Jump to content
BulForum.com

µTorrent


Teddy-King

Recommended Posts

Нещо ме ебава тоя utorrent. каквото и да правя, не вдига на 1 - 1.2 МБ за сваляне. За пробата преди 5 минути си инсталирах биткомет и пуснах същия торент, който свалям през него. За 15 секунди стигна до 1.8 - 2 МБ. Спряах кометата, пуснах utorrent - 900К, 1МБ ,1.1 . Дал съм без ограничение на всякъде, казал съм, че връзката ми е 40Мбита, казал съм само 1 задача за сваляне. Спрял съм всички други торенти - нито се качва нито се сваля. И не ще и не ще. И ще взема да го сменя с нещо друго вече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Ъъъ, средния линк >

http://www.utorrent.com/labs ?

 

(ако нещо съм те заблудил с версиите сигурно е моя грешка - хич не ги разбирам и се извинявам (вероятно нещото не се казва алфа и т.н. ама аз така го видях поне))

Link to comment
Share on other sites

Същата боза. Не ще да мине над 1МБ. Ще взема да го затрия на 100% и ще опитам да го инсталирам на чисто. Да видя дали не е някоя настройка.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Нещо ме ебава тоя utorrent. каквото и да правя, не вдига на 1 - 1.2 МБ за сваляне. За пробата преди 5 минути си инсталирах биткомет и пуснах същия торент, който свалям през него. За 15 секунди стигна до 1.8 - 2 МБ. Спряах кометата, пуснах utorrent - 900К, 1МБ ,1.1 . Дал съм без ограничение на всякъде, казал съм, че връзката ми е 40Мбита, казал съм само 1 задача за сваляне. Спрял съм всички други торенти - нито се качва нито се сваля. И не ще и не ще. И ще взема да го сменя с нещо друго вече.

И при мен е същото... нещо омазаха тея хора и не знам какво е. 3 часа си играх да сменям настройки даже от "advanced" таба. Резултат никакъв. Интересното е, че прецаква само доунлоуда. Ъп-а го даржи в нормални граници.

 

Накрая просто си свалих по-стара версия на клиента от http://www.computers-bg.net/utorrent/utorrent-1-8-5-download/ и всичко си заспа.

Link to comment
Share on other sites

Същата боза. Не ще да мине над 1МБ. Ще взема да го затрия на 100% и ще опитам да го инсталирам на чисто. Да видя дали не е някоя настройка.

Днес си говорих цял ден с разни от utorrent... дай disable на uTP навсякъде където го видиш и освен това... в Advanced tab-а има едно net.disable_IPv6, та него го правиш на true и си готов :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

я кажете в Advanced Setting какво се бара и какво не гледах някои клипове в youtube с информация, но от всичките сега съм променил само:

bt.allow_same_ip - true

dht.rate - 2

rss.update_interval - 20

попринцип съм си направил порт през рутъра и програма работи добре, но винаги съм си мислил че от толкова много настройки в Advanced ще има нещо което можеби ще си заслужава да се смени

и сега като видях темата викам да попитам някой който си е играл с настройките да каже кое за какво служи и какво подобрява ?

 

edit:

Това в пропъртис за какво служи:

Initial Seeding и Seed While

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Не я поглеждам често тази тема, но относно Initial Seeding, може да погледнеш тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Super-seeding

А второто си говори за себе си... това е за сийдване на торенти. Можеш да слагаш условия. Примерно докато не сийднеш даден торент 150%, то той да се сийдва. Имай предвид, че ако сложиш повече от 1 условие ще се сийдва докато не се изпълнят всичките условия.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

При мен зачестилият проблем,е че когато ми е отворена програмата интернета ми изчезва тотално,т.е. неможе да се използва изобщо.

При опит за отваряне на начална страница му отнема 5 минути да отвори Мозила и да зареди Гугъл :confused

Преди 1-2 ъпдейта изобщо не беше така :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам проблем с µTorrent.

Проблема се появи след като качих новата версия 2.2, като пусна да се сваля нещо µTorrent-а ползва 90-95% от процесора и компа тотално лагва. Някакви идеи как да го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с µTorrent.

Проблема се появи след като качих новата версия 2.2, като пусна да се сваля нещо µTorrent-а ползва 90-95% от процесора и компа тотално лагва. Някакви идеи как да го оправя?

 

Слагай си антиката 1.8.5 ,както аз и ще се рахатясаш,само първо си махни 2.2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И на мен ми ги отваря празни, но то това реално е надостатъка на magnet линковете. Не е проблема нито в браузъра, нито в торент клиента. Информацията се сваля в последствие и не можеш да си избираш да свалиш отделни файлове от торента примерно.

Link to comment
Share on other sites

Не. Като го пуснеш, тогава ще се зареди информацията с файловете и т.н. Реално липсата на файл не позволява информация като съдържание на торента. Затова е празен. Ти получаваш само един линк.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А да попитам - когато тръгна да свалям торент и скороста нарасне над 2МБ и се появява надпис disc overload. Трябва да направя пауза на торента и след като се махне надписа тогав да пусна да се сваля пак. Някой знае ли, от какво е проблема?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Защо често пъти вече като отворя торент да се сваля и изобщо не го приема, а ми излиза съобщение, че това е инвалид торент файл. Проблема не е в тракера, остава само в програмата да е, да сваля по-стара версия ли, какво ли?

Link to comment
Share on other sites

Защо често пъти вече като отворя торент да се сваля и изобщо не го приема, а ми излиза съобщение, че това е инвалид торент файл. Проблема не е в тракера, остава само в програмата да е, да сваля по-стара версия ли, какво ли?

 

Пак се повтарям, версия 1.8.5 за мен е най-добрата и досега си работи без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

А да попитам - когато тръгна да свалям торент и скороста нарасне над 2МБ и се появява надпис disc overload. Трябва да направя пауза на торента и след като се махне надписа тогав да пусна да се сваля пак. Някой знае ли, от какво е проблема?

Сложи отметка на:

Options -> Preferences -> General: Pre-allocate all files

Link to comment
Share on other sites

Сложи отметка на:

Options -> Preferences -> General: Pre-allocate all files

А според мен проблемът му е в претоварване на диска. Трябва да увеличи кеша.

Настройки -> Разширени -> Дисков кеш

Чавка на "Използвай този размер на кеша вместо автоматичен" и записване в поленцето на стойност 512 или поне 256 МБ.

Link to comment
Share on other sites

А според мен проблемът му е в претоварване на диска. Трябва да увеличи кеша.

Настройки -> Разширени -> Дисков кеш

Чавка на "Използвай този размер на кеша вместо автоматичен" и записване в поленцето на стойност 512 или поне 256 МБ.

Мне. Диска наистина се претоварва, но не е от това, което казваш. Нека активира опцията, която му казах и претоварването ще изчезне като с магическа пръчка. При мен настройката дисковия кеш е на 128, слагал съм и по-големи стойности, но резултатът беше нулев - претоварване имаше постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...