Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Моя телевизор от преди 7 години - няма SCART, има само VGA и Component.

SCART е напълно ненужен вход вече. Тотална загуба на ресурс за всеки производител. А и се продават адаптери към HDMI при нужда. Та липсата на SCART аз я пиша в графа "позитив". :)

 

Може да видиш тук характеристиките на един от най-добрите телевизори на пазара.

Има 4 HDMI порта и един компоситен.

 

https://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED65W8PUA-signature-oled-4k-tv

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То скарт и аз май не си спомням някога да съм го ползвал :) . Но за VGA при всички случаи е добре да има, дори в днешно време. Към момента имам едно ПЦ, което има само свободен VGA порт (вграденото видео с DVI вече има свързан монитор) и спокойно може да се ползва за филми и други такива.

А да сложиш точно композитен вход точно на подобно LG... няам думи :) . Линкът не ми се отваря, дава грешка, но само предполагам, че е някой скъп UHD, щом казваш, че е най-добрия.

Предполагам има display port, иначе...

Link to comment
Share on other sites

Може да видиш тук характеристиките на един от най-добрите телевизори на пазара.

Има 4 HDMI порта и един компоситен.

 

https://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED65W8PUA-signature-oled-4k-tv

 

Лично за мен, е странно, че всички USB-портове "на един от най-добрите телевизори на пазара" са 2.0

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че VGA отдавна е obsolete, откакто изчезнаха ЕЛТ екраните, и след това няколко години като слагаха VGA и на LCD-тата за обратна съвместимост.

Аз и VGA вече не ползвам освен чат пат оня стар комп към 50-ката, така че..

Но пък един път ми донесоха един комп за оправяне, и нямах друг кабел освен VGA и само телевизора ми беше свободен да ползвам като монитор временно. Тогава бях доста благодарен за VGA-то. По-добре да го има още известно време, отколкото да го няма.

 

Иначе що няма USB3 на някой дори скъп телевизор, може да "се случи" и на "всеки" :) . Някъде мернах тема за телевизор различен от LG, струващ близо 8000 лв, чиято ЛАН карта е 100 мбитова, и човека изпитва затруднения да гледа плавно някои блурей филми :notify: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, имал е АЦ, то оставаше :) . Аз лично не бих взел този телевизор, защото не обичам за стационарни устройства да ползвам безжичност, още повече до телевизор отиват така или иначе поне един кабел, а дори АЦ, на него ще са закачени и други устройства, които вероятно ще искат да делят бандуита да стриймват към телевизора, да не говорим при 5ГХц ако рутера е в друга стая кво ще стане, а и не бих се учудил ако дори Wifi картата е някоя най-евтина, която да не може да се свърже на добри скорости дори ако рутерът е на 1 метър.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча 55 цола телевизор около 1500лв? Хвърлил съм око на това LG 55UK7550mla. Изисквания - Smart TV, 4K и да е от светата троица - LG, Sony или Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ами то при тия условия няма особено място за спекулиране с модели. :) Всеки производител ще има по 1 в тоя ценови диапазон. За Панасоник бях чел добри отзиви като качество на картината преди година. Мисля, че за 8ма серия.

Link to comment
Share on other sites

Ами то при тия условия няма особено място за спекулиране с модели. :) Всеки производител ще има по 1 в тоя ценови диапазон. За Панасоник бях чел добри отзиви като качество на картината преди година. Мисля, че за 8ма серия.

 

Е ся, около 1500 :D Харесах си и на Сони един за 1900, ама ми минава една психологическа граница на парите, дето не ми се прекрачва. Но около тая цена има бая избор. Просто се надявах на някой с преки впечатления да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Е ся, около 1500 :D Харесах си и на Сони един за 1900, ама ми минава една психологическа граница на парите, дето не ми се прекрачва. Но около тая цена има бая избор. Просто се надявах на някой с преки впечатления да сподели :)

Отиваш в трите Технота и питаш за тоя модел каква най-добра цена ще ти направят. Обикновено Техмарт клякат и свалят поне 200лв. Последно кумът ми купи 55 инча Сони от 2300 на 2030лв. точно от Техмар. В Техномаркет и Технополис се направиха на интересни, но Техмарт свалиха и спечелиха.

Link to comment
Share on other sites

Е ся, около 1500 :D Харесах си и на Сони един за 1900, ама ми минава една психологическа граница на парите, дето не ми се прекрачва. Но около тая цена има бая избор. Просто се надявах на някой с преки впечатления да сподели :)

 

Еми няма. Те са 3 модела точно с разните им модификации. Отиваш в магазина и ги гледаш. Последния път като гледах Сони обаче, беше разочароваща картинка и хората, за които го гледах - взеха Самсунг. Но те искаха до 1000лв, та класовете бяха други.

Link to comment
Share on other sites

Моделите на Сони за 2017 и 2018 са перфектни! Върнаха се в играта, при това ударно. Сони с Андроид, в момента, е идеалната комбинация за телевизор. Както казах, отива в някое Техно и буквално се пазари. Консултантите викат управител или отиват при него и правят цена.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ами, конкретно този, който гледах аз лятото беше плачевен. Само като му видях блийда по краищата и “черното”, което си беше просто тъмно синьо - изкарах флашката и върнах дистанционното на продавача.

Link to comment
Share on other sites

Ако можеха тия "умни" телевизори (с андроид или не) да се ъпгрейдват подобно на компютър.... примерно да сложиш 3-4ГБ рам... щеше да е перфектно. Иначе с външна андроид кутийка, скрита някъде отзад, според мен е по-добре, за съжаление не съм видял телевизори само като "прости" екрани, всичко вече блъскат в тях, подобно на телефоните.

А откакто на ХТПЦ компа, с който гледам телевизия филми и т.н., вързан за ТВ-то, ползвам wifi дистанционно, вече като седна на телевизор с инфраред ремоте, се чувствам като сакат! Страхотно удобство е wifi дистанционното, вече 4 месеца съм с него. Като обикновено дистанционно, отзад има клавиатурка, а отпред всичко като нормално ремоте, има и 4 бутона, които да програмирам като инфраред, основно за пускане и спиране на ТВ-то.

 

Не знам Сони дали са се върнали, но като гледам как се движат LG, вероятно и следващия ТВ ще е такъв, вече вероятно олед.

Link to comment
Share on other sites

Ами, конкретно този, който гледах аз лятото беше плачевен. Само като му видях блийда по краищата и “черното”, което си беше просто тъмно синьо - изкарах флашката и върнах дистанционното на продавача.

 

Магарии на продавачите са това. Всичко е до настройка, а Сони е от марки, които с дефолтните настройки работи перфектно. Специално Техномаркет имат по-голяма печалба от Самсунг и Филипс и постоянно бутат тях. Иди в Техното на 4-ти километър и искай телевизор - веднага ще те завлекат при Филипса. Дават им по-добри цени и съответно печелят повече, а отделно има стимул и за самите консултанти от Самсунг и Филипс.

Ако влезеш в сервизното на даден телевизор, такава "настройка" можеш да му направиш, че да е по-зле и от Юность.

 

@tedy - да сравняваш Андроид кутийка, с телевизор с Андроид е несериозно... Разликата в качеството на картината е огромна, в полза на телевизора.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Магарии на продавачите са това. Всичко е до настройка, а Сони е от марки, които с дефолтните настройки работи перфектно. Специално Техномаркет имат по-голяма печалба от Самсунг и Филипс и постоянно бутат тях. Иди в Техното на 4-ти километър и искай телевизор - веднага ще те завлекат при Филипса. Дават им по-добри цени и съответно печелят повече, а отделно има стимул и за самите консултанти от Самсунг и Филипс.

Ако влезеш в сервизното на даден телевизор, такава "настройка" можеш да му направиш, че да е по-зле и от Юность.

 

@tedy - да сравняваш Андроид кутийка, с телевизор с Андроид е несериозно... Разликата в качеството на картината е огромна, в полза на телевизора.

 

Аз си го настроих преди да го тествам.

 

Защо смяташ, че качеството от Андроид кутийката не е добро?

Link to comment
Share on other sites

Вероятно има предвид за някакви обработки на картината след декодирането, от страна на телевизора - филтри, deinterlace и т.н.

Процесора на телевизора е същия почти или по-зле от една добра външна кутийка (която като решиш можеш да смениш бързо и лесно с по-мощна, и по-евтино от цял телевизор), а за РАМ-а да не говорим. 1ГБ за андроид е смешно в днешно време, дори 2ГБ е някакъв минимум.

Имал съм "кутийки", а като инсталираш някакво Коди на телевизора примерно за телевизия като tivi.bg, каква ще е разликата наистина? Аз все още гледам телевизията на tivi през Коди на Windows сървър (през HDMI към ТВ-то) и качеството на картината за мен е просто перфектно при ХД каналите.

Link to comment
Share on other sites

Аз си го настроих преди да го тествам.

 

Защо смяташ, че качеството от Андроид кутийката не е добро?

Ти не можеш да го настроиш от сервизното, но те могат, след което ти каквото и да си мислиш, че настройваш, картината никога, ама никога няма да изглежда нормална.

 

Теди, дълго е за обяснение, докато нямаш и двете и не сравняваш, няма да разбереш. Андроид кутийките са шит, в сравнение с читав телевизор! Андроид кутийката е направена за всичко, а не конкретно за телевизия, докато телевизорът си е направен за телевизия, което му е основното предназначение и на което е наблегнато. Можеш да видиш в сайта на Ганчев, там е направил сравнение на MAG и Андроид кутийка. Там донякъде се вижда разликата.

 

Ето сравнението, като гледам, че и е добавено още, освен предишното инфо. Обяснено е много добре. Ако не го разбирате, зарежете тази тема. А и като гледам е отлично обяснено, че паметта и мощността на процесора, нямат никакво значение за качеството на картината.

 

Edit: Кликнете отдолу на Качество на картината.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ти не можеш да го настроиш от сервизното, но те могат, след което ти каквото и да си мислиш, че настройваш, картината никога, ама никога няма да изглежда нормална.

 

Теди, дълго е за обяснение, докато нямаш и двете и не сравняваш, няма да разбереш. Андроид кутийките са шит, в сравнение с читав телевизор! Андроид кутийката е направена за всичко, а не конкретно за телевизия, докато телевизорът си е направен за телевизия, което му е основното предназначение и на което е наблегнато. Можеш да видиш в сайта на Ганчев, там е направил сравнение на MAG и Андроид кутийка. Там донякъде се вижда разликата.

 

Надали влизат чак в сервизното меню, за да променят настройките. Пък и нали после ще ми го изкарат с кашона и ще изглежда различно?

Не знам какво трябва да направят от сервизното меню, за да му излезне подсветката по тоя начин на тъмни сцени.

И другите телевизори го имаха (все едно не бяха по 2000лв), но при Сони-то беше просто прекалено.

 

Аз съм правил сравнение между Андроид кутия, DLNA-то директно на телевизора, Playstation 3 и Playstation 4. Дори мисля, че пуснах и HDMI от Macbook-а директно, за допълнително сравнение.

Нямаше никаква разлика в качеството на картината.

Андроид Кутийката дори поддържа frame sync и превключва на 24Hz, когато тръгне файла. Нещо, което другите 4 устройства не правят. Playstation 4 го прави ако се пусне Blu-Ray.

 

Говоря за филм, а не за телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Именно, аз оня линк съм го гледал, може би когато се занимавах с активирането на tivi.

Въпроса беше изцяло когато се ползва Андроид телевизор (дори не само когато става дума за телевизия, предполагам при андроид телевизорите телевизията все пак минава и други хардуерни обработки, каквито има и в MAG) - каква е разликата между Коди инсталирано на телевизора (под андроид), и Коди инсталирано на външна кутийка? Това ми беше мисълта, и съжалявам ако не съм се обяснил коректно преди :) . (и странично - понеже стана дума за телевизия от tivi или друга ИПТВ, на телевизор с андроид по какъв друг начин можеш да я пуснеш, освен с приложение под андроид... , нали за външно устройство MAG не говорим, не е по казуса)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Телевизорът си има необходимия чип и дори през приложение, качеството е нормално, а не "назъбено". Основната функция на един телевизор е гледането на телевизия, тоест всичко е насочено там. Докато при кутийките, основната функция е да има всичко, пък как работи то, все тая.

 

Ангеле, ти като видиш мострата, дали ще искаш да ти вадят от кашон? Що си взе флашката, а не поиска да ти извадят от кашон?

 

И като говориш за филми, в линка е обяснено - телевизия vs кино.

 

Обяснено е достатъчно добре...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...