Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не разбрах че за такова малко количество става дума. Понеже като каза тел или пръчки аз друго си представих, а преди години имах едни безумни идеи и точно цената ме отказа. Но цената беше с изработката та може второто да е било по-скъпото

 

Освен това бях купувал някакви медицински пирони за майка ми и мисля че бяха от титан а цената на единия беше над 100лв...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето това обяснява високата цена в случая - медицинска цел.

Титанът за разлика от другите метали се усвоявал от човешкото тяло без да има каквато и да е алергична реакция, което се потвърждава употребата му в медицината. Това че има пирони от титан не го знаех, добре че спомена, сега съм сигурен че е по-добрит избор.

Искам да си направя уред за жива и мъртва вода където за електроди се използва неръждаема стомана 303, но понеже не желая във водата да се разпрашва желязо към което организма не е безраличен; ми се стори, че титан ще е по-издръжлив на процеса и за предпочитане.

Само остава да намеря от къде да си го закупя.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Един в мола до ХЕИ, друг зад халите на главната. Май и трети имаше. За най-достоверна информация виж им в сайта.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е засичал по магазините да продават Kindle? Иска ми се най-накрая да го разгледам това чудо на техниката и да видя има ли смисъл да дам 300 кинта или не :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой да е засичал по магазините да продават Kindle? Иска ми се най-накрая да го разгледам това чудо на техниката и да видя има ли смисъл да дам 300 кинта или не :confused

 

Хеликон на центъра срещу Lero/Адидас.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е засичал по магазините да продават Kindle? Иска ми се най-накрая да го разгледам това чудо на техниката и да видя има ли смисъл да дам 300 кинта или не :confused

 

Този от 300лв е много малък ако ще го ползваш за книга, по добре си го поръчай от амазона, там ако не се лъжа за същите пари е по-големия монитор.

Мисля че си заслужава в сравнение с таблети и прочее защото не натоварва очите толкова, напрактика все едно гледаш е напечатаното на лист за което още повече се подчертава с негланцирания дисплей, все едно докосваш хартия.

Мисля че с него може да се влиза и в интернет понеже го разглеждаха и коментираха, че браузването било ужасно, явно е ориентиран само за книги.

Долкото си спомням е някаква нова технология на дисплея, елементите му светят след един импулс 100 пъти по-дълго време за разлика от другите дисплеи заради което се зареждал веднъж на 2-3 месеца. Поне това си спомням като ми го хвалеха и го разглеждах.

 

А иначе на въпросът ти дали има смисъл отговора е многозначен; смятам че няма смисъл, защото ако обичаш книгите това чудо само ще те отклони от тях и ще стане като народната мъдрост 'много баби, хилаво дете', много книги а никоя прочетена, а като си вземеш една книга дори и за изпът цялото ти внимание е само в нея; пък и аромата на стара книга, душата й....

Но от друга страна ако харесваш съвременна литература си го купи, така ще спасиш дърво. Пък и от друга страна ще е супер ако се наложат такива техники, има шанс за нашата планета защото до колкото си спомням на световно ниво се използва 5% от дървесината в света за книгопечатане.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е засичал по магазините да продават Kindle? Иска ми се най-накрая да го разгледам това чудо на техниката и да видя има ли смисъл да дам 300 кинта или не :confused

С 3g версията може даже да браузваш по-леки и прости( основно текст, не генериращи много трафик и т.н) сайтове в доста голяма част от света безплатно. Амазон имат някакви договори с мобилните оператори и те им отпускат някакъв такъв трафик. За притежателите на 3g е безплатно, амазон го покрива това. Но лично не съм им фен точно на Киндълите заради врътките, които трябва да правя само и само да прочета нещо на български.

Link to comment
Share on other sites

Този от 300лв е много малък ако ще го ползваш за книга, по добре си го поръчай от амазона, там ако не се лъжа за същите пари е по-големия монитор.

Мисля че си заслужава в сравнение с таблети и прочее защото не натоварва очите толкова, напрактика все едно гледаш е напечатаното на лист за което още повече се подчертава с негланцирания дисплей, все едно докосваш хартия.

Мисля че с него може да се влиза и в интернет понеже го разглеждаха и коментираха, че браузването било ужасно, явно е ориентиран само за книги.

 

 

То цялата ми идея е насочена да чета книги на него, а не на телефона, та за браузване въобще не ми е минавало през главата. Таблет не искам, защото са излишно дадени пари според мен, а и телефона ми върши идеална работа, най-малкото защото е 2 пъти по-компактен от таблет. Искам да го разгледам, да го видя тоя прословут e-ink дисплей и да реша дали да спестявам от банички всяка сутрин, или да си карам с телефона.

 

 

С 3g версията може даже да браузваш по-леки и прости( основно текст, не генериращи много трафик и т.н) сайтове в доста голяма част от света безплатно.

Четох, че било безплатно, ама освен форума, друго не се сещам, дето да мога да гледам :ghost ,

 

 

Но лично не съм им фен точно на Киндълите заради врътките, които трябва да правя само и само да прочета нещо на български.

 

Що да има врътки - би трябвало да си подкарват кирилица както си искат. Не че съм някъв супер фен на марките, но уж го водят най-добрия и тъй нататък... То тръгне ли на към купуване, ще си падне гледане и обикаляне докато се хареса нещо :D

Link to comment
Share on other sites

Що да има врътки - би трябвало да си подкарват кирилица както си искат. Не че съм някъв супер фен на марките, но уж го водят най-добрия и тъй нататък... То тръгне ли на към купуване, ще си падне гледане и обикаляне докато се хареса нещо :D

Проблема не е с кирилицата, а с поддържаните формати. Повечето неща трябва да ги минаваш през софтуер да ги конвертира до някой от поддържаните. Поне аз, понеже свалям от читанката.

Аз затова си бях харесал едни украински, но цената им е такава, че по-добре таблет да взема. Може да не карат толкова много като батерия, но пък за същите пари ще получа доста по-голяма функционалност.

А и още нещо - на най-евтините модели на киндъл имат реклами. Само не помня кога ги пускаха - при включване, при нова книга или чат пат.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

chistacha, имам Престижио което е донякъде същото. Ако си любител на четенето точно E-ink устройство ти трябва. По горе имаше малко погрешни мнения. 1-вото е че *пикселите гаснат много по бавно". Всъщност електронната хартия не харчи ток освен при опресняване на екрана - ако не се подаде новата картинка старата не изчезва. По големия екран е предимство само ако преглеждаш PDF документи за да не скролваш. Най подходящия размер за четене е 6-7 инча диагонал затова и почти всичките рийдъри са 6 инчови. Ето ти и 2 линка за запознаване с устройствата и възможностите им :

тук и тук

9 инчовия екран е прекалено голям и тежък за да можеш да се изтегнеш на дивана с книгата. За годината през която имам Престижиото изчетох стотина книги - удобството за четене е несравнимо. Моят рийдър си има и недостатъци обаче - слаба батерия, дървен интерфейс, недостатъчно поддържани формати. И все пак с 1 зареждане прочитам 3-4 книги от по 300-400 страници. По истинските устройства работят месец преди да проплачат за ток..

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Този от 300лв е много малък ако ще го ползваш за книга, по добре си го поръчай от амазона, там ако не се лъжа за същите пари е по-големия монитор.

 

Което е голяма грешка ако ще четеш книга понеже по-големия естествено тежи повече а на възрастен човек очите възприемат по-лесно информацията от по-тесни редове затова и колонките на вестниците са такива. По-малкият размер киндъл е по-удобен за носене и държане и е достатъчно голям за комфортно четене. Отделно екрана не натоварва очите както таблетите с подсветка.

Link to comment
Share on other sites

Kindle-a е супер, само че трябва да имаш околна светлина,за да е добър констраста. Иначе се чете малко трудно. На плажа примерно кърти мивки, във влака/автобуса на мен ми беше криво да чета (уморявам се).

Все пак да имаш възможността да сменяш каквато книга поискаш на "цената" да носиш 100гр устройство вместо 10на отделни книги- Priceless.

Kindle е целенасочено за книги, на таблет да четеш книга...като на монитор. "Не става" за мен. (BTW имам и таблет и kindle, говоря лични впечатления).

 

Както казаха - има евтини алтернативи тип Prestigio,няма да съжаляваш за e-ink reader АКО четеш книги. Моите 50 стотинки по въпроса.

 

По темата :

някои да има идея от къде мога да намеря "течна прозрачна пластмаса" ? Трябва ми да направя лента 1-2-3мм дебела, която да може да пропуска адекватно количество светлина.

Т.е. да се получи нещо като плексиглас прозрачен. Има опция да изрежа плексиглас с желаната дебелина и дължина,но може да го нараня и да се загубят проводимите свойства.

 

Знам,че има материали, използвани примерно при авиомоделизма, които позволяват създаването на разни форми. Въпроса е дали има прозрачни такива и къде може да намеря.

Или къде евентуално може да попитам ?

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

Това дъно е доста старо и те съветвам да си вземеш нещо по-добро. Може да разгледаш Търговския раздел ако не държиш да е ново, много хора продават компоненти. Може и да погледнеш в Адроит, примерно...

Link to comment
Share on other sites

Kindle-a е супер, само че трябва да имаш околна светлина,за да е добър констраста. Иначе се чете малко трудно

Този, който аз гледах - си има лампа към него - в корпуса му е, и е много удобна в интерес на истината.

Edit:

Излъгах - лампата беше в калъфа. Но пак си беше доста удобно, а и калъфа си беше точно за Kindle. В това отношение признавам са много добре.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Тончо, имай предвид, че чист титан не се продава никъде - то е като с алуминия. Продават се титанови сплави. За това което ти трябва, по-добре ползвай стомана. Може да пробваш медицинска такава.

Link to comment
Share on other sites

Купих си един саундбар за телевизора. Поставя се пред телевизора, но проблема е, че поставката на телевизора е ниска и "окото" за дистанционното се пада зад саундбара. Та тоя саундбар ми блокира дистанционните на телевизора и приемника за телевизията. Има ли устройство, което да не струва стотици левове, което да мога да сложа някъде пред всичките устройства, за да прехвърля сигнала през саундбара.

 

Смисъл, аз знам, че го има като технология, защото един от по-скъпите саундбарове го имаше вградено на гърба, но ме интересува как да го търся като отделно устройство и колко пари струва.

Link to comment
Share on other sites

Купих си един саундбар за телевизора. Поставя се пред телевизора, но проблема е, че поставката на телевизора е ниска и "окото" за дистанционното се пада зад саундбара. Та тоя саундбар ми блокира дистанционните на телевизора и приемника за телевизията. Има ли устройство, което да не струва стотици левове, което да мога да сложа някъде пред всичките устройства, за да прехвърля сигнала през саундбара.

 

Смисъл, аз знам, че го има като технология, защото един от по-скъпите саундбарове го имаше вградено на гърба, но ме интересува как да го търся като отделно устройство и колко пари струва.

Носи името " IR Reapeter или Remote Control Repeater.

 

Logiteh

Amazon

BG

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Какво е саундбар?

 

Цялостен звук от един говорител и вуфер. Ако ръснеш повече кинти за дигитален звуков прожектор, получаваш почти истински 7.1 съраунд. По-евтините също имат някакъв виртуален съраунд, но не е толкова ефикасен, колкото този на дигиталните прожектори на Ямаха.

 

Саундбар на Самсунг. Вътре има по 2 говорителя на канал. В 2-та края на саундбара.

 

samsunglifestyle2-sm.jpg

 

Дигитален звуков прожектор на Ямаха. Сам можеш да видиш колко говорителя има. С тоя малкия микрофон дето се намира в ляво се прави калибрацията. Прожектора се настройва и ти пуска 7.1 звук от 1 колона с прожектиране на звука из стаята. Тия малките говорители "хвърлят" звука наляво и надясно по стени и мебели, докато дойде от там, от където му е мястото и те излъжат, че слушаш съраунд.

 

ysp-1100.jpg

Носи името " IR Reapeter или Remote Control Repeater.

 

Logiteh

Amazon

BG

 

И аз направих малко рисърч и ги видях тия, но нещо, което да не струва поне 70лв дали няма?

Link to comment
Share on other sites

Можеш да отидеш във Викиват или Конрад да попиташ, препоръчвам Конрад, защото там имат едни големи каталози и ако го немат в наличност биха го доставили от Германия, и мисля, че ще е с по-ниска цена.

В ибей го има лоджитекския за 11$

За другаде не знам къде може да се намери по-тънко.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Смисъл, аз знам, че го има като технология, защото един от по-скъпите саундбарове го имаше вградено на гърба, но ме интересува как да го търся като отделно устройство и колко пари струва.

 

Честно, сега не те ли е яд, че не си взел по-скъпия? :)

 

Понеже винаги ме бъзикат като искам да се осведомя КАКВО повече има по-скъпия модел и в половината от случаите е нещо като ей това и е силно препоръчително за избягване на странни проблеми като този да се вземе по-скъпия модел вместо да се икономисат някакви пари които после да отидат за решаване на други проблеми...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...