Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Мамка му стара, аз съм с един Asus OPlay и при мен има проблем с плейвънето на въпросните файлове, а съм и с последния фърмеър, който е и от скоро. Има бая оплаквания по въпроса, защото по прнцип пише, че плеъра е съвместим с въпросния формат, но реално нищо не върви. Няма ли на пазара устройство, което да е безпроблемно в комбинация с FLV?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мамка му стара, аз съм с един Asus OPlay и при мен има проблем с плейвънето на въпросните файлове, а съм и с последния фърмеър, който е и от скоро. Има бая оплаквания по въпроса, защото по прнцип пише, че плеъра е съвместим с въпросния формат, но реално нищо не върви. Няма ли на пазара устройство, което да е безпроблемно в комбинация с FLV?

 

Ще пробвам моята DIVA довечера. Нищо, че е с много, много стар фирмуеър. Само ми кажи един файл, който да пробвам да пусна.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв е смисъла от тоя DLNA, камо ли програми, сървъри...

Wireless mouse+keyboard, HDMI cable, LAN cable. Аз вече от сума ти време си процедирам така и не виждам никакви проблеми. Всичко си гледам, играя си игрите, няма никакви грижи.

 

Относно самия телевизор, предполагам е въпрос на лично възприятие, но за мен Панасоник са класи над другите що се отнася до картината. Особено Самсунгите, с техния сякаш AMOLED дисплей.

А пък това 3D колко ли ще го ползваш?! Аз като си взимах моя, исках да взема много добър LED телевизор. Всичко останало бяха екстри. 3D откровен НЕ исках.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв е смисъла от тоя DLNA, камо ли програми, сървъри...

Wireless mouse+keyboard, HDMI cable, LAN cable. Аз вече от сума ти време си процедирам така и не виждам никакви проблеми. Всичко си гледам, играя си игрите, няма никакви грижи.

 

Относно самия телевизор, предполагам е въпрос на лично възприятие, но за мен Панасоник са класи над другите що се отнася до картината. Особено Самсунгите, с техния сякаш AMOLED дисплей.

А пък това 3D колко ли ще го ползваш?! Аз като си взимах моя, исках да взема много добър LED телевизор. Всичко останало бяха екстри. 3D откровен НЕ исках.

 

Смисъла е, че без кабелите, мишките, настройките и другите му там приготовления, получаваш същото нещо и го контролираш от дистанционното.

 

На Панасониците само плазмените са хубави. И тях гледах, но за същата цена, няма очила в комплекта и има много по-малко опции като цяло. Също така, плазмения екран не му е силата в осветена стая, а тази все пак има прозорци. :) Още повече, че е 50", което си е направо прекалено при положение, че ще го гледам от 2-3 метра.

 

На 3Д и аз не държа, но новите модели го имат, та нямам особен избор.

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам да има софтуер, който да ми позволява по-бързо да правя всичко, отколкото с безжичните.

Аз не говоря за плазмите на Панасоник, а за LED! Плазмата е, ако си маниак и имаш възможност да си обзаведеш кино стая.

 

Имаш избор, има достатъчно телевизори без 3D.

Този е моя - http://www.technopolis.bg/b2c/details/14429/P11090103/LED-televizor-PANASONIC-TX-L42E30E Иди да го видиш наживо, носи си флашка с видеофайлове, които да пуснеш.

Телевизорът е просто страхотен, а цената му е далеч по-ниска от този, за който ти говориш. С разликата, можеш да си вземеш сносно домашно кино.

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам да има софтуер, който да ми позволява по-бързо да правя всичко, отколкото с безжичните.

Аз не говоря за плазмите на Панасоник, а за LED! Плазмата е, ако си маниак и имаш възможност да си обзаведеш кино стая.

 

Имаш избор, има достатъчно телевизори без 3D.

Този е моя - http://www.technopol...ONIC-TX-L42E30E Иди да го видиш наживо, носи си флашка с видеофайлове, които да пуснеш.

Телевизорът е просто страхотен, а цената му е далеч по-ниска от този, за който ти говориш. С разликата, можеш да си вземеш сносно домашно кино.

 

Не те разбрах тука за софтуера. DLNA-то си е като меню на телевизора директно. Натискаш дистанционното на телевизора, отваря ти се галерията, избираш филма и го пускаш. Няма как да е по-лесно просто. Говоря само за видео файлове разбира се. Не говоря за сърфиране из интернет и игра на игри от компютъра.

 

Ами нямам наблюдение върху ЛЕД-a на Panasonic, но знам, че плазмите са им върха. Ако ще давам толкова пари за 42" и ще е Панасоник, предпочитам да взема тази плазма: http://www.technopolis.bg/b2c/details/14458/P11090104/3D-Televizor-PANASONIC-TX-P42ST50E

Навсякъде я скъсват от хвалби за качеството на картината, но мен ме блазни 50" вариант :D

 

Ако падна в инчовете, цената на Панасоника е точно, колкото тези, които бях тръгнал да гледам първоначално и ще взема Sony 40 EX720, но май ме блазнят по-големите инчове..

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че няма да е кой-знае какво улеснение, а и много ще зависи от това, конкретния производител как го е вградил.

Аз от Viera Smart ползвам 2-3 неща само - Youtube, 2-3 сайта подобни и 2-3 за трейлъри в HD. Всъщност има много други програми, които могат да се свалят и да се ползват евентуално, но аз лично не намирам смисъл. Аз в момента даже съм го вързал направо на компютъра - нямам монитор вързан, а само телевизора.

DLNA пише, че има, но не знам в какво се изразява точно.

Пак ти казвам за плазмата, че е супер, но ако можеш да си позволиш да си отделиш стая за Home cinema. Същото важи и за инчовете, впрочем. Не знам от какво разстояние ще го гледаш, но за 50" дано си предвидил поне 3-4 метра.

 

Това Sony пък въобще не разбирам как е по-добро от Панасоника?!

Взимай каквото ти е на сърце, но според мен телевизор се избира като го видиш пред теб, работещ. Аз преди да ида в магазина си бях харесал няколко Самсунг, но като отидох и като видях каква картина имат, се отказах тотално от марката.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв е смисъла от тоя DLNA, камо ли програми, сървъри...

Wireless mouse+keyboard, HDMI cable, LAN cable. Аз вече от сума ти време си процедирам така и не виждам никакви проблеми.

Предполагам компютъра ти е до телевизора, или поне в същата стая на 2-3 метра от него?

При мен ситуацията е компютър пред коридор в друга стая и то вързан по wi-fi с рутера, чийто кабели са вкопани в пода, за да не се мандахерцат много из апартамента - показват се само до входната врата и до рутера. И по този начин това DLNA си е необходимост. Като събера излишни пари вече ще мисля за някое HTPC за да си махна проблемите, които описах, че имам със софтуера.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че няма да е кой-знае какво улеснение, а и много ще зависи от това, конкретния производител как го е вградил.

Аз от Viera Smart ползвам 2-3 неща само - Youtube, 2-3 сайта подобни и 2-3 за трейлъри в HD. Всъщност има много други програми, които могат да се свалят и да се ползват евентуално, но аз лично не намирам смисъл. Аз в момента даже съм го вързал направо на компютъра - нямам монитор вързан, а само телевизора.

DLNA пише, че има, но не знам в какво се изразява точно.

Пак ти казвам за плазмата, че е супер, но ако можеш да си позволиш да си отделиш стая за Home cinema. Същото важи и за инчовете, впрочем. Не знам от какво разстояние ще го гледаш, но за 50" дано си предвидил поне 3-4 метра.

 

Това Sony пък въобще не разбирам как е по-добро от Панасоника?!

Взимай каквото ти е на сърце, но според мен телевизор се избира като го видиш пред теб, работещ. Аз преди да ида в магазина си бях харесал няколко Самсунг, но като отидох и като видях каква картина имат, се отказах тотално от марката.

 

DLNA (Digital Living Network Alliance) е начин да пуснеш директно споделения филм от компютъра на телевизора. Другите смарт функции са си различно нещо.

Тия 50" не ми трябват. 46" мислех, че ми е лимита, защото имам само 2-3 метра, а 50" ще ги гледам като на кино от първия ред. Просто тоя модел точно е от 42" директно на 50". Няма междинен 46".

 

Сонито има много хубаво цветоподаване. Много приятни цветове и острота на изображението. Нищо не е пресилено. Не съм виждал Панасоника ти. Нито един Панасоник не можах да видя как предава...

На живо в магазина обаче, различните телевизори са сложени на различни настройки и дори при еднакъв сигнал, пак са кенеф ако са избичени цветовете. На един му викам "Може ли да ми пуснете тия двата телевизора на един и същи сигнал, но искам на онзи Филипс да му оправите настройките на стандартните, защото така цветовете са прекалено наситени в момента." Все едно след "сигнал" не казах нищо друго.

 

Ще си приготвя обаче някакви файлове за тест. По принцип съм много детайлен, но да си призная, щях да ида без файлове и да чакам да ми пускат само демотата там.

Link to comment
Share on other sites

Ами вземи си някакви подходящи файлове и си пробвай настройките, макар че се правят на интересни, като им поискаш дистанционното.

На Панасоника, пробвай на mode True Cinema. Мен там ме спечели...

Link to comment
Share on other sites

Трябва да намеря някакви FULL HD клипове с много цветове и някакви с много движение. Ще погледна после в нета какво може да се намери като тестови файлове.

Така или иначе ще го взимам в началото на другия месец.

Link to comment
Share on other sites

Има набор от картини, с които да си тестваш подсветката на екрана. Като се прибера в нас мога да ти го дам, че е на един рар архив. Имай предвид, че на LED по ъглите ще видиш тъмни сенки, но това доколкото знам си е от технологията за момента и там са тъмни. Да не те учуди.

Link to comment
Share on other sites

Да, може да са полезни картинките, но аз ще ги пусна на телевизора преди да си го отнеса на касата. Като правя главния подбор, ще трябва да намеря някакви клипчета. Като се върна от морето ще е.

Link to comment
Share on other sites

Бих вметнал нещо като човек, който има всичко между 21 и 55 инча. Приказки от сорта "за какво ми е 50+ инча, като го гледам от 2-3 метра" са сериозни глупости. Аз лично като гледам 55 инчовия от малко над два метра си умирам от кеф - все едно потъвам в него. Между другото Ники е със същия и то покрай мене - нека каже и той мнение. Навремето държах 42 инчовата си плазма на дългата страна на хола и я гледах от около 4 метра. Някак си с годините тоя телевизор ми умаля! Впоследствие го преместих на другата стена преди 4 години и сега го гледам от около 2,5 метра. И пак ми стана малък. Поради простата причина, че вече съм гледал 55 инчовия и той ми е стандарт за големина. Какъвто и следващ да си взема, ще е МИНИМУМ 55-ца. Така че не се притеснявайте да си вземете голям телевизор. Ще ви е само и единствено по-комфортно.

Link to comment
Share on other sites

Тя и майка ми - не гледай телевизора от близо, че ще ти се развалят очите. За старите тръби важеше с пълна сила но новите са хем свестни хем като е по-голям е още по-приятно гледането на филми. Аз мисля следващия който взема да е поне 70 инча :) Леко ще трябва да разместя едни секции но от 4 метра ще ми е идеален.

Link to comment
Share on other sites

Бих вметнал нещо като човек, който има всичко между 21 и 55 инча. Приказки от сорта "за какво ми е 50+ инча, като го гледам от 2-3 метра" са сериозни глупости. Аз лично като гледам 55 инчовия от малко над два метра си умирам от кеф - все едно потъвам в него.

Напълно подкрепям! И аз минах от 42'' на 55'' и вече нищо не може да ме върне назад, дори напротив - вече и 55'' ми се вижда малък след няколко месеца ползване. Не само, че няма никакъв проблем да се гледа 55'' от два метра, ами си е направо кеф. :)

Иначе тук на няколко места се спомена за 3D технологии и след многократни тестове на какви ли не модели и вече няколко месеца със Cinema 3D технологията на LG, мога спокойно да заявя, че другите 3D технологии със синхронизация на очилата просто са пълен боклук. Залитането на една камара производители към тази технология със синхронизацията е абсолютна грешка според мен. За съжаление ще трябва да мине доста време, докато го проумеят, защото вече са изхарчили милиарди за глупости. Всички 3D технологии със синхронизация стават за гледане не повече от 10-15 мин., което е абсурдно. Докато технологията на LG, която принципно е същата като тази в кината е съвсем друга бира.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво голям телевизор, но отчетете факта качество на картината/сигнала. Тук нещата са плачевни. Ако пробваш да гледаш нещо от редовните канали картината е отвратителна - шум, ниска резолюция. Ужасно е. Хващал съм филми, където се вижда черното как е на квадрати - все едно са с много ниска кодировка и пускат от пиратско CD. между 32" - 40" се ядва. Докато не оправят качеството на картината тези големи тв или само HD канали да гледаш ( а тук са малко) или да си пускаш ти от компютър/плеър нещо с HD. Иначе си е тормоз и мен ме яд, че не мога да си ползвам пълните възможности на ТВ като картина.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям! И аз минах от 42'' на 55'' и вече нищо не може да ме върне назад, дори напротив - вече и 55'' ми се вижда малък след няколко месеца ползване. Не само, че няма никакъв проблем да се гледа 55'' от два метра, ами си е направо кеф. :)

 

Проблемът е, че човек колкото и голям екран да има, за година-две свиква и започва да му се иска повече и повече. Не знам при колко инча тази тенденция спира, но може би е към 70 някъде, както казва Ники, защото нагоре вече трябва да си върти човек главата, за да хваща събитията в ъглите... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

То хубаво голям телевизор, но отчетете факта качество на картината/сигнала. Тук нещата са плачевни. Ако пробваш да гледаш нещо от редовните канали картината е отвратителна - шум, ниска резолюция. Ужасно е. Хващал съм филми, където се вижда черното как е на квадрати - все едно са с много ниска кодировка и пускат от пиратско CD. между 32" - 40" се ядва. Докато не оправят качеството на картината тези големи тв или само HD канали да гледаш ( а тук са малко) или да си пускаш ти от компютър/плеър нещо с HD. Иначе си е тормоз и мен ме яд, че не мога да си ползвам пълните възможности на ТВ като картина.

 

Слакър, аз телевизия НЕ гледам и нямам намерение да си развалям кефа, защото са некадърни доставчиците тук. Имам си HD от Булсатком и това ми е достатъчно. Това, което описваш е истина, но да ти кажа на 55 инча с HD приемника (дето ужким всичко е цифрово) е сравнително търпимо. Така или иначе телевизията никгоа не може да ми бъде мерило за техниката.

Link to comment
Share on other sites

Ами Видене, за теб ако са глупости, за мен не са. Отблизо започвам да изпускам детайли от картината, защото една част ми отива едва ли не в периферното зрение. Започвам да се чувствам като в кино на третия ред - мразя го това!

Отделно е въпроса за телевизията. То и аз не гледам много, ама все пускам от време на време - най-малкото новини и някой мач.

 

Така че цялата работа е много субективна... За мен лично 42" е перфектния размер за нормален апартамент. Някой ден ако си направя кино стая, може и 70" да си сложа, ама ще го гледам минимум от 5 метра.

Link to comment
Share on other sites

Слакър, аз телевизия НЕ гледам и нямам намерение да си развалям кефа, защото са некадърни доставчиците тук. Имам си HD от Булсатком и това ми е достатъчно. Това, което описваш е истина, но да ти кажа на 55 инча с HD приемника (дето ужким всичко е цифрово) е сравнително търпимо. Така или иначе телевизията никгоа не може да ми бъде мерило за техниката.

Е да, ама ама нали се сещаш че 99.8% от хората у нас, а и по света си купуват телевизор именно за да гледат телевизия? И ако искат да изпитат някакво удоволствие от тази си покупка е добре да се въобрази как картината на съответните телевизии ще излиза. Щото в магазина всичко е много хубаво с HD филмчета с много цветове, ама като си го сложат в къщи реалността е друга. Аз на пример не си пускам картината на цял екран, защото тук масово още излъчват 4:3 и ако го разпъна изглеждат като американци в Макдоналдс. Това комбинирано с лошото качество и ниска резолюция е отвратително - става на квадрати, с шум в картианта - :sick Поради тази причина в последно време повече гледам разните HD-та дето имам от кабелния оператор и ако има нещо хубаво по HBO-ата, че ме дразни точно описаното от мен по-горе. Лошо качество, малка картина и все едно нямам хубав телевизор. Да видим като пуснат цифровата ефирна какво ще стане.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз на пример не си пускам картината на цял екран, защото тук масово още излъчват 4:3 и ако го разпъна изглеждат като американци в Макдоналдс.

 

Именно заради това си взех 55" за да мога да пусна 4:3 картина без да я разпъвам. Има си черните линии отстрани, но е достатъчно голям екрана за да не ми пука и да се вижда добре. Като вземеш 40" ефективно имаш около 30 и няколко някъде ако оставиш образа 4:3 ( 40 * (4/3) ) / (16/9) = 30

 

Формулата ми е повече от грешна, но е приблизителна и поне е някакъв ориентир. Някой ако иска да сметне колко са загубите и колко е ефективния диагонал на картината. Веднъж го правих ама нещо ми се губи ентусиазма в момента

Link to comment
Share on other sites

То файда да изпраскам 55-70 инча телевизор и да нямам добро озвучение, а там финансите си отиват, колкото за още един телевизор.

 

Някой успя ли да подкара някое flv видео от тук: http://arenabg.com/torrents/168773/

Link to comment
Share on other sites

То файда да изпраскам 55-70 инча телевизор и да нямам добро озвучение, а там финансите си отиват, колкото за още един телевизор.

 

Някой успя ли да подкара някое flv видео от тук: http://arenabg.com/torrents/168773/

 

Много рядко слушам силно телевизора. Дори като гледам филми (защото обикновено е 5 сутринта) Какво не му е наред на това от телевизора?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...