Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Аз картината съм си я настроил оптимално с дискове за калибрация. Просто в тъмно помещение, стена от светлина с диагонал 130см на 2 метра и половина си е много.

Без значение настройките на картината, източник на светлина зад монитора/телевизора е винаги добра идея. Затова и гледането на телевизор с Ambilight/Aura технология е приятно преживяване.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз търся  някаква LED лампа, която да си сложа да ми свети отзад, но не успявам да намеря. Пробвах със светкавицата на телефона. Сложих го зад телевизора да свети нагоре и гледането стана много по-приятно. 

Ако имаш желание мога да ти дам няколко лампи от икеа за шкафове - светят слабо - по-скоро е като сияние, но като са повече е ок. Та ако ти се занимава - потърси ме утре да ти дам няколко (имам в изобилие заради едни проби дето си правих :) Пръчкоподобни са не са баш лампи всъщност

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш желание мога да ти дам няколко лампи от икеа за шкафове - светят слабо - по-скоро е като сияние, но като са повече е ок. Та ако ти се занимава - потърси ме утре да ти дам няколко (имам в изобилие заради едни проби дето си правих :) Пръчкоподобни са не са баш лампи всъщност

 

Една снимчица можеш ли да ми покажеш? На мен ми трябва просто някаква светлина, която да свети нагоре в тавана. Сияние е още по-добре. Гледах на Филипс лампите с ЛЕД-овете, но те са по 200лв. Да си ги ползват.

Link to comment
Share on other sites

е сложи си 1-2-3-4 LED ленти на гърба на телевизора да ти светят в стената. трябва им само едно дребно изправителче да ги храни.

на филипс ламбите са убави, особено по-новите.

Link to comment
Share on other sites

Нямам стена зад телевизора, иначе има разни гайдове как да си направиш осветление зад телевизора. Аз обаче нямам нищо зад телевизора и реално няма в какво да свети тая лента. Затова ми трябва нещо като LED лампите на Philips, което да свети нагоре за фоново осветление/сияние и да не струва 200лв. :)

Link to comment
Share on other sites

Катодни лампи или диодни ленти - просто и ясно. С диодните ленти е най-лесно. Катодната лампа е много красива и елегантна, но си търси 12 волта захранване. Знаеш, че имам такава синя на гърба монитора, която прави сияние на стената зад него. Предоплагам толкова опъва от захранването... И докато диодни ленти има на много места, по-лесно ще тие да се оправиш с тях. Има и диодни модули, които са и безумно евтини (по малко над 2 лв бройката). Понеже са и видоустойчви, с тях подмених осветлението на масата-аквариум в хола. За общо 40 лева заедно със захранването. Стана перфектно. Катодни лампи така и не можах да разбера къде се продават, та съвет не мога да ти дам... Моята е от една стара компютърна кутия.   

Link to comment
Share on other sites

Една снимчица можеш ли да ми покажеш? На мен ми трябва просто някаква светлина, която да свети нагоре в тавана. Сияние е още по-добре. Гледах на Филипс лампите с ЛЕД-овете, но те са по 200лв. Да си ги ползват.

Нещо такова

 

ikea-dioder-18082011.jpg

 

Само че това е варианта в който може да си сменя цвета, моите светят топло бяло

 

Тези пръчки са някаква пластмаса и се ръгат една в друга и става една голяма пръчка от около метър някъде. Предполагам с двойнолепещо ще можеш да ги закрепиш някъде - я за телевизора я за стената

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Лентата не ми върши работа. Няма къде да я сложа.

Иначе можех да си направя нещо такова и щях да си реша проблема, но ако сложа диодна лента сега, просто ще направя едно голямо нищо, защото на 40 см зад телевизора няма нищо.

4252357521_901dcf9bdc_z.jpg

Затова ми трябва нещо такова, което да не струва 200лв.

Philips-LED-Second-Generation-LivingColoЮ

@djadomraz: Ами трябва да го видя как свети, може и да ми свърши работа ако ги наредя по шкафа зад телевизора или по горния ръб. Зависи колко разпръсква светлината.

Link to comment
Share on other sites

Това дето си го показал е най-обикновен маркуч. Долното е лампата на Филипс, която има безумна цена от над 150 лева. При мен ги продаваха Поларис и продадоха точно... две... ако не се лъжа. Това е скъпа екстра и не е кой знае колко ефектна.

 

Ники ти е показал RGB осветление с програматор. И това не е лоша идея, нито е скъпа. Тия 40см зад телевизора не са нищо особено. Може спокойно да сложиш 4-6-8 модула отзад ако искаш вместо ленти. И на метър ще светят. Има и други видове диоди. Някои 5 ватови може да ти дойдат даже и много силни. Имаш и избор в цветовете, вариантите са много. 

Link to comment
Share on other sites

Лентата не ми върши работа. Няма къде да я сложа.

 

Иначе можех да си направя нещо такова и щях да си реша проблема, но ако сложа диодна лента сега, просто ще направя едно голямо нищо, защото на 40 см зад телевизора няма нищо.

Как така нищо? Стена няма ли ? Това което мога да ти дам ще свети подобно на онази диодна лента. Не виждам какво по-различно би могла да свети онази лампа на филипс освен че е синя Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нека ви го обясня така, че не можете да ме разберете. Телевизора е сложен под ъгъл 60 градуса на стената. От едната страна е плътно прилепен, а от другата страна стърчи в стаята. Няма какво да сложа на него, за да хвърля фонова светлина отзад равномерно по цялата дължина. Да не говорим, че отзад има и прозорец, пердета и други работи, които ще се осветят от тая светлина.

Сложих телефона си на шкафа зад телевизора по лице с включено "фенерче" (ЛЕД диода/светкавица) да свети нагоре и стана перфектно. Затова ми трябва и нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Точно затова казах, че може и да стане.

Сега си взех от Баумакс соларна градинска лампа с формата на камък, с 8 ЛЕД диода в нея за 12лв. Ще я видя дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

вуксе, дай снимка и спести 1000 думи обяснения къде и как ти е окачен ти е телевизора.

дядото е прав. има и диодни лунички, които с повече старание можеш да вградиш в шкафа и не са с цената на филпсовите ламби за настроение.

ламбите на филипс с много дебнене в интернет могат да се докарат и за около 100тина лева, но пак си остават скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Не може ли просто да гледаш телевизора на лампа/осветление?

Точно затова казах, че може и да стане.

Сега си взех от Баумакс соларна градинска лампа с формата на камък, с 8 ЛЕД диода в нея за 12лв. Ще я видя дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Е аз го обясних вече. Чак пък вграждане на диодни лунички... :)
Надявам се с градинската лампа да стане, ако не.. ще видя на дядо лентите.
Ако е много силна или не разсейва достатъчно светлината ще ѝ сложа едно фрост фолио отгоре и ще реша проблема.

@viiipeer_: Не е комфортно да се гледа на светнато стайно осветление. Малко като да гледаш в киното на светнати лампи. Аз главно на моя телевизор гледам филми, а телевизия мога и на светната лампа да гледам.

Много е удобно със светлина зад монитора/телевизора. Зад монитора имам лампа за бюро, но зад телевизора няма как да стане с такава малка лампа.

Link to comment
Share on other sites

/semi off/ Понеже тука си говорите за разни грандомански инчове от 50-60 и нагоре, само да споделя нещо, касаещо по-малките размери телевизори...ако на някой случайно му свърши работа информацията от първа ръка...

Понеже в края на миналия месец купих по едно и също време от Техномаркета два почти еднакви и сходни по данни телевизора/монитора (Full HD, PIP, еднакви размери, еднакви входове/изходи/интерфейси и т.н.), но единият LG, а другият Samsung, искам да изкажа разочарованието си от Самсунга - не само, че картината му е 2 нива по-зле от тази на LG-то, но и менюто му е с 2 пъти по-малко опции за корекции и запаметявания...а си мислех, че е все тая коя от двете марки ще се вземе. Като монитори все още не съм ги пробвал, но предполагам, че щом при телевизията има такива големи разлики (а се утрепах да настройвам какво ли не в Самсунга - все тая)...и от компютъра ще е пак така. :ninja:

 

А що се касае до топика, който сте захванали - за мен всички тия пури, лули и цигари ( :bgrin:) са излишни екстри, ама вий си знаете. Мен като ми е тъмно, просто си пускам някоя странична слаба лампа и ефектът е същия.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз нямам странична слаба лампа, затова ми трябва такова фоново/задно осветление, за да не ми тегли очите телевизора, защото си е големичък.

Link to comment
Share on other sites

Телевизорът явно не си е на мястото. Това едно. Второ, както каза мобо, земи снимай ситуацията, за да не си губиме времето, защото има около 100-на решения. Тая соларна лампа ако е това, за което се сещам, е пълен боклук. 

Link to comment
Share on other sites

Търся мнения за 50 инчов ТВ с добро съотношение цена/качество?

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/14461/P11090104/3D-Televizor-PANASONIC-TX-P50ST50E

 

От Юли месец миналата година имам този телевизор. При покупка го гледах редом с 5  46/47" LED модела на Samsung, Sony, LG и Philips в диапазон до 2200лв.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ето ти други примерни решения. Намират се в магазина за мебелен обков срещу Молдавия. В блока, където оня военен си изпозастреля семейството. 

 

20130410112847.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...