а на мен не ми трябва.

 

Остават още 11 часа и 10бр. телевизори.

 

https://www.amazon.co.uk/Sony-KD50SD8005-50-Inch-Freeview-PlayStation/dp/B01IF51WL2/ref=gbph_tit_m-3_c4ad_934535a1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=73f52135-36cf-413b-8f51-099c80f6c4ad&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_t=101&pf_rd_i=9086177031&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=7ZN4T1QTMMMVZFTT2J4J

 

1520лв без доставката. Доставката ще е не повече от 40.

 

Цената в БГ: http://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-50sd8005baep-09152013

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Това е втора употреба или се лъжа? И 3Д не виждам да има...

 

Не е втора употреба. Чисто нов е.

 

Няма 3Д. Така като гледам, нито един от моделите на Сони за 2016-та и 2017-та няма 3Д.

Технологията умря явно. И съдържание няма така или иначе..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Значи снощи взех един Самсунг 5100 на дядо, защото старото JVC сдаде багажлъка и беше време да влезе и той човека в новия век... Естествено като си вземеш хубав телевизор и осъзнаваш доставчикът ти каква релива боза ти доставя... Бруталията е, че скапаният приемник .... ъъъъ... topfield или нещо такова на Близу няма hdmi  изход... Един вид най-качествената връзка между него и телевизора ще да е композитна... Това обаче не е фатално - дядо е много щастлив, пийнахме порядъчно ракия по въпроса. 

 

Много по-важно е, че 70 инчовият звяр в МЕТРО е намален на 2875 лева и тази седмица ще го взема. Не за вкъщи, за много голяма зала става въпрос. Идеята ми е следната - Ангеле, Лъки, ако има някакви причини да не го взема, сега е момента да ми ги кажете.  

Link to comment
Share on other sites

Не виждам причина да не го вземеш. 70 инча на тея пари за зала... Моделът е SAMSUNG UE-70KU6072 Ultra HD LED, нали?

 

По темата с най-качествената връзка на Топфилд 5110 /черния/ или 6100 /сивия/ е SCART, а не композит. Композита е най-лошото качество!

Вземи на човека модул и ще си баца с едно дистанционно, това на ТВ.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сив е боклука и сега със скарт. Аз си мислех, че кабелът прави гредите... Ще взема някакъв по-свестен скарт, а този модул какъв е?

Link to comment
Share on other sites

RaptoR, ако модела е същия, който Lucky Luciano спомена, имам го същия модел, но 43" вариант. Незнам дали се различават с нещо освен големината, но съм много, много, много доволен от модела!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледам просълзен и се чудя какво ли струва такова нещо да го туря го 70-ката...

 

Сноб. :P

По-хубаво зарежи скапаните безжични слушалки, които постоянно купуваш и си вземи едни нормални и хубави - тия от снимката ти вдясно също стават...ама кой ли съм аз, че да говоря за слушалки... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Амиии....

 

Тонколоните са тези: http://www.avhub.com.au/product-reviews/hi-fi/swans-f22-loudspeakers-review-and-test-394715

цената, както виждаш, е $12000. Не е ясно обаче дали за чифт или на бройка.

Останалите говорители са от същата серия: https://www.swans-europe.eu/swans-f2-2-highend-lautsprecher+M52087573ab0.html

 

Слушалките в дясно са ~2000лв. Жични са обаче, така че ще е проблем за теб.

Гледам има по един усилвател на канал: http://www.audioreview.com/cat/amplification/amplifiers/emotiva/xpa-1-monoblock/prd_429864_1583crx.aspx 2х$1000

както и един за многоканалното аудио: https://www.amazon.com/Emotiva-XPA-5-5-Channel-Power-Amplifier/dp/B008O37E3G

Има и един ресивер, за да ти обработва сигнала: https://www.crutchfield.com/S-EagSPRJd6xD/p_642AV7005/Marantz-AV7005.html - 1400 GBP

 

Та....... бая кинти. Ама ще е разхищение да сложиш подобни озвучителни тела до такъв посредствен телевизор. :)

Link to comment
Share on other sites

Вероятно някой ден, когато са изплатени висшите на децата...

 

И пак ще бъда с безжични слушалки когато слушалки се налагат.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Дори само заради 1GB RAM не бих го взел. Прекалено малко са ако човек иска нещо повече от най-базови функции на телевизора. Не виждам да има и Wifi. USB входовете са само 2.0, не виждам SCART (не че ми трябва), не си спомням дали мярнах VGA, но може и да греша. Като входове ми се струва беден.

На първия линк има противоречия, на едно място пише 2GB RAM. Пише 8 ватови говорители, на друго място пише 20 ватови (предполагам 2х10).

За тази цена по-скоро бих взел някой по-нормален втора употреба, дори по-голям. Андроид телевизорите при другите марки са зле, при този не вярвам да е по-добре.

.... С тоя 1GB рам по всичко личи че работата с него ще е болезнено бавна и тромава.

Но ще чакаме отзиви :) .

 

П.С. И аз харесвам xiaomi телефоните и пак такъв ще ми е следващия, но това не означава, че бих взел всичко от дадена(та) марка. За рутерите им гледам относително позитивни отзиви, но все още не бих им се доверил, защото общо взето са в "евтиния" клас и в абсолютна стойност цените на рутерите не са толкова големи и различни че да предпочета xiaomi рутер. За разлика от разликата при телефоните.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че темата не е активна от доста време, за този период телевизионната техника доста се разви. Тъй като моя телевизор навърши почти 10 години, реших да го сменя с нещо по-модерно. Понеже много ми допада китайският бранд Xiaomi, се спрях на техния телевизор Mi LED Smart TV 4A 108 cm (43). Глобална версия , мултиезичен, включително Български. Ето и пълните характеристики на български:

https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=product/product&path=82&product_id=124

И от сайта на производителя:

https://www.mi.com/in/mi-led-smart-tv-4a-43/

Телевизора го поръчах вчера, очаквам да пристигне до 5 дни. Цената разбира се не е такава каквато се предлага от българския търговец. Излезе ми 578 лв с безплатна доставка и платено мито. Не  намерих в български сайтове да се дискутира модела. Интересно ми е дали някой има преки наблюдения?

 

Интересно ще ми е да чуя отзиви. Да не забравиш да споделиш. Най-вече като качество на картината, защото преди всичко - това е телевизор.

 

За рутерите им гледам относително позитивни отзиви, но все още не бих им се доверил, защото общо взето са в "евтиния" клас и в абсолютна стойност цените на рутерите не са толкова големи и различни че да предпочета xiaomi рутер. За разлика от разликата при телефоните.

 

Не бих нарекъл рутер за $200 точно "евтин клас". :)

https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_674329.html?wid=1433363#goodsDetail

Link to comment
Share on other sites

Честита покупка! Честита нова година! Ако очакваш за тези пари да имаш добър таблет с 43" екран, едва ли. Аз лично по-скоро бих заложил на добър дисплей(4к) , и бих си свързал лаптопа с ТВ-то (жично или  безжично) когато ми се налага интернет, филми и т.н.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Под "евтиния" клас имах предвид, че хората ги купуват когато търсят общо взето "най-изгодната" оферта за рутер. Все още xiaomi рутерите са относително безизвестни у нас (и не само), и това че имат и рутер за $200 е по-скоро изключение и надали са много хората "тук", които биха дали такива пари точно за xiaomi рутер. А и като гледам в този рутер има и 1TB хард диск и whatnot, така че не е много адекватен пример. Пак, за тия параметри предполагам е по-скоро в "евтината" зона. То и иначе никой не би го купил при наличие на толко други известни имена.

 

За телевизора, подозирам, че човекът ще е доволен :) . Все пак е нов, и ако има някакви забавяния и бъгове, ще ги отхвърли в графата "допустими". Все пак да се надяваме на обективно мнение накрая.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от определението за модерен. LG 50 и 55 инчови телевизори отпреди 3-4г. модели имат VGA, имат и скарт. Ако това за теб е 90те, ашколсун, бате.

Телевизори от подобен ценови диапазон се предполага, че може да се свързват и с не най-модерни компютри и видеокарти, и ако имаш вече свързан HDMI/DVI монитор, не е хич малко вероятно да имаш само наличен VGA на някоя малко по-стара видеокарта.

 

borracho, нищо лично, ако ще е само "прост" телевизор, би трябвало да няма проблеми, но андроид ТВ-тата имат (поне доскоро всички отзиви) неприятнии проблеми, бъгове и лагове, а тоя 1ГБ памет.... вероятно няма да спомага.

Аз винаги първо гледам негативите, позитивите те се грижат да бъдат преекспонирани по сайтовете :) . Дано си доволен.

А тия "5 копчета" на дистанционното, по-скоро могат да се превърнат в досада и проблем след първоначалното "ахване" колко са опростили нещата и да си мислиш, че е по-добре, само защото е по-различно. Говоря обективно, хич не ме интересува дали е телевизор марка самсунг, xiaomi или LG.

Имам няколко ЛГ-та и като че ли съм най-доволен от тази марка като цяло. WebOS на моменти може леко да се забавя иначе, но за основните дейности е много добра OS. А при текущото състояние на стабилността на андроид, някакси точно за телевизор аз лично бих избягвал тази ОС, особено ако ще се гледа много време, особено от пенсионер, който по цял ден гледа сериали :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...