Jump to content
BulForum.com

µTorrent


Teddy-King

Recommended Posts

По принцип би трябвало да върви защото ISPто не филтрира портове . (вътрешна информация)

 

Филтрира и то още как, но не са портове. Вероятно някакси разпознават пакетите като п2п/муле и голямото ножица. Въртял съм всякакви портове, не работи. Опитвах клиенти със заобикаляне на ISP филтри и какво ли не, но горкото добиче така и не потегли нормално.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply
обясни малко за какво става въпрос, защото и аз ползвам най-вече фф3...сложи друг брауз и няма проблем ли? ънинстална ли фф3? какво направи?

Пре инсталирах я и се оправиха шитните. Но ми е чудно защо до преди ъпдейта на микрото нямах проблеми, след ъпдейта ми се скъсаха нервите даже 3 - 4 пъти ми крашваше браузъра. Аз лично не мога да видя каква е директната връзка между тези две събития, но ако има някой по - сведущ да обясни .....

 

 

Филтрира и то още как, но не са портове. Вероятно някакси разпознават пакетите като п2п/муле и голямото ножица. Въртял съм всякакви портове, не работи. Опитвах клиенти със заобикаляне на ISP филтри и какво ли не, но горкото добиче така и не потегли нормално.

 

Специално за ITD информацията ми е такава. Най - малкото като си правя експерименти с криптирана и некриптирана връзка разлика в скоростите няма. Това за разпознаването на пакетите при криптиранавръзка ЦРУ или ФБР може и да го могат, но не вярвам някакъв местен провайдър да може да си позволи машините които са му нужни за тази цел.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

нямам време да преглеждам всички постове, за което предварително се извинявам, ако е писано по въпроса.

 

става въпрос за това, че като оставя да се seed-ва даден торент, дори и не с пълния капацитет на up скоростта, трудно браузвам страниците в мрежата. тъй като не съм човъркал програмата, някой може ли да каже дали това се конфигурира от някъде или си е така.

с utorrent 1.7.7 съм и доставчика ми е dcc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
нямам време да преглеждам всички постове, за което предварително се извинявам, ако е писано по въпроса.

 

става въпрос за това, че като оставя да се seed-ва даден торент, дори и не с пълния капацитет на up скоростта, трудно браузвам страниците в мрежата. тъй като не съм човъркал програмата, някой може ли да каже дали това се конфигурира от някъде или си е така.

с utorrent 1.7.7 съм и доставчика ми е dcc

 

И при мен е така. Мисля, че е от доставчика. Каналите са тотално омазани.

Link to comment
Share on other sites

Ами да...и двамата сте на един и същи доставчик (да не го казвам кой е :P )...логично е да имате един и същ проблем. Аз също съм с 1.7.7., но не съм забелязал такъв проблем, освен ако ъплоуда не е на MAX, че и отгоре.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах същият проблем и се оправи след като качих пач който променя броя на конекциите от 10 на 50(може и повече) в tcpip.sys файла и всичко се оправи вече при ъплоадвам/доунлоудвам сърфирането не е невъзможно

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От известно време програмата все мрънка, че няма достатъчно място за файловете, при положение, че има над 20 гб. На какво може да се дължи това?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Казал съм в настройките да сийдва до 210% (според мен това е коефициент 2.1) Обаче програмата продължава да сийдва и след това. Имате ли представа как да го направя като стигне коефициент 2.1 да спира торента, и да се пренасочва скоростта към други, които са по-зле?

Link to comment
Share on other sites

То аз съм с последната версия. Даже май си се води няква официална 1.8 вече. Друго интересно е, че с тази версия тъста има проблем със замундата.Ползва ггбит, а аз съм на кабелния на евроком. Обаче при него не ще да сваля, та е на 1.7 още.

Link to comment
Share on other sites

То аз съм с последната версия. Даже май си се води няква официална 1.8 вече. Друго интересно е, че с тази версия тъста има проблем със замундата.Ползва ггбит, а аз съм на кабелния на евроком. Обаче при него не ще да сваля, та е на 1.7 още.

 

И аз съм като тъста ти с разликата, че нямам проблем със свалянето от замунда - V1.8 build11813.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сега да разкажа за моя проблем, но преди това уточнявам: с рутер съм, пренасочил съм портове, дал съм мюторента в изключенията на стената, версия на мюторента1.8.1 (слагах и 1.7.7 да пробвам и пак същото).

 

Скоро сложих на компа виста(докато бях с xp нямах дертове) и забелязвам следния проблем: слаб ъплоуд. Гледам че много малко пиъри успяват да се вържат към мен. Значи от 922 пиъра едва 2-3 успяват(даже рядко успяват) да се вържат към мен и ъплоудвам с 10-20кб/с.

 

Реших да направя експеримент и качих торента на лаптопа който е с xp. Тук веднага ми се вързаха 10-на души и ъплоуда е в пъти повече.

И друг експеримент направих: сложих биткомет и с него нещата са по-добри, но като цяло е зле.

Обикновено ъплоудвам с 200-300кб/с, някой път отива и до 1мб/с, обаче откак сложих тая виста паднах на 40-50кб/с.

Интересно е и че проблем със свалянето не съм забелязал. Пак си свалям достатъчно бързо.

 

Та някакви идеи да имате защо се получава така? Или някой да е имал такъв проблем?

Link to comment
Share on other sites

Сега да разкажа за моя проблем, но преди това уточнявам: с рутер съм, пренасочил съм портове, дал съм мюторента в изключенията на стената, версия на мюторента1.8.1 (слагах и 1.7.7 да пробвам и пак същото).

 

Скоро сложих на компа виста(докато бях с xp нямах дертове) и забелязвам следния проблем: слаб ъплоуд. Гледам че много малко пиъри успяват да се вържат към мен. Значи от 922 пиъра едва 2-3 успяват(даже рядко успяват) да се вържат към мен и ъплоудвам с 10-20кб/с.

 

Реших да направя експеримент и качих торента на лаптопа който е с xp. Тук веднага ми се вързаха 10-на души и ъплоуда е в пъти повече.

И друг експеримент направих: сложих биткомет и с него нещата са по-добри, но като цяло е зле.

Обикновено ъплоудвам с 200-300кб/с, някой път отива и до 1мб/с, обаче откак сложих тая виста паднах на 40-50кб/с.

Интересно е и че проблем със свалянето не съм забелязал. Пак си свалям достатъчно бързо.

 

Та някакви идеи да имате защо се получава така? Или някой да е имал такъв проблем?

 

Заради Вистата е! Махай я и ще решеш проблема!

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея защо когато включа мю-торента интернета зацикля брутално? Скайпа е зелен обаче нет няма. Преди бях на биткомет - същия проблем. Минах на мю-торент, 10-15 дни бачкаше перфектно, нета работеше и изведнъж не само, че нета зацикля ами и торент спийд-а спада брутално или неще да тръгне да сваля 20-30 мин. Като рестартирам се оправя - нета пак си е пушка. Нищо не съм пипал по компютъра.

 

:confused

 

С посл. версия съм.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой да ми даде идея как да се справя със следния проблем с µTorrent:

 

След краш, спиране на тока или друга неочаквана ситуация, µTorrent губи списъка си и ако си имал десетки неща, които са ти трупали рейтинг или пък още не са били изтеглени...се получава доста неприятен момент, ако трябва да възстановяваш едно по едно всичко от нулата. Няма ли някакъв начин да си направя бекъп на това, което е активно в момента?

 

П.П. Версията ми все още е 1.7.7

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми даде идея как да се справя със следния проблем с µTorrent:

 

След краш, спиране на тока или друга неочаквана ситуация, µTorrent губи списъка си и ако си имал десетки неща, които са ти трупали рейтинг или пък още не са били изтеглени...се получава доста неприятен момент, ако трябва да възстановяваш едно по едно всичко от нулата. Няма ли някакъв начин да си направя бекъп на това, което е активно в момента?

 

П.П. Версията ми все още е 1.7.7

Мисля, че след спиране на тока това може да предизвиква изтриване на дадените файлове.

"СИСХард:\Documents and Settings\ПотребителскиАкаунт\Application Data\uTorrent"

Прави си бакъп на папката и виж дали се получава или си свали новата версия.

Ако пак продължи да ти прави номера, значи не е от програмата, а е свързано с самата папка и начина по който запазва файловете там, аз имах подобен проблем при всички програми... не знам как го разреших.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

С 1.8.2 съм ако има значение. Искам да попитам дали трябва да се променя нещо по настройките или да си седят така, защото имам чувството, че нещо с ъплоада стават някакви измами... в торента показва, че е качено примерно 2ГБ, а в сайта 1ГБ или нещо такова....

Тук нещо трябва ли да се променя или другаде трябва да се пипне нещо =>

 

802aac7b628c398ea1d5696d781eaa26_576x438.jpg ; 1f681bb1585342ab4be861ffb79485a9_576x438.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми даде идея как да се справя със следния проблем с µTorrent:

 

След краш, спиране на тока или друга неочаквана ситуация, µTorrent губи списъка си и ако си имал десетки неща, които са ти трупали рейтинг или пък още не са били изтеглени...се получава доста неприятен момент, ако трябва да възстановяваш едно по едно всичко от нулата. Няма ли някакъв начин да си направя бекъп на това, което е активно в момента?

 

П.П. Версията ми все още е 1.7.7

UPS! :) Като се видим, ще трябва да обсъдим какъв да вземеш :bgrin:

И стабилна OS - и това да обсъдим.

 

С 1.8.2 съм ако има значение. Искам да попитам дали трябва да се променя нещо по настройките или да си седят така, защото имам чувството, че нещо с ъплоада стават някакви измами... в торента показва, че е качено примерно 2ГБ, а в сайта 1ГБ или нещо такова....

Тук нещо трябва ли да се променя или другаде трябва да се пипне нещо =>

На мен редовно в Замунда не ми отчита правилно, понякога с дни си седи без никаква промяна. И то само там. Май съм изключил DHT, по спомени. И само в Замунда не ми отчита правилно. Но и не ми дреме много, аз оттам гледам възможно най-малко да дърпам, а и все пак имам някъв коеф. Важното е че в арената всичко е точно.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам µTorrent 1.8.2 под линукс и нямам проблеми с крашове, загуба на списъци или каквото и да било. В тоя ред на мисли наистина ще трябва да си сложиш стабилна ОС :lol: Относно коеф в замунда на мен си ми ги отчита нормално, така че не знам от къде може да е проблемът :(

Link to comment
Share on other sites

Значи имам известен проблем свързан с рутера и тегленето на торенти чрез uTorrent (а може би не само, не съм пробвал с друго). Излиза ми един възклицателен знак, което значело, че защитната стена/рутер ограничава мрежовия трафик. Та като цъкнах на нея стигнах до тук - цък. Дотук нищо неясно за мен. Обаче идва следния проблем - не мога да влезна с потр. име и парола admin/admin (както си е по default, дори на кутията на рутера това пише). Та как евентуално да успея да "пробия"? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

имам проблем с програмата.

Както си работише нормално един ден давам Open на торент файла и нищо не излезна, пуснах го от шорткъта и пак нищо... Свалих нова версия пуснах е и всичко се оправи.... Докато не си рестартирах компа :D... Сега всеки път като си спирам компа после трябва да свалям нов уТоррент... Версията която свалям е винаги еднаква, така че не е от нея. Мисля че проблема идва някъде от Вистата с която съм в момента, защото колкото и години да съм го ползвал на ХР това не беше се случвало...

Някакви съвети?

 

Намерих тема със същия проблем в сайта на програмата, но накрая няма описано решение... Гледам, че човека с проблема е с ХР, така че съм се заблудил с вистата ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...