Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

как мога по IP да разбера държавата, в която е съответното PC?

мисля,че тва би ти свършило работа.тук

Link to comment
Share on other sites

Този въпрос със сигурност е странен:

 

Подариха ми за НГ метателна кама. Ножчето е доволно, упражнявам се сега в мятане по дърветата в софийските паркове, но да си призная... ляв съм. От определено разстояние след определено време му хващам цаката на хвърлянето, обаче една крачка назад и...

 

Та сигурно има някакви техники за хвърляне, едва ли е само до усет? Някой може ли да ми помогне с материали или съвети?

Link to comment
Share on other sites

То самата дума кама ще рече нещо с две остриета, което по подразбиране :) трябва все да се забива с острието. Тук идва въпроса дали думата кама е използвана правилно, не би трябвало да има каквато и да е била дръжка.

Link to comment
Share on other sites

По принцип като питам в оръжеен за кама все такова дават. Без дръжка, 2 остриета. Аз обаче нямам де, предпочитам обикновените ножове и си имам към 15 такива :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мисля че най важното условие когато хвърляш нож е острието да е по тежко от дръжката също така да хвърляш ножа в права линя тоест като го поставиш пред очите си да е в изправено положение а вече с каква сила мисля че се постига с практика за да знаеш горе долу от какво разтояние с колко сила да го хвърлиш

Link to comment
Share on other sites

По-скоро цаката е като го хвърлиш, ножа да направи най-много един оборот. Това където го гледате по филмите, където се завърта по 100 пъти ножа преди да се забие е меко казано пресилено. ;)

Link to comment
Share on other sites

на каква възраст (горе-долу) са членовете на БГ групата Noise...?

 

Edit:ludoto_mimi, мерси...

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

на каква възраст (горе-долу) са членовете на БГ групата Noise...?

19-20 средно. Вокалистът им завърши миналата година, басиста им ще завърши тази. Другите двама май и те сега завършват.

Link to comment
Share on other sites

въпросче...към по-дъртите студенти... :)

 

доколкото знам имам право на една служебна заверка...

 

та въпроса ми е как се взима тази заверка и трябва ли да си мисля някакви оправдания, или я дават без въпроси..?

Link to comment
Share on other sites

въпросче...към по-дъртите студенти... :)

 

доколкото знам имам право на една служебна заверка...

 

та въпроса ми е как се взима тази заверка и трябва ли да си мисля някакви оправдания, или я дават без въпроси..?

 

Ами не ти трябват оправдания, но след това неможеш да се явиш на изпит по предмета заради, който взимаш служебна заверка и през следващия семестър трябва да ходиш и в часове по този предмет при същия преподавател, защото при него тие изпита и........не ти препоръчвам да е ползваш.

Аз е използвах по физическо :punk

Link to comment
Share on other sites

Ами не ти трябват оправдания, но след това неможеш да се явиш на изпит по предмета заради, който взимаш служебна заверка и през следващия семестър трябва да ходиш и в часове по този предмет при същия преподавател, защото при него тие изпита и........не ти препоръчвам да е ползваш.

Аз е използвах по физическо :punk

 

ти ме разплака... :cry

 

сега трябва се мъча... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kато захапахте студентството - момчетата запазват ли си студентските права, ако прекъснат една година? Тоест, могат ли да ме сгащят сега военните?

Link to comment
Share on other sites

Yorikkk Не ти трябват никакви оправдания,иначе за изпита - зависи от даскала ;)

 

PSYCHOSIS Ако се водиш прекъснал в Уни-то,студентските ти права се пазят ако не се лъжа две години, и от учебен отдел ще ти издадат уверение за пред военните, така че няма страшно .

Edited by pyroman
Link to comment
Share on other sites

Аве мое ли да се намери отнякъде зареждащо у/во за AAA батерии???

 

в Метро има...

Link to comment
Share on other sites

Kато захапахте студентството - момчетата запазват ли си студентските права, ако прекъснат една година? Тоест, могат ли да ме сгащят сега военните?

по закона трябва да идеш при военните и да им кажеш, че вече не учиш. също така и университета трябва да ги уведоми, но не го правят. ако си натискаш парцалите може и да не те усетят, но ако стане много яка глоба можеш да отнесеш :tongue

Link to comment
Share on other sites

Ама той се учи. Не е изгубил студентски права. Ако ги изгуби и го отпишат от университета, тогава би трябвало да извърши тази процедура.

На какво основание е прекъсването?

Ако имаш да взимаш изпити от миналата година, то ти можеш да се явяваш на тях и съответно учиш, но не ползваш студентски права(т.е. не можеш да се ползваш от "привилегиите" на студентите-най-вече евтини билетчета).

Link to comment
Share on other sites

*грешка, моля да бъде изтрито*

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Имам си заверен 3ти курс, просто не се явих за началото на 4-ти, защото бях на бригада. Сега пропускам една година.

 

Получих призовка от военните за медицински преглед на 30ти януари - тогава ще разбера дали имам, или нямам студентски права :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...