Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

На много места пише, че видео картите на Ати от по-новото поколени подържат и звук, но трябва специален преохдник, който да може да пренесе и звука. Поръчах ето това, но не се получи - http://www.ebay.co.uk/itm/Original-ATi-Radeon-DVI-D-24-to-HDMI-with-Audio-Adapter-/170566625473?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item27b69028c1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На много места пише, че видео картите на Ати от по-новото поколени подържат и звук, но трябва специален преохдник, който да може да пренесе и звука. Поръчах ето това, но не се получи - http://www.ebay.co.uk/itm/Original-ATi-Radeon-DVI-D-24-to-HDMI-with-Audio-Adapter-/170566625473?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item27b69028c1

 

Това не е ясно коя карта и как ще го подкара. А и повечето свестни имат и HDMI направо...

Link to comment
Share on other sites

http://www.pacstarcomputer.com.au/index.php?productID=6242 - нещо таквоа може би ти трябва. Аз по принцип не знам самия DVI да му са предвидени пинове за нещо друго освен картината. Но може и да се бъркам.

Та по скоро нещо като горното - букса в която влиза DVI + Sound и ти вади двата сигнала към HDMI.

http://forums.redflagdeals.com/monitor-has-speakers-but-only-vga-dvi-inputs-1192187/

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=1413058&mpage=1&print=true - в тази теми са показали нещо подобно като кабел.

 

Сега като разгледах горните 2 теми за кабелите, те май не вкарват аудиото в HDMI, то, ми просто отделно от него. Та може би ти остава като вариант първия начин с онова у-во.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте аз имам 32ка LG взех го преди 2г. фул HD , USB на което върви всичко . Но сега дойде ред да взема нов телевизор ориентирал съм се към 40 или 42 инча . Бихте ли ми препоръчали нещо в смисъл марка , модел , на разумна цена. Нещо което си заслужава парите защото е най лесно да изкарам 2000лв и да зема някакъв за тия пари ще е добър определено . Да речем до 800, 900лв дали мога да намеря нещо с Wi-Fi , USB , и така на таък . Благодаря !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Дедо е прав, аз гледам 55'' от около три метра и ми е супер, като напоследък си мисля, че следващия трябва да бъде минимум 60''. Няма такава стая, за която 42'' телевизор да се явява голям, освен ако не си решил да го слагаш в тоалетната. :lol:

Link to comment
Share on other sites

:grin: 

 

Значи не е прекалено, или иначе казано смешно за тази стая 42-ка? А как ти изглежда 55" от 3 метра при телевизия...?

Дедо е прав, аз гледам 55'' от около три метра и ми е супер, като напоследък си мисля, че следващия трябва да бъде минимум 60''. Няма такава стая, за която 42'' телевизор да се явява голям, освен ако не си решил да го слагаш в тоалетната. :lol:

Link to comment
Share on other sites

55" на 3 метра при телевизия е вече в зависимост от сигнала. HD-то е добре, но SD-то се предава различно от различните телевизори, като най-добре изглежда SD-то на плазмените екрани. Също така зависи и от сигнала подаван от оператора.

 

Аз гледам 50" плазма от ~ 2 метра и 30 сантиметра. SD ка*алите изглеждат много добре. Другите варианти няма смисъл да ги обсъждам. Бойците на Tekken Tag Tournament са огромни, а ако ги пусна и на 3Д..

 

@djadomraz: 60" при 3 метра са прекалено много. Виждат се всичките дефекти на картината и е некомфортно за гледане.

 

Ето тука има един калкулатор за показване на оптималното разстояние в зависимост от размера на екрана.

 

http://lcdtvbuyingguide.com/hdtv/screensize-calculator.html

 

Само дето нещо не му е наред, защото показва 4 метра и половина за 50 инча.

 

Имаше и един друг, който показваше правилни размери, но не мога да го намеря сега. Във форума на Setcombg го имаше. Бях го поместил и в една друга тема в този форум, но онази тема е 3000 страници, та ще ми е малко трудно да го намеря. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

А вярно ли е, че ако се гледа от толкова близо - 2,5м 42-ка, може да се облъчваш много и съответно да окьоравееш? Някъде го бях чел това... Ако трябва да се съди за писаното по адрес на плазмите, че облъчват повече, следователно не би следвало да е проблем...?

 

P.S. Калкулатора не е ли само за HD програми?

55" на 3 метра при телевизия е вече в зависимост от сигнала. HD-то е добре, но SD-то се предава различно от различните телевизори, като най-добре изглежда SD-то на плазмените екрани. Също така зависи и от сигнала подаван от оператора.

Аз гледам 50" плазма от ~ 2 метра и 30 сантиметра. SD ка*алите изглеждат много добре. Другите варианти няма смисъл да ги обсъждам. Бойците на Tekken Tag Tournament са огромни, а ако ги пусна и на 3Д..

@djadomraz: 60" при 3 метра са прекалено много. Виждат се всичките дефекти на картината и е некомфортно за гледане.

Ето тука има един калкулатор за показване на оптималното разстояние в зависимост от размера на екрана.

http://lcdtvbuyingguide.com/hdtv/screensize-calculator.html

Само дето нещо не му е наред, защото показва 4 метра и половина за 50 инча.

Имаше и един друг, който показваше правилни размери, но не мога да го намеря сега. Във форума на Setcombg го имаше. Бях го поместил и в една друга тема в този форум, но онази тема е 3000 страници, та ще ми е малко трудно да го намеря. :)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Телевизорите не облъчват вече до колкото знам. Окьоравяването може да се получи ако телевизора ти тегли прекалено много зрението. Затова е добра идея да има някакъв източник на светлина зад него.

 

Плазмите греят повече от LCD, не облъчват повече.

Link to comment
Share on other sites

Телевизорите не облъчват вече до колкото знам.........Плазмите греят повече от LCD, не облъчват повече.

 

Май не е съвсем вярно. Всичките по стари LCD панели имат подсветка от луминесцентна лампа която излъчва макар и слабо и ултравиолетова светлина. Нивото и е като в летен ден с плътна облачност което не е за пренебрегване - изпитах го на гърба си. Имах 'късмета' да премина от професионален 19" CRT монитор на един от първите 19" 5/4 LCD на работата преди години. Очите ми започнаха да се зачервяват, зрението бързо започна да губи острота, и накрая се заинтересовах от причината та разбрах за улравиолетовия фон на LCD монитора. Речението на проблема беше просто - подмених очилата си със стъклени хелиомат. Старите бяха акрилови, бели, и пропускаха целия спектър. Плазма дислпеите също не са съвсем чисти. Всеки газов разряд излъчва и в ренгеновия диапазон, но никъде не съм срещнал пояснение колко е фона на домашната плазма и дали е от 'меките' ренгенови лъчи които се полъщат от кожата, или смес от 'меки' и 'твърди'. Все пак е добре да се знае че и 'мекото' ренгеново излъчване вреди на ретината, а дисплея си е за гледане все пак. Единствено светодиодната подсветка излъчва само видима светлина и нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам, че тогава LED EDGE телевизора е почти безвреден?


Май не е съвсем вярно. Всичките по стари LCD панели имат подсветка от луминесцентна лампа която излъчва макар и слабо и ултравиолетова светлина. Нивото и е като в летен ден с плътна облачност което не е за пренебрегване - изпитах го на гърба си. Имах 'късмета' да премина от професионален 19" CRT монитор на един от първите 19" 5/4 LCD на работата преди години. Очите ми започнаха да се зачервяват, зрението бързо започна да губи острота, и накрая се заинтересовах от причината та разбрах за улравиолетовия фон на LCD монитора. Речението на проблема беше просто - подмених очилата си със стъклени хелиомат. Старите бяха акрилови, бели, и пропускаха целия спектър. Плазма дислпеите също не са съвсем чисти. Всеки газов разряд излъчва и в ренгеновия диапазон, но никъде не съм срещнал пояснение колко е фона на домашната плазма и дали е от 'меките' ренгенови лъчи които се полъщат от кожата, или смес от 'меки' и 'твърди'. Все пак е добре да се знае че и 'мекото' ренгеново излъчване вреди на ретината, а дисплея си е за гледане все пак. Единствено светодиодната подсветка излъчва само видима светлина и нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Да, според техническите описания. Същото може да се каже и за Full LED и евентуално за тепърва навлизащите AMOLED дисплеи.

Link to comment
Share on other sites

При около 2.5-3 метра вземи колкото голям можеш да си позволиш. И 65 инчов да вземеш след 3тия ден ще ти е идеален само първите 2 ще ти се струва огромен. След 2рия месец ще се чудиш дали не можеш и по-голям да си вземеш. Аз при 3 метра някъде бих сложил и 80 инчов ако можех :)

Link to comment
Share on other sites

Само внимавай да не прекалиш с инчовете & близкото разстояние, понеже едно време като сядахме на първия ред в киносалона, до края на филма ми се схващаше врата от въртене наляво-надясно, докато четях буквите от единия до другия край на екрана. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

а после откъде идвал астигматизъма и схванатия врат.

как ги правите тези сметки за идеално отстояние от 2 метра на 50" направо не ми е ясно......

калкулатора посочен от вукса обаче е почти като в учебниците дет аз съм чел: 32инча на 2,5 метра е нормалното. и то за пълно ХД, иначе почваш да виждаш точките. а почнеш ли да виждаш точките в бързите кадри се опитваш да компенсираш и реално да разфокусираш, така след време получаваш бонус: изменение в очната леща, което в други обстоятелства, т.е. нормални ежедневни,  те кара да виждаш реалните точки като чертички.

мечопуховското убеждение че "колкото повече, толкова повече" е просто търговски трик, за да си продадат последните "чудесии". и веднъж като се изчерпят откъм инчове почват да те лъготят с херци, без никой да може да каже как са организирани полукадрите и какъв им е  смисъла за течнокристален дисплей.

Link to comment
Share on other sites

А как ти изглежда 55" от 3 метра при телевизия...?

Зависи какво разбираш под "телевизия". Аз гледам само HD (мин. 720p) - било то телевизия или свалени филми (DVDRip не съм свалял от незапомнени времена) и всъщност всичко, което е 720p (да не говорим за 1080p) си изглежда чудесно. Ако пускаш някакъв остарял формат, предполагам ще е зле, но то ще си е зле на всякакъв телевизор, независимо от размера на екрана (говорим за Full HD машини). ;) 
Link to comment
Share on other sites

И в други форуми съм чел, че от разстояние 2.5 - 3м е добре да се вземе 42-ка.

Колкото до телевизия, ами за HD каналите е ясно... все се гледат и другите канали в SD качество от N3 оператора, а той доколкото знам има най-добър сигнал или се бъркам...

Та ми е направило впечатление, че някои чужди канали, като History, който е SD, вади много по-добра картина от нашите SD канали...

Не знам колегата по-горе @mobo, но дано не е прав...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

50" от 2,5 - 3 метра си е ОК. Не ми се напряга зрението, не виждам дефектите на картината, но по-голямото вече не е добре за очите. Аз търся  някаква LED лампа, която да си сложа да ми свети отзад, но не успявам да намеря. Пробвах със светкавицата на телефона. Сложих го зад телевизора да свети нагоре и гледането стана много по-приятно. Тоя 50" екран иначе ти окупира цялото зрително поле с яркостта си в тъмна стая и се уморяваш.

Но в крайна сметка, ти искаш да взимаш 42", та отгова на въпросът ти "42" голям ли е" е не. Не е голям. Добре е, дори може 46/47 да вземеш ако имаш финансовата възможност.

Link to comment
Share on other sites

Ок, благодаря на всички за отговорите! Защо не пробваш да си настроиш оптимално картината, за да не ти свети на тъмно?

50" от 2,5 - 3 метра си е ОК. Не ми се напряга зрението, не виждам дефектите на картината, но по-голямото вече не е добре за очите. Аз търся  някаква LED лампа, която да си сложа да ми свети отзад, но не успявам да намеря. Пробвах със светкавицата на телефона. Сложих го зад телевизора да свети нагоре и гледането стана много по-приятно. Тоя 50" екран иначе ти окупира цялото зрително поле с яркостта си в тъмна стая и се уморяваш.

Но в крайна сметка, ти искаш да взимаш 42", та отгова на въпросът ти "42" голям ли е" е не. Не е голям. Добре е, дори може 46/47 да вземеш ако имаш финансовата възможност.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...