Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

имам питане за един телевизор - SHARP LC-26S7EBK

след смяна на шкафовете в кухнята се реши да се смени и телевизора. досегашния беше 14" "тръба", а мястото където може да се сложи сега позволява телевизор до 66 см. ширина. тъй като в кухнята се гледа само телевизия, реши се да е максимално голям за пространството. въпросния модел по-горе става за целта. не е full hd, но както за кабеларката(евентуално в бъдеще и за цифров сигнал) мисля, че е добре. цената му също не е за пренебрегване - за 400 лв. взимаш 26". това, което ме смущава са параметрите контраст/яркост. не съм много наясно, но такива параметри бяха характерни преди 5-6 год., а сегашните по-нови модели са си направо цифри. има ли голяма разлика в картината?

иначе за до 400 лв. може да се вземе 22", но все пак по-голямото си е по-голямо :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

26" ще е хубав панел т.е. различен от TN докато под 26 т.е. ако вземеш 22" ъглите ще са кофти и няма да е много подходящо за гледане. Ама гледайки спецификациите ъглите са X: 160° В: 150°, което значи, че е TN екрана въпреки, че няма мониторен панел с 26" и HD Ready... За 400лв ще е добра покупка, но само толкова. Ако ще е Тв по-добре се ориентирай към друг модел с 176-178 ъгли щото все пак това е телевизор и ъгъла е от по-голямо значение отколкото при мониторите. Ама ако ТВ-то ще е за измежду другото к'во ти пука :)

Link to comment
Share on other sites

... доколкото гледах въпросния модел на sharp май няма цифров тунер :unsure:

 

Ако ще е Тв по-добре се ориентирай към друг модел с 176-178 ъгли щото все пак това е телевизор и ъгъла е от по-голямо значение отколкото при мониторите.

 

ами то за тези пари - до 400 лв., и да се вмества в определеното пространство, само 22" и 23", ама аз като ги гледам повечето са монитори с тунер

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ако някъде пише 176/176 (Sharp) или 178/178 (останалите марки) това означава, че панелът НЕ Е TN Film. Ако е 170/160 и от тоя сорт то значи е TN. Не съм виждал досега 22" панел на телевизор, който да не е TN. И ако не е TN то ще е HD Ready, а не Full HD.

 

Според http://www.avforums.com/forums/13993301-post289.html панелът е TN филм - или Chi Mei TN или някакъв друг.

Link to comment
Share on other sites

Ами имаш ревю - решаваш сам за тоя модел :) Лошото е, че всички под 26 са TN-та, но това е положението. Или даваш пари за PVA/MVA/IPS/ASV 26" или минаваш с TN... общо взето ако е за между другото каквото и да вземеш все тая :)

Link to comment
Share on other sites

Ами имаш ревю - решаваш сам за тоя модел :) Лошото е, че всички под 26 са TN-та, но това е положението. Или даваш пари за PVA/MVA/IPS/ASV 26" или минаваш с TN... общо взето ако е за между другото каквото и да вземеш все тая :)

ми то това ревю ... аз поне не прочетох за нито един + на тая тошиба :laughing:

а бе, и аз това разправям, че е все едно ... ама тук се държи да се гледа "бандитски петербург" т.е. да има usb, което да чете видеоформат. за LG-то прочетох някъде, че може да се хакнело да отключиш опция за видео плеър, така че ще трябва да се поровя за него в нета.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Има ли телевизор който да работи добре като видео плеър? Като взимах моето сони се ровичках и поне от 3 места ми бяха препоръчали да си взема външен плеър и да не се занимавам с глупости - общо взето от този на WD съм доволен за филми. Има пак някои които не може да ги показва или на някои DVD-та не им хваща българските субтитри но рядко.

Link to comment
Share on other sites

Има ли телевизор който да работи добре като видео плеър? Като взимах моето сони се ровичках и поне от 3 места ми бяха препоръчали да си взема външен плеър и да не се занимавам с глупости - общо взето от този на WD съм доволен за филми. Има пак някои които не може да ги показва или на някои DVD-та не им хваща българските субтитри но рядко.

Според общите мнения Samsung са единствените телевизори, които имат як плейър, който плейва почти всичко без проблеми. В DigitalVersus има специален рейтинг за media player-а в ревютата.

Link to comment
Share on other sites

Това което бях чел е че проблема е с филмите с по-високо качество и познаването на субтитрите. Примерно моя не хваща .sub a само .srt

 

Телевизора пък иска да се конвертират с някакъв DivX филмите до негов си формат освен това usb-тата са доста нависоко и на дисковете кабелите не стигат дотам та или трябва да висят или да ползвам удължител а usb flash-ките са бавни за филми повечето отделно че стават за 1 филм само докато на 500гб-тов диск си държа 1 камара анимации за малкия

Link to comment
Share on other sites

Има ли телевизор който да работи добре като видео плеър? Като взимах моето сони се ровичках и поне от 3 места ми бяха препоръчали да си взема външен плеър и да не се занимавам с глупости - общо взето от този на WD съм доволен за филми. Има пак някои които не може да ги показва или на някои DVD-та не им хваща българските субтитри но рядко.

 

Не. Всичките стават главно за DivX. И то с по-сложните кодеци надали ще се оправят. Пускат и mkv файлове, но кой го пусне, кой не. За реален Blu-Ray 1080p без насичане и дума не може да става. Не виждам какъв им е проблема на хората да си взимат отделни външни плейъри. Не са милиони все пак. И най-евтиния ще е по-добър от тоя на телевизора и ще върши повече работа.

 

Твоя плеър все пак е един от най-евтините на пазара. Не можеш да очакваш чудеса.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не. Всичките стават главно за DivX. И то с по-сложните кодеци надали ще се оправят. Пускат и mkv файлове, но кой го пусне, кой не. За реален Blu-Ray 1080p без насичане и дума не може да става. Не виждам какъв им е проблема на хората да си взимат отделни външни плейъри. Не са милиони все пак. И най-евтиния ще е по-добър от тоя на телевизора и ще върши повече работа.

 

Твоя плеър все пак е един от най-евтините на пазара. Не можеш да очакваш чудеса.

 

Е чак пък от най-евтините.. от друга страна не разбирам защо го няма в телевизори като моя примерно - така с 1 дистанционно всичко. А моя телевизор има и интернет, мога да браузвам youtube и какво ли не... обаче филми - дудук... въпреки че от сони може да очакваш какви ли не номера заради права и подобни в техни продукти

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нашия LG плейва всяко MKV, което съм му пускал засега. Оня ден правих проби да правя сам MKV-та за него (от други източници), и видях, че не разпознава Vorbis аудио, но чете мп3 и AAC аудио поток от mkv-тата.

Пробите ми бяха с 6 мбита видео 1920х1080. Ползвах x264 и mkvtoolnix хавите.

Една особеност, която разбрах е, че ТВ-то не поддържа някаква компресия на потоците, някакво header removal, която по дефолт била включена в mkvmerge. Докато разбера... На размера на файла не оказва влияние, но трябва да не е включено това, иначе ТВ не разпознаваше файловете.

И въпреки че идеално си плейва MKV (то други формати изобщо не ме и интересуват вече честно казано), отново го намирам за неудобно, с флашки и т.н., аз докато копирам един филм на флашка ще брадясам. За клипове става.

Филми е най-удобно по мрежата, или с плеър, поддържащ мрежа. Всякакви копирания на преносими усб хардове, и пренасяне до плеър и обратно и т.н., не са вариант за мен лично. Аз лично съм за/с HTPC като най-лесно, още повече доста рядко вече гледаме филми на ТВ и изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

взех LG 22LD350 за кухнята и май ще се окаже добър телевизор. в същото време го сравнявам с Philips 32PFL5405H и направо съжалявам, че преди време съм избрал 32"-ката. единственото, което ме водеше тогава бяха 100hz, но аз друг + във функционалността не виждам(не говоря за звук и картина), а пък минусите са ... поне за мен значителни. първо, цифровите канали не ги хваща всичките, както е при LG-то. някои дори ми ги извежда като кодирани :blink:, а на 22" се гледат. второ, дистанционното е най-отвратителното, на което съм попадал - и като изпълнение, и като навигация. трето, при закачен компютър на Full HD режим не разпъва картината докрай, а остават 2 пръста "черна рамка", което значително скъсява самия размер на каквото и да пуснато на компютъра в режим 1920х1080. пробвал съм го и на друг комп и определено не е от видеокартата. в същото време филми, които са Full HD пуснати през USB-то си се "разпъват" докрай ... и като цяло съжалявам, че когато търсих заместител на 29" кинескоп в хола съм се водил предимно по въпросните 100hz, за да се спра на филипса.

а, и още един минус - много е бавен при обработка на командите, което е малко дразнещо.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

LG се оказаха наистина много добри телевизори. Този ни е втория.

Даже по-бързо реагира на смяна на каналите отколкото стария, мислех че всички сменят бавно каналите, но новия ги сменя за около половин сек, стария за 1.5 сек.

Дистанционните им също са удобни и добре решени според мен, както и менютата.

За Филипс като помисля, наистина не се сещам за добри отзиви откъдето и да е. Вкл. за монитори. Преди години правеха добри ЦРТ-та.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Дойде време и вкъщи да се оборудваме с едно LCD TV, един приятел ме офертира с този модел -> http://sharpbg.com/index.php?item=167&group=1 , който ще ми струва 1099лв. Бюджетът ми е <= 1200лв, така че, ако имате някакви по-добри препоръки в този диапазон моля пишете, също така и мнения за конкретния модел или марката Sharp ще са ми от полза :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Скоро мисля да си взема ТВ спрях се на SAMSUNG UE-32D6500 в техномаркет да ми споделите вашето мнение добър ли е и стрували си за тези пари ?

А на брошурата пише, че е 400HZ а като влезна в сайта им пишат 200HZ кое е вярното и дали ще може да чете от УСБ - то .m2ts файлове тоест блу реи ?

А какво ще кажете за SAMSUNG UE-32D6530 ?

Благодаря предварително :)

Edited by dragomir375
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Някой може ли да ми каже, какво означава маркировката в описанието на нашите търговци "LED LCD"? Става въпрос конкретно за модела TOSHIBA 32EL933G. В описанието му в магазина пише, че е LED LCD, а отзад на лепенката пише само LCD. Има ли някакъв трик или всичко е наред?

Link to comment
Share on other sites

В описанието му в магазина пише, че е LED LCD, а отзад на лепенката пише само LCD. Има ли някакъв трик или всичко е наред?

 

Ако описанието е коректно, означението би трябвало да значи, че осветяването е с диоди, а не с "лампи".

 

П.П. Сега видях, че линкът води до ТМ, значи би трябвало да е коректно. Предполагам, че си наясно относно LED-технологията за задно осветяване - по-икономична е и на теория би трябвало да осветява по-равномерно.

Link to comment
Share on other sites

:confused

 

А какво разбираш под "напълно LED" телевизор? B)

 

В случая осветяването на старите модели беше с наредени тръби, а тук е с равномерно разположени диоди (LED) - от там идва и наименованието, за което питаш.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха, ами да пише само ЛЕД. Просто ми е странно, че на някои телевизори пише LED, а на други LED LCD. Има ли изобщо някаква разлика между двете и ако няма, защо го опистват по различен начин?

 

Сори за лаишките въпроси, обаче ми седи подвеждащо и за това питам дали има някаква уловка.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...