Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Той сигурно не е питал за размера. :)
Иначе 32 е идеален за кухня или за възрастни хора (баби и дядовци).

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той сигурно не е питал за размера. :)

Иначе 32 е идеален за кухня или за възрастни хора (баби и дядовци).

Обясни ми как по-малкия екран е подходящ за хора с по-слабо зрение?

Link to comment
Share on other sites

Обясни ми как по-малкия екран е подходящ за хора с по-слабо зрение?

Че бабата и дядото няма да са в 6 метра хол. Това са възрастни хора, които до сега са гледали 21" телевизор и тоя 32" LCD ще им е като сувалка. Ако им вземеш по-голям, изобщо няма да искат да го пипнат, защото ще ги е страх да не му направят нещо, защото щом е по-голям, за тях е и по-сложен.

 

Баба ми милата беше в криза като ѝ закарахме моя 29" CRT на място на 21" Toshiba, на която вече яркостта и контраста ѝ бяха до край и почти нищо не се виждаше. Тя просто си искаше стария и тва беше, но свикна де. Аз съм на 28 години и не обичам промените изобщо, а какво остава за хора на по 70-80 години.

Link to comment
Share on other sites

Sony е по-добре от Toshiba, можеш да си сигурен. За да уцелиш читава Тошиба, трябва да прегледаш всичките модели и да ги сравняваш. От техните модели, годишно стават по 1-2 и то в по-високия клас, а не в най-ниския. Аз бих взел Сони или Филипс. Потърси дали няма да намериш някъде Sony 37EX720. Модел на 3 години е и цената му може да е ниска.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имам преки наблюдения върху две Тошиби.Едната от около 5 години, другата е от около 1.Без забележки.Сони като казах, не благодаря.Ще разгледам и Филипсите.Благодаря за мнението.

Link to comment
Share on other sites

Имам преки наблюдения върху две Тошиби.Едната от около 5 години, другата е от около 1.Без забележки.Сони като казах, не благодаря.Ще разгледам и Филипсите.Благодаря за мнението.

Ама виж сега. Тя няма да започне да се разпада. Това не е автомобил. Тя ще си работи. Може и 20 години да работи. И каналите ще си предава. Въпроса тук е качеството на телевизора като такъв, а Тошиба, освен ако нямат ония процесор, на който му забравих името, не струват.

 

А при положение, че последните 2 години Сони правят едни от най-хубавите LCD телевизори не знам какво против тях имаш, но ти си знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Софтуера.... плеъра...

Матриците на всички са от едно място(по-точно от два завода).Всеки си вкарва някаква електроника и софтуер.Все едно и също дърво са...Аз няма да се женя за този телевизор.Искам просто меню, добър плеър и прилична картина.Пределно ясно ми е, че наистина хубавите телевизори струват много пари.Ако ги имах, изобщо нямаше се чудя какво да купя..Но ги нямам...Не казвам, че тази Тошиба е върха на телевизорите, но според мен е много по-добре от останалите в нейния клас.И съотношението цена-качество-гаранция.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Като искаш добър плейър гледай Самсунг, Панасоник и LG.
А в това меню колко често ще влизаш, че ти е важно? :) Матриците как ще са от 2 завода? За Сони ли става въпрос или за всички? Ако са от 2 завода, то тогава Сони обират най-хубавите, защото миналата година Сони 46HX850 имаше уникална картина, която при Самсунг се виждаше на моделите за по 4500лв. Матриците си зависят от ревизията. На един модел понякога се слагат по 4 различни матрици, не само от различни заводи, а и с различни параметри, та това е доста сложно да го установиш.

За гаранцията не мога да говоря, но е хубаво да прочетеш на сайта на тошиба условията за удължената гаранция, че за лаптопите беше такава, че с нея и без нея - все едно. А и всеки техномаркет ще ти предложи още 3 години гаранция за всеки продукт срещу допълнително заплащане, което е в зависимост от цената на артикула. За 2200лв беше около 200+ лева. За 600 ще е към 40-50.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Сони като казах, не благодаря.Ще разгледам и Филипсите.Благодаря за мнението.

 

Софтуера.... плеъра...

Я поясни. Аз съм със Сони и нямам никакви оплаквания - верно толкова и го гледам освен някакви филми през WD player-чето. Но примерно от дистанционното и менютата съм доволен. Плеър няма, но тези на телевизора и без това не стават, поне сравнени с WD TV са зле, а w00x имаше една diva (май) която си имаше и торент клиент в нея.

 

Плеър на телевизора да ти подкара всякакви формати с добро качество и субтитри преди време като взимах моето плеърче търсих, рових - нямаше. Сега може и да има. Ако някой знае да каже

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

DIVA-та е уникална. 4 години седи на 240лв. Сега на някаква промоция я бяха пуснали за 200, че тая новата е по-хубава и струва 300.
Няма нещо, което да не прочете и да кажеш "егати, тва ся да можех да си го направя ей така..".

Моя Панасоник подкарва почти всико, което му пусна без FULL HD 3D-тата, които са с Frame Packed технологията.

От време на време не пуска нещо, но тогава или свалям друг релийс, или пускам същия файл през Playstation-а. До сега е имало само 1 или 2 файла, които не са тръгнали и на двете и е трябвало да свалям друг релийс.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

LG 42" на ~3 години. Има си плеър, който чете поне AVI, MP4/H264/AAC/MP3/OGG, MKV съответно, както и някои други. 100херцов, и плейва в идеално качество, а аз на подобен телевизор (тия размери и фуллхд резолюция) не бих пуснал нещо различно от H264/AVC така или иначе. Чете SRT без проблеми, и се настройва големината на субс. Тогава беше към 1400 лв. Аз лично го харесвам и не съжалявам изобщо, то не че гледам кой знае колко де. Плеъра единствено, ако човек сам си прави MKV-тата, трябва да внимава да не задава хедър компресия на потоците (да се даде None, no compression в зависимост от софтуера), че няма да ги чете, а чета че и други телевизори имали такъв проблем. Някои софтуери/муксери по дефолт дават такава компресия, не знайно защо, като разликата е 40-50 КБ в изходния файл, но както и да е. Това два пъти за 3години правя едни файлове, и двата пъти се чудех защо не тръгват, и се сетих. Свалените от нета тръгват без проблеми, явно там си внимават.

 

Djadomraz, тоя WD Live мисля че си спомням като го взе преди години, той как чете, интересно ми е дали може да чете от share на комп в мрежата, или иска някакви DLNA шитни или др. инсталирани откъдето да дърпа. Това в случай че поддържаше LAN/WIFI де.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Djadomraz, тоя WD Live мисля че си спомням като го взе преди години, той как чете, интересно ми е дали може да чете от share на комп в мрежата, или иска някакви DLNA шитни или др. инсталирани откъдето да дърпа. Това в случай че поддържаше LAN/WIFI де.

През мрежа чете. Поддържа и Windows и Linux някакви истории. DLNA има, но не го ползвам. То и Synology-то го има но нещо имаше някакви проблеми със субтитрите и не съм се ровил повече, след като тръгна по другия начин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...