Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

Старая се да следя темата тъй като май само аз и пазу сме единствените,които са се наели с това по някакъв начин да изкажат и гледната точка на непълнолетните(той всъщност вече е пълнолетен ама пак сме на един акъл :lol: ) .Та!Има две гледни точки,които си противоречат:

1-Не е хубаво да се продава алкохол на непълнолетни и не е хубаво да се пускат по барове и заведения

2-Обаче пък от друга страна не е хубаво и да се ограничават напълно,защото точно в тази възраст 16/17 години започва да ти се ходи по барове и по кафета.

Просто трябва да се намери средата!И за намирането на тази среда са отговорни именно родителите!Примерно аз ходя и по барове,и по кафета,и биричка пийваме чат пат(лятото...ся кфи бирички :bgrin: ),но никога не прекалявам и майка ми винаги знае къде съм и с кой съм.Така е и с всички от моята компания.

 

Обаче идва другия проблем,че ние сме някаф малак процент от цялата "общност" на непълнолетни.Трябва като седнеш да пиеш-да пиеш с мярка,а не да се озовеш в токсикология!Като излезнеш на бар-да пийнеш една биричка,да потанцуваш и да се прибереш,а не да почнеш да се отваряш на първия срещнат и да се мислиш за непобедим ;)

 

Така седят нещата от моя гледна точка!И все пак...статистически погледнато 80% от младото поколение в България е напълно затъпяло и деградирало-не се учудвайте от това,което виждате по улиците ;)

Напротив и за годинки проверяват също ;)

Колкото до изискването на ЛК от органите на реда, нея не може да им изискате, но служебна легитимация ВИНАГИ изисквайте.Независимо за какво и как сте спрени от тях.

Давам следния пример,за да докажа какви лайнари са българските полицаи!Миналото лято,часа е ~9.Аз и още двама приятели си вървим по улицата и до нас спира патрулка.От нея излиза дебел старшина и казва:Документи за проверка.Другите две момчета спекоха и веднага си дадоха ЛК,но аз попитах каква е причината да ми ги иска и ако може да се идентифицира по някакъв начин.При което полицая ми отговаря(с тон аха аха да ми лепне една палка през муцуната) -Що?Некаф проблем ли има???! .... след този отговор просто нямаше как да не си дам ЛК.А да не говорим че патрулката беше една съмнителна...в надписа ПОЛИЦИЯ полвината букви липсваха :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Е ние може да сме на тоя акъл .. ма на мен ми беше интересно да хода по дискотеки кат бях на 16 и пак мерака ми не беше кой знае колко голям . Другото което не обичам е да се разкарвам безцелно пеша , както и да запивам по пейка партитата . Ся верно , всеки с интересите си . Вярно е че малките, лачени п*тки се натискат да влязат в баровете с цел изнасилване + заплащане от някой батко , както и дрисльовците повечето отиват за да се "направят и раздадат" , ама има и такива като мен дето не обичат много да се шматкат . Щото тва за мен не е релаксация , да седиш буден до 6 сутринта в някъв задимен бар :ghost

Link to comment
Share on other sites

Това си е до манталитет на човека или в случея възпитание от родителя (защото повечето деца още не са си изградили представа кое точно е редно), пък и забелязвам, че все повече това нещо се забравя.

Много от родителите обвиняват който и да е, обаче не и тях самите.

Защото децата им у тях се държат мило и кротко, а на вън пият, както всичко останало, пълен набор от всякакви нередни неща.

Мога да взема телефона и да заснема как децата от четвърти клас ходят като "рамбовци" и отиват в някоя близка дискотека да разделат по една бира.

Нищожна гледка просто.

Сега като се удря по джоба и се води, че ще е стриктен закона дано да се оправят нещата.

Аз когато ходих на дискотека го правих със сестра ми или брат ми, ем с тях и тяхната компания купон ставаше, пък не се притеснявах от проверки.

Това е положението, мен ме държаха под контрол през повечето време.

П.П. Трябва малко строго да се отнася закона към тези неща и ако не стане пак да се увеличат наказанията за да ги спазва някой изобщо.

:)

Link to comment
Share on other sites

Е ние може да сме на тоя акъл .. ма на мен ми беше интересно да хода по дискотеки кат бях на 16 и пак мерака ми не беше кой знае колко голям . Другото което не обичам е да се разкарвам безцелно пеша , както и да запивам по пейка партитата . Ся верно , всеки с интересите си . Вярно е че малките, лачени п*тки се натискат да влязат в баровете с цел изнасилване + заплащане от някой батко , както и дрисльовците повечето отиват за да се "направят и раздадат" , ама има и такива като мен дето не обичат много да се шматкат . Щото тва за мен не е релаксация , да седиш буден до 6 сутринта в някъв задимен бар :ghost

Аз говоря принципно не специално за баровете...не всеки обича да ходи по дискотеки ;) .Иначе и аз не обичам безцелното шляене пеша и кибика по пейки...предпочитам да закибича в някое кафе :) :D

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, за контрола - мен още ме спират и ми искат лична карта....Така че, контрол си има...Ама не където трябва.

Link to comment
Share on other sites

ЛК могат да ви поискат винаги.Ваше задължение е да си я носите.Тяхно задължение е да са в ПЪЛНА униформа спрямо случая при който ви спират( има разлика за с автомобил и за пеша ) и да се легитимират БЕЗ дори да сте го изискали ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз до сега само един път съм случвал на проверка, докато бях в едно заведение и десйтвително те дойдоха и сами се представиха"аз съм еди кой си" и представи документ

Link to comment
Share on other sites

Мда по принцип се представят...така го изисква закона.Grimjaur-е лични карти искат!И то вече на доста места.Но никакъв не е проблема да влезнеш с чужда лична карта или с фалшива студентска книжка ;) .Просто фалшиви документи толкова лесно можеш да си изкараш,че не е истина...то затова толкова лапета влизат по баровете...

Link to comment
Share on other sites

Мда по принцип се представят...така го изисква закона.Grimjaur-е лични карти искат!И то вече на доста места.Но никакъв не е проблема да влезнеш с чужда лична карта или с фалшива студентска книжка ;) .Просто фалшиви документи толкова лесно можеш да си изкараш,че не е истина...то затова толкова лапета влизат по баровете...

 

Ела влез с мен в Занзибар с чужда Л.К :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че кой ще иска да ходи там?

Последния път бях на 5 джака и един джеймисън и пак ми беше много тъпо там.ДЖ-я е отврат.

Link to comment
Share on other sites

Че кой ще иска да ходи там?

Последния път бях на 5 джака и един джеймисън и пак ми беше много тъпо там.ДЖ-я е отврат.

 

и аз без чалга не вирея. :rolleyes: тва ретро и други алабализми........не мога грам да се раздам :lol:

Link to comment
Share on other sites

djadomraz-е ... добре го каза :lol: .И в крайна сметка съгласихте ли се,че не е правилно така да ограничавате младите люде?Както обичам да казвам аз-важното е да има джангър :excl: :bgrin: :lol:

 

 

Edit:М...вие пък сте едни!Аз още от малък съм закърмен с INXS и НЛО...сигурно за това съм такава музикална курва :D .Как е да се разцепваш еднакво на Eminem,Камелия и Tiesto :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Като стане на 15-16 и нагоре знам къде ще е , ти вероятно също се досещаш , но ако не се ... няма да ти кажа , нека да е изненада , като ти дигне телефона начумерено и ти заяви че го сваляш от еди коя си , щото рингтона на баща му му е секнал ерекцията :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много зле ако толкова лесно му секва... щото аз съм говорел по телефона докато съм бил "отгоре" без да ми е пречило нещо (леко се задъхах всъщност но твърдях че катеря стълби) :)

Link to comment
Share on other sites

Много зле ако толкова лесно му секва... щото аз съм говорел по телефона докато съм бил "отгоре" без да ми е пречило нещо (леко се задъхах всъщност но твърдях че катеря стълби) :)

Абе ако звъненето е придружено с тропане по вратата на детската - секва до такава степен все едно нищо не се е случило :lol:

 

реакциите по обличането , укриването на доказателствата и мадамата евентуално са нещо от сорта на 2 fast 2 furious , а ако си на чужд терен да изчезнеш за 60 секунди , даже ще ти се вижда много , особено ако "хостърката" е по-притеснителна и живее на 1вия етаж :lol:

 

.. а и номера със стълбите няма да мине ... само може би тоя със покоряването на венерения хълм :pirate

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш ситуацията с боя :) Едно е да сте някъде и да звънне телефона друго е да мърсувате в съседната стая...

Съвсем различно е дядо ти да ти се обади,за да те пита имаш ли диск с Уиндоус и дали ще може да го занесеш :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...