Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

Ако се мислят за толкова големи, тогава за малолетните и непълнолетните също трябва да има истински затвори, превъзпитателни и т.н. заведения и да бъдат третирани като възрастни.

Че за ТВУ не си ли чувал?То си е затвор както и да го погледнеш.Наистина обаче за по-малко вкарват в затвора,отколкото в ТВУ.Тука съм съгласен,че всички трябва да са равни пред закона(където е възможно),независимо от възраст,пол,раса и т.н.

 

А аналогията с наркотиците е глупава.Наркотиците убиват,баровте и дискотеките не!А и вие,възрастните,като претендирате,че имате много акъл,защо и за вас наркотиците са забранени? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply
Засега да, за вбъдеще, по-зле ще става следващото поколениe :unsure:

 

Pechenata е права. Не ве виновен тоя дето яде баницата, а този дето му я е дал.

 

Абе има една мисъл ама не помня на кой беше: "Още от времето на Аристотел се говори че децата не са това, което бяхме ние като деца". Така че засега ние сме "боклуците" след 20 години нашите деца ще са "боклуците". Между поколенията винаги е имало такива различия :inqn <- ееее за сефте използвам тва смайли. Иначе аз съм ТВЪРДО ПРОТИВ нощен час, ама да не се дава алкохол на лица под 16.

 

Zingam, прав си. Аз затва не ходя... щот е селяния. Много по-яко е да отидете да си напраите густото в къщата на някой :).

Link to comment
Share on other sites

Zingam, прав си. Аз затва не ходя... щот е селяния. Много по-яко е да отидете да си напраите густото в къщата на някой :) .

 

Уф, горката къща, майна! Не че там не можете да се насерете от твърде много густо, нали? :devil

Link to comment
Share on other sites

По скоро в къщите стават по големи осирания и мазаници ама зависи компания пак и така до някаде е по сигурно от една страна че се познавате ( или поне така се предполага ) от друга ги няма улицитя НО но пак повтарям зависи от компанията то и от алкохол може да се умре ако нямаш граници за това пиите с мяркай и не употребявайте неща в които не сте сигурни :)

Link to comment
Share on other sites

защо и за вас наркотиците са забранени? ;)

 

За лица над 18 години, наркотиците не са забранени за употреба! Забранено е производството, разпространението и търговията с тях :) Временно и притежанието.

Link to comment
Share on other sites

Уф, горката къща, майна! Не че там не можете да се насерете от твърде много густо, нали? :devil

Не, бе,готин никой не е казал, че ще се насират.

Ще седнат ще пийнат я по водка, я по биричка, я по две, я по три, я по пет..

ще си прават мохабетчето, като дойде алкохола в повече ще потанцуват и накрая ще легнат да поспят щото не могат повече.

Кво значи да се насереш от густо?

Ай кажи ми ти, като си по-голям...

И тия след мене наборите :D дето се обадиха, чак ме хвана яд,че си защитавам поколението.

Щото заради отрепки (не визирам тях) слагат цялото поколение под един знаменател.

Айде да не говорим и колко много амбицирани има да учат, и да си оправят животчето за напред.

Щото аз познавам доста такива, вие сигурно няма как, понеже познавате само отрепаната част от младежта.

Link to comment
Share on other sites

"Да се насереш от густо"/като бях на 16/ означаваше да довтасаш на купона,на който има около 30 души,сядаш,фиркаш мъжката,танци-манци,а след около час и половина-два вече си пиян като мотика и повръщаш я в кенефа,я в леген,я през терасата.Същото е и като се насвириш в някой бар.Ако не пречиш на околните-ок,но доста непълнолетни пияни агенти не знаят кво се случва и стават бели,което е кофти.

Link to comment
Share on other sites

Не, бе,готин никой не е казал, че ще се насират.

 

Печената, ако на твойта възраст се насирах по купоните, сега можеше да имам дъщеря на твойта възраст :devil

Link to comment
Share on other sites

awe dosta da vi kaja dosta tupa poziciq zaemat moite nabori taka da kaja, az li4no smqtam 4e trqbva da ima ve4eren 4as tova 4e az ne go spazvam ot vreme na vreme na vreme e dr. vupros no smeq da tvurdq 4e sum dosta po-otgovoren ot pove4e hora na moita vuzrast i ponqkoga roditelite mi mi glasuvat doverie to4no tfa e 4e ponqkoga prosto moje da ostane6 do po-kusno i da ide6 nqkude no pvoe4e teenageri mislq 4e sa bezsmurtni i govorqt i pravqt kfoto si iskat i se polu4avat problemi zaradi glupostta na edni :) kfo govorq izgubih smisula :) ai spiram 4e iam rabota /da u4a haha/

Link to comment
Share on other sites

Интересно, ти като си имаш след време едно келешче и като навърши 17 години, 11 месеца и 25 дена например :D у Вас ли ще го държиш? :D

 

Водолаза, ти пък кво му се връзваш на порасналия келеш? :D

п.п.- не обиждам

п.п.2- не се заяждам

п.п.3.- и не споря

 

Няма да стои в нас естествено !

 

а аз да те попитам нещо ти след време ако имаш келешче на 12-13-14-15 години ще го пускаш ли по нощите да си щъка. :angry:

 

ПС: А на водолазите и тн. няма да отговарям щом са видяли себе си в това определение си е тяхен проблем !!!

Link to comment
Share on other sites

primera za za 17 god 11 meseca i bla bla be6e dosta glupavo i prosto ni6to ne pokazva tfa zna4i li 4e ako da kajem nqkoi e super otrepka na 17 god i 11 meseca i 25 dena i ne moje da mu se ima doverie izob6to za kfoto i da e na 18 ve4e 6te e nov 4ovek po su6tiq na4in e i s tfa dali trqq se 6liqe ili ne po rannite 4asove verno 4e ve4e ima zakonno pravo no koito si e zagubenqk ne vqrvam da se promeni za 5 dni

Link to comment
Share on other sites

Няма да стои в нас естествено !

 

а аз да те попитам нещо ти след време ако имаш келешче на 12-13-14-15 години ще го пускаш ли по нощите да си щъка. :angry:

 

ПС: А на водолазите и тн. няма да отговарям щом са видяли себе си в това определение си е тяхен проблем !!!

Аз квото исках да кажа по тая тема го казах, омръзна ми да драскам тука.

Ама все пак ще ти кажа, че моето келешче ще си го възпитавам, или поне ще се опитвам.

И ще си има и баща. И ако е добре възпитано келешчето ше знае, че няма работа по нощите в клубовете.

 

П.П- А примера за 17 години го написах за ташак...ама на някои хора и тва не им е ясно.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аз квото исках да кажа по тая тема го казах, омръзна ми да драскам тука.

Ама все пак ще ти кажа, че моето келешче ще си го възпитавам, или поне ще се опитвам.

И ще си има и баща. И ако е добре възпитано келешчето ше знае, че няма работа по нощите в клубовете.

 

П.П- А примера за 17 години го написах за ташак...ама на някои хора и тва не им е ясно.. :blink:

 

Шшшшш много злоба тука... Какво значи че "ще си има и баща"? Че ше го възпитаваш известно време и накрая само баща му ще го възпитава. Ти постепенно ще спираш да го развиваш кат човек и ще го оставиш на 100% на баща му или че ще с еопиташ ама ако не можеш тогава бащата да се оправя...

И ако е добре възпитано келешчето ше знае, че няма работа по нощите в клубовете.

Тука си много права, ама виждаш че е изключително трудно защото като всеки нормален пубер то ще слуша по-малко "дъртите, дето ги е фанала склерозата" и ше слуша повече "яките пичове с 5 цигари в устата и 15 спринцовки от китката до лакътя". За да го накараш трябва да поема отговорности от малък а не да чакш да стане на 18 и час тогава, трябва тва келешче да знае че ше трябва да се оправя само и че няма вечно мама и тати да вървят след неговите помии. Ама аз кат гледам ние кви "келеши" сме едва ли някой от предишното поколение смята че ще успеем да възпитаме децата си както трябва.

Link to comment
Share on other sites

ПС: А на водолазите и тн. няма да отговарям щом са видяли себе си в това определение си е тяхен проблем !!!

По-скоро ти виждаш мен в тва определение, което те прави всевиждащ човек :) Та в ранга ти, на всевиждащ човек, искам да ми кажеш кво виждаш в себе си :)

 

А относно за насирането от густо ... Ми аз не се насирам от густо, докато повръщам в кенефа и ме боли глава.Съжалявам :wacko:

Link to comment
Share on other sites

a be az teb li4no ne sym te smqral za kele6 :D , oba4e sled towa twoe izkazvane :

А относно за насирането от густо ... Ми аз не се насирам от густо, докато повръщам в кенефа и ме боли глава.Съжалявам :wacko:

 

si promenqm mnenieto ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш много злоба тука... Какво значи че "ще си има и баща"? Че ше го възпитаваш известно време и накрая само баща му ще го възпитава. Ти постепенно ще спираш да го развиваш кат човек и ще го оставиш на 100% на баща му или че ще с еопиташ ама ако не можеш тогава бащата да се оправя...

 

Тука си много права, ама виждаш че е изключително трудно защото като всеки нормален пубер то ще слуша по-малко "дъртите, дето ги е фанала склерозата" и ше слуша повече "яките пичове с 5 цигари в устата и 15 спринцовки от китката до лакътя". За да го накараш трябва да поема отговорности от малък а не да чакш да стане на 18 и час тогава, трябва тва келешче да знае че ше трябва да се оправя само и че няма вечно мама и тати да вървят след неговите помии. Ама аз кат гледам ние кви "келеши" сме едва ли някой от предишното поколение смята че ще успеем да възпитаме децата си както трябва.

В първата ти част от отговора си ме разбрал погрешно ;)

Това, че ще си има и баща значи, че и той разбира се ще участва във възпитанието.. Защото аз съм виждала доста деца/младежи, с които само майките им се занимават. Бащата или са много строги, или по цял ден бачкат и нямат време да се занимават с децата си. Та това, че ще си има и баща значи, че и ДВАМАТА ще го възпитаваме.

И с това ти отговарям и на втората част от поста. ;)

Макар, че аз мисля, че ние ще си възпитаваме по-добре децата от нашите родители. Те (нашите родители, демек дъртите, дето ги е хванала склероза) са живяли в друго време, при тях е нямало такива келеши като сега - по на 15 години да се насират от густо :D И е нормално да се възмущават и да ни упрекват.

След време като пораснем и си направим сметка какво сме спечелили,и какво сме загубили като сме се пропили толкова малки може и да го обясним на децата си.

Щото до преди 1 година нашите ми казваха ти накъдето отиваш,ние от там се връщаме. По принцип приказката затапваше, ама не беше вярна. Щото през комунизма и по-рано надали са пиели толкоз малки, и са висяли по нощите в клубовете...

Link to comment
Share on other sites

Това е момента ,в който свободата се превръща в свободия. Тя цялата държава е такава, а деградацията е безспорна. Според мен трябва да има нощен час.

Link to comment
Share on other sites

В първата ти част от отговора си ме разбрал погрешно ;)

Това, че ще си има и баща значи, че и той разбира се ще участва във възпитанието.. Защото аз съм виждала доста деца/младежи, с които само майките им се занимават. Бащата или са много строги, или по цял ден бачкат и нямат време да се занимават с децата си. Та това, че ще си има и баща значи, че и ДВАМАТА ще го възпитаваме.

И с това ти отговарям и на втората част от поста. ;)

Макар, че аз мисля, че ние ще си възпитаваме по-добре децата от нашите родители. Те (нашите родители, демек дъртите, дето ги е хванала склероза) са живяли в друго време, при тях е нямало такива келеши като сега - по на 15 години да се насират от густо :D И е нормално да се възмущават и да ни упрекват.

След време като пораснем и си направим сметка какво сме спечелили,и какво сме загубили като сме се пропили толкова малки може и да го обясним на децата си.

Щото до преди 1 година нашите ми казваха ти накъдето отиваш,ние от там се връщаме. По принцип приказката затапваше, ама не беше вярна. Щото през комунизма и по-рано надали са пиели толкоз малки, и са висяли по нощите в клубовете...

да бе добре. те през комунизма нищо не са правели, никой не е живеел и въобще всички са яли доматите с коловете...

аз пък само ще ти кажа за моя баща, който е "тъпо селянче от югозапада". комунизъм отвсекъде е било в детството му и в юношеството му. при все това се развива следната случка: съквартиранта ми отгледа една двуметрова "метла" в стаята ни в общежитията и я провеси да съхне, започна да разпитва този-онзи да каже кат по-майстор дали е мъжка или женска и дали има смисъл да се пуши. от 2 - 3 блока съседни сме разпитвали една седмица поне 50тина души да си кажат мнението и никой не успя да се произнесе категорично. идва баща ми да ме вземе и по случайност се качва до стаята да ми помага с багажа и първата му реплика при влизането му в стаята беше "Тая мъжка метла що сте я провесили кат никва работа няма да ви върши?"

та лафа за идването и отиването си е много верен и не си мислете, че родителите ви са тъпи задръстеняци.

а за алкохола - колкото домашен алкохол е унищожен през онова време, толкоз руски спирт, маскиран кат водка, няма да намерите в цяла България в момента:)

 

едит: печи, ти кат момиче се предполага, че си имала некви забрани и ограничения относно секса в пубертета. а сега се замисли, че вашите за да те произведат им се е наложило да го направят. и то неведнъж. може би дори още си го правят. и очевидно разбират от тез неща щом толкоз години все им е весело, та що да не приемеш съветите? пак подобен пример за родителския авторитет ти давам. моля, не се заяждай в подробности от вида "ама те нищо не са ми забранявали" :)

Link to comment
Share on other sites

Виж ся, мобо, ти съвсем ме обърка.

Нямала съм напредвид, че са задръстеняци, и че са си пасяли патките на улицата..

Друго имах предвид, после ще си редактирам поста, че не мога ся да си събера мислите..

Link to comment
Share on other sites

Не съм чела постовете дотук, направо казвам мнението си. Аз съм на 16, дълго време чаках да достигна тази възраст, когато отново решиха да наложат нови и по-тежки забрани. И въпреки ощетяването на свободията, която имах преди, смятам, че е редно да има вечерен час, но той да не е 9, а поне 11. Не претендирам да се сервира алкохол на непълнолетни в заведенията, но дори да нямам достъп до тях?! - Това е гадно и глупаво. Къде да отида, при положение, че съм преминала възрастта, на която са децата по детските дискотеки, къде да отида, когато и другите заведения са недостъпни след 8:30? Сега положението в Пз е следното: Тези, които са на възраст, близка до моята, не са по кафетата, но за сметка на това са по градинките и парковете, по-пияни от преди, по-неконтролируеми... Какъв е изводът ли? - Първо трябваше да бъде помислено за алтернативни варианти, които да са подходящи за всички, пък тогава да бъдат наложени драстичните забрани... Може да сме непълнолетни, но и ние сме хора, все пак...

Link to comment
Share on other sites

Не съм чела постовете дотук, направо казвам мнението си. Аз съм на 16, дълго време чаках да достигна тази възраст, когато отново решиха да наложат нови и по-тежки забрани. И въпреки ощетяването на свободията, която имах преди, смятам, че е редно да има вечерен час, но той да не е 9, а поне 11. Не претендирам да се сервира алкохол на непълнолетни в заведенията, но дори да нямам достъп до тях?! - Това е гадно и глупаво. Къде да отида, при положение, че съм преминала възрастта, на която са децата по детските дискотеки, къде да отида, когато и другите заведения са недостъпни след 8:30? Сега положението в Пз е следното: Тези, които са на възраст, близка до моята, не са по кафетата, но за сметка на това са по градинките и парковете, по-пияни от преди, по-неконтролируеми... Какъв е изводът ли? - Първо трябваше да бъде помислено за алтернативни варианти, които да са подходящи за всички, пък тогава да бъдат наложени драстичните забрани... Може да сме непълнолетни, но и ние сме хора, все пак...

 

Изобщо не сте хора - раничко ви е да сте ;) Някои от вас евентуално ще станат. А за това, че няма какво да правите не сте виновни вие. Виновни са родителите и училището. Ако трябваше да си на даскало от 8 до 16.00 да кажем и след това трябваше и да учиш - едва ли щеше да се чудиш какво да правиш.

Link to comment
Share on other sites

Не съм чела постовете дотук....

 

... Тези, които са на възраст, близка до моята, не са по кафетата, но за сметка на това са по градинките и парковете, по-пияни от преди, по-неконтролируеми... Какъв е изводът ли? - Първо трябваше да бъде помислено за алтернативни варианти, които да са подходящи за всички, пък тогава да бъдат наложени драстичните забрани... Може да сме непълнолетни, но и ние сме хора, все пак...

 

Вземи ги прочети първо. После За какъв алтернативен вариант да се помисли? Да не се наливат с алкохол по пейките, ами да им бъде услужливо предложена всяка удобна кръчма?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...