Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

Бе аз по-друг повод съм го цитирал Караман в подписа си,но щом те влече - радвай му се :)

 

Хахаха-сега като се вгледах и аз попадам във възрастовата му "група" - голям смях.А за БВП-то не подлежи на коментар :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Вечерен час трябва да има.

Относно боя - и той в някои случаи е много ефикасен. Виж тук се явява проблема - всеки си тълкува това "в някои случаи" както му скефне. Случаи на "изтормозени" родители бол... детето плачело - бой по канчето, детето било гладно/уморено и се жалва - пак бой, щото "как така тоя малкия, нищо че ми е дете, ще ми пречи да са шматкам с Шушиту и да си говорим за лакове/ще ми пречи да си пия бирата с Пешо и да коментираме на Емилия дините..."

Като заключение искам да кажа, че всичко зависи от възпитанието на детето. Научил си го да хленчи - ще хленчи, научил си го да разговаря като нормален човек - ще го прави, а няма да си крещите на секи 15 минути, научил си го да е отговорен - ще бъде отговорен.

 

Айде със здраве !

 

ПП: И мен като малък са ми тупали праха от задника... да, разбирах че съм сбъркал повече от допустимото. Не съм привърженик на насилието, но като се замисли човек много възрастни са за бой и то за много здрав бой, а не че са напръскали чаршафите и гащите на съседката с кал, но това отива в една друга тема...

Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета,

Тъй като вече не спорим за вечерния час и дали да го има или не (всички сме "за" ;) ), а спорим за боя отворих спец.тема за да не сме офф и да нарушаваме правилата на играта. :D

Link to comment
Share on other sites

Не трябва да имат нощен час, щото си заминава половината качествен материал по нощите

Т'ва пъ е супер олигофренско мнение. Тпй сигурно пак за farrel мисли. Тц, тц...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Този човек започва да показва духът на днешната младеж .

Ето за такива мнения в затвора да ви вкарват .

Ще има нощен час и ако се противите ще започва от 4 след обяд да ви кажа .

п.п. Това ви се полага .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не трябва да имат нощен час, щото си заминава половината качествен материал по нощите

ХАХАХАХАХАХАХАХХА е тва ме разби :) Някви супер сериозни мнения , коментари тука изпаднах в някакъв роман и изведнъж това мнение беше точно на място ХАхахахах .... иначе си е и истина ;) :) Един искрен човек ...

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХАХАХАХАХХА е тва ме разби :) Някви супер сериозни мнения , коментари тука изпаднах в някакъв роман и изведнъж това мнение беше точно на място ХАхахахах .... иначе си е и истина ;) :) Един искрен човек ...

еб**** качественият материал ....... малки недоразвити мастии скачат на всеки който видят но само при едно условие да е по голям от тях ( а и другото момичетата трябва също да са дроп пияни и да им купуват алкохолче) тва нормално ли е .... ми поставете се на мястото на родителите ( от тук обаче идва другият въпрос) защо родителите си пускат децата посред нощите ? Заради голямото гласувано доверие от страна на родителите към детето? нямам нищо против да няма вечерен час ама ще стане една (то не че ся някой го спира да излиза .... .... не че съм много голям да говоря така но казвам от моята гледна точка..... ми нали и аз бях непълнолетен и кво спирали са ме няколко пъти куки на 15 и на 16 и кво ми викат аре прибрай се да не те преберем ние ....... това е закона ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ТРЕБЕ нощен час кво е тва 15 годишни пикли да ми заемат от личното пространство и да ми гледат в чашата кво пия що го пия и така нататък , даже и ГПС системата требе да се сложи на всички малки пишлемета да ги знаят постоянно къде са и като отидат на повече от 10 метра от пейката пред входа да ги бие тока , всички момчета да се кастрират и момичетата да са с девственни пояси не да ми се плющат в кинефите и аз да ходим да пикая вънка и да ми подвикват бабичките че съм ексхибиционист (ба ли го така ли се пише) и пред дискотеките да направят лаборатория да изследват ДНК материала щото тия малките копеленца са яко хитри и карти фалшифицират......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Знам, че повечето от вас са го разбрали вече, но:

 

Въвеждане на вечерен час до 22 часа за тийнейджърите между 14 и 18 години, предвиждат промени в Закона за закрила на детето, които парламентът прие на първо четене.

 

Дете, което не е навършило 14 години, няма да може да излиза без придружител след 20.00 часа, а юношите до 18 години - след 22 часа. Родителите, настойниците и попечителите са длъжни, ако не могат сами да придружат децата си на обществени места, да им осигурят пълнолетен придружител, предвиждат измененията. Иначе ги грози имуществена санкция от 300 до 500 лева, а при повторно нарушението глобата е от 500 до 1000 лева.

 

Променят се и санкциите за търговците, които продават алкохол и цигари на непълнолетни, които от сегашните 1000 до 2000 лв. стават от 2000 до 4000 лева.

 

Най-вероятно ще бъде приет и на второ четене от НС този текст.

Link to comment
Share on other sites

Вярват ли си ? Как може аз докато съм бил на 11-12-13 години да съм седял лятно време до 23-24 часа да играя , а сега да немогът ? Лятно време 22 е светло върви прибирай малките гавроши . Да не говорим за продажбата на цигари и алкохол . Ако направят един репортаж в големите хипер маркети как ученици си купуват пиене за домашните купони трябва не парични санкции а направо запор на дейноста за да се оправи . Пък и самия родител не контролира детето при положение , че той е висял до 24-1 по пейки да пука да пие как ще го забрани на детето

малко лицемерно ...

Link to comment
Share on other sites

Ще глобяват и ще събират глобите също толкова колкото има глобени за :

-изхвърляне на отпадъци

-непочистени тротоари от снега

-неправилно пресичане

и още много други , които ме мързи да ги изреждам .

Link to comment
Share on other sites

Уф... Всеки да да да. А преди като бяхте между възрастта 14-18 пак ли щяхте да сте йс 2-те, й с 5-те ръце да сте за да или щяхте да си мислите " Кой ги мисли тея закони?!!?". Според мене по - скоро трябва да се спре продаването на алкохол и пускането на 14-18 годишните по дискотеките , а не като цяло , защото както каза UzITo има също деца ( не че аз съм много голям) , които след 22 часа са на спорните площадки и спортуват.

Link to comment
Share on other sites

Ще глобяват и ще събират глобите също толкова колкото има глобени за :

 

-неправилно пресичане

Ти недей така, защото това се случва от време на време :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знам, че повечето от вас са го разбрали вече, но:

 

Въвеждане на вечерен час до 22 часа за тийнейджърите между 14 и 18 години, предвиждат промени в Закона за закрила на детето, които парламентът прие на първо четене.

 

Дете, което не е навършило 14 години, няма да може да излиза без придружител след 20.00 часа, а юношите до 18 години - след 22 часа. Родителите, настойниците и попечителите са длъжни, ако не могат сами да придружат децата си на обществени места, да им осигурят пълнолетен придружител, предвиждат измененията. Иначе ги грози имуществена санкция от 300 до 500 лева, а при повторно нарушението глобата е от 500 до 1000 лева.

 

Променят се и санкциите за търговците, които продават алкохол и цигари на непълнолетни, които от сегашните 1000 до 2000 лв. стават от 2000 до 4000 лева.

 

Най-вероятно ще бъде приет и на второ четене от НС този текст.

Тиии...тоя закон го има още от лятото сигурно...единственото което се промени е,че в 1-2 кафета почнаха да искат години за алкохо(биричка) ;) .И то как да се осъществи тоя закон при положение,че и моя баща като е бил на 16-17 са се събирали на домашно и са пиели от ракията на дядо(примерно).И съм сигурен,че всеки от вас го е правил.Незнам каква е причината всички да бучат относно алкохола,който се дава на младежи при положение,че и те са пиели ;) .Е...отделен е въпроса,че наистина не е нормално 13 годишни пиклювци да се напиват до несвяст и да ги карат в Пирогов ама то всяко стадо си има черните овце.Айде нема нужда тука изключително помъдрялите 23-24 годишни мъже да се опитват да ме убедят,че е изключително нередно да пия една бира с приятели или пък да се съберем на домашно в някой и да си направим купона така,както само едни балканци могат :D .Просто ние не сме Америка или Англия...ние сме БЪЛГАРИЯ-алкохола и купона ще са винаги част от живота ни(както и на всички балкански народи)

 

 

Незнам дали ме разбрахте какво исках да кажа...с две думи-не сте прави да се правите на света вода!И вие сте ги вършили същите като малки :)

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е, че е лошо до пиете по бира-две или каквото ви се ще.Проблема е, че много често изтървате мярката и се стига до токсикологии, побои и прочие неприятни случки.Ако си мислиш, че в Америка не се правят зверски запои( от нашите хора - източно европейци и руснаци основно ) с твърд алкохол жестоко се лъжеш ама там най-проблемни са прахчетата и бонбоните.

А като се замислиш според теб каква точно работа имате по разни питейни заведения?Още повече след 22ч?1-2 бири, ракии и прочие ако си седне човек в 20:00 или 19:00 си се правят спокойно, даже с мохабета, до 22:00.После си ходете на домашно парти, да не си подлудявате родителите.

 

Скоба: Чак мене ми е чудно как ги пиша тия неща при положение, че се знам какви съм ги вършил, но...наистина НЕ Е основна свобода това да се напиеш като казак пред някаква пикла или пред приятелите си.

 

А наистина, сега видях горе е споменато, не бива да се ограничава тотално режима на младежите( 16-18г. ) за след 22:00 ч.Глупаво е.Ако не са в питейни заведения не виждам какъв е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, пълнолетие трябва да се навършва на 21 и преди това не нощен час, ами след 19:00ч. да няма никой по улиците! Щото много рамбовци се навъдиха на по 16 и си требе някой да ги поокроти малко...

Link to comment
Share on other sites

И това мислиш ли, че е практично и сериозно приложимо?Без да си говорим глупости.И защо да е 21?Довод имаш ли?Проблема не е в това, че излизат след 22:00 или 19:00.Проблема е, че не са стимулирани по никакъв начин да учат, да развиват умения в дадена област.Стимулират ги само клиповете на фолк телевизиите, рекламите на алкохол и цигари и вулгарното( популярно ) поведение на всички публични личности.

Link to comment
Share on other sites

Ми не ми се обяснява, защото ме мързи да пиша, общо взето идеята ми е, че до горе-долу тая възраст нормалните хора нямат много акъл в главите си и правят какви ли не глупости, а дебилите и олигофрените(80% от обществото ни) си нямат много акъл по default, та за тях вечерния час трябва да е пожизнен, ама това няма как да стане, така, че поне докато са малки да не правят глупости, току виж станали хора!

Link to comment
Share on other sites

Стасио, пил съм и аз като ученик, но аз започнах да пийвам от време на време на 17 години. Най-дъртия алкохолик в класа ми беше почнал на 16. И беше единствен в класа ни. А аз бях от по-рано "пропилите" се.

Днес можеш да се насладиш на прекрасната гледка на 14 годишни рамбовци, на които две крачки в една и съща посока са проблем, и които си търсят от кого да изядат боя. И после ти си виновен, защото си пълнолетен и закона е безмилостен за теб. А въпросния 14 годишен пикльо ще му се размине, защото е непълнолетен и от юридическа гледна точка не може да носи отговорност за постъпките си. В това е логиката на тези закони.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...