Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Категорично Samsung!

 

А ако и аз кажа единствено "Категорично LG!", усещаш ли се колко безсмислени ще са и двата ни поста?

Link to comment
Share on other sites

Винаги са ме радвали постове от рода "категорично еди-кое-си", особено пък ако става въпрос за телевизори. Разберете - тази техника се купува САМО на място, след обстоен преглед на картината. На едни може да се хареса една матрица, на други друга. На вкус и цвет тавариш нет (или както там се пише) :).

Вкъщи от няколко дена съм с 48-инчова Тошиба, която беше с 200 лева по-евтина от LG, Sony или Samsung, но пък не ми направи никакво впечатление картината да е по-лоша. Та така, не генерализирайте, че малко тъпо се получава.

Link to comment
Share on other sites

Нещо подобно имах предвид, тъй като преди година взех от Техномаркета едновременно и Samsung, и LG ; и двата с една и съща големина и от един и същи клас. LG-то ми допада точно 2 пъти и половина в сравнение със Самсунга - двата пъти най-вече заради цветовете и качеството на изображение (и двата са FullHD), а половинката заради недомислиците в менютата на Самсунга и нелепото му дистанционно....обаче не съм тръгнал да абсолютизирам, че едната марка е генерално превъзхождаща другата само заради моите 2 телевизора, понеже в същото време другата марка може да има много сполучливи модели, а моделът дето аз съм взел да е просто фал на дадено тяхно звено.

Link to comment
Share on other sites

Сещаш ли се, че това е отговор само от мен на така зададените въпроси?

А сещаш ли се, че няма как всички да сме на едно мнение?

А ако и аз кажа единствено "Категорично LG!", усещаш ли се колко безсмислени ще са и двата ни поста?


 Кой говори за недосмислици в менюто на Samsung, като стана на въпрос за такива...., кое е недосмислица, че при Samsung когато избереш Guide от дистанционното и имаш картина в картината, я сега пробвай това нещо при LG? Много зависи, коя серия Samsung си взел..., ако е бюджетна, то едва ли ще трябва да очакваш чудеса!

Не разбираш ли, че на КОНКРЕТНО поставени въпроси, из между кои модели да избере - аз му казах КАТЕГОРИЧНО Samsung!

Кое е толко сложното за разбиране?

Нещо подобно имах предвид, тъй като преди година взех от Техномаркета едновременно и Samsung, и LG ; и двата с една и съща големина и от един и същи клас. LG-то ми допада точно 2 пъти и половина в сравнение със Самсунга - двата пъти най-вече заради цветовете и качеството на изображение (и двата са FullHD), а половинката заради недомислиците в менютата на Самсунга и нелепото му дистанционно....обаче не съм тръгнал да абсолютизирам, че едната марка е генерално превъзхождаща другата само заради моите 2 телевизора, понеже в същото време другата марка може да има много сполучливи модели, а моделът дето аз съм взел да е просто фал на дадено тяхно звено.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Не разбираш ли, че на КОНКРЕТНО поставени въпроси, из между кои модели да избере - аз му казах КАТЕГОРИЧНО Samsung!

Кое е толко сложното за разбиране?

 

Явно ти имаш проблем с разбирането. Не може да пуснеш пост с единствено съдържание "взимай само самсунг" или нещо подобно, без да се обосновеш защо, тъй като в този случай постът е изцяло празен откъм съдържание. Нека не бъда разбран погрешно, че не харесвам Самсунг - напротив, това е една от малкото ми любими фирми, без значение че съм случил някакъв техен кофти модел, но не мога да пусна съвет към някой, който се колебае, като му кажа "Взимай само едикакво си", без да подкрепя с доводи защо той трябва да похарчи собствените си пари точно за това. Разбирам ти да му правиш подарък този телевизор - хубаво, твои са си парите, ти си решаваш какво да му подариш, ама парите са си негови и ако после не остане доволен от Самсунга дори и "извинявай" няма да получи от тебе. Никой в тоя форум не е 'Великия спец', че да се приемат думите му на доверие просто защото е много велик и поради тази причина постове, лишени от съдържание би трябвало да се избягват, освен ако не са в спам-темата в другия раздел.

Link to comment
Share on other sites

Просто не сметнах, че е необходимо обосноване, ако това Ви успокои, въпреки че вече избора е направен, въпросния Samsung използва Sharp панел.

Явно ти имаш проблем с разбирането. Не може да пуснеш пост с единствено съдържание "взимай само самсунг" или нещо подобно, без да се обосновеш защо, тъй като в този случай постът е изцяло празен откъм съдържание. Нека не бъда разбран погрешно, че не харесвам Самсунг - напротив, това е една от малкото ми любими фирми, без значение че съм случил някакъв техен кофти модел, но не мога да пусна съвет към някой, който се колебае, като му кажа "Взимай само едикакво си", без да подкрепя с доводи защо той трябва да похарчи собствените си пари точно за това. Разбирам ти да му правиш подарък този телевизор - хубаво, твои са си парите, ти си решаваш какво да му подариш, ама парите са си негови и ако после не остане доволен от Самсунга дори и "извинявай" няма да получи от тебе. Никой в тоя форум не е 'Великия спец', че да се приемат думите му на доверие просто защото е много велик и поради тази причина постове, лишени от съдържание би трябвало да се избягват, освен ако не са в спам-темата в другия раздел.

Link to comment
Share on other sites

Това не е никакво предимство, предвид, че тази серия е бюджетна и е пословична с неравномерната си подсветка. Пусни го в тъмна стая на черен екран, да видиш какво се случва в ъглите. Всеки си е с негово мнение.

Link to comment
Share on other sites

Нали от личен опит го препоръчвам! Купих този модел, като го тествах със заливки и странното беше, че екрана беше "хомогенен", за разлика от моя F6500, който ня бял екран има леки петна по ъглите.

Напротив - матрицата на Sharp има много по-добро черно от тази на LG IPS.

Това не е никакво предимство, предвид, че тази серия е бюджетна и е пословична с неравномерната си подсветка. Пусни го в тъмна стая на черен екран, да видиш какво се случва в ъглите. Всеки си е с негово мнение.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Защото всеки си е различен, без значение серията и партидата - два последователни серийни номера, могат да са с различни матрици и следователно картината да е напълно различна. Петната при тях са нещо нормално, а изключение е, ако матрицата е чиста от петна. Процесорите са слабички и като се напомпат настройките и се пуснат филтри разни, започва мазане по ъглите. Не на последно място - много дефектни бройки, много рекламации. Менютата са като на Филипс - изключително дървени, не интуитивни, тъпи преводи, ама тъпи... Пренареждането на каналите е цяло приключение, а смяната бавна. Тунерите, обаче, са им читави и чувствителни. Не са капризни като сигнал, дори никак - все едно Топифилд приемник 10db нагоре или надолу не ги хващат, докато Самсунг и Панасоник ще се разцепят от накъсване. И така... Като цяло всичко що е Тошиба е бюджетно, ако щеш и най-високата им серия, поне според мен.

 

Матрицата като има петна, не я прави по-добра фактът, че черното е по-плътно. А я кажи как видя в магазина дали има или няма петна. Те се виждат в тъмно помещение. На светло в магазина, не може много коректно да се прецени има или не петна. Цъкни една снимка на твоя сега, като загасиш осветлението в стаята. Остави го на празен екран. Интересно ми е наистина.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Хах, бая причини, имам си една 50 инчова тошиба, но съм доволен от нея. Въпреки че аз я ползвам единствено за да си гледам филмите през длна. Това за дефектите обаче не ми хареса, дано не съм изтеглил късата клечка,

Link to comment
Share on other sites

Я сега ми кажи, къде съм казал че като има петна е по-добра? Аз ти казах, че НЯМА петна. Тестовете естествено ги правих в нас, след като купих телевизора. Всеки себеуважаващ се потребител, знае че може да върне стоката в магазина в изряден вид в срок до 3 дни след покупката. Казах, че на моя F6500, има леки петна по ъглите, но се забелязват само на сива заливка и бяла, така че когато гледам филм, или телевизия не се забелязват. А и в крайна сметка няма перфектни телевизори, или ще има Backlight Bleeding, Clouding, Banding, etc.... или ще има, но почти няма да се забелязва.

Защото всеки си е различен, без значение серията и партидата - два последователни серийни номера, могат да са с различни матрици и следователно картината да е напълно различна. Петната при тях са нещо нормално, а изключение е, ако матрицата е чиста от петна. Процесорите са слабички и като се напомпат настройките и се пуснат филтри разни, започва мазане по ъглите. Не на последно място - много дефектни бройки, много рекламации. Менютата са като на Филипс - изключително дървени, не интуитивни, тъпи преводи, ама тъпи... Пренареждането на каналите е цяло приключение, а смяната бавна. Тунерите, обаче, са им читави и чувствителни. Не са капризни като сигнал, дори никак - все едно Топифилд приемник 10db нагоре или надолу не ги хващат, докато Самсунг и Панасоник ще се разцепят от накъсване. И така... Като цяло всичко що е Тошиба е бюджетно, ако щеш и най-високата им серия, поне според мен.

 

Матрицата като има петна, не я прави по-добра фактът, че черното е по-плътно. А я кажи как видя в магазина дали има или няма петна. Те се виждат в тъмно помещение. На светло в магазина, не може много коректно да се прецени има или не петна. Цъкни една снимка на твоя сега, като загасиш осветлението в стаята. Остави го на празен екран. Интересно ми е наистина.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

А и в крайна сметка няма перфектни телевизори, или ще има Backlight Bleeding, Clouding, Banding, etc.... или ще има, но почти няма да се забелязва.

 

Айде стига генерализации.

Аз нямам никакъв Blacklight Bleeding и Clouding. На 14:9 филм, черните ленти отгоре и отдолу изчезват напълно и се сливат с тъмнината в стаята. Има лек Banding на точно определени нюанси на точно определени цветове, които може и да са от съдържанието. На бяло към черно бандинг няма.

Link to comment
Share on other sites

Може ли модела на телевизора ти? Да не е плазма....?

Айде стига генерализации.

Аз нямам никакъв Blacklight Bleeding и Clouding. На 14:9 филм, черните ленти отгоре и отдолу изчезват напълно и се сливат с тъмнината в стаята. Има лек Banding на точно определени нюанси на точно определени цветове, които може и да са от съдържанието. На бяло към черно бандинг няма.


Аз го прочетох и от написаното, останах с впечатление, че част от отговора ти е насочен към мен.

 

Я пак прочети какво съм написал и какво съм цитирал...

Link to comment
Share on other sites

Плазма на Панасоник е. Не видях причина да правя компромис с LED като избирах.
Идеята ми е, че генерализациите не са нужни.

Link to comment
Share on other sites

Или нарочно се правите, че не ме разбирате, или се правите на интересни, което е равносилно. Какви генерализации не е добре да се правят?

Да съм казал, категорично Samsung е НАЙ-ВЕЛИКАТА марка?

Из между изброените, казах категорично.

Хора, хайде малко по-сериозно.

Плюс това както се бях досетил, твоя телевизор въобще не е към категорията на LCD.;-)

Нищо лично,

Плазма на Панасоник е. Не видях причина да правя компромис с LED като избирах.
Идеята ми е, че генерализациите не са нужни.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Или нарочно се правите, че не ме разбирате, или се правите на интересни, което е равносилно. Какви генерализации не е добре да се правят?

Да съм казал, категорично Samsung е НАЙ-ВЕЛИКАТА марка?

Из между изброените, казах категорично.

Хора, хайде малко по-сериозно.

Плюс това както се бях досетил, твоя телевизор въобще не е към категорията на LCD.;-)

Нищо лично,

Аз не говорех за горната генерализация. Говорех за тази, която съм цитирал, че всички телевизори имали нам си кво там. :)

Защо реши, че ще приема лично това, че нямам LED телевизор? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sony Bravia KDL-47W805A

 

... някой с такъв телевизор да каже как се подкарват субтитрите през wifi-то и дали е възможно да се ползва друг плеър различен от windows media player за целта

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Да попитам някой за съвет за 40'' телевизор. Ще се гледат предимно филми и ще се играе на конзола на него. Питам за съвет защото съм тотално объркан вече от модели и варианти. Загледах един модел на Самсунг JU6500.... и все пак ако някой помогне ще е съпер. Да кажем че бюджета е до около 1350-1400 лв. Не държа напълно да е 4К.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не съм фен на Самсунг и си го казвам открито, бих ти препоръчал това. Първо, защото е добро и второ, защото 40 инча е вече като монитор, поне от моя гледна точка. Като ще даваш пари, ги дай за нещо по-голямо. А ако не - отиваш в магазина и гледаш. Което ти хване окото - него взимаш. Имай предвид, че по-голямата част от "екстрите" са си маркетингови трикове, особено херците. Всичко, което ти пише до 300Hz е реални 50, другото е 100 или 200. Такива матрици като 500, 900, 1200Hz, физически не съществуват. Повечето са 200Hz матрици, с допълнителна софтуерна обработка на кадрите, която оставя впечатлението, за по-бърза матрица.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...