Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

Интересно дали ще правят проверки в разните забутани кръчмици,или ще се ограничат както до сега само до по-известните кафенета и дискотеки.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
Интересно дали ще правят проверки в разните забутани кръчмици,или ще се ограничат както до сега само до по-известните кафенета и дискотеки.....

Чакай сега, празниците минаха, за какви проверки си говорим ? ;) Още една-две седмици ще отчитат дейност и пак ще е по старо му...

Link to comment
Share on other sites

Интересно дали ще правят проверки в разните забутани кръчмици,или ще се ограничат както до сега само до по-известните кафенета и дискотеки.....

Не правят :bgrin: На по-забутанки места ходят само по сигнал. Да живеят българските органи на реда :tongue

Link to comment
Share on other sites

Как ти я преслушаха? Пийнаха си малко и казаха "Тфа не е Джим Бийм"? :)

Ми,не.

Направо ми го изпиха, щото беха жадни хайванчетата :D

 

;)

Link to comment
Share on other sites

признаам си не съм чела до ся,но да!трябва да имат!без никъв спор и коментар,когато станат на 18 да се обясняаат колкот си искат!до тогава домана и тва е! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не сте хора - раничко ви е да сте ;) Някои от вас евентуално ще станат. А за това, че няма какво да правите не сте виновни вие. Виновни са родителите и училището. Ако трябваше да си на даскало от 8 до 16.00 да кажем и след това трябваше и да учиш - едва ли щеше да се чудиш какво да правиш.

Интересно... Аз и сега стоя до 3 през нощта, за да си напиша домашните и науча по всичко, но въпреки това искам да се забавлявам. При това от 10 години тренирам народни танци, но и това не утолява желанието ми вечер да съм навън с приятели... Дори жертвам съня си за това... Искаш да кажеш, че като сме малки, не трябва да се забавляваме, трябва само да учим като ненормални, но след една година вече ще съм много "пораснала" и ще имам право да се забавлявам, защото психиката ми драстично ще се е променила и подготвила за това :) ... За една година?... А може би трябва да приемеш, че наистина сме хора, макар и непълнолетни, и ние имаме чувства и желания, в това се изразява свободата на всеки човек. Никой не може да ти каже какво да искаш и чувстваш...

 

Вземи ги прочети първо. После За какъв алтернативен вариант да се помисли? Да не се наливат с алкохол по пейките, ами да им бъде услужливо предложена всяка удобна кръчма?

Не съм казала, че трябва да е по кръчмите или кафетата. По-скоро трябва да има и места, съобразени с нашата възраст, в Германия и Австрия всички са доволни, защото и малките, и големите има къде да се забавляват с приятели... Пък и да не забравяме, че и вие сте минали през тази възраст, вероятно и вие не сте били доволни от всичко...

Имам право да изразя собственото си мнение, без да се съобразявам с това какво точно са казали другите...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Интересно... Аз и сега стоя до 3 през нощта, за да си напиша домашните и науча по всичко, но въпреки това искам да се забавлявам. При това от 10 години тренирам народни танци, но и това не утолява желанието ми вечер да съм навън с приятели... Дори жертвам съня си за това... Искаш да кажеш, че като сме малки, не трябва да се забавляваме, трябва само да учим като ненормални, но след една година вече ще съм много "пораснала" и ще имам право да се забавлявам, защото психиката ми драстично ще се е променила и подготвила за това :) ... За една година?... А може би трябва да приемеш, че наистина сме хора, макар и непълнолетни, и ние имаме чувства и желания, в това се изразява свободата на всеки човек. Никой не може да ти каже какво да искаш и чувстваш...

Не съм казала, че трябва да е по кръчмите или кафетата. По-скоро трябва да има и места, съобразени с нашата възраст, в Германия и Австрия всички са доволни, защото и малките, и големите има къде да се забавляват с приятели... Пък и да не забравяме, че и вие сте минали през тази възраст, вероятно и вие не сте били доволни от всичко...

Имам право да изразя собственото си мнение, без да се съобразявам с това какво точно са казали другите...

ако ни беше нормална държавата всички щяхме да сме доволни и да не мрънкаме,да ама не!така,че като не могат сами,а и родителското тяло също,ще ги контролира- тийнеджърите- тъпата власт и измислените закони!

и няма такива като година,2-има нещо условно и трябва да се съобразяваме с него!

без значение дали ни харесва или не! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
ако ни беше нормална държавата всички щяхме да сме доволни и да не мрънкаме,да ама не!така,че като не могат сами,а и родителското тяло също,ще ги контролира- тийнеджърите- тъпата власт и измислените закони!

и няма такива като година,2-има нещо условно и трябва да се съобразяваме с него!

без значение дали ни харесва или не! ;)

farrell, влюбен съм в теб :wub:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм непълнолетен, но въпреки това смятам, че трябва да има нощен час. Има прекалено много пикльовци, които се правят на голямата работа и като останат късно по клубове и глупости се нафиркват и правят само глупости. Не, че по-големите не го правят, но непълнолетните се опитват да се докажат пред някой си и стават много изцепки. Единственото с което не съм съгласен е ранния нощен час в някои заведения. Нека да е 12, 11, 10 та 9 ако щеш. Но не може да отида аз на съведение с приятели в 7-8 ч. като бял човек и ония да ме изгонят щето нямам години. Тук не съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

Трябва родителите да контролират децата си.Това е моето мнение-щом майка ми и баща ми,които са ме отгледали и възпитали са преценили,че мога да се прибера в 1 часа-значи мога и за мен някаф костюмиран глупак в министерството няма право да ми казва кога да се прибера!Щом баща ми казва-прибери се в 9,прибирам се в 9!Щом каже-стой си прави купона до когат ти е кеф-тфа ще направя.За жалост родителите са все по-заети и нямат време за децата си.Някои дори не ги бърка дали дъщеря им въобще ще се прибере или ще си дойде след 2 дена...абе работата е яко ЗБЪРКАНА и всеки се оправя както може и както си знае-тфа е положението :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Трябва родителите да контролират децата си.Това е моето мнение-щом майка ми и баща ми,които са ме отгледали и възпитали са преценили,че мога да се прибера в 1 часа-значи мога и за мен някаф костюмиран глупак в министерството няма право да ми казва кога да се прибера!Щом баща ми казва-прибери се в 9,прибирам се в 9!Щом каже-стой си прави купона до когат ти е кеф-тфа ще направя.За жалост родителите са все по-заети и нямат време за децата си.Някои дори не ги бърка дали дъщеря им въобще ще се прибере или ще си дойде след 2 дена...абе работата е яко ЗБЪРКАНА и всеки се оправя както може и както си знае-тфа е положението :rolleyes:

 

Прав си, работата е яко Збъркана.. :lol: :blink: :huh:

 

И все по-Збъркана и по-Збъркана ще става, защото още от набор `90 се почват простотиите, да не говорим за `91, `92 и нататък.. Всички 15-16-17-годишни избиват на гъзария, показност, важност. Е хайде да си ги избиват вкъщи, а? Чуе ли се вълшебната думичка "проверка" в някое кафе или в бар и се почват истерии, криеници, сложни планове как мама да дойде си прибере невръсното отроче.. Стига! Като нямат право да излизат - да си стоят по домовете! И техния ред ще дойде, и те ще навършат така мечтаните 18, пък ще си ходят спокойно по клубовете.. А сега та карти ли не се разменят, та не се ли подменят, та преди да влязят в бара си учат ЕГН-то и адреса, та фалшиви какви ли не карти се измислят.. За какво? Само и само да влязат някъде, където да послушат любимите песнички от мп3-плейъра си. Стига глупости!

Link to comment
Share on other sites

Трябва родителите да контролират децата си.Това е моето мнение-щом майка ми и баща ми,които са ме отгледали и възпитали са преценили,че мога да се прибера в 1 часа-значи мога и за мен някаф костюмиран глупак в министерството няма право да ми казва кога да се прибера!Щом баща ми казва-прибери се в 9,прибирам се в 9!Щом каже-стой си прави купона до когат ти е кеф-тфа ще направя.За жалост родителите са все по-заети и нямат време за децата си.Някои дори не ги бърка дали дъщеря им въобще ще се прибере или ще си дойде след 2 дена...абе работата е яко ЗБЪРКАНА и всеки се оправя както може и както си знае-тфа е положението :rolleyes:

За мен това е родителско безхаберие и непокизъм. Аз не съм съгласен, че едно 15-16 годишно било то момиче или момче може да се прибира в 2-3-4 часа сутринта. Ако спи у приятели да, но родителите ти да не знаят къде хайманосваш по това време и да не им пука. Това не смятам, че е правилно...

 

Прав си, работата е яко Збъркана.. :lol: :blink: :huh:

 

И все по-Збъркана и по-Збъркана ще става, защото още от набор `90 се почват простотиите, да не говорим за `91, `92 и нататък.. Всички 15-16-17-годишни избиват на гъзария, показност, важност. Е хайде да си ги избиват вкъщи, а? Чуе ли се вълшебната думичка "проверка" в някое кафе или в бар и се почват истерии, криеници, сложни планове как мама да дойде си прибере невръсното отроче.. Стига! Като нямат право да излизат - да си стоят по домовете! И техния ред ще дойде, и те ще навършат така мечтаните 18, пък ще си ходят спокойно по клубовете.. А сега та карти ли не се разменят, та не се ли подменят, та преди да влязят в бара си учат ЕГН-то и адреса, та фалшиви какви ли не карти се измислят.. За какво? Само и само да влязат някъде, където да послушат любимите песнички от мп3-плейъра си. Стига глупости!

Напълно съм съгласен! :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва родителите да контролират децата си.

 

А кой ще контролира родителите?

Link to comment
Share on other sites

Като не могат да се контролират , защо са сметнали , че ще могат да отглеждат деца , а това се сещате какво означава ... (като не си зрял да създаваш семейство и да възпитаваш деца не би трябвало да го правиш) извинявам се предварително за суровото изказване .

Трябва да има вечерен час .

Аз като нямах години пак понякога се прибирах по-късно и обаче си понасях последствията .

п.п. Лично според мен до 10 часа е нормално .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

...................Трябва да има вечерен час .

Аз като нямах години пак понякога се прибирах по-късно и обаче си понасях последствията .

п.п. Лично според мен до 10 часа е нормално .

:laughing:

Точно така трябва да има вечер час , когато започнат да се грижат сами за себе си тогава ще могат да поостават до по-късно :devil

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час? Да, трябва! Трябва и бой да ядат от родителите си, ако не слушат, защото боят е най-силното възпитателно средство! Да си гледат уроците, лексиконите и спортните игри в училищния двор! През ваканциите да им се организират летни лагери, може и скаутски, ако не - партизански ;) Като свършат лагерите, да се организират трудови бригади по поддържането и почистването на парковете и градините по местоживеене. И те да са задължителни, без право на обжалване! Да се научат да пазят! Тогава да ги питам дали ще им остават сили за глупости, дискотеки, алкохол, цигари, секс и наркотици. Пикльовци! Само преди 10-15 години нещата бяха далеч по-контролируеми! Нямаше вечерен час, но нямаше родител, който да не си е прибрал чедото или да не го знае къде е, а нямаше и мобилни телефони и беше много по-лесно да излъжеш! Дискотека ли? А откъде пари? Родителите даваха точно колкото за дребни закуски, хранехме се на стол, всичко останало се купува от мама и тате, заедно с тях. Ако някое дете разполага с повече пари веднага се разучава, щото явно нещо не е наред. Телевизия се гледа до Лека нощ, деца! После, ако не ти се спи, четеш книга от списъка за четене. Грим се слага за абитуриентския бал! Ако пресрочиш часа за прибиране вечер(до 21 ако си до 8 клас и до 22 ч за гимназия) на другия ден няма да излезеш от къщи :excl: Дискотека се посещава само петък или събота, защото на другия ден не си на училище и то пак не до зори. Така се създават и навици, и отговорност и куп други качества, за които първите седем години са неподходящи от гледна точка на себеосъзнаване.

 

Изводът какъв е: Шамарената фабрика трябва да работи ползотворно и да определя допустимите граници на детската свобода. Защото законът възлага отговорността на родителя (настойника) и БИ ТРЯБВАЛО да я търси от него и да го кара сам той да я търси от своя наследник или подопечен чрез съответните наказания. Макар, че законът е крайната мярка. Дотогава определяща сила има натиска на социума, общественият ред и влияние, в което ни възпитават и родители, и учители - възрастните. Рекламации не се приемат: каквото повикало, такова се обадило!

 

Подпис: бивша непълнолетна

Link to comment
Share on other sites

+това държавата има интерес децата днес да са такива,да пият,да пушат,да им промиват мозъците в училище,защото прост народ лесно се управлява.Оправят се единици,които си гледат живота,не пият,взимат образование и т.н...така наречените "зубари",който всички знаем как са "бъзикани" от клас с глупаци.

Тези лапета не зачитат училището и отиват на гости там,да пият кафенце,да сложат очила тип Роки от 1970 година,да се направят на тежки,гледат да избутат някакси с 3ки,само че кат завършат 12 клас като им връчат кирката и лопатата и ще ги питам.Вчерашен пиклио бой,бой и тва е...

Хах,много са смешни като идеш пред някоя дискотека и видиш около 10тина от тия същите се вайкат пред входа и се чудат как да влезнат,след като нямат години. :lol: А по детските дискотеки е още по-зле работата,само и единствено паплач,16 годишни се заливат от алкохол.Или трябва да им дойде акъла или няма оправия.

Link to comment
Share on other sites

Аз по принцип много отсъствах от училище , но освен пушенето пред даскалото и мъкненето по кафенета си бях много примерен ученик в час ... макар и да нямах кой знае какви оценки по някой предмети .

След това на кафенце с приятели , прибирам се за малко къщна работа и прочитам нещо .

После пак се събирахме и вечер се лепна пред компютъра , към 11 или някъде там си лягах за да мога да си дигна мързеливото тяло за да хвана поне половината от първият час .

Така си беше .

Може да си какъвто си искаш , но поне като става дума за сериозни работи си размърдай мозъка и направи нещо .

Нямах нито една забележка за неприлично поведение , а тогава изобщо не приличах на тих и кротък човек .

И да като бях малък мама , тати и бати ме биеха като направех някоя глупост , но сега се радвам на акъл и трезво мислене .

Пуших трева по едно време , а после си казах на нашите и те ме разбраха много добре .

Сега не пуша , защото го смятам за глупост (обаче не съм против ако си пълнолетен човек с мярка) и алкохол не пия изобщо .

Скоро излезнах по заведенията тук , където по принцип не излизам и какво да видят очите ми , 12 часа вечерта е , а хлапетата от 4ти и нагоре класовете се наливат с бира и танцуват по масите на чалга как хипнотизирани от нещо нечовешко .

Като си родител , това е все едно да кажеш на детето си да се метне пред някой автомобил или поне гледката е толкова грозна за да се сравни с това .

БОЙ !

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мен тоя закон така да се каже, ме хвана около половин година преди да стана на 18, така че не мога да кажа как е от моя гледна точка ама това, което виждат очите ми е ....ба тая лудница. Не е като да съм старюха ама 15 годишни пик....така де пият повече от мен, а турбо гъзарията, която ги тресе е нещо страЖно :rolleyes: Самочувствието им трудно се побира в една стая, а стане ли дума за цигари и бягане от у-ще са най-големите. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Сори за дългият пост който ще се получи, но долното важи с пълна сила за моето детство :

 

Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачета, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Ужас, нали!

 

С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че сме забравили да им сложим спирачки. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!

 

Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 160 канала кабелна телевизия, интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!

 

Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме. Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?

Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките – и на никой костилките не му прорастваха в корема. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро". Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше. Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите:

 

Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:

01. Без да искаш въвеждаш пин кода си на микровълновата.

02. Не си играл на пасианс с истински карти от години.

03. Не можеш да си намериш колата на паркинга, освен ако не я повикаш с алармата.

04. Баба ти говори повече за Есмералда и Рич, отколкото за собствените си деца.

05. Знаеш повече за проблемите на Брад Пит, отколкото за тези на собствения си брат.

06. Чуваш по новините, че 50 човека са били взривени и сменяш канала, защото не е нищо ново.

07. Сваляш си обувките, преди да влезеш... в самолета.

08. Имаш списък с 15 телефонни номера, за да се обадиш на 3 членното си семейство.

10. Най-добрият приятел на човека вече не е кучето, а мобилният телефон.

11. Звъниш си всяка сутрин... за да си намериш мобилния телефон.

12. Тъпо ти е, че не можеш да звъннеш и на дистанционното на телевизора, като изчезне.

13. Чудиш се на къде да насочиш мебелите си в стаите, където нямаш телевизор.

14. Не знаеш ничий телефон наизуст, дори собственият си, защото всички са ти в GSM-a.

15. Да си забравиш GSM-a в къщи е драма. Единственото по-страшно е да го загубиш!

16. Децата ти играят футбол всеки ден... пред компютъра.

17. 10 годишния ти племенник не може да говори много, но може да чати перфектно.

18. 10 годишния ти племенник пише по-бързо на клавиатурата, отколкото говори.

19. Не си модерен, ако вече си на повече от 20 и още не си спал с някой от твоя пол.

20. Ако си на тинейджърски купон, можеш да пикаеш навсякъде, но не и в тоалетната. Тя е само за секс.

21. Повечето хора родени около 1990 вече са правили повече секс от теб.

22. Ако слушаш песни, чиито текст има смисъл, значи или си прекалено стар или прекалено гей.

23. Цената на квадратен метър в центъра на столицата ти е по-ниска от цената на квадратен сантиметър в любимия ти уебсайт.

24. Сложил си парола на файла с паролите си.

25. Пращаш е-мейли на колегата в съседния офис.

26. Като причина да не поддържаш връзка с роднини и приятели изтъкваш, че нямат е-мейли.

27. Проверяваш си е-мейла по 5 пъти на ден, но нямаш време да поговориш с майка си повече от веднъж седмично.

28. Ако не получаваш поща вкъщи повече от седмица, се чувстваш пренебрегнат, макар да получаваш редовно само глупави реклами. Ако обаче не получиш никакъв е-мейл за повече от ден-два, даже спам-ът започва да ти липсва.

29. Мразиш да пишеш с химикал, защото няма спелинг чек (проверка на правописа).

30. Използваш си телефона повече за писане, отколкото за говорене.

31. Оплакваш се, че на GSM-ът ти нямаш "copy" - "paste".

32. Купил си си дигитална камера, за да правиш колкото си искаш снимки и сега имаш толкова много, че нямаш време да ги гледаш.

33. Спираш пред къщи с колата и използваш GSM-a, за да провериш дали няма някой вкъщи, за да ти помогне с покупките.

34. Ядосваш се на приятелите ти, че закъсняват с 5 минути и още не са ти звъннали на GSM-a.

35. Децата ти не искат да ядат храна, която не е танцувала по телевизията.

36. Ставаш сутрин и влизаш в Интернет, преди да влезеш в кухнята да си направиш кафе.

37. Колкото повече си разпределяш времето, толкова по-малко ти остава.

38. Слагаш наклонени усмивки, дори когато пишеш с химикал

39. Накланяш си главата на една страна, когато се усмихваш

40. Четеш това и клатиш глава, и се усмихваш.

41. Дори още по-лошо, знаеш на кого точно ще препратиш тази статия.

42. Прекалено си зает, за да забележиш, че на този списък му липсва номер 9.

43. Даже се връщаш назад, за да видиш, наистина ли няма номер 9.

44. А сега се усмихваш. Хайде, препрати го на приятелите си, знам че ти се иска!

 

Освен това ИГРАЕХМЕ по улиците до среднощ и нищо не ни се случваше ! Възрастните създават социумът в който се развиват подрастващите и съответно еталоните които те копират. Ако не ни харесват тези поведенчески прояви на 14-15-16-17 годишните, не ка си зададем въпросът - не ни ли копират нас ? Само не ми казвайте - ми то те тинейджърите са си такива, всички сме били на по толкова и всички сме искали да приличаме на онези печените. А през годините доста се променяше и понятието "печени" - другарят-комунист, чейнчаджията-далавераджия, мутрата-борец..... да изброявам ли още ?

Прекаленият контрол ражда идиоти ! Слободията, също. Най - напред ние по - възрастните трябва да се научим на поведение, отношение един към друг и да спазваме норми и чак тогава да го изискваме от по - младите. А то сега какво е - прибира се тийнът в къщи - тате лющи едни ракий, мама надула Азис и ли някоя подобна боза и мята гюбеци та ще и се изтръскат виметата. Въпросът ми е - какви ценности ще си създаде малкият ? Ами новините които се леят от медийте ? Накакъв завлякал милиони а се отървал с условна или делото му се точи с години докато от само себе си отмре, друг пък цяла България го знае, че се занимава с контрабанда във всичките и разновидности а човекът си се пъчи по телевизиятя и се прави на ущипана мома как всички му завиждали и как всичко било една гадна инсинуация. Докато има такива примери за безнаказаност, пак да питам - какви ценности ще имат подрасващите ? Намерихте и тема за отваряне ! Първо да си видим гредата в нашето око, пък после да гледаме треската в чуждото !

 

Подпис : Навършил пълнолетие х 2

Link to comment
Share on other sites

.....Освен това ИГРАЕХМЕ по улиците до среднощ и нищо не ни се случваше ! .......

Да допълня и аз :) Като поотрастнахме малко ходехме заедно с курсовата ни в Тракийски стан или Пълдин след техникума, а след това продължавахме разговорите за нещата от живота в някоя къща на кафе и коняк. Въпреки строгите правила за поведение на учениците по онова време на книга никой не им обръщаше внимание. Целта на родителите ни и учителите ни беше да възпитат мислещи хора, а не безгръбначни. Весел факт от младостта ми - по време на наша екскурзия в Слънчев Бряг изтървахме от погледа си наш учител. Когато го открихме се беше напил дотолкова че не можеше да стои на краката си и се наложи да го прибираме в хотела вместо той да ни пази :D . Главната ценност която ни беше внушена беше взаимопомощта, затова и в момента не ставаме за бизнесмени.

Прекаленият контрол ражда идиоти ! Слободията, също.

Дадохме на дъщеря си много свобода в гимназията - спомнях си моят техникум. Резултата беше между тревожен и ужасяващ. Стигна се до там да я прибирам от полицията. Затегнахме контрола и ограничихме свободата и. Който си мисли че след 18 е хванал господ за оная работа дълбоко греши. Има много начини за извиване на врат - манипулации, джобни пари, заблуда, провокации и т.н.т. Резултата - неин приятел разбра че е престанала да мисли (нали мама и тате мислят вместо нея) и ни се качи на главата. Стигнало се до насилие, психически и физически тормоз, обиди, унижаващи човешката природа действия и други гадорийки. Не зная дали момата ще успее да се отърси изцяло от щетите на прекомерния контрол, но се надявам.....

 

В опитите да се въведе нощен час виждам тотален отказ на семейството и училището да си свършат работата, и стремежа грижата за възпитанието на децата ни да се прехвърли върху закона. Като знам отношението ни като народ към писаните правила - жална ни майка :cry

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен със gado. За мен тези работи с вечерните часове са глупава работа. Ограничаване на свободата на тази част от младите хора които си използват главата вместо задника. Тези които искат да следват някакви тяхни си мутраджийски идеали за поведение ще си го правят така или иначе. Едно закъснение от няколко години никак няма да им повлияе. То ако е просто каквото и да го правиш няма да се научи.

Link to comment
Share on other sites

DaToNik Мн тъпо мислиш според мен с бой нищо не се получава ако ти е кеф бий си децата но не е правилно вечерниа час да е задалжителен ама не до 9 и в кащи до кам 10-10:30 ... се пак е лято искат и те малко да се порадват на живота сега им е времето според мен след това живота става работа работа и ти дадат някакви барливи пари с който се оправяш едвам едвам в бг не е живот пари няма тряя си някой мафиот или нещо от сорта че да имаш пари ...

И запомнете боя ще учуждава вас с детето ви ...

Link to comment
Share on other sites

Да допълня и аз :) Като поотрастнахме малко ходехме заедно с курсовата ни в Тракийски стан или Пълдин след техникума, а след това продължавахме разговорите за нещата от живота в някоя къща на кафе и коняк. Въпреки строгите правила за поведение на учениците по онова време на книга никой не им обръщаше внимание. Целта на родителите ни и учителите ни беше да възпитат мислещи хора, а не безгръбначни. Весел факт от младостта ми - по време на наша екскурзия в Слънчев Бряг изтървахме от погледа си наш учител. Когато го открихме се беше напил дотолкова че не можеше да стои на краката си и се наложи да го прибираме в хотела вместо той да ни пази :D . Главната ценност която ни беше внушена беше взаимопомощта, затова и в момента не ставаме за бизнесмени.

Ей за това говоря и аз, а също и за многодневните купони които се вдигаха....... но.. времената бяха други !

 

Дадохме на дъщеря си много свобода в гимназията - спомнях си моят техникум. Резултата беше между тревожен и ужасяващ. Стигна се до там да я прибирам от полицията. Затегнахме контрола и ограничихме свободата и. Който си мисли че след 18 е хванал господ за оная работа дълбоко греши. Има много начини за извиване на врат - манипулации, джобни пари, заблуда, провокации и т.н.т. Резултата - неин приятел разбра че е престанала да мисли (нали мама и тате мислят вместо нея) и ни се качи на главата. Стигнало се до насилие, психически и физически тормоз, обиди, унижаващи човешката природа действия и други гадорийки. Не зная дали момата ще успее да се отърси изцяло от щетите на прекомерния контрол, но се надявам.....

 

Недей, че и аз съм женски татко ! Но поне се опитвам да накарам щерката да си използва главата по предназначение и поне за сега мисля, че успявам.

 

В опитите да се въведе нощен час виждам тотален отказ на семейството и училището да си свършат работата, и стремежа грижата за възпитанието на децата ни да се прехвърли върху закона. Като знам отношението ни като народ към писаните правила - жална ни майка :cry

 

За жалост си много прав. Само, че работата по възпитанието няма да се свърши сама. Освен това човек между 13 - 18 общо взето се съпротивлява на всичко, още повече на нещата които му се налагат насилствено, така, че разни простотий като нощен час, униформи и подобен род глупости няма да доведат до никъде. С такива действия държавата точно си избърсва задника но си цапа топките !

 

Абсолютно съм съгласен със gado. За мен тези работи с вечерните часове са глупава работа. Ограничаване на свободата на тази част от младите хора които си използват главата вместо задника. Тези които искат да следват някакви тяхни си мутраджийски идеали за поведение ще си го правят така или иначе. Едно закъснение от няколко години никак няма да им повлияе. То ако е просто каквото и да го правиш няма да се научи.

 

И едно време си имаше идиоти и дечица на разни полит-другари, но те не бяха пример за подражание- поне не и за масата млади хора. То човек като си е тъпанар, ако ще и с оглавник да го водиш пак ще си остане такъв ! Още повече, че забраненият плод е най - сладък а с такъв род ограничения , кръчмите и разните му там чалготеки стават такъв. Визирам чалготеките защото тъжната итина е, че това е най - масово слушаната музика сред младите хора. Стига се до там - да спорят кое е автентична народна музика и кое е чалга :blink: . Проблемът не е в тях, той започва от милите ни управници (Да са им живи и здрави майките ;) ) минава през родителите (щото се чудим вече какви акробатики да правим та да се подържа някакъв стандарт....) и рефлектира върху тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...