Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво значи разрешена ли е? :) Ако се налага - прави се.

 

Моите въпроси:

 

1. Познавате ли хора с "географски" езици? Интересно ми е колко разпространено е това "явление".

 

2. Има ли някакво логично обяснение за това защо не мога да спя по гръб?

Link to comment
Share on other sites

The procedure was popularized in the United States by Dr. Walter Freeman, who traveled the country performing 'ice pick lobotomies' on patients with psychiatric disorders. Eventually he began performing this procedure on anyone who wished to have one. With the advent of Thorazine in the 1950's, Freeman's services fell out of fashion. He eventually lost his medical license when one of his patients died.

Интересуваше ме колко често, при какви обстоятелства и дали се прилага.

 

Едит: Отговорих си. Или по скоро ми отговори Google: Today, the procedure has been almost completely discredited and abandoned in the Western world. Only a handful of lobotomies are performed in the U.S. each year, most of which involve laser microsurgery rather than ice picks.

 

Most U.S. states have today totally banned involuntary lobotomies, but there is no federal statute on the topic, so check your jurisdiction if you want to be certain there isn't an ice pick out there with your name on it.

Edited by HemophiliacInMe
Link to comment
Share on other sites

Какво значи разрешена ли е? :) Ако се налага - прави се.

 

Моите въпроси:

 

1. Познавате ли хора с "географски" езици? Интересно ми е колко разпространено е това "явление".

 

2. Има ли някакво логично обяснение за това защо не мога да спя по гръб?

 

2.Предполагам,че просто не си свикнал да спиш по гръб.И аз съм така :)

Link to comment
Share on other sites

трябва да си вадя много скоро лична карта

моля кажете ми какво се изисква освен две снимки?

къде се плаща таксата?

нещо друго трябва ли?

питам тука щото не искам да ме връщат петстин пъти в районното и да мръзнаа :)

 

 

 

10х

Edited by velikiat
Link to comment
Share on other sites

къде се плаща таксата?

нещо друго трябва ли?

питам тука щото не искам да ме връщат петстин пъти в районното и да мръзнаа :)

освен 2 снимки трябва да попълниш един формуляр, който се купува от там дето ще си подаваш документите. таксата се плаща в някоя банка. друго не се сещам :)

Link to comment
Share on other sites

трябва да си вадя много скоро лична карта

моля къжете ми какво се изисква освен две снимки?

къде се плаща таксата?

нещо друго трябва ли?

питам тука щото не искам да ме връщат петстин пъти в районното и да мръзнаа :)

Различно е в зависимост от това, на колко си години и за кой път си вадиш документи.

 

Чети тук :)

 

@ PSYCHOSIS - познавам 1 човек.

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

Песента е "Where'd you go" на Fort Minor. Въпросът е чий е женският глас в припева, много ми харесва и искам да видя дали не мога да намеря нещо друго нейно... наистина, много ме кефи, нз що!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

освен 2 снимки трябва да попълниш един формуляр, който се купува от там дето ще си подаваш документите. таксата се плаща в някоя банка. друго не се сещам :)

10х

а как да я платя тази такса - отивам в някоя банка и казвам "искам да си платя таксата" ли какво????

Link to comment
Share on other sites

Колко градуса ще е утре ако днес е 0 градуса а утре е два пати по студено???? :confused

имайки предвид че абсолютната нула (0 градуса по Келвин) теоретично се намира малко под -273,2 градуса по целзий, то след като днес е 0 градуса по целзий утре трябва да е -136,6 градуса по целзий, или +136,6 градуса по келвин.

това е от физична гледна точка ако приемем условието буквално и че изходните нула градуса са по целзий, а не по фаренхайт или келвин.

иначе ако помислим кат прости математици - утре ще е точно минус половината на 0 градуса. остава да си изберем лявата или дясната.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

2. Има ли някакво логично обяснение за това защо не мога да спя по гръб?

 

Ами и аз така си мислих, че немога да спя по гръб, ама вече - приятелката ми като си сложи главата на гърдите ми и заспивам като къпано бебе :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колко градуса ще е утре ако днес е 0 градуса а утре е два пати по студено???? :confused

Mobo, аз пък мисля по друг начин :D

 

Сега няма да седна да смятам, но аз бих превърнал 0-та по целзии във друга мерна единица и да изчисля колко е половината от резултата. Примерно по Фаренхайт, Реомюр, Целзий или Келвин или с който се получи по-лесно число.

 

Може и да греша, но това ми изглежда по-логично B)

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Колко градуса ще е утре ако днес е 0 градуса а утре е два пати по студено???? :confused

Ами, ако кажеш колко точно е студено днес, ще получиш отговор. Според думите на един приятел, на Канарските острови, когато стана 19 градуса, хората си слагат ботушите и кожените якета, щото им е студено. :tongue Какво ли правят финладците тогава :)

Link to comment
Share on other sites

Колко градуса ще е утре ако днес е 0 градуса а утре е два пати по студено???? :confused

 

 

имайки предвид че абсолютната нула (0 градуса по Келвин) теоретично се намира малко под -273,2 градуса по целзий, то след като днес е 0 градуса по целзий утре трябва да е -136,6 градуса по целзий, или +136,6 градуса по келвин.

това е от физична гледна точка ако приемем условието буквално и че изходните нула градуса са по целзий, а не по фаренхайт или келвин.

иначе ако помислим кат прости математици - утре ще е точно минус половината на 0 градуса. остава да си изберем лявата или дясната.

 

 

Mobo, аз пък мисля по друг начин :D

 

Сега няма да седна да смятам, но аз бих превърнал 0-та по целзии във друга мерна единица и да изчисля колко е половината от резултата. Примерно по Фаренхайт, Реомюр, Целзий или Келвин или с който се получи по-лесно число.

 

Може и да греша, но това ми изглежда по-логично B)

Логиката е някъде там :punk

А мойта е следната:примерно днес (0 градуса) излизаш по потник, фанелка и блуза и космите на ръката ти настръхват под ъгъл от 37 градуса ... за да бъде два пъти по-студено трябва да излезеш с два потника, две фанелки и две блузи и градуса на настръхване на космите на ръката ти да остане същия, а именно 37 градуса.Ако този ъгъл се е повишил, тогава е повече от два пъти по-студено.Ако пък е паднал тогава е по-малко от два пъти по-студено :)

Link to comment
Share on other sites

Логиката е някъде там :punk

А мойта е следната:примерно днес (0 градуса) излизаш по потник, фанелка и блуза и космите на ръката ти настръхват под ъгъл от 37 градуса ... за да бъде два пъти по-студено трябва да излезеш с два потника, две фанелки и две блузи и градуса на настръхване на космите на ръката ти да остане същия, а именно 37 градуса.Ако този ъгъл се е повишил, тогава е повече от два пъти по-студено.Ако пък е паднал тогава е по-малко от два пъти по-студено :)

Значи трябва да направим такъв експеримент :) Две еднакви блузи, купени по едно и също време с абсолютно еднакъв състав. по същия начин и там с какво беше потниците и фланелките. Трябва да замерваш влажността им всеки ден. После температурата в стаята ти трябва да е константа. Трябва всеки ден да ядеш абсолютно еднакво количество и вид храна. Течности по същия начин. Да не забравяме телесната ти температура, колко време си спал и още един куп неща. Чак тогава ще можем да хванем транспортирите :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...