Jump to content
BulForum.com

µTorrent


Teddy-King

Recommended Posts

Направил съм си кеша на 256МБ и от много време нямам този проблем дори когато свалям или качвам с над МБ/с.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply
С която и да е версия, като ми се върже някой пиър от локалната мрежа, като вдигна над 3МВ ъплоуд и щайгата започва да забива. От вчера съм с нов компютър вече и минах на Кометата.

Да ама ти с 3мб.. а аз съм на гигабит :) и дарпам и ъплоудвам с по 300 :)

някои път като почна да дърпам, процесора много яко почва да ми се пържи :tongue

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Направих един торент с клиента, но в тракера го дава Visible - no (dead)

 

Всичко си е на мястото, уж свалих .торент файла обратно, не става и не става - някой ако може да помогне няма да е лошо

Link to comment
Share on other sites

Направих един торент с клиента, но в тракера го дава Visible - no (dead)

 

Всичко си е на мястото, уж свалих .торент файла обратно, не става и не става - някой ако може да помогне няма да е лошо

доста тъпо е, но случайно да си забравил да сложиш отметка на visible on main page?

Link to comment
Share on other sites

доста тъпо е, но случайно да си забравил да сложиш отметка на visible on main page?

 

хахахах - срам не срам - тва беше грешката :bgrin:

 

Изчезна надписчето dead, но пък тракера постоянно показва сийдъри 0.

 

Някой да ми направи услуга и да се опита да свали Туин Пийкс - торента, който създадох с мю.

 

Опитах се и да прекарам пез него другите си два торента за Сенсейшън.

 

В момента нямам никакво понятие дали нещо работи... Мю уж сиййдва, лийчъри няма, тракера показва само нули..... ХЕЛП

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,имам следния проблем.Свалих си 1.7.2 версията и като заредя торент не иска да го сваля.Цък .От какво може да става това?

Link to comment
Share on other sites

Никакви проблеми никога просто е страхотна

работил съм и с други (за пробата )

Няма нищо на нейното ниво

Горещо я препоръчвам на всички

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам следния проблем.Свалих си 1.7.2 версията и като заредя торент не иска да го сваля.Цък .От какво може да става това?

дай му да го чекне...свали наново торента и си му задай същата директория

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам следния проблем.Свалих си 1.7.2 версията и като заредя торент не иска да го сваля.Цък .От какво може да става това?

 

като го гледам сваляло е донякъде и е заспало

стартирай наново торент клиента дай му да чекне торента

ииии сигурен ли си че си имал нет в момента на спирането

 

П.П. виждам че не си качил нищо докато си свалял

възможно ли е да ти паднал коефициента ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам два въпроса вапрос . Иначе програмата е най-добрата щото не бави компа.

 

Форс старта работи ли ? И защо в другите програми го няма ?

 

Защо понякога ми показва че има няколко лиичъра а всъшност ги няма ? и каде точно отива сийда ?

Link to comment
Share on other sites

...

Защо понякога ми показва че има няколко лиичъра а всъшност ги няма ? и каде точно отива сийда ?

Пробвай да изключиш DHT/Peers Exchange за торента, щото тия външните лийчъри не ти се отчитат от тракера.

 

Аз да питам, ползвал съм само uTorrent, но и не знам дали е проблем само на нея. След известно време теглене/сийдване, т.е. пуснал съм я и примерно няколко часа си работи в бекграунд по торенти, и в същото време примерно 1 час съм оставил компа. Като дойда и реша да си ползвам отворените програми, почти всичко е отишло в суапа, файл-кеша явно е стигал доста високи стойности и чакам сумати време сяка програма да излезе от суапа. Та само при мен ли става това, само като работи тая програма се получава така и ако оставя компа, после едвам се свестявам, като гледам, файл кеша е стигал до над 6-700 МБ, което е малоумно, заради тая програма редовно всичко да ми отива в суапа след време.

Май не намерих опция да се оправи тая глупост. А не е като да нямам рам.

Работата е там, че постоянно имам отворени куп големи програми, които никога не лагват, каквото и да правя, дори след като съм копирал ГБ-ови файлове по дяловете, докато не пусна uTorrent и не поработи малко.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

някой ще обясни ли като на ламер как се сийдва торента след като бъде създаден чрез utorrent? общо взето го правя както съм свикнал с bitcomet-ата, изписва че сийдва, ама гледайки в тракера виждам, че не ме засича като seed .... btw кометата има хубава опция да избереш какво да прави с дадената задача - download, resume или seed, докато при utorrent-a го пускаш и той сам си определя какво да прави след като извърши един hash check ...

Link to comment
Share on other sites

някой ще обясни ли като на ламер как се сийдва торента след като бъде създаден чрез utorrent? общо взето го правя както съм свикнал с bitcomet-ата, изписва че сийдва, ама гледайки в тракера виждам, че не ме засича като seed .... btw кометата има хубава опция да избереш какво да прави с дадената задача - download, resume или seed, докато при utorrent-a го пускаш и той сам си определя какво да прави след като извърши един hash check ...

ами виж аз какво правя- като павя торента давам start seeding и след като кача торент фаила в тракера, го свалям от там и вместо да трия готовия само сменям адреса с този с моя пасский и тръгва веднага.

 

дано съм бил от полза

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз да попитам,има ли начин на истина да разкарам външните лийчъри ?С версия 1.7.5 съм изключвам DHT и обмен на пиъри и въпреки всичко някви IPта от локалната на Визио ми пържат компа с по 5-6Мбс от някви зали а тия типчета като влезна в тракера и си погледна торента никакви не се виждат като лийчъри (лиийчъри-0).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

uTorrent 1.7.5. Windows Server 2003 SP2.

Ъплоуд лимита не работи. Задал съм му ... квото и да му задам изглежда за няколко секунди работи, показва някакви близки стойности, но в повечето време показва ъплоуд около 60 КБ/с, макар че съм му задал 20 или 30, или 40. Ако не му сложа някакъв лимит, отварям сайтове с векове и едвам браузвам.

От кво може да е тва, би трябвало да няма външни намеси и да не зависи от файруол или подобни неща, самата програма май под 2003 не й сработва лимита по някаква причина, на 1.6.1 всичко си беше Ок на същия Windows.

Чувам от познати, че 1.7.5 им работи Ок, но те са под ХР. Кой знае, може да има бъг след като 1.6.1 нямаше тоя проблем.

Сега му зададох 5К лимит, за 10-тина секунди слезе на 5-6, и след това отново качва на 50-60. Честно много съм озадачен. Хм, сега пак слезе на 5-6, и след малко пак качва на 30-40 и така седи примерно 10-20 сек. и пак слиза на 5. Мислех да не е щото обменя някакви пиъри което не влиза в лимита, но те са 4 сийдъра и 5 пиъра общо. Не знам.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?pid=282441#p282441

 

1.7.5 doesn't work correct

 

I can't use download and upload limit options, they don't work. I set some max speed, but uT still DL/UL @ max speed. But version 1.6.1 works correct (with limitations of UL/DL).

 

Using Windows Vista Ultimate.

 

P.S. sorry for my eng

 

turn on limit local peers bandwidth.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eто това ми се случи на мен (описвах го в друг форум и само се цитирам):

"Aз ,че съм ламер... ламер съм ! Но моля помогнете ! uTorrent-а ми хаби по около 60 000 к памет ,че и повече ,когато свалям с 3-4 МВ от местния торент тракер , а като качвам с мижави 200 кб/с поне 8 000 к ми ползва ,а един познат твърди .че повече от 4 000 к никога не му е ползвал дори при по-големи натоварвания.512 RAM имам. Наскоро си дефрагментирах диска( и С и D) за ,която цел освободих 30 GB от харда в D-то и отделно има 5GB свободни в C-то. Дадох на uTorrent да ползва 200 MB кеш вместо автоматичен.И при интернет връзка от 100 Mbps си пречат с Оpera. Дал съм на uTorrent да сваля с 6000КB/s и да качва с 2000КB/s скорости които много рядко достигам ,но се случва. По мои сметки остават 2000КB/s за Оpera .Малко ли е ? Понякога при работещ тракер стрелките означаващи сиид почервеняват макар ,че продължава качването и ,като опитам да презаредя тракера не става ,но като спра и стартирам отново uTorrent светват в зелено отново. Проблем ли е ? Освен това ,като стартирам уторент компа почва да се натоварва доста ,а уж е лек ? Съветвайте моля! Благодаря !!"

 

И после реших:

"Начесах си крастата да пробвам уторент -най-дбрия . Но се върнах на Биткомет0.63 .Свалям с 1800 кб/с не драще по диска ,не бози компа , не бави Операта ,CPU Usage 30%, PF Usage 460 mb. Четох на 3 места как да настроя уторента да бачка добре ,провах цял месец и ви споделям резултата .!Доста експериментирах. Биткомет0.63 по-добре се държи на моя комп. Вярно 60 000к памет точи ,но пак по-малко ми товари копмпа.ПАРАДОКС"

И ВСЕ ПАК ИСКАМ ДА ПОЛЗВАМ уторент . Моля съветвайте!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам следният проблем. Единият ми хард диск се е откачил, аз го закачих. На него ми е клиента (uTorrent 1.7.6) и след рестартирането и т.н., като си включих клиента, всичките ми торенти бяха изчезнали и сега няма как да сийдвам и т.н. Имате ли идеи за някакъв тип рикавъри или нещо?

Link to comment
Share on other sites

Ето в тази папка ти се пазят всички торенти .

C:\Documents and Settings\[username]\Application Data\uTorrent

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Не знам кво се бъгна, програмата ли нещо, настройките ли... като почна да свалям (от замунта или от уарез примерно) и седи на Изчакване, минава се малко време и отива на Сваляне, след което стрелката, която е преди името на торента, става червена и сочи надолу. И просто не знам от къде може да идва проблема, след като до сега съм нямал проблем. Дали да не е защото си ъпдейтнах програмата? Някой, ако е имал такъв проблем или пък просто знае как става, нека помогне. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не знам кво се бъгна, програмата ли нещо, настройките ли... като почна да свалям (от замунта или от уарез примерно) и седи на Изчакване, минава се малко време и отива на Сваляне, след което стрелката, която е преди името на торента, става червена и сочи надолу. И просто не знам от къде може да идва проблема, след като до сега съм нямал проблем. Дали да не е защото си ъпдейтнах програмата? Някой, ако е имал такъв проблем или пък просто знае как става, нека помогне. ;)

Виж долу в поленцето статус какво пише и дай да го видим. Аз лично не съм имал проблем с 1.7.7 съм.

 

981227_orig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...