Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

СПЕЦИАЛНО им кажи да ти пуснат SD сигнал да не се дивиш след това като мен на картината. Щото фийда там е на 720p или 1080p , да не очакваш после цифровата така да я дава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някои да има впечатления от Samsung 32c4000 ?

 

LED екран, приемлива цена от около 700лв с "промоции",не е Full HD (което е минус) ...въпроса е "къде е уловката"

 

че другият "поносим" LED Full HD беше някаква Тошиба за 999лв.

 

Или някои ако може да препоръча сносен Full HD 32"+ телевизор, по възможност LED,че нещо "плазмата" май остава на заден план.

 

Мерси предварително :)

 

едит : търсих за LG 32LE4500,но не намерих конкретна информация,някои да има впечатления ?

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

Най-ниския клас LED екран... което си отговаря на цената и на качествата. Панелът е ... 32" (32C4000) : panel type unknown (Chilin, panel T320HAE1-DB). А Chilin са Chi Mei Optoelectronics. Между Samsung, AU Optronics и Chi Mei панелите дет са най-зле са последните и то осезаемо. Но все пак за цената си толкова, особено и HD Ready през 2011-та година е ненормално да се купува.

Link to comment
Share on other sites

по възможност LED

 

Стига сте се връзвали на приказките на псевдо разбирачите които се водят консултанти в магазините. LED не е по-добре от LCD особено в ниския клас.

 

Останалото го каза Dreamer

Link to comment
Share on other sites

Стига сте се връзвали на приказките на псевдо разбирачите които се водят консултанти в магазините. LED не е по-добре от LCD особено в ниския клас.

 

Останалото го каза Dreamer

 

Принципно, колкото и грубо да звучи, в магазините игнорирам "продавач-разбирачите" и не слушам какво искат те да ми продадът, тъй като в зависимост от стоката, "най-доброто" е разтегливо понятие.

 

Предпочитам да чета в интернет предварително и да съм "подготвен". Ако няма нещо,което искам,не вземам всичко предложено.

 

Ако може да поставя така въпроса

 

Има ли добър телевизор в не-скъпия сегмент, който си заслужава парите, по възможност Full HD

 

Четох малко повече, "стигнах" до този модел на Филипс : http://www.technomarket.bg/products/09077130/philips-32pfl5605h

 

Все пак 1200+лв за телевизор на този етап за сам човек ми се виждат доста и затова съм се насочил към "бюдженият" клас.

 

Благодаря на отзовалите се по темата :)

Link to comment
Share on other sites

Вземи за тия пари 42ката Тошиба ;) на 999лв ;) или плазмата на Самсунг 50ка с 400 херца скан и няма да сбъркаш. Тошибата толкова я плюх като я взехме ама вече 3 дни я гледам и дейба и тъпия LED, като му дадеш фийд на поне 480p (а да не говорим на 1080p или 720p) и направо седиш и се чудиш що преди това си го плюл телевизорчето.

 

А 50ката = Юксел Кадриев в хола ти.

Link to comment
Share on other sites

За LED-а според наблюденията ми по ревютата в ниския и средния клас през 2010 няма никакъв ефект, даже обратното - по-лоша е картината спрямо един телевизор с CCFL подсветка. Един пример - преди време всички мислеха, че като излязат LED мониторите и телевизорите и качеството и контраста ще скочи многократно, но... масовите екрани на лаптопите (80-90% от всички), които са LED карат между 100 и 200:1 контраст... и то при положение, че един хубав панел вади от 500:1 до към 800:1 (справка digitalversus.com, notebookcheck.net, notebookjournal.de и т.н. сайтове, които мерят контраст, бяло, черно и т.н.). Та освен във високия клас предимството на LED-а се свежда до по-тънък телевизор и по-ниска консумация за сметка на другото. Все пак в ниския клас един Edge LED не е перфектен, не че във високия е. При моделите 2011 допускам, че и средния клас LED ще имат вече някакви предимства, но така или иначе CCFL ще си изчезват и ще остават само за ниския клас и нищо чудно след година-две да няма избор и всичко да е LED.

 

Брат ми в момента се чуди на ето този телевизор: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l37s20-tx-l37s20b-20100407221.htm

Смята да го купи като компромисен вариант, но 32" версията, която е 700лв на промо в момента: http://www.technomarket.bg/products/09070403/panasonic-tx-l32s20e

 

Според ревюто е нелош компромисен вариант за парите си.

 

p.s. за филипса не мога да намеря обстойно ревю.

p.s.2: review на филипса: http://www.digitalversus.com/philips-32pfl5605h-p364_10556_53.html

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

А 50ката = Юксел Кадриев в хола ти.

 

Аз като казвам че е кеф. Защо мислиш ми хареса Avatar... 1080p blue ray пуснат на 55" гледан от около 5 метра е все едно да си в киното (само дето не е 3d но аз и не държа)

Link to comment
Share on other sites

Аз като казвам че е кеф. Защо мислиш ми хареса Avatar... 1080p blue ray пуснат на 55" гледан от около 5 метра е все едно да си в киното (само дето не е 3d но аз и не държа)

 

А звук? Само за телевизор говориш, но кино изживяването за мен лично е повече звук. Картината не може да ме накара да настръхна, за разлика от звука.

Link to comment
Share on other sites

възможно ли е телевизор, който е Full HD да не може да изпълни целия екран при резолюция 1920x1080? :unsure:

ползвам hdmi кабел на видеокарта 4850

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да е проблем, потърси в менютата за опция от сорта на [Picture Size] и да се цъкне на “Screen Fit”. Или някъде ако има нещо като True Scan 1:1 или каквото и да е, което може да ти напомни на нещо подобно. В старите модели на Samsung доколкото си спомням беше Just Scan. В game mode / pc режим ли си?

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да е проблем, потърси в менютата за опция от сорта на [Picture Size] и да се цъкне на “Screen Fit”. Или някъде ако има нещо като True Scan 1:1 или каквото и да е, което може да ти напомни на нещо подобно. В старите модели на Samsung долкото си спомням беше Just Scan. В game mode / pc режим ли си?

менюто на филипса е толкова опростено, че няма накъде повече ... превъртях ги поне 3-4 пъти всичките настройки и никъде не открих нещо, което да напомня за оразмеряване на образа.

иначе режима е "компютър". това го избрах от опциите, където е зададено да се прибави друго устройство.

Link to comment
Share on other sites

менюто на филипса е толкова опростено, че няма накъде повече ... превъртях ги поне 3-4 пъти всичките настройки и никъде не открих нещо, което да напомня за оразмеряване на образа.

иначе режима е "компютър". това го избрах от опциите, където е зададено да се прибави друго устройство.

 

А филма на самия компютър как се вижда? Някои филми имат черни ленти отстрани а понякога и плеъра не го разпъва докрай а с друг плеър е ок. Да не би там да е проблема?

Link to comment
Share on other sites

А филма на самия компютър как се вижда? Някои филми имат черни ленти отстрани а понякога и плеъра не го разпъва докрай а с друг плеър е ок. Да не би там да е проблема?

не, не е това. просто на тази резолюция картината не изпълва целия екран. на 1360x765 обаче я изпълва. ей тук се вижда ясно:

 

abcd0001sx.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Трябва ТВ да има опции, не може да няма...

Нашия също в режим на ПЦ в началото беше с около 30-40 пиксела off the screen, надясно. Поразрових опциите и намерих някъде забутано как се премества, даже името на опцията май беше избрано така че доста трудно да се открие.

Няма как 1920х1080 панел да не може да побере 1920х1080 видео :) .

Link to comment
Share on other sites

Няма как 1920х1080 панел да не може да побере 1920х1080 видео :) .

не, то проблема не е с видеото. пробвал съм HD филм от флашка и запълва целия екран, но като е така през компа и на тая резолюция не ще. :unsure:

 

п.п. не знам дали е от значение, но аз компа съм го вързал директно за телевизора т.е. няма две устройства за визуализиране(няма го монитора) и визуализацията не става "чрез клониране", при което има два изходни сигнала.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Еми да, флашката я пъхаш в самия телевизор нали, това е отделен вход за него, различен от VGA (предполагам така си вързал компа). Аз съм го вързал с VGA. (Всъщност май каза HDMI, но все тая, различен Input е от флашката).

Ако компа подава 1920х1080 в правилен формат, честота и т.н., търси в телевизора проблема. Да не би да е от кабела нещо..

Link to comment
Share on other sites

май ще правя рекламация на телевизора ... нямам нерви да се занимавам с него. вече не ми вади и сигнал през hdmi. вчера всичко си беше ОК, днес сутринта започна да прави някакви номера и да извежда съобщение, че "няма видео сигнал", но след минута визуализираше десктопа ... а в момента не вади никаква картина.

Link to comment
Share on other sites

Виж кабела. Ако е евтин ментак, е съвсем възмжно да е от него. Пробвай с VGA връзка ако тв има такава.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Виж кабела. Ако е евтин ментак, е съвсем възмжно да е от него. Пробвай с VGA връзка ако тв има такава.

кабел за 10 лв. от ера-та ... откъде да го знам къв е. изглежда "надежден", ама ба ли му мамата :unsure:

с VGA пробвах и е същия *уй

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

искам да споделя впечатления, купих самсунг 40С530, и от това, което виждам до момента съм повече от доволен, поне покрива моите изисквания :) Дори и на аналоговия сигнал се представя що-годе добре, сигнала от РС-то е екстра, много ми хареса и вградения плеър, въпреки че нямам наблюдения върху други. Също така пуска най-разнообразни формати, субтитрите са супер. Благодаря на Dreamer, че ме насочи към него, мисля че постъпих правилно като го взех :) Вече изгледах няколко филмчета на него, дори и с лошо качество ги дава добре, разбира се ако не го гледаш от 50 см :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой да има мнение и впечатление от този телевизор LCD телевизор PHILIPS 32PFL3606H

В момента е на 619 лв,което ми се струва мноооого ниска цена за 32-ка и то Филипс при условие,че преди година взехме HD ready LG за 789лв :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Смятаме да си купуваме 37-42 инчов 3D LED талавизор. Имате ли някакви наблюдения към случващото се на този пазар?

 

A защо? Питам от любопитство не за да споря, но има ли какво да се гледа на 3д телевизор вече? Защото това което гледах като демо да прави от 2д на 3д е повече от неприятно.

Link to comment
Share on other sites

Смятаме да си купуваме 37-42 инчов 3D LED талавизор. Имате ли някакви наблюдения към случващото се на този пазар?

Имаме... има модели и от по 1500лв... има и от 10000... това стига ли ти? Най-важното - какъв е бюджета? Колко е важно 3D-то? Ако е много важно - Panasonic Plasma е най-доброто. Ако няма да е 3D избор има - Sony, Samsung, тук таме някое LG, нооо... цени разнородни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...