Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Честно, сега не те ли е яд, че не си взел по-скъпия? :)

 

Понеже винаги ме бъзикат като искам да се осведомя КАКВО повече има по-скъпия модел и в половината от случаите е нещо като ей това и е силно препоръчително за избягване на странни проблеми като този да се вземе по-скъпия модел вместо да се икономисат някакви пари които после да отидат за решаване на други проблеми...

 

По-скъпия беше на ямаха. Този струваше 250лв. Онзи на Ямаха беше 429. Този има вуфер в комплекта. На онзи трябваше да му купя допълнително за 270лв. Та в случая съм икономисал около 439лв. :) Все ще реша проблема. И без това трябва да му взимам масичка на телевизора.

 

Ще видя от eBay дали няма да мога да си намеря нещо втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив има магазин/сервиз за фенери ?

Интересуват ме стъкълцата и онова като станьол, дето насочва светлината

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има магазин/сервиз за фенери ?

Интересуват ме стъкълцата и онова като станьол, дето насочва светлината

онова като станИОл, дето насочва светлината му викат отражател или рефлектор.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Сигурни алпинисти за външна изолация?

 

Ще питам и ще ти кажа. Но за в момента май всичко живо е нанякъде.

 

po_taka - купи си нов.

Link to comment
Share on other sites

Сигурни алпинисти за външна изолация?

Не се занимавай изобщо с алпинисти. Качеството ще е под всякаква критика колкото и съвестно да работят. Изолация само със скеле. Ако искаш, мини през нашия вход и виж на 5-я етаж от другата страна. Излезна им солено като цена, а за качеството... сам ще видиш. Освен това алпинистите (не знам защо) работят само със стиропор, нещо което аз не бих сложил никога.

Ама ти си знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Не се занимавай изобщо с алпинисти. Качеството ще е под всякаква критика колкото и съвестно да работят.

 

Освен това алпинистите (не знам защо) работят само със стиропор, нещо което аз не бих сложил никога.

 

 

Глупости. Искам да видя как някой ще сложи скеле на 22-я етаж, например. Не знам с какви си работил(съдейки по думите ти - говориш, без да имаш опит), но явно си попаднал на тия, дето пият повече бира, вместо да мажат. Година и половина висях в столчето, и сега помагам от време на време на разни приятели. Алпинистите( и по-точно - височинните работници) работят с това, което си избере клиента. А клиента гледа да мине тънко и си плаща за стиропор.

Link to comment
Share on other sites

Не се занимавай изобщо с алпинисти. Качеството ще е под всякаква критика колкото и съвестно да работят. Изолация само със скеле. Ако искаш, мини през нашия вход и виж на 5-я етаж от другата страна. Излезна им солено като цена, а за качеството... сам ще видиш. Освен това алпинистите (не знам защо) работят само със стиропор, нещо което аз не бих сложил никога.

Ама ти си знаеш.

Ей така от любопитство само да те попитам защо не би ползвал "стиропор" и какво би ползвал ???

Link to comment
Share on other sites

Ей така от любопитство само да те попитам защо не би ползвал "стиропор" и какво би ползвал ???

Фибран. С това е правена моята изолация. С 5см. фибран, макар, че трябваше с 8см, но прецених че и 5 ще свършат работа. И вършат.

======

Дедо, виж картинката на този линк и брой етажите. 8 са. И всичко се прави със скеле.

http://www.fibran.bg/frontend/index.php

======

Grimjaur, първо си купи свястни домакински съдове и смени питиетата с по-качествени преди да ми говориш от какво разбирам и какво - не. Иначе не ми пречиш да си висиш на столчето... от това по-умен няма да станеш.

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, първо си купи свястни домакински съдове и смени питиетата с по-качествени преди да ми говориш от какво разбирам и какво - не. Иначе не ми пречиш да си висиш на столчето... от това по-умен няма да станеш.

 

Фак бе laughing1.gif Вярно е, по-умен няма да стана, ама и ти няма да почнеш да разбираш от изолация.

 

Ред. А ако ще се обиждаме на пиене, ходи си насапунисай едно въже pirate.gif

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Дедо, виж картинката на този линк и брой етажите. 8 са. И всичко се прави със скеле.

http://www.fibran.bg/frontend/index.php

 

Тези правят цялата сграда от-до. Биха ли направили скеле само заради един апартамент?

Link to comment
Share on other sites

Фибран. С това е правена моята изолация. С 5см. фибран, макар, че трябваше с 8см, но прецених че и 5 ще свършат работа. И вършат.

======

Дедо, виж картинката на този линк и брой етажите. 8 са. И всичко се прави със скеле.

http://www.fibran.bg...ntend/index.php

======

Grimjaur, първо си купи свястни домакински съдове и смени питиетата с по-качествени преди да ми говориш от какво разбирам и какво - не. Иначе не ми пречиш да си висиш на столчето... от това по-умен няма да станеш.

 

Първо Фибран е търговска марка на материал XPS екструдиран полистирен.Използва се основно за структурно ХИДРОИЗОЛИРАНЕ в основите на сградите.

Второ фасадна топлоизолация се изпълнява с EPS експандиран пенополистирол

Трето .... абе когато ти избие мухал по стените ще разбереш къде грешиш

В случай че имаш желание мога да ти обясня и по-подробно ;)

А Дядо Мраз ако има интерес може да се свърже и да му направя оферта за материалите

 

Edited by laury
Link to comment
Share on other sites

Докато цъкам D3 ,или гледам нещо в youtube ми се случва звука да забие, по един странен начин...сега не мога да опиша ,но след малко ще кача един sample.

 

ето sample : http://www11.zippyshare.com/v/87833288/file.html

 

???

 

много е неприятно понякога.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Звуковата ти карта каква е? Драйверите провери ли си? Процеси, които ти натоварват компютъра в точно тоя момент?

 

Multimedia

Audio Adapter ATI Radeon HDMI @ ATI Juniper/Broadway - High Definition Audio Controller

Audio Adapter VIA VT1705 @ AMD Hudson-2 FCH - High Definition Audio Controller

 

 

 

aQwl.jpg LZmFC.jpg

 

JkzyV.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multimedia

Audio Adapter ATI Radeon HDMI @ ATI Juniper/Broadway - High Definition Audio Controller

Audio Adapter VIA VT1705 @ AMD Hudson-2 FCH - High Definition Audio Controller

 

Махни драйверите напълно и ги инсталирай отново. Виж за тоя модел как се махат изцяло драйверите.

Имаше една програмка Driver Sweeper, но трудно се намира, че нещо са я махнали от повечето места. Първо през Uninstall в контрол панела, после с програмата. Рестартираш под сейф моуд, пускаш пак програмата да видиш дали ще намери още следи от драйвера. После рестартираш в нормален режим и инсталираш ти драйвера. Не давай на Windows да си инсталира неговия.

 

Също може преди да махаш драйвера, да видиш дали под Safe mode се появяват същите дефекти, за да знаеш къде е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ще я пробвам сега,и без тов а виждам ,че има нова версия на аудио драйвъра :tongue Само дано не се омаже нещо с тая програма :laughing1: ... за всеки случай ще направя един сис рестор.

A под safe mode ,трудно ще стане т'ва нещо,да следя кога ще бъгне звука,то става на случайни интервали .Е днес въобще не съм имал такъв проблем.

 

Готово,обаче пак същото ...звука от youtube клипа ми провлачи....

Може ли да е от видео драйвъра ? Понеже докато работи игра /клип се ползва видео картата,а не само звуковата карта .С AMD CATALYST 12.3 съм.Не съм ъпдейтвал до 12.8 ,щото чета различни негативни коментари ,по адрес на новите версии.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Ще я пробвам сега,и без тов а виждам ,че има нова версия на аудио драйвъра :tongue Само дано не се омаже нещо с тая програма :laughing1: ... за всеки случай ще направя един сис рестор.

A под safe mode ,трудно ще стане т'ва нещо,да следя кога ще бъгне звука,то става на случайни интервали .Е днес въобще не съм имал такъв проблем.

 

Готово,обаче пак същото ...звука от youtube клипа ми провлачи....

Може ли да е от видео драйвъра ? Понеже докато работи игра /клип се ползва видео картата,а не само звуковата карта .С AMD CATALYST 12.3 съм.Не съм ъпдейтвал до 12.8 ,щото чета различни негативни коментари ,по адрес на новите версии.

 

Няма как да се разбере от какво е, докато не го пробваш под Safe Mode.

Link to comment
Share on other sites

Знам че нямам право да очаквам чудеса, но нека някой който е на "ти" с микроскопите да ме просветли дали с това микроскопче ще мога да гледам структура на водата ЦЪК

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Знам че нямам право да очаквам чудеса, но нека някой който е на "ти" с микроскопите да ме просветли дали с това микроскопче ще мога да гледам структура на водата ЦЪК

 

Структура на водата? Молекули???

Link to comment
Share on other sites

Структура на водата? Молекули???

 

В последствие разбрах, че 3-те и молекули е апсурд да ги видя, но поне да следя структурата в замръзнало състояние до колко снежинката е правилна следователно как съм се справил.

Тук видях друг микроскоп но май няма ЮСБ за снимка. Виж какво ще кажеш за този, гледам голямо увеличение има ЦЪК

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...