Jump to content
BulForum.com

Трябва ли непълнолетните да имат нощен час?


Recommended Posts

По принцип и аз съм против пиенето и бях написал друго. Но все пак лошото е,че аз тези 14-15 годишни лапета съм ги виждал как си пият биричките и през деня ( в 12 на обяд в 1 кафе) и никой не им прави проблем ( пак казвам 12 на обяд). И главния проблем е че се продава алкохол , а не вечерния час според мене. Между другото и аз почнах да пия по биричка когато бях на 16/17 ще ви излъжа , но в повечето случаи когато е било след 10 часа лятно време аз не съм бил Кръчмата или дискотеката , а съм играел баскетче на осветление. И по едно време идва 1 полицай и ми казва : " А ти си на 17 години. Вече трябва да си си в вас и майка ти да ти чете приказка." А аз просто си спортувах с приятели . И по - хубавото е че още има деца които биха излезнали да спортуват , а не да пият и по този начин се ограничават.

 

едит: Според мене "Рамбовците" са такива заради техните родители ;) , защото те не са ги възпитали добре. Защото никое добре възпитано дете няма да се държи така. То това идва от прекаленото много свободоия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Докато живях в Италия, аз деца след залез слънце не съм виждал. Със и без придружител. При все, че е къде къде по-спокоен живота, от колкото тука и е безопасно да се разхождаш навън.

Link to comment
Share on other sites

Дам всичко трябва да е с мярка.Не върви като някои мои познати 10-ти клас едно време 3 бири в 10:00 в свободния час и после деня ти се оправя магически :D

 

Две мнения няма, алкохол и цигари не и излизане след 20:00 само с придружител( за зимата говорими освен ако не е за спортна или учебна дейност ) няма да е лошо.

Link to comment
Share on other sites

Приветствам с две ръце, макар и да съм скептик относно изпълнението и контрола...

 

Откъде ги изкара две? Аз нарочно вдигнах три - една за теб, щото нали едната не беше в час... :lol:

 

Уф... Всеки да да да. А преди като бяхте между възрастта 14-18 пак ли щяхте да сте йс 2-те, й с 5-те ръце да сте за да или щяхте да си мислите " Кой ги мисли тея закони?!!?". Според мене по - скоро трябва да се спре продаването на алкохол и пускането на 14-18 годишните по дискотеките , а не като цяло , защото както каза UzITo има също деца ( не че аз съм много голям) , които след 22 часа са на спорните площадки и спортуват.

 

Дори и сега, когато съм при мама, не ме пуска да ида никъде, ако не знае къде отивам и горе-долу кога ще се прибера. До пълнолетие ако се отдалеча на повече от една свирка разстояние (разбирай, като чуя сигнала да отговоря или да се прибера), получавах съответното наказание - неизлизане за определен срок. Алкохол съм пила само пяната от бирата на баща ми. Заведения имаше, но не сме проявявали интерес към тях, предпочитахме да се събираме в някоя беседка, пейка и да си говорим или играем на нещо. Имам и по-голям брат, който е възпитаван по същия начин. Дори и през ум не ни е минавало, че това би могло да е закон. Достатъчно беше да видиш притеснението в очите на мама или да изядеш заслужен шамар, за да си създадеш необходимия навик.

 

Според мен, пълнолетие трябва да се навършва на 21 и преди това не нощен час, ами след 19:00ч. да няма никой по улиците! Щото много рамбовци се навъдиха на по 16 и си требе някой да ги поокроти малко...

 

Това е малко прекалено и пресилено! Айде, айде, бъди по-справедлив!

 

едит: Според мене "Рамбовците" са такива заради техните родители ;) , защото те не са ги възпитали добре. Защото никое добре възпитано дете няма да се държи така. То това идва от прекаленото много свободоия.

 

Ами точно затова наказателните мерки не са насочени към непълнолетните, а към техните родители/настойници и търговците. Малко се получава: възпитетелни законови мерки за възрастни с цел контрол на деца. На нека!

Link to comment
Share on other sites

Незнам също така родителите не се ли притесняват за децата си като ги пускат до касно все пак живем в държава в която се случват доста лоши неща ,не че по света не се случват но все пак това си е нашата страна и гледаме какво се случва тук.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено и пресилено, пък шамарите не са?!Ай какви критерии само.

 

Говориш глупости! Доколкото знам и ти си на 20. Сандман предлага да не излизаш след 19 ч без придружител. Или предпочиташ шамар?

Link to comment
Share on other sites

Вечерен час за лица от 16 до 18 години има и сега - 22:00 часа (За под 16 е 20:00) , друг е въпроса колко се спазва.А и не е само тва , случвало ми се е да се пребирам сам по късно , около 23 часа през булевард Руски , докато измина разстоянието ме подминаха 2 патрулки и дори не ме погледнаха , кво остава да спрат и да проверят на колко години съм.Като "органите на реда" не вършат никва работа как очаквате на някой да му пука , че има вечерен час?

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си разбрала ;)

Колкото е неправилно да си биеш децата, толкова е и неправилно да се ограничава свободата на индивида без причина.

Недей раздава така смело шамари - аз страх от шамари от дами нямам, ял съм не е страшно.Някой път да не те нашамари някои тебе.

Сегашната законова уредба си е напълно достатъчно както е казано точно над мен.Няма нужда от друго, само да се прилага.

Link to comment
Share on other sites

host: Някой път да не те нашамари някои тебе.

 

УХАААА :woot /Датоник подсвирва!/

 

Това, дето не го разбрах, е защо от целия ми пост се захвана за шамара (заслужен! и много различен от боя!!!) ???? И кой е казал, че аз ще те шамаря - аз съм скръндза и нищо не раздавам даром :lol: Това беше метафора за алтернативата, ако те срещне Сандман без придружител след 19 ч и нямаш навършени години 21 :lol:

 

А господа депутатите явно намират смисъл да затягат законовите мерки, щото това е прието вчера на първо четене от НС. За контрола няма да се повтарям, виж по-горе!

Link to comment
Share on other sites

...лошото е,че аз тези 14-15 годишни лапета съм ги виждал как си пият биричките и през деня ( в 12 на обяд в 1 кафе) и никой не им прави проблем...

И ти какво направи по въпроса - обади ли се някъде да кажеш, че там продават алкохол на деца по обяд или невярвайки в управлението на страната само цъкаше с език, а сега се възмущаваш тука...

 

С риск да си помислите, че модераторите нещо се дуем...давам пример с нашия buy/sell раздел:

Защо няма обяви без цени....аааа...няма ли....всъщност има предостатъчно, но съществуват точно по 5 минути и после никой не ги вижда. Защо през 5 реда не виждате една и съща обява (често срещано явление в другите сайтове за покупко-продажби) - щото и техният живот е точно 5 минути и прилагането на правилата принуждават нахалника (или неразбралият) да не рискува ъкаунта си във форума.

Когато всеки си върши работата - нещата вървят...и тъй като животът в държавата прилича в някаква миниатюрна степен на това, което става в buy/sell раздела (или поне аз така си мисля), за да улеснявате тези, които се грижат за реда, трябва да положите минималното усилие, когато забележите нарушение да сигнализирате с p_report.gif, защото и при най-добро желание ние не можем да огреем винаги и навсякъде. ;)

 

 

П.П. По въпроса за "силовото" възпитание - аз съм 'за', в случаите когато се налага...а при определени индивиди в детска възраст само това може да ги вкара в правия път....ееее...не да ги смелиш от бой чак де... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това да си посегнеш на дете силово е точно толкова ненужно колкото и да седят заключени с повод и без след 19:00 вкъщи или колкото и да е.

 

При опит който и да е ми зашлевява шамари - на улицата или където и да е не ще си тръгне недокоснат.Хич не се прави на неразбрала, ти отправи директна оферта за шамар към мен.

 

Или предпочиташ шамар?

 

Нито да си седят в вкъщи поради закон, нито да се бият децата ще реши проблема.И това не го казвам аз, има си изследвания по тези въпроси.Проблема е, че никой не иска да се занимава с тези деца, никой не търси причините те да пият, пушат и взимат други неща.Прас два шамара, марш в стаята и готово.Даскала в училище и той му е през оная работа( на повечето ) или пък въобще се е абстрахирал човека и той къде работи( по някакъв начин с някакви средства ) или пък си мисли, че като не обръща внимание на дивотиите и си затваря очите по-бързо ще свърши 6-тия част.

Link to comment
Share on other sites

При опит който и да е ми зашлевява шамари - на улицата или където и да е не ще си тръгне недокоснат.Хич не се прави на неразбрала, ти отправи директна оферта за шамар към мен.

 

Хм, на теб май ти се иска какчето да те напляска?! :P :lol: :blush:

 

А за ползата от боя си има СПЕЦ.ТЕМА...

(Ми нЪли съм жена на мод... :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Аз пък като бях на 17 се направих на нагъл , та вървим ние с още 2-3 приятелчета по уличката до макалали и минава една патрулка , полицая зад волана направи стойка тип "Голф 3 драйвър" и ни попита :

- М'чета вии лични карти имате ли уа ?

при което моя отговор беше

- Мне , а вие ?

 

Резултата беше че тоя галфон се охили и вика : Ади лека вечер и умната

 

Ебахти контрола ...

Link to comment
Share on other sites

Хм, на теб май ти се иска какчето да те напляска?! :P :lol: :blush:

Само да не забравиш преди това да го вържеш с белезниците...може и пухените... :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Аз пък като бях на 17 се направих на нагъл , та вървим ние с още 2-3 приятелчета по уличката до макалали и минава една патрулка , полицая зад волана направи стойка тип "Голф 3 драйвър" и ни попита :

- М'чета вии лични карти имате ли уа ?

при което моя отговор беше

- Мне , а вие ?

 

Резултата беше че тоя галфон се охили и вика : Ади лека вечер и умната

 

Ебахти контрола ...

Мен са ме спирали около 50 пъти и всеки път са ми искали ЛК!
Link to comment
Share on other sites

Има ли смисъл от този закон ако няма патрулки, които да проверяват почти всеки "подозрително" не навършил години разкарващ се по улиците през нощта?

Ако има кой да ги спира и да им иска лични карти, добре!

Така трябва да е (обаче в България не е точно така), като има закон съответно да има и орган който да следи за спазването му.

П.П. Като законите за малтретиране на животни, кой следи дали някой налага кучето си с кол... няма такова нещо.

:)

Link to comment
Share on other sites

Патрулките вечерно време не обикалят за непълнолетни! Те ти записват номера на ЛК и ако стане престъпление в раьона, което съответства на часа, в който си забелязан(обаждат се на диспечер да те провери дали си криминално проявен и това се записва), те викат като заподозрян или свидетел!

Link to comment
Share on other sites

Напротив и за годинки проверяват също ;)

Колкото до изискването на ЛК от органите на реда, нея не може да им изискате, но служебна легитимация ВИНАГИ изисквайте.Независимо за какво и как сте спрени от тях.

Link to comment
Share on other sites

Района бре! Как я измисли тая сложна схема с ер малък????
:blink: :blink: :blink:

Тук! 2 пъти съм употребил думата правилно, а в тая тема какво ми е станало... Срамувам се! :(

Link to comment
Share on other sites

Не се срамувай - просто кажи как баш тоя бутон уцели, понеже е бая наляво от Й хехехехе

Че ти от'де знаеш к'ва му е подредбата на sandman, ако е няк'ва китайска, може да са едно до друго... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...