Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

Много дълги постове бе :) извинавам се за оффа :) ще прочета всичко утре като се върна и съм по добре :)

 

Отностно темата МРАЗЯ НОЩИЯ ЧАС...Или тоест дето трябва в еди колко да сме в нас щот не било разрешено :)

 

Пак се извинявам за оффа :) утре ще прочета кво сте писали и ще дам мнение и така :)Ако нещо в по-горе мнението ми не е как трябва ще го оправя утре :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Извинявам се за офффа, ама ме боли... за твоето мнение.

 

Караман, вообще не си прав за дядовците и бабите. Те възпитават деца, дето са доста встрани от поколението си. Важното е родителите да са образовани, с достатъчно житейски опит - поне от 10 години да живеят отделно от своите родители, да са с детето си всеки ден, детето задължително да ходи на ясли и градина за да расте в колектив. И най-вече като пита "Какво.." да не му се отговаря "Ми баа ли го...", а да му се отговаря.

Link to comment
Share on other sites

Ау, от 15 дена зрял подсъдим избирате! А сега като си такъв, вземи поразсъждавай като възрастен, а не по детски и може да загрееш, какво приказвам. Пък ако за последните 3 години не си се променил... :huh: неам думи! То сигурно за това в някои страни пълнолетие се навършва на 21.

 

То затуй военните най-обичат 18 годишните да прибират в казармата. Щото се мислят за голямата работа, повъзмъжали са, ама все още са с дечурлийски акъл повечето и са лесни за манипулиране. Аз бях с такива в казармата навремето по-малки от мен - голем майтап беше.

 

Честито пълнолетие тогава! Бегом по баровете!

 

Нищо лично ама ти си бил същия разбира се..само че сега а у.. :rolleyes:

 

А по темата..ми аз съм ЗА това да има вечерен час..наистина прекалено много престъпления се извършват дори и в "спокойни" градове както е нашия ( в сравнение със София е рай). Но винаги се намира пролука..А колкото до 13-14 годишните които пият като разпрани..е не..трябва да им се налее акъл определено.. :dry:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на 16(тази година ще правя 17) и съм за вечерния час, обаче този вечерен час дори и да го има ако родителите не държат той да се спазва, то според мен той става безмислен.Ходил съм на дискотека с придружител разбира се, но според мен това не е място за лица под 18 ... според мен за всичко си има време за дискотеки за барове каквото искаш, но след 18 ... сега съм си доволен излизам си без проблеми дори и след вечерен час, но не където е забранено за лица под 18, а някъде с приятели да кажем да се разкараме или пък се съберем да играем карти вечер до към 1-2 и след това остана да спя. Този вечерен час е добре да го има ... но пък и родителите да го спазват. Според мен по-добре е родителите да определят този вечерен час за всеки по отделно, тоест за собственото си дете, защото всичко си зависи от детето. Ако то лъже постоянно родителите си, че спи по приятели, а всъщност е някъде на дискотека, то те не биха го пускали (ако разберат де :P ). Като цяло когато ти кажат мама и тати тогава да се прибираш. Така е най-добре. За всичко си има времето аз не искам да порасвам и искам да си живея детството както е сега

Link to comment
Share on other sites

Ама моля Ви се, разбира се, че по улиците след 22:00ч. е опасно за непълнолетни лица, защото се разхождат много пияни пълнолетни лица.

Ай сикана от тука с тия вечерни часове бе, то е хубаво измислено, ама въпроса е, че няма кой да го спазва..

Гледаш интервю с некви момичета и им говорят а-у ще намалят вечерния час и едно момиче вика 'Ми мене кво ме бърка тая работа, аз така или иначе не го спазвам'.

За кво говорим въобще?

Проблема идва в заведенията, а не в хората. Щото, като отиде малко момиче, или момче и ако сервитьора не му иска лична карта.. за тях глоба.

Аз не съм видяла до ся някой/някоя 16-17 годишен да ми каже, ами никъде не излизам в 9:00ч. съм си в къщи, има вечерен час.

Link to comment
Share on other sites

В петък пак имаше проверки по заведенията, поне тези в капана. Имаше 2-3 патрулки към 12:30, разминах се за секунди, зашото съм непълнолетен. Някой да знае нещо, дали случайно не се е повторила акцията от преди 2 седмици, която беше в по-големите градове на страната?

В plovdiv24 и focus-news нищо не пише.

Link to comment
Share on other sites

Не вечерен а полицейски час трябва да има и не комуни а трудови лагери само така ще отсеем плявата.

хм то нищо няма да остане нека първо започнат от циганските махали "гета" там се иска чистка след това всичко ще е добре най добре един военен час да има тогава ще сме спокойни че нищо няма да ни се случи ама 8 часа секи по леглата киораво сакато разгонено престъпно сички по домовете или в районното в стаичката да се съветват с палките

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че трябва да има, и то със строги наказания. Но как да стане, като нямаме нито полиция, нито гражданско общество?

Link to comment
Share on other sites

Както казва приятелката ми:Срам и позЬор ...

 

Ами позьор я ... кой кат мен великия пичага с две цигари в ноздрите и още три в устата ... кой кат мене мъж с по един патрон Флирт в задните джобове и по един в предните ... кой кат мен херкулес да дигне оня големия от бара и да го зафучи в публиката, от още десетки стотици велики пичаги, мъже и Херкулеси ... Мен поне ма изпъди чалгата от тия заведениица за бърза простотия и спиртосванье :) Мене един Спрайт не ми дават в 9:30 та алкохол ли.Ходих да пия вода от чешмата в кенефа, че бях пресъхнал кат песок :) То човек, ако толкова иска да удари козата в главата, то най-лесно става вкъщи с другарчета и другарки ... И без тва пиеньето от кварталния е с пъти по-евтино от което и да е заведение.А колко лесно мое да излезне човек в отвеяно състояние и да си праи простотиите по списък.

 

Ми да турат вечерен ма се в г*з ... То забранения плод е най-вкусен :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има много ясно и наказанията трябва да са за родителите. Да им чукнат по една глобичка 200-300 лв. пък да видим дали ще пускат келешчетата си навън след 22:00 :pirate :devil

Link to comment
Share on other sites

Ако е след 12 - да. Иначе кво е тва 9 в къщи?ЩЕ гледам прожекциите по кината от 13 - 14 ч. със колегите от детската градина.....Бах тоя вечерен час.Мн ясно , че никой няма го спазва.

FuryFox тфа , че няям 18 не значи , че съм келеш :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да изкажа своето мнение. Та мисля си - за непълнолетните без ограничение в часа, а за малолетните 21-22 ч. ми се струва най-добре. НО все има едно но ... докато хората нямат съвест и не им пука за останалите, БЪЛГАРСКАТА МЛАДЕЖ ГИНЕ (морално,психически и физически) по прекраснитени улици, кафета, клубове и др.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има много ясно и наказанията трябва да са за родителите. Да им чукнат по една глобичка 200-300 лв. пък да видим дали ще пускат келешчетата си навън след 22:00 :pirate :devil

Добре аз и още сумати народ сме келешчета ... ми ти кво си??Измисли си сам определение, ако обичаш!!!Ама не забравяй, че след като аз съм келеш ти си нещо повече, шото имаш наглостта да ме наричаш така :angry1 :angry1 :angry1 Аз и другите келешчета чакаме да си измислиш определение, което ти подхожда :) И не забравяй мойто добро желание, да ти дам тая възможност, шото най-лесно е да почна да ти изреждам квалификации без да ми мигне окото.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има много ясно и наказанията трябва да са за родителите. Да им чукнат по една глобичка 200-300 лв. пък да видим дали ще пускат келешчетата си навън след 22:00 :pirate :devil

Интересно, ти като си имаш след време едно келешче и като навърши 17 години, 11 месеца и 25 дена например :D у Вас ли ще го държиш? :D

 

Водолаза, ти пък кво му се връзваш на порасналия келеш? :D

 

 

п.п.- не обиждам

п.п.2- не се заяждам

п.п.3.- и не споря

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ми е интересно тия дето се обидиха, защо се обидиха на келеш, щом не са келеши?! Или се познаха? Давайте го по-спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, ти като си имаш след време едно келешче и като навърши 17 години, 11 месеца и 25 дена например :D у Вас ли ще го държиш? :D

 

ами дано ти кат си имаш "келешчета" или деца, за да не се обиди още някой, да ги пускаш още по на 15 години до 2-3-4 на дискотека, дано да не ти пука, че ще повръщат пияни зад някой ъгъл и кво ли още не ...

Това само едно болно общество може да го допусне! Само едни безотговорни родители могат да си "затварят" очите! Не либерални, ами безотговорни към родителския си дълг :wacko: :wacko: :wacko: За справка: в моя не много голям град (65 хил. души) за два месеца починаха две непълнолетни лица след употреба на алкохол и скитане по никое време по улиците ... Това нормално ли ти се струва ? И трябва ли да се случи за да се усетят хората, че дечицата им май са още дребни за всички удоволствия от живота ?!?!?

 

п.п.: за 17 г. 11м. и 25 дена няма да ти направят сериозни проблеми куките

Link to comment
Share on other sites

За справка: в моя не много голям град (65 хил. души) за два месеца починаха две непълнолетни лица след употреба на алкохол и скитане по никое време по улиците ... Това нормално ли ти се струва ? И трябва ли да се случи за да се усетят хората, че дечицата им май са още дребни за всички удоволствия от живота ?!?!?

 

Именно за това говорим, само че някои доста бързат да пораснат, а родителите им показват че не ги интересува много, както и бабите и дядовците които гледат децата.

Link to comment
Share on other sites

Напънах се да прочета цялата тема и ще ви кажа какво ме човърка отвътре.

Изобщо не е никакъв проблем, че повечето от вас, попадащи в категорията квалифицираща вечерния час не могат да мислят с главите си. Това е нормално - както някой каза, такъв е хода на еволюцията.

Мен лично ме притеснява нещо друго, което е на практика същинския проблем. Това, че родителите ви са по-неспособни да мислят и от вас самите. Виновни за всичко това, което става в нещастната ни държава не сте вие, ами онези дето се мислят за "мислещи" и "отговорни", а не могат на две магарета сламата да разделят.

 

Ако имате възможност да се замислите изобщо върху този казус - можете да вземете най-съдбоносното решение в живота си. Да се опитате да не повтаряте малоумните грешки на предците си.

Аз лично нямам надеждата, че това може да се случи.

Link to comment
Share on other sites

ми ок опасно е

ама в тия възрасти няма мн значение кой колко е стар един 14 годишен спокойно може да си пребие някъф 27-28 годишен ...

 

кое е опасното ... то винаги за някой нещо ще е опасно за други не и винаги някой ще има повече акъл и повече опит от друг , пак без значение годините

 

а тва че някое момиченце може да попадне на неподходящите хора в някой тъмен ъгъл ... емии лоша работа ---> решение вечерен час за момиченцата само :P , ама то такива работи стават не само с непълнолетни , със всеки стават , мн е безсмислено тва с вечерния час

 

То не само с момиченце може да стане... Така си е, на всеки може да се случи.

Ние с няколко приятели бяхме намислили да си направим нощна разходка из Пловдив и да се приберем сутринта с някой влак, обаче нали има вечерен час, отказахме се, за да не звъннат на наще и: Елате си приберете чедото от еди-кое-си районно. Иначе в Стамболийски си правим каквото си искаме...

Link to comment
Share on other sites

@azrod, кво говорим въобще?

Мойто дете като стане на 15 години.. тогава времената ще са съвсем други (не става въпрос дали ще са по-добри, или не, а по принцип).. по груби изчисления т'ва ще е след 20 години.

Или викаш сега, след 20 години то нищо няма да се промени.

Аз така, като гледам ти си на толкова.

И кво искаш да ми кажеш? Че ти пи първите 50 грама алкохол през живота си, когато навърши 18 ли?

И когато навърши 18 за пръв път отиде на дискотека, щото контрола в Пловдив по нощните клубове е 'много силен' и нямаше как да влезеш? И може би до преди да навършиш 18 вашите те прибираха в 21:00часа.. И може би на 18 години ти за пръв път повръща от алкохол.

Е, ако ми кажеш, че е така, обещавам да та почерпа и да ти купа самолет.

Иначе все пак ще ти отговоря след време детето ще се опитвам поне по някъв начин да си го възпитавам, и ако съм добър родител то ще разбере, че няма работа в 2-3-4часа посред нощ в заведенията.

А за случая в твоя град не са виновни децата, виновни са тия дето са им дали алкохол. Нали знаеш, че има забрана в заведенията да се сервира алкохол на лица под 18 години. И друг път съм го казвала, че всички малолетни и непълнолетни сядат в заведения поръчват си алкохол и 'ако мине номера', същото и по дискотеките. Ако искат лична карта няма да го бъде, ако случайно извадят късмет да влезнат ще поркат и така.. А вече си е тяхна работа защо поркат, явно не им идва на акъла, че алкохола с извинение ти ебава майката. Ама няма нищо бе, те са млади, организма е силен ще издържи, и ще си пийват, пийват и накрая ще пукнат, както става в един момент с всички алкохолици. Младите били такива, младите били онакива. По тая логика и аз мога да кажа, както 90-та, 92-ра бума на хероина.. демек некви дето тогава са били на по толкова години..

Е? Само днешните младежи и девойчета са отпадъка на времето така ли?

 

 

 

[qoute]Мен лично ме притеснява нещо друго, което е на практика същинския проблем. Това, че родителите ви са по-неспособни да мислят и от вас самите.

@Godfather , много силно се изказваш. Т'ва се отнася за младите родители.

Link to comment
Share on other sites

Само днешните младежи и девойчета са отпадъка на времето така ли?

 

Засега да, за вбъдеще, по-зле ще става следващото поколениe :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Одобрявам това да не се сервира алкохол на непълнолетни,но това да неможеш да изпиеш една кола си е пълна глупост.На кого вредя като пия кола след 10 часа някъде и си говоря с приятели?На кого вредя като се разхождам вечерно време?А за това къде ще ходя и кога ще ходя трябва да го определя семейството,а не държавата.

И вместо да правят акции срещу разни тинеджъри,да направят една акция срещу някой мафиот.

А за какъв упадък на поколенията си гооврим?Кой от вас е живял с предното поколение за да каже кое е упадък и кое не.Май много бързо забравяте какви сте били и какво сте правили.

Link to comment
Share on other sites

Zingam искам да ти кажа нещо радвам се че неси бил от стадото както ти се изрази но немислиш ли че всичко това е до възпитание.Аз примерно съм непълнолетен пия в седмицата 1 2 пъти пуша по 1 2 цигари ходя по кръчми и барове и немисля че съм нещо по-малко от теб или от всички други които на моята възраст са седяли при мама.Кйто иска да седи аз съм решил да си живея живота.НЕОЧАКВАМ ДА МЕ РАЗБЕРЕШ.

 

А по самата тема да мисля че трябва да има вечерен час но за младежите на под 16години а за дискотеките мисля че е правилно данесе допускат непълнолетни лица.Но незабравяите че това непречи те да се МАСКИРАТ другаде и пак да правят глупости.Тайче мисля че в момента нещата са си на мястото.Едвали ако въведат вечерен чаз аз ще го спазвам защото несе мисля за балък които ще се прибере в 10 а пък и родителите ми са остатъчно свободомилещи хора.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...