Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Просто ми е странно, че на някои телевизори пише LED, а на други LED LCD. Има ли изобщо някаква разлика между двете и ако няма, защо го опистват по различен начин?

Принципно няма, но е много по-коректно да се изписват като LED LCD, защото при тази технология LED е само източника на светлина за LCD матрицата. Има разбира се телевизори, които са изцяло LED или по-точно OLED (Organic LED). При тях директно пикселите излъчват светлината с определения цвят. Панелите са изключително тънки, но и невероятно скъпи все още. Мисля най-евтините варианти са към 5-6 хиляди долара. Масово този тип дисплеи се използват при мобилните телефони (най-вече Super AMOLED на Самсунг).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чудя се дали да си купя този телевизор.

 

Samsung UE-46D6530

 

 

Някой има ли наблюдения върху него или други от серията? Някой има ли наблюдения върху друг модел/производител в същия ценови диапазон и със същите спецификации?

Държа единствено да е с DLNA, да има вградено Wi-Fi и да има опресняване поне 200Hz.

Link to comment
Share on other sites

Държа единствено да е с DLNA, да има вградено Wi-Fi и да има опресняване поне 200Hz.

 

Защо? DLNA-то на моя го ползвах единствено без да искам, иначе не става за друго освен за гледане на филмче от телефона. WiFi освен да гледаш youtube и то защото те мързи да пуснеш кабел...

 

Единственото смислено е 200Hz така като гледам.

 

ПС: За горните 2 питам защото моя ги има но са излишни тотално според мен

Link to comment
Share on other sites

Защо? DLNA-то на моя го ползвах единствено без да искам, иначе не става за друго освен за гледане на филмче от телефона. WiFi освен да гледаш youtube и то защото те мързи да пуснеш кабел...

 

Единственото смислено е 200Hz така като гледам.

 

ПС: За горните 2 питам защото моя ги има но са излишни тотално според мен

 

Защото като си направиш сървър на компютъра (има доста DLNA сървъри за PC) и вържеш телевизора в домашната мрежа, можеш да пускаш MKV-тата директно по Wi-Fi. Без USB-та, без кабели, без нищо. Директно от компютъра, използвайки дистанционното на телевизора. И това ако не е удобство.. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Защото като си направиш сървър на компютъра (има доста DLNA сървъри за PC) и вържеш телевизора в домашната мрежа, можеш да пускаш MKV-тата директно по Wi-Fi. Без USB-та, без кабели, без нищо. Директно от компютъра, използвайки дистанционното на телевизора. И това ако не е удобство.. :)

 

1080р?

Link to comment
Share on other sites

1080р?

 

Абсолютно. Направи свестен сървър и всичките изчисления и конвертиране се извършват на компютъра. Телевизора получава само сигнала. Страшно удобно. А последните i* процесори на Интел се справят още по-добре, защото хардуерно имат вградена технологията, за да поддържат някаква аналогична Wi-Fi технология на Intel, която се справя и с DLNA-то.

 

Само малко четене трябва. Не е трудно да се конвертира сървъра. Всичко зависи от телевизора, но ти си със Сони, а четох за тях, че нямат почти никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Направи свестен сървър и всичките изчисления и конвертиране се извършват на компютъра. Телевизора получава само сигнала. Страшно удобно. А последните i* процесори на Интел се справят още по-добре, защото хардуерно имат вградена технологията, за да поддържат някаква аналогична Wi-Fi технология на Intel, която се справя и с DLNA-то.

 

Само малко четене трябва. Не е трудно да се конвертира сървъра. Всичко зависи от телевизора, но ти си със Сони, а четох за тях, че нямат почти никакъв проблем.

 

Aз и плеър си имам и в това отношение съм си решил проблема. Любопитно ми е обаче какво и как може да се гледа и със субтитрите как ще стои положението.

Link to comment
Share on other sites

Всичко може да гледаш. Субтитрите се пускат от сървъра, та си зависи от конфигурацията. Пробвай. Дори интерфейс с информация за филма можеш да изкараш от сървъра на телевизора. С различни теми. Всичко се рендира, конвертира и се пуска към телевизора. Щеше да е малоумно ако можеше само снимки, музика и клипове от телефон, и друго мобилно устройство.

Link to comment
Share on other sites

Искам да изразя възмущението си от веригата Техномаркет - по-миналата седмица купих 40ка телевизор от тях и понеже очаквам, ако има някакви проблеми, в последствие да съдесйтват, взимам телевизора без да го пробвам. Първия ден нямах време да го гледам, но на втория установявам, че има изгорял пиксел в единия ъгъл, а подсветката в другия ъгъл е ужасно бледа. Връщам го на следващия ден и от там ми казват, че в едномесечен срок ще ми бъде отговорено, какво ще предприемат... Телевизор на 2 дни и ще ме бавят 1 месец за отговор... Както и да е, първата седмица ми се обаждат да ме питат, къде е изгорелия пиксел, защото не можели да го намерят по описанието "горен ляв ъгъл" - обясявам им подробно, като им казват да го пуснат на черен фон - отговарят ми - да, ще пробваме и на черен фон - направо падам... Днес им звъня да ги питам, какво става и ми отговарят, че описаните проблеми не са констатирани. Викам си - брех, пиксела сигурно се е оправил от пренасянето напред назад, знам ли. Обаче отивам там, пускам го и пиксела си седи, разбира се подсветката не може да се види, защото лампите в магазина светят здраво и няма как се прецени бледа ли е или не. Човека от отдел рекламации ми казва - ми то има ограничение за 6-7 пиксела и ако няма толкова изгорели, няма да ви се признае гаранцията, а един нагъл консултант ми казва, че видиш ли, ако съм искал равномерна подсветка, да съм си взел телевизор за 4000лв!

 

Утре ще говоря с КЗП, да видим, какво те ще редложат. Също ще се опитам да се свържа и с Тошиба, за да ми обяснят, какво точно значи No Matter What Gurantee.

 

Та, какво се оказва - купувайте само през нета, за да може да върнете продукта при несъответствие в 7 дневен срок, че иначе ще ви се стъжни живота, докато си търсите правата...

Link to comment
Share on other sites

.... а един нагъл консултант ми казва, че видиш ли, ако съм искал равномерна подсветка, да съм си взел телевизор за 4000лв!

 

За това е прав от части, но:

 

1. Не трябва изобщо да го споменава.

2. Не трябва да е толкова неравномерна, колкото я описваш.

 

След този пост се замислям дали да дам 2000лв за телевизор на тях или на Технополис.

Иска ми се да си взема пак Sharp от Интерсервиз Узунов, защото видях как ми оправиха телевизора предния път за 3 дни (сервиза е във Варна), но цената на аналогичен модел на Sharp е с 1000лв отгоре...

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз знам, че не може да е перфектна и че ща има "избеляло" тук-там, но това петно ти вади очите направо...

 

И ми вика - "от нас нищо не зависи", а в същото време друг консултант от същата верига, при покупка на предния телевизор ми вика "дай 40лв да ти отключа медиа плейъра, че ако го направиш сам и скапеш телевизора, няма да можеш да го върнеш, а ако аз го скапя, направо ще го изпишем брак"...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, защо не пробваш да го смениш с малко по-скъп модел (100тина лв примерно) и него го тестваш в магазина и го гледаш под лупа (буквално... правил съм го, мога да ти дам 1-2 по-хубави лупи - 10см-ови ако искаш)

Link to comment
Share on other sites

Аз исках да го сменят с друг такъв, не е проблем и да си доплатя, ама нали ти казвам, че сеправят на ударени.

 

Настоявай да говориш с управител.

Link to comment
Share on other sites

Всичко може да гледаш. Субтитрите се пускат от сървъра, та си зависи от конфигурацията. Пробвай. Дори интерфейс с информация за филма можеш да изкараш от сървъра на телевизора. С различни теми. Всичко се рендира, конвертира и се пуска към телевизора. Щеше да е малоумно ако можеше само снимки, музика и клипове от телефон, и друго мобилно устройство.

Като намериш свестен сървър кажи го и на мен. Аз ползвам една руска програма, но като трябва да има субтитри и конвертира нещата сплесква картината отгоре и отдолу. И е абсолютно неприемливо за гледане уж филма е 1080р пък сплескано.

Link to comment
Share on other sites

Като намериш свестен сървър кажи го и на мен. Аз ползвам една руска програма, но като трябва да има субтитри и конвертира нещата сплесква картината отгоре и отдолу. И е абсолютно неприемливо за гледане уж филма е 1080р пък сплескано.

 

Ами то зависи и от телевизора. Различните телевизори имат различни процесори вътре.

 

Иначе като купя телевизора, ще ти кажа какво съм направил.

Link to comment
Share on other sites

Телевизора получава сигнала от програмата и само го визуализира - тя върши цялата работа и в случая като вгражда субтитрите смазва картината.

Link to comment
Share on other sites

Телевизора получава сигнала от програмата и само го визуализира - тя върши цялата работа и в случая като вгражда субтитрите смазва картината.

 

Телевизора има процесор, който пуска определени формати. Същите, които пуска и през USB-то. Програмата подава сигнала суров и го транс-кодира ако телевизора не поддържа формата, който си избрал.

Link to comment
Share on other sites

Еми баш при пускане на субтитри подава транскодиран сигнал -> сплескан. Кажа ли, махни субтитрите и картината става бижу. Затова казвам, ако намериш хубав софтуер за това кажи да го сложа и аз.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, твоя плейър пуска ли .flv от Starcraft 2 торентите в арената?

 

Току що пробвах последните - няма звук :(

 

Сега ще пробвам през Synology-то с DLNA-то как е дереджето.

 

Едит: Никак не е. Някакъв сървър трябваше да инсталирам, той пък отказа да се инсталира. Както обикновено е мизерно положението с по-странните неща. Трябва да се конвертират 1 по 1 в avi. VLC-то го прави със скорот с която би го плейвало

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...