Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли кой е представителя на Филипс? Искам да видя едни продукти за домашно кино, но никъде не ги намирам, а в Българския сайт на Филипс ги има, но пък няма списък с дистрибутори.

Преди бяха Ролдекс, но сега никви ги няма..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имаше един магазни около Военна болница - на един ъгъл близо до онази сграда с висящата топка - там имаше много калъфи. Ако не се е махнал в последната година, може да потърсиш и там.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже, ако искам Хакната конзола, дали е по-добре да се ориентирам към PS3 или към Xbox 360?

Идеята ми е за поддържане на хаковете после, различни игри, които може да не тръгнат на хакната конзола и разни други такива детайли.

Link to comment
Share on other sites

Целият бул. Руски е в магазини за такива неща...

Мани ги тия търговци.Като цяло са боклуци.След като се натъкнах на един дето ми пробута развален мобилен с годините събрах достатъчно информация от наблюденията си,за да твърдя това.Със сигурност знам за сервизи,че посягат на апарати,тоест заменят читави компоненти с фалшиви.А що се отнася до аксесоари види се какво могат-нямат наличности и ги мързи да доставят търсената принадлежност :pirate

Link to comment
Share on other sites

Нито един от магазините на операторите не разполга и с половината гама аксеосари, откриваема в тия магазинчета. Човекът няма да купува/ремонтира телефон - търси евтин аксесоар. По-добро място няма.

Link to comment
Share on other sites

Няма читави. Иди харесай някой на цвят. И гледай паничката отдолу където се събират трохите първо да се вади и второ да не е прекалено плитка че като тръгнеш да ги вадиш да ги разсипеш навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Тостери до 50 лева - няма голямо значение. Над 50 лева - гледай марката, ватовете и изработката. Общо взето в Техномаркет като отидеш няма как без тостер да си излезеш. laughing1.gif

 

В никакъв случай не давай пари за функции като preheat, defrost и прочее, които НИКОГА няма да използваш.

Link to comment
Share on other sites

Майтапа настрана, но на всякаква техника гледам копчетата. Ако са калпаво направени и се "клатят" не го взимам, каквито и параметри да има. Най-зле е при пералните това с копчетата и при микровълновите, но и на много други копчетата стоят някак смотани и направени като в час по трудово от осмокласници. Преди няколко месеца избирах за майка ми тостер и почнах от копчетата и това което се натиска, след това огледах ваничките... и именно по този критерий отписах няколко от изборите.

 

А Виден е прав - тостера са няколко реотана, какви са тези pre-head, defrost и прочее тъпотии. На мен ми трябва да ръгна филията вътре да го натисна и след малко да излезе изпечена. Като е замръзнал хляба ще врътна копчето да го грее по-дълго (всъщност аз точно така съм го нагласил) ако не е - натискам го след малко да изкара филиите и това е. Като за 1 път на ден да си препека някоя филия друго и не искам.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Именно.И на мен ми трябва прост тостер...Да изпълнява една-единствена функция...Да пече филии...Но да е читав, защото ще бъде подложен на максимално натоварване..У дома всички сме бесни фенове на препечените филии..Ще ходя да зяпам...да видим с какъв тостер ще се сдобия... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Именно.И на мен ми трябва прост тостер...Да изпълнява една-единствена функция...Да пече филии...Но да е читав, защото ще бъде подложен на максимално натоварване..У дома всички сме бесни фенове на препечените филии..Ще ходя да зяпам...да видим с какъв тостер ще се сдобия... :lol:

 

Тогава вземи такъв, който пече по повече от 2 филии. Или пък направо вземи един грил/тостер. Той събира 5-6 филии. Ние на такова си печем нашите.

Link to comment
Share on other sites

Абре, дивечи...я кажете к'ъв тостер да си купя...?Нещо читаво..

Аз имам един. 200 евро струва. Ше питаш що...щото съм го ползвал аз и....не работи както трябва. За това е уникален :laughing:

 

:gayviolet:

 

да не остана и аз по-назад с тая емотинка :D

Link to comment
Share on other sites

Тогава вземи такъв, който пече по повече от 2 филии. Или пък направо вземи един грил/тостер. Той събира 5-6 филии. Ние на такова си печем нашите.

Грил си имаме...не стават така хубави...Честно казано на котлона (плочата) стават по-добри филии.

А и съм ограничен от мястото в кухнята....

 

Аз имам един. 200 евро струва. Ше питаш що...щото съм го ползвал аз и....не работи както трябва. За това е уникален :laughing:

 

:gayviolet:

 

да не остана и аз по-назад с тая емотинка :D

Аз ви казах за емотиконата...

Много си йовтин ба Стефчо..200 юро..м'ба.. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Търся помощ от някой, който малко от малко разбира от железария. Имам стандартен фотографски статив, който накрая завършва с нещо като болт с резба 3/8" (това, което влиза във фотоапарата), ама е дълъг около сантиметър и половина, а на мен ми трябва по-скоро нещо от сорта на 10 сантиметра. Имате ли някакви идеи как да го удължа? И ако отида в някой магазин за крепежни елементи за какъв диаметър резба да питам? 3/8" е американският стандарт, равнява се на 9,53мм...

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Търся помощ от някой, който малко от малко разбира от железария. Имам стандартен фотографски статив, който накрая завършва с нещо като болт с резба 3/8" (това, което влиза във фотоапарата), ама е дълъг около сантиметър и половина, а на мен ми трябва по-скоро нещо от сорта на 10 сантиметра. Имате ли някакви идеи как да го удължа? И ако отида в някой магазин за крепежни елементи за какъв диаметър резба да питам? 3/8" е американският стандарт, равнява се на 9,53мм...

 

 

Предполагам знаеш къде е Маркита. Коматевски възел, в пресечката вдясно точно преди Старческия дом. Както бе старата част - все отляво на улицата, точно след тях има фирмен магазин за крепежи - всички възможни крепежи. Малък е и не е част от Маркита. Грабваш си статива и отиваш там, пробваш на място варианти докато уцелиш.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли от къде в Пловдив мога да си закупя тел или пръчки от неръждаема стомана и от титан.

 

Титан трудно, но можеш да тестваш ХЪС, ХЕЛИОС, Ангел Стоилов.....

Link to comment
Share on other sites

Титан може и да намери но на такава цена че ще го заболи не само главата ами де що може да го заболи :)

 

Все пак не съм тръгнал да търся макара, а пръчка около 25см с дебелина около 3-4мм.

Бижутерията от титан също не е скъпа, макар че същият е подлежал на обработка, която никак не е лека впрочем.

Волфрамът - материалът който се използва за заваряването му; е по скъп от него минимум 3-пъти, а има електроди направени от него (175 на 3,2) и струват по 10лв, , а мен ме интересува титан, а той е по-евтин и мисля че и толкова пари да е титанът не би ме заболяла главата. Титанът е около 60лв. кг., следователно 100гр. от него са 6лв, а на нен ми трябва доста по-малко.

Благодаря за инфото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...