Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Просто имам друго разбиране явно. Даже в момента предпочитам да гледам филмите на монитора на пц-то, въпреки че е по-малък, но пък за сметка на по-добрия звук, от колкото на телвизора, но без добро озвучаване. И не толкова заради силата на звука, колкото за по-доброто преживяване от съраунда.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да видим като пуснат цифровата ефирна какво ще стане.

Нищо няма да стане, ако не е HD, т.е. поне 720p. Аз поради тази причина не гледам вече нищо цифрово, което не е HD (аналогови при нас вече не съществуват). За щастие почти всичко вече е на HD. От каналите, които гледам единствено CNBC не бяха минали, но наскоро и тях ги пуснаха в HD вариант.

Link to comment
Share on other sites

Някой наблюдение над тази серия на Philips? По принцип предпочитам Sony, но тая серия 5507 я скъсват от хвалби.

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/13639/P11090104/3D-Televizor-PHILIPS-46PFL5507K

 

The Philips PFL5507H TV delivers excellent image quality in 2D and 3D. It has high contrast (over 5000:1), accurate colours, a well-balanced gamma and a colour temperature at 6500 K. In other words, it's perfect! The only let-down is its low-grade audio.

Link to comment
Share on other sites

Защо си мисля, че те бяха казали, че се отказват от производството на телевизори. Да не стане да е някой залежел модел, дето после и няма да има как да ти сменят при нужда от рекламация?

Макар, че пък с тия 2 и 3D изглежда новичко. Може и да са се отказали от спирането и да са решили, че има още хляб в тв-те.

Link to comment
Share on other sites

Защо си мисля, че те бяха казали, че се отказват от производството на телевизори. Да не стане да е някой залежел модел, дето после и няма да има как да ти сменят при нужда от рекламация?

Макар, че пък с тия 2 и 3D изглежда новичко. Може и да са се отказали от спирането и да са решили, че има още хляб в тв-те.

 

Модел 2012 е този.

Link to comment
Share on other sites

Изгубих се в модели и технически спецификации. Ще взема парите, ще ида в магазина и ще ги накарам да ми наредят телевизорите един до друг, да ми дадат дистанционните и да пуснат един и същи сигнал. А не да ми пускат един сигнал и да тичам през 4 телевизора да сравнявам картина.

 

То човек да не реши да си вземе телевизор в днешно време...

 

Някой да е гледал хубаво 3D на телевизора си скоро? Да си го взема, да го пусна на бройките там, за да направя тестове.

 

@Godfather, ти нямаше ли някакво 3D LG със Cinema технологията? Как се представя телевизора като цяло? А 3Д-то? На един LG телевизор съм виждал нещо много дразнещо. Като се появят субтитри на екрана, картината потъмнява заради динамичния контраст и след като изчезнат субтитрите се връща към нормалното. Питам, защото в Техномаркет предлагат едно LG с безплатен XboX 360, а по принцип изобщо не съм фен на марката.

 

http://technomarket.bg/products/09118714/lg-47lm660s

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

@Godfather, ти нямаше ли някакво 3D LG със Cinema технологията? Как се представя телевизора като цяло? А 3Д-то? На един LG телевизор съм виждал нещо много дразнещо. Като се появят субтитри на екрана, картината потъмнява заради динамичния контраст и след като изчезнат субтитрите се връща към нормалното. Питам, защото в Техномаркет предлагат едно LG с безплатен XboX 360, а по принцип изобщо не съм фен на марката.

И друг път съм го казвал, за мен Cinema 3D технологията на LG е единствената в момента, която става за сериозно гледане на 3D. Тия със синхронизиращите се очила са пълна измислица. Моделът, който имам е за американския пазар 55'' 120Hz-ов Cinema 3D: 55LW5700.

Описаният от теб проблем с динамичния контраст при субтитрите никога не съм го наблюдавал. Все пак имай предвид, че тези машини се настройват в много широки граници и това, което си видял най-вероятно много лесно се изчиства със съответната настройка на картината.

Иначе наистина уникално 3D съдържание можеш да видиш във филма на Мартин Скорсезе "Хюго".

Link to comment
Share on other sites

А като цяло от картината на телевизора в 2Д доволен ли си? На този му критикуват ниския контраст заради IPS панела. Твоя май е по-висок клас, не мога да преценя с тия различни модели за различните пазари.

Също, тази пасивна 3Д технология я плюят заради намалена резолюция. Осезаемо ли е намаляването на резолюцията при включване на 3Д режима? Губи ли се много детайл? 2Д към 3Д конвертирането добро ли е?

Link to comment
Share on other sites

2Д към 3Д конвертирането добро ли е?

 

Дори не си го помисляй. По-малоумно нещо не бях виждал. Един път ми го демонстрираха като нещо супер, гледах го точно 5 минути и освен че ме раздразни ме заболя и главата.

Link to comment
Share on other sites

Дори не си го помисляй. По-малоумно нещо не бях виждал. Един път ми го демонстрираха като нещо супер, гледах го точно 5 минути и освен че ме раздразни ме заболя и главата.

 

Виждал съм модел на Сони, който много добре се справяше. Всичко е до телевизор. Аз питах за конкретното LG, защото е с различна технология.

До колкото разбрах, телевизорите със Cinema 3D поддържат вариант за игра, при който и двамата играчи виждат образа на цял екран. За целта трябва да сложат по 1 чифт очила и през тия очила виждат с различна полеризация. Гениално.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми показаха един футболен мач. Към края на екрана образа ту ставаше 3д ту 2д. При звъртане на камерата ефекта беше потресаващ. Мерси, но ако ще гледам 3д трябва сигнала по начало да е такъв.

Link to comment
Share on other sites

А като цяло от картината на телевизора в 2Д доволен ли си? На този му критикуват ниския контраст заради IPS панела. Твоя май е по-висок клас, не мога да преценя с тия различни модели за различните пазари.

Също, тази пасивна 3Д технология я плюят заради намалена резолюция. Осезаемо ли е намаляването на резолюцията при включване на 3Д режима? Губи ли се много детайл? 2Д към 3Д конвертирането добро ли е?

Значи всеки модел си се разглежда сам за себе си. Аз от този съм изключително доволен, включително и от възможностите на софтуера. Тия глупости за намалената резолюция на 3D спокойно можеш да им кажеш на тия, които са ги писали да отидат и да се гръмнат. Сравнявах паралелно 3D образите на този модел и същия клас 3D машини на Самсунг и Сони. 3D-то и на двата конкурента беше пълна шитня. Донякъде Самсунга го докарваше една идея по-добре в нормален 2D режим.

А тази щуротия за конвертиране от 2D в 3D я забрави. Не си струва изобщо. В някои случаи може да се получи сравнително приличен резултат, но наистина не си струва да му се обръща каквото и да било внимание. Истинската 3D картина трябва да е създадена от специализирани 3D камери.

Link to comment
Share on other sites

Това за полу-резолюцията е от самата технология, защото едното око виждало едните хоризонтални линии, а другото виждало другите. И реално резолюцията на едното око е 1920х540. Обаче като седиш по-далеч - нямало разлика, защото не се виждали ръбове.

 

Ще взема някакви снимки и клипчета и ще ида да ги гледам в магазина. То се е видяло.

Link to comment
Share on other sites

Това за полу-резолюцията е от самата технология, защото едното око виждало едните хоризонтални линии, а другото виждало другите. И реално резолюцията на едното око е 1920х540. Обаче като седиш по-далеч - нямало разлика, защото не се виждали ръбове.

Е да ама ти не гледаш с едното око а с двете едновременно и така линиите пак са си 1080. За мен трептенето на активната 3D технология е ужасно, а образа е далеч по-мътен и на практика това убива всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бая се чудих между едно LG LED и една плазма Panasonic, но в крайна сметка се спрях на плазмата, защото тоя LED никога просто не може да изкара полутоновете, пък на плазмата единствения дефект е остатъчния образ.

Дано не съжалявам за решението си. И 3Д-то на плазмата го водят най-добро от всички телевизори. Верно, че е активно, но пък аз колко ли 3Д ще гледам..

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Да беше само консумацията на енергия - с мед да ги намажеш. Явно никой в магазините не обяснява колко деликатни са плазмите и как лесно можеш да и видиш сметката с един дори не толкова силен удар при разместване из жилището. Да не говорим за загубата на яркост с времето и прогарянето (отпечатването) на стационарни образи.

Поне дадоха ли ти 3D blu-ray диска на Аватар тия идиоти?

Link to comment
Share on other sites

Да беше само консумацията на енергия - с мед да ги намажеш. Явно никой в магазините не обяснява колко деликатни са плазмите и как лесно можеш да и видиш сметката с един дори не толкова силен удар при разместване из жилището. Да не говорим за загубата на яркост с времето и прогарянето (отпечатването) на стационарни образи.

Поне дадоха ли ти 3D blu-ray диска на Аватар тия идиоти?

 

Загуба на яркостта няма, защото плазмите на Панасоник променят волтажа с времето, за да икономисат износването, а отпечатването ми е ясно, но ще я пазя... Тя е най-крехка през първите 300 часа. Сега ще я въртя почти денонощно на HD видео, за да се разработят лампите и да прогаря по-трудно и това е.

 

Не. Няма в комплекта 3Д на Аватар.

Link to comment
Share on other sites

Не. Няма в комплекта 3Д на Аватар.

Егати измамниците са тия от Панасоник. Продължават да държат изключителните права върху 3D blu-ray версията на Аватар, а дори не си правят труда да я раздават навсякъде с телевизорите, както правят тук да речем. Все още 3D версията на филма я няма за свободна продажба.

Link to comment
Share on other sites

Как да пусна звука, докато гледам видео? Пуснал съм видеото от DVI->HDMI, но понеже така няма звук, отделно съм пуснал един кабел от пц-то към ТВ-то посредством Жак-Чинч, но сега е или едното или другото...

Link to comment
Share on other sites

HDMI-то очаква и двете(звук картина) да дойдат през кабела.

В момента тъщата ми е на тоя принцип и единствения начин, по който го реализирахме сега е тонколони към компютъра сложени зад тв-то. И звука е от тези тонколони, а не то тв-то. Те даже имат HDMI извод от видеото и така е вързан телевизорра, но нещо с вградената звукова карта не става номера да изпрати звук към видеото.

Другия ти вариант е смяна на чаркалъци по комп-а. Но дали само видео карта и/или звукова трябва да се прецени по-внимателно.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

И аз така реших проблема - отделни колонки към монитора с изход от звуковата карта.

За съжаление номера с DVI->HDMI със звук не стана. ПЦ-то не открива, че има включено мултимедийно устройство по HDMI и немога да пусна звуковия поток по него.

А чаркалаците - ще трябва да си купя нова видео карта, която да има HDMI изход, но за сега не ми се занимава - ако ще правя ъпгрейд на видеото, ще трябва и на останалите неща да се прави...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...