Jump to content
BulForum.com

µTorrent


Teddy-King

Recommended Posts

При мен пък точно това помогна. "Преразпределяй всички файлове" ми беше включено и пак се товареше дискът.

Вярно, при скорости над 5-6 МБ/сек и няколко активно сийдвани и теглени торенти.

Както и да е, да пробва твоя съвет, а ако не стане - и моя. Само дето нещо съветваният никакъв не се вясва. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

При мен пък точно това помогна. "Преразпределяй всички файлове" ми беше включено и пак се товареше дискът.

Вярно, при скорости над 5-6 МБ/сек и няколко активно сийдвани и теглени торенти.

Както и да е, да пробва твоя съвет, а ако не стане - и моя. Само дето нещо съветваният никакъв не се вясва. ;)

Да ти кажа... последно теглих някакъв филм от арената за проба на претоварването. Скоростта се качи до 9,3МБ/с през WiFi и нямах никакъв проблем. Като изключа преразпределянето... диска почва да претоварва още на 5МБ/с.

И все пак може да комбинира двете възможности. Едностранно решение почти винаги няма :beer:

Link to comment
Share on other sites

Потърсих в гугъл и се оказа, че и други хора са имали същия проблем, та решението, което проработи при мен беше изчистване всички кукита и цялата история от браузъра, сваляне наново на уторент и сваляне на ново на самите торент файлове. Преди с други браузъри не ми се беше случвало, явно този проблем се появява само при хрома.

Link to comment
Share on other sites

Потърсих в гугъл и се оказа, че и други хора са имали същия проблем, та решението, което проработи при мен беше изчистване всички кукита и цялата история от браузъра, сваляне наново на уторент и сваляне на ново на самите торент файлове. Преди с други браузъри не ми се беше случвало, явно този проблем се появява само при хрома.

Тук се говори за utorrent която е отделна програма и няма нищо с браузърите.

Би ли обяснил как точно бисквитките и кеша на който и да е браузър влияят върху utorrent?

Link to comment
Share on other sites

Ами явно на хром влияят. И аз се учудих и затова не се бях сетил сам затова решение. Писах тук, защото ползвам уторент и си мислех, че проблемът е в него, по-късно разбрах, че проблема се получава с всички други торент клиенти. Защо се получава така, незнам, но е факт, че хром влияе по някакъв начин на торентите ето и линк от където намерих решението.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да има и нещо извън програмата, което да й влияе. От 4 - 5 дни на два различни компютъра с различен интернет се получава това претоварване на диска. Преди това седмици наред всичко си беше нормално без претоварване със същите настройки, всъщност не съм ги настройвал специално и по-различно от тези по подразбиране. А още по-преди това, преди няколко месеца пак имаше претоварване на диска. Тогава бях чел в интернет за pre-allocate, за disk cache и т. н. настройки и нищо не стана. Просто в един момент спря да се получава претоварването. Сега пак се получава.

Link to comment
Share on other sites

При мен пък точно това помогна. "Преразпределяй всички файлове" ми беше включено и пак се товареше дискът.

Вярно, при скорости над 5-6 МБ/сек и няколко активно сийдвани и теглени торенти.

Както и да е, да пробва твоя съвет, а ако не стане - и моя. Само дето нещо съветваният никакъв не се вясва. ;)

Ето ме и мен :) Имах проблем с форума и нещо не ми се отваряше, сега всичко е ОК. С двете настройки програмата вече се държи адекватно. Благодаря много и на двама ви за полезните съвети, спестихте ми доста нерви!

Link to comment
Share on other sites

Ами явно на хром влияят. И аз се учудих и затова не се бях сетил сам затова решение. Писах тук, защото ползвам уторент и си мислех, че проблемът е в него, по-късно разбрах, че проблема се получава с всички други торент клиенти. Защо се получава така, незнам, но е факт, че хром влияе по някакъв начин на торентите ето и линк от където намерих решението.

Нещо или бъркаш линка към статията или не си разбрал за какво става въпрос в темата:

If you get "invalid torrent file" error while adding torrent into your client, solution is to clean your browser cache.

Това няма нищо общо с претоварването на HDD.

 

@ sheep,

по подразбиране, опцията за която говоря е изключена. След като не си пипал нищо по настройките... резултата е ясен. Включи опцията и пиши пак след няколкодневни тестове какъв е ефекта.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Повече никога няма да се опитвам да слагам настройки за скоростта на тая програма. Като му бях казал, че съм с 20мб да се утрепе не минаваш 1 -1.1МБ. Сложих биткомет/азуреус - докарваха до 2МБ колкото ми е тарифата.

С това какво ли не опитах - да променя макс. конекции, скорости, слотове - не става - до 1.1.

Сега му занулих настройките и 1.2, 1.5, 1.8 на някой торент с повече сийдъри, може и да докара до 2, но факт, че чак сега го виждам да подминава 1.1

Ще го помъча още малко и ще тествам един и същи торент с различните програми да видя коя ще покаже най-добри резултати.

Link to comment
Share on other sites

При мен проблема е точно от теста - от там ми настрои нещо, дето каквото и да правя не ще. Сега е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Абе сигурни ли сте, че hash проверката работи? Защото на няколко пъти ми се случва вече, като сваля някое филмче и го пусна, стриимът започва да бъгва на места. Което ме навежда на мисълта, че хората, които са прави релииза са се сбъркали или проверката в торента не е вярна.

 

Свалих си 1.6 и 1.8.5 за всеки случай, та ако няма оправия ще видя как е там.

И да питам, някой да си спомня коя е последната версия преди да започнат тези обновления и бета неща?

 

П.П. С 2.2.1 съм сега.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hash проверката си работи. Аз често проверявам и всичко е ОК.

 

Преди няколко месеца коментирахме за претоварването на хард диска. Мога да кажа, че по мои наблюдения една от няколкото възможни причини за това е upload-a, в моменти когато се качва с по-голяма скорост, колкото и странно да звучи това. Ако тези торенти, които са причина за големия upload се дадат на пауза или се спрат намалява или напълно изчезва претоварването на диска.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Не се сещам в коя тема трябва да пиша, та ще пробвам тук, тъй като използвам µTorrent (а и темата си е моя пък).

 

От известно време, а и най-вече в момента, имам един досаден проблем - торентите не започват да се свалят. Мине се време, някой тръгне, с бясна скорост се източи и... пак мълчание. А сега, когато трябва да сваля това-онова седя и чакам да започне свалянето. Не е като да няма пиъри. Ама изобщо не стартират. От различни тракери.

 

Ползвам µTorrent 3.2 в комбинация с Windows 8 и Cooooooooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е при 3.2, но със стария 1.8.5 забелязвам нещо подобно - има сийдъри, а не тръгва ; когато затворя обаче µTorrent и след това го стартирам отново, торентите тръгват и започват да се теглят нормално...нямам обяснение защо.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е при 3.2, но със стария 1.8.5 забелязвам нещо подобно - има сийдъри, а не тръгва ; когато затворя обаче µTorrent и след това го стартирам отново, торентите тръгват и започват да се теглят нормално...нямам обяснение защо.

 

Мисля че проблема ти идва от настройките на програмата. Виж в options->preferences->bandwidth maximum number of connected peers per torrent

аз съм ги сложил 5. Понякога имам проблем с download-a и ги слагам на 10 и няма проблем с скоростта. други мои настройки number of upload slots per torrent: 4 & global maximum number of connections 5000

 

Проблема идва (според мойто не професионално мнение) когато имаш няколко натоварени торента с много потребители и броя на връзките е много голям например 1000, програмата зацикля на тези торенти и много трудно продължава към другите. Когато рестартираш програмата тя бързо минава през всичките торенти и взима информация броя потребителите и продължава първо с download-a а след това с upload-a. но проблема ти остава ти започваш да товариш но след това когато стигне до торентите за разтоварване с много потребители получава се отново зацикляне и не можеш да разтоварваш останалите торенти.

Това е мое мнение и мога да греша. Но при мене работи идеално (раздавам над 500 торента и си и товаря прилично).

 

Поздрави

pobeda1

Link to comment
Share on other sites

Мисля че проблема ти идва от настройките на програмата. ...

 

Възможно е, защото точно тези цифри преди време съм ги увеличавал "на око" - ето как са в момента:

 

924548739fea030f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем, както и още един - тръгва торента с висока скорост и след малко падне до 10кбпс. Накрая се принудих да мина на 3.1.3, защото никъде не видях решение, а има и други, които се оплакваха. Явно все още не са го оправили...

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем, както и още един - тръгва торента с висока скорост и след малко падне до 10кбпс. Накрая се принудих да мина на 3.1.3, защото никъде не видях решение, а има и други, които се оплакваха. Явно все още не са го оправили...

 

По втория проблем ще изкажа моето мнение (което не е професионално, а е изградено на моите наблюдения).

Проблема идва от управлението на харда. Когато запуснеш торент програмата тя започва да тегли 1 файл за един потребител(затова скороста е много голяма имаш едно теглене) но след време файловете стават много и потребителите стават много ( примерно 10 файла по5 потребителя на файл това прави 50 тегления на различни файлове едновременно)т. е. харда трябва да чете 50 файла едновременно. От тук идва и забиването. Решението е намаляваш потребителите (примерно 4 за торент). Друго какво съм направил е да огранича скороста на раздаване (maximum upload). при мене е 200 (инак когато е 0 раздаването след време достига до 250). С това запазвам живота на харда, друго преимушество е когато раздавам торенти скоростта се разпределя между потребителите по равно и така нямам мъртви торенти, т.е. винаги раздавам за всички торенти.

И като направиш настройките за брой потребите за торент малка и брой раздавания за торент, мисля че ще си O.K.

т.е. сега ако имаш 100 торента и раздаваш на 100 потребителя за торент това е 10 000 раздавания едновременно. ако направиш 4 раздавания за торент това е 400 едновременно и потози начин облекчаваш работата на харда.

 

Поздрави

Pobeda1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Появи ми се следният, странен, поне за мен, проблем с utorrenta. Пускам да свалям файл, файл с много сийдъри и почва да се сваля. Минават 10-15 секунди, стига до към 1.5/2МБ/с, спира и изписва "Грешка: Insufficient system resources exist to complete the requested service" Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...