Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Шкембето няма нищо общо със стъпките...и все пак темата е за мезета, ако искате да си отворим една "Какво сготвих за вечеря" или "Супер айляшката ми рецепта за кило ракия"...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Врял и димящ, току що излезнал от конвектомата на Тайгър Мес... 

 

y8yQvKa.jpg

 

След 3 бири установих, че не мога да изям сам цял джолан....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ский ся, с такива като тебе и Младен не мога да се меря....  :laughing:

 

Ай ся да не се обиждаме на добро храносмилане (хранопоглъщане). Наздраве, мезвам си едни гъбки с топено сиренце и муцарела отгоре, вече почвам 3-тата ракия и усещам как ми идва настроението, след малко ще минавам на джуланчета, обезкостени със картофи и зеленчуци в гювеч и непастьоризирана загорка. М-м-м-м чак ми иде да се ухапя  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето ви една изключително бърза рецепта за уникално бирено мезе. Свежо приготвено гуакамоле с тортия чипс. Не знам какъв е избора на качествени царевични тортия чипс в България, но фокуса в случая е точно гуакамолето. Избират се три добре узряли авокадо-та (много е важно да са добре узряли и меки на пипане), половин глава лук, изцедения сок от един лайм, четири супени лъжици кисело мляко, половин връзка магданоз (рецептата по принцип е със силантро или листа на кориандър, но за мен силантрото притежава ужасно гнусен вкус и магданоза като пряк роднина на силантрото е хилядократно по-добър вариант), една супена лъжица (или колкото ви стиска) стрито изсушено мексиканско чили и сол и черен пипер на вкус. По принцип в рецептата влизат и две скалидки чесън, но аз лично го избягвам. Всичко това се блъска в пасатора и се разбърква до хомогенизиране на сместта, след което се изстудява в халдилника. След като сместта се изстуди до температурата на бирата, се сервира на масата и се гребе директно с тортия чипсовете. Наздраве! :) :beerchug

guacamole.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ето ви една изключително бърза рецепта за уникално бирено мезе. Свежо приготвено гуакамоле с тортия чипс. Не знам какъв е избора на качествени царевични тортия чипс в България, но фокуса в случая е точно гуакамолето. Избират се три добре узряли авокадо-та (много е важно да са добре узряли и меки на пипане), половин глава лук, изцедения сок от един лайм, четири супени лъжици кисело мляко, половин връзка магданоз (рецептата по принцип е със силантро или листа на кориандър, но за мен силантрото притежава ужасно гнусен вкус и магданоза като пряк роднина на силантрото е хилядократно по-добър вариант), една супена лъжица (или колкото ви стиска) стрито изсушено мексиканско чили и сол и черен пипер на вкус. По принцип в рецептата влизат и две скалидки чесън, но аз лично го избягвам. Всичко това се блъска в пасатора и се разбърква до хомогенизиране на сместта, след което се изстудява в халдилника. След като сместта се изстуди до температурата на бирата, се сервира на масата и се гребе директно с тортия чипсовете. Наздраве! :) :beerchug

 

Още щом прочетох "авокадо" и ме отказа от рецептата, мразя го, вкусът му ми е отвратителен. Но ми стана интересно, защо след като оригинално се пише даже с 2 Л-та ти не вмъкваш поне едно ами го пишеш "тортия" според мен правилното е "тортила" чипс.

Link to comment
Share on other sites

Още щом прочетох "авокадо" и ме отказа от рецептата, мразя го, вкусът му ми е отвратителен. Но ми стана интересно, защо след като оригинално се пише даже с 2 Л-та ти не вмъкваш поне едно ами го пишеш "тортия" според мен правилното е "тортила" чипс.

Тортия се произнася оригинално на испански (както и на английски) та би трябвало и в българския вариант да се спазва оригиналното испанско произношение. Не знам какъв неприятен вкус на авокадото визираш, според мен то почти няма вкус или поне в никакъв случай вкусът не е натрапващ се, като в гуакамолето вкусовете на всички останали съставки според мен взимат превес, а авокадото е най-вече свързващата базата на естествената растителна мазнина (една от най-качествените в природата). Пробвал ли си по принцип гуакамоле или само натурално авокадо?

Link to comment
Share on other sites

То на авокадото това му е якото, че всички вкусове му се прилепят, а то някак си успява да ги разгърне още повече. Тайната му обаче е, че след като се овкуси трябва да се остави да поеме поне час-два.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано го пробвах само със сол и лимонов сок, нарязано на парчета, и наистина беше абсолютна безвкусица, та и от тогава не съм повторил. Но щом казвате че с други подправки става ще взема да пробвам рецептата, но чесънчето няма да го пропусна. :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвай друго:

 

Две по едри авокадо, бразилски по възможност, че гръцките обикновено са дребни и гумени.

Три-четири средно големи домата. По-твърди по възможност. Три-четири печени капии. връзка зелен лук. четвърт глава (средна) червен лук.

 

Авокадото се цепи на две по дължина, костилката се вади внимателно с лъжица. После със същата лъжица внимателно отделяш кората от лодчиците. Ако това отделяне не протича гладко, значи си сгафил с избора на плодовете! После лодчиците се режат още един-два пъти по дължина (зависи от големината на плодовете) и след това се режат на едри кубчета. С това първоначалната занимавка с авокадото приключва.

Доматите се режат и те на кубчета (за това и трябва да са възможно по-твърди). Те обаче трябва да се нарежат на колкото се може по-ситни кубчета, без да се разпльокат прекалено!

Чушките се режат на лентички от два-три пръста, широки по половин до един сант. За зеления лук е ясно..., колкото по-на ситно, толкова по-добре ;) Червеният се докарва до тъничка слама. Ако не те бива много с шефския нож, някоя резачка тип Вьорнер ще се справи прилично.

Омесваме добре доматите, чушките и луците. Авокадото все още не го пипаме обаче. И тук иде ред вече на тънката част, сиреч - ДРЕСИНГЪТ!

 

За него са ни нужни следните билета и ингредиенти:

Сокът от един лимон. Хубава голяма, супена лъжица едрозърнеста горчица. Чаена лъжичка мед. Три скилидки (едри) направен на майонеза чесън. (прави се като скилидките се стриват със сол и после постепенно се добавя олио до получаване на кремообразна маса с количество около супена лъжица и половина) Две-три щипки риган (сух). Една идея розмарин (отново сух). БОСИЛЕК! По възможност пресен, десетина листа, скълцани на много ситно. Ако ли няма пресен, става и със сух. Тогава са две-три щипки стрити много фино.

Три супени лъжици зехтин. една-две супени лъжици балсамико.

Всичките тези неща се омесват добре до получаване на хомогенна смес. Аз лично за целта предпочитам бурканче, което използвам като шейкър.

С така получения дресинг поливаме авокадените кубчета, омесваме ги добре и ги оставяме на страна за около час.

 

После изсипваме авокадото с дресинга в купата с останалите съставки, разбъркваме добре, поръсваме със ситно скълцани обезкостени, зелени маслинки.... и се кефим на егати и яката салата, майна!

 

 

П.п. Авокадото с този дресинг върви пракрасно и на марулена салата, впрочем :))

 

П.п.2 Авокадо се избира по следния начин. Плодовете трябва да са гладки, лъскави и на пипане да подават леко под пръстите, без да пружинират.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Направо ме изкърти с тая рецепта, ще я пробвам, а между другото се справям много добре с шефския нож.

Link to comment
Share on other sites

После изсипваме авокадото с дресинга в купата с останалите съставки, разбъркваме добре, поръсваме със ситно скълцани обезкостени, зелени маслинки.... и се кефим на егати и яката салата, майна!

Благодаря за рецептата - ще взема да я пробвам задължително! :beerchug

 

П.п. Авокадото с този дресинг върви пракрасно и на марулена салата, впрочем :))

Абсолютно! Никога не ям салата с марули, репички и пресен лук без добавката на авокадо! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Еми ние гуакамолето го правим по малко по-друг начин.На пюре от пасатора не ме кефи много.

 

 

1-2 авокадота по-меки.1-2 домата, чесън,люта чушка зелена.

Авокадото се намачква с мачкало за картофи,добавят се доматите,които са нарязани на много ситни кубчета.

Добавят се лютата чушка и чесъна,които също са нарязани на ситно. Сол,олио или зехтин и това е.

 

едит:Младенски и аз до скоро не ядях авокадо.В гуакамолето изобщо не му се усеща вкуса. Някой път в Калофер трябва да дойдеш на дегустация  ;)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

едит:Младенски и аз до скоро не ядях авокадо.В гуакамолето изобщо не му се усеща вкуса. Някой път в Калофер трябва да дойдеш на дегустация  ;)

 

Нямаш грижи, но до тогава със сигурност ще съм направил доста експеримента.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пичуиииии, Наздраве типично по Български  :drunk:

 

806495.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Препоръчвам говежда пастърма Braseola, вносител Кофлекс Фриго

 

:blink:  КО, НЕ! Ко е туй нещо и от де го зе?

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Ножа не е лош Младенски, малко мек ми се вижда и тежък, но горе долу добре реже мравките. Наздраве.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ножа не е лош Младенски, малко мек ми се вижда и тежък, но горе долу добре реже мравките. Наздраве. Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option!

 

Тва да не е нож от ЕКО промоцията? Аз купих три и за начало съм много доволен. 

 

Да, това е от ЕКО и също съм много доволен, доста твърди са и не толкова тежки, звънтят като Пра-Български Меч и режат страхотно, утре ще довърша цялата им колекция, само се колебая за ножицата, че вече имам две. 

А сега наздраве и от мен, аз пък препоръчвам домашното филенце, има още 10-тина парчета във фризера, ама то и не остана 2-3 месеца и хоп на новата реколта.

НАЗДРАВЕ!!!

 

813398.jpg

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам говежда пастърма Braseola, вносител Кофлекс Фриго

 

 

Попаднах случайно на него в Калъфленд. Но май е до партида, първата бройка беше перфектна, вчера като купувах беше малко неизсъхнала, но е много добро като вкус.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...