Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Фото Пинк - Др.Вълкович 2 уличката срещу Адидаса на центъра ,както и на малката главна преди подлеза срещу банката

10х!

 

 

А сега въпрос с повишена трудност - някой знае ли какво е "кюне"? В нета ми дава главно резултати за някаква фирма Кюне, а в страниците, в които се среща, не е посочено значение. Май е свързано с водни басейни.

Link to comment
Share on other sites

Необходима ли е "Зелена карта" за кола в Румъния?

Би трябвало. Това е тяхната застраховка в случай, че направиш катастрофа в тяхната страна. Вероятно навсякъде в Европа ги искат. Сигурен съм за Хърватска, Турция, Сърбия и Босна и Херцеговина т.е. искали са ми.

Link to comment
Share on other sites

Дайте някое интернет радио, което да мога да слушам на WMP, че тука на работа само това има, а повечето адреси са блокнати... Предавател.бг е блокнат също, както и Last.fm

Link to comment
Share on other sites

А сега въпрос с повишена трудност - някой знае ли какво е "кюне"? В нета ми дава главно резултати за някаква фирма Кюне, а в страниците, в които се среща, не е посочено значение. Май е свързано с водни басейни.

 

 

Съоръжение в напоителните системи, също така малко речно корито или канал с трапецовиден профил. Това стига ли?

Link to comment
Share on other sites

Не се знае дали не е блокиран m3u/pls файла. Иначе мога да ти пратя един pls файл с няколко БГ радиа, които да си заредиш и да си слушаш.

Link to comment
Share on other sites

Момци, нема смисъл... Тея от ЕВН доста са се постарали (направо са се престарали) с блокнатите сайтове...

Link to comment
Share on other sites

малко речно корито

Идеално! Благодаря!

 

Възникна още един въпрос:

Дадоха ми wifi рутер Linksys WRT150N, който не мога да подкарам. Възможно ли е причината за това да е, че съм на лан, а не с кабелен модем? В самите инструкции за инсталирането на рутера си пише "изключете модема, свържете модема, бла бла бла". Отделно накрая ми казва, че има проблем и ми предлага да рестартирам кабелния модем.

Ако това е причината - има ли wifi рутери за лан? Ако не е това причината, каква може да е?

Link to comment
Share on other sites

Момци, нема смисъл... Тея от ЕВН доста са се постарали (направо са се престарали) с блокнатите сайтове...

 

Я пробвай това?

 

Възможно ли е причината за това да е, че съм на лан, а не с кабелен модем?

Според мен изобщо не би трябвало да му пречи това, че е на ЛАН. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Някой с мишка Logitech MX Air да даде отзиви?

 

RaptoR-e, ти не си ли взе такава?

 

 

chistacha, пробвай радио сити - свири през флаш на самата страница. Гадно е така, но ако няма други варианти... И все пак има и резервен ако са успели да блокират стрийминга с някой умен рутер - варианта е да си вземеш малко хардуер който да хваща излъчванията по ефира - сещаш се предполагам какво имам предвид :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой с мишка Logitech MX Air да даде отзиви?

 

RaptoR-e, ти не си ли взе такава?

 

 

chistacha, пробвай радио сити - свири през флаш на самата страница. Гадно е така, но ако няма други варианти... И все пак има и резервен ако са успели да блокират стрийминга с някой умен рутер - варианта е да си вземеш малко хардуер който да хваща излъчванията по ефира - сещаш се предполагам какво имам предвид :)

 

 

Хардуера е набавен, проблема отстранен... Единствено остана чувството на непълноценност поради орязания нет. Така и така няма какво да се прави в тоя офис, поне с колежката клипчета да блеем в youtube :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Възникна още един въпрос:

Дадоха ми wifi рутер Linksys WRT150N, който не мога да подкарам. Възможно ли е причината за това да е, че съм на лан, а не с кабелен модем? В самите инструкции за инсталирането на рутера си пише "изключете модема, свържете модема, бла бла бла". Отделно накрая ми казва, че има проблем и ми предлага да рестартирам кабелния модем.

Ако това е причината - има ли wifi рутери за лан? Ако не е това причината, каква може да е?

За рутера няма разлика откъде идва сигнала - през модем или директно по LAN. Ако доставчикът ти е дал статично IP и съответните маска, гейтуей и DNS, то би трябвало да зададеш на рутера тези статични настройки, респективнo и да клонираш MAC-а на мрежовата карта. Доколкото знам, някои доставчици в София са задали TTL=1, което да спира потребителите да споделят интернета и което условие се преодолява с модифициран фърмуер за някои модели рутери (включително и твоя модел). Ако е последното, резултата е: мушваш кабела в компютъра - имаш нет; мушваш кабела в рутера - няма нет :( . Пиши малко повече подробности за доставчика си, може да е такава причината. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

За Созопол,Черноморец,Лозенец или Бургас вече не ми се мисли,все там ходя. Реших да ходя по-надолу и се двоумя м/у Китен,Синеморец и Ахтопол.

Не съм много по шумния нощен живот,на море ще ходя само за отпуската.Ако някой е ходил по тия места,моля,да каже дали има прилични квартири или хотели на приемливи цени (8-15 : нет;кабел;хладилник;самост.баня...)

Edited by gecaaa
Link to comment
Share on other sites

Странното е, че специално съм се обаждал на Мегалан да ги питам дали е забранено да се слагат рутери. Увериха ме, че не е забранено. Но реално се получава точно това, което казваш: "мушваш кабела в компютъра - имаш нет; мушваш кабела в рутера - няма нет". Настройките за IP, маска, гейтуей и DNS ги въвеждам, долу иконката на Local Area Network си свети, пише "Connected", но реално нет няма.

 

Що ли не взема да им се обадя пак...

Link to comment
Share on other sites

Вчера, докато спасявах мъжа с Каменица, взех, че спечелих чаша. От кой по-централен магазин мога да си я взема?
Ако още не си си я взел - има офис на Т-пост на ул. Братя Търневи №7 - зад СОУ Пейо Яворов. Ама за 1 чаша да се разкарваш - не си струва. Аз имам да взимам 12 чаши, 13 значки и 6 тениски и живея на 500метра от там и ме мързи да отида :)
Link to comment
Share on other sites

Къде най-евтино мога да за си занеса телефона за смяна на дисплей?

Защото в сервиза на Мтел ми искаха 160лв. :blink:

Link to comment
Share on other sites

За Созопол,Черноморец,Лозенец или Бургас вече не ми се мисли,все там ходя. Реших да ходя по-надолу и се двоумя м/у Китен,Синеморец и Ахтопол.

Не съм много по шумния нощен живот,на море ще ходя само за отпуската.Ако някой е ходил по тия места,моля,да каже дали има прилични квартири или хотели на приемливи цени (8-15 : нет;кабел;хладилник;самост.баня...)

 

Китен е пумия от всякъде. Кръчмите се надсвирват една друга, по улиците и плажовете обикалят пияни тийнове, плажовете са гадни. Единият е пренаселен, другият е пълен със щипалки.

 

Къде най-евтино мога да за си занеса телефона за смяна на дисплей?

Защото в сервиза на Мтел ми искаха 160лв. :blink:

 

Каква марка е телефона?

Link to comment
Share on other sites

Да.

 

Свали си R-Studio, сканирай дела, от който си го изтрил, избери файла и го върни. Колкото по-малко информация пишеш на този дял през това време, толкова по-добре. Така че, сваляй програмата на другия дял, инсталирай я там и гледай да не отваряш много страници, да не пълнят TEMP папката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...