Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какво означава да ти мине бяла котка път? Обратното на черна котка ли е?

не.няма поверие,свързано с белите котки.ако искаш ти измисли. :music

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ветеринарната клиника на четвъртък пазара. Там си имат всичко необходимо и докторите са добри. Даже ако ходиш утре може и да се засечем. ;)

Вярно е, и аз я препоръчвам. Хората са професионалисти, спасиха ми котката 2 пъти вече :love

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам дали мога да си осъдя съседа и дали някой знае каква е процедурата.

А сега и проблема:

Живеем на третия етаж и над нас има тавански помещения, които на практика не се използват. Преди сумати години трябваше да се ремонтира целия покрив, но няколко човека от блока се отказаха, под предлог, че ще направят ремонт по-късно. Минаха години, но няма ремонт. Кухнята ни всяка година тече отгоре. Всяка година се прави ремонт и след месец-два на нищо не прилича. Това както и да е. Лятото потече и в хола. Предупредихме семейството да предприеме някакви мерки. Като няма пари да ремонтира, поне да направи така, че да не тече вода директно върху плочата. Нищо не направиха. Дъждовете бяха спряли, а петното продължаваше да се разраства в продължение на месеци. Стиснахме зъбки... В момента не мога да различа какъв е цвета на тавана(по принцип трябва да е много бледо жълт, но цветовете дори не се приближават до този). Всеки момент ще започне направо да капе отгоре. Влагата дори е избила на трегера, който е над 30 см. бетон. Като погледне човек отвън блока, цялата стена над прозореца е мокра. Отвън капе върху перваза. Вече и стената под прозореца е леш. Лошото е, че когато разговаряме с това семейство съвсем нормално и човешки, те започват да вдигат скандали, защото сме нямали право да искаме от тях да си оправят собствеността.

Обаче нервите ни просто не издържат на всички заради тяхното нехайство.

Благодаря за помощта! :)

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, но ако си ти и си на първия етаж, а на тия от третия им тече и те ти дават зор да дадеш бая пари, за да не им тече на тях и ти ще се скатаваш :) Българска работа е тва, но просто не очаквай скоро промяна. В крайна сметка вие защо сте се оставили на това положение.

Те дори и да са си мислели да го правят скоро, след като сте им давали толкова зор вероятно съвсем са се отказали.

Не е правилно от тяхна страна, но в България тия неща са ежедневие. Не виждам как можеш да ги осъдиш.

Link to comment
Share on other sites

Какво трябва да направим? Да разбием тяхната собственост и да им извършим ремонта? Таванската стая над нас е тяхна... Проблемът произтича от мърлявото им стопанисване на собствената им собственост(ама че тавтология:) ). Ние как ремонтирахме покривите си-сменихме всички греди и керемиди, но не и те. Като не могат да си стопанисват имота, аз ли да им го стопанисвам. Да ни го прододат и няма да има проблеми за това. ;)

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

Ами освен да кажете че ще им платите ремонта не вижам кво друго може да се направи... Всъщност има и още една възможност ама няма да ти хареса :evil :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Жужи, аз бих те посъветвал да минеш през някоя адвокатска кантора и да попиташ компетентно лице.

Съседите ти би трябвало да са длъжни да направят нещо по въпроса, защото създават неудобства. Все едно ти да си изхвърляш боклука пред вратата им, защото не ти се ходи чак до контейнера. Примерно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам дали мога да си осъдя съседа и дали някой знае каква е процедурата.

 

Освен ако не докажеш че нарочно са разкъртили отгоре за да ви тече на вас нямаш никакви шансове да ги съдиш, макар че имам смътни спомени относно едни регулации във връзка с безотговорност и безстопанственост.

 

Може да си направиш една разходка до общината, където ВИНАГИ можеш да пуснеш жалба

 

Иначе в прокоратурата съм виждал оплаквания от сорта на "Антената на съседа е върху моята половина от оградата и кабела виси от моята страна" ?!?!?!?

 

Още нещо - не си давайте парите за ремонти преди да се реши проблема

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

жужи, можеш да ги осъдиш. преди няколко години и ние имахме същия проблем и като опря работата до съд всички дадоха на бързо парички :bgrin: друг вариант е, като завали и протече, даже и да не стига до тях водата да ги наводниш едно хубаво :devil като дойдат да ти мрънкат ще кажеш - ми тече от покрива - като повториш 2-3 пъти тази процедура ще са на друго мнение :lol:

 

:ПП и не забравяй да ги наводняваш като вали, еч иначе лошо :pirate

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Е то можеш да пуснеш жалба и че кучето ти припикава лехата, ама съвсем друг въпрос е дали ще се обърне внимание на тая жалба и след колко време, щото там всичко става бааааааааааавно...

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не докажеш че нарочно са разкъртили отгоре за да ви тече на вас нямаш никакви шансове да ги съдиш, макар че имам смътни спомени относно едни регулации във връзка с безотговорност и безстопанственост.

 

Може да си направиш една разходка до общината, където ВИНАГИ можеш да пуснеш жалба

 

Иначе в прокоратурата съм виждал оплаквания от сорта на "Антената на съседа е върху моята половина от оградата и кабела виси от моята страна" ?!?!?!?

Преди време имахме проблем със съседите над нас, чиято баня течеше след ремонт върху нашата и върху стената дори. Тогава ни посъветваха да измажем, веднага да застраховаме апартамента срещу не помня точно каква щета и като ни наводнят след няколко дена, застрахователната компания понеже трябва да покрие щетите, ще ги подгони да си оправят нещата. Ние така и не се възползвахме от този съвет, но все пак го споделям. Нещата може и да са се променили, но ако има хляб в тая работа, някой да каже.

 

Наистина смятам, че адвокат ще внесе яснота по сега съществуващите законни възможности. juji :)

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички!

Не ми се иска да им правя мръсотии като им наводнявам апартамента. Просто искам да им покожа, че не може да имат толкова безотговорно отношение.

Mila, това със застраховката е 6 :) и аз бях чувала нещо такова, но явно е изскочило от главата ми. Току-що говорих със специалист по застрахователно право. Застрахователната компания поема случая и тя съди причинителите на повредатата. Просто трябва да изберем подходящата застрахователна компания. :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички!

Не ми се иска да им правя мръсотии като им наводнявам апартамента. Просто искам да им покожа, че не може да имат толкова безотговорно отношение.

Mila, това със застраховката е 6 :) и аз бях чувала нещо такова, но явно е изскочило от главата ми. Току-що говорих със специалист по застрахователно право. Застрахователната компания поема случая и тя съди причинителите на повредатата. Просто трябва да изберем подходящата застрахователна компания. :)

ако проблема е в покрива или във външната стена на сградата (не ми стана ясно), то те са обща собственост на всички живущи в блока. следователно отговорността за тяхното стопанисване е обща. както трябва да се ремонтира покрива за да не ви тече на вас, така и в бъдеще, ако съседите ви се опитат да нанесат каквито и да било промени във външния вид на кооперацията(остъкляване на терасата примерно), вие можете да им наложите запор. това е идея ако решите да си играете мръсно.

в случай че не ви допускат до общите части на сградата, които са т.нар. "етажна ссбственост" или нещо от сорта им връчвате нотариална покана за изясняване на спора. обикновено хората стават сговорчиви, когато нещата станат толкова сериозни, защото все пак закони за общата собственост все пак има. и ако се мислят за някакви собственици ги препрати хубаво да си прочетат договорите за покупка на апартамента, защото парадокса е, че в България като си купуваш апартамент, получаваш единствено въздуха между стените му, защото само той е реално и напълно частна собственост. всичко друго се управлява от комитет от всички живущи във входа или излъчен техен представител, т.нар. домоуправител. аналогично за таванските помещения - външните стени и покрива са обща собственост на всички от входа/кооперацията.

 

съвет: иди на консултация при адвокат. няма да ти взема много пари, но пък може да ти свърши работа. както споменах по-горе повечето хора като видят че си сериозен и си си направил труда да се обърнеш към адвокати и че нямаш нищо против да ги повлачиш няколко години по дела и да ги съдиш за неустойки, стават по-сговорчиви. въпреки това всичко си зависи от конкретния случай и конкретните хора. аз например с мои съседи от типа "ни се водим ни се кара" се отказах да се разправям и просто се изнесохме от онзи блок. успех ти пожелавам на теб и дано твойте комшии са повече хора от мойте.

Link to comment
Share on other sites

Най-лесно като че ли ще е това със застрахователната компания, щото съм сигурен че ще намерят начин да накарат съседите да ремонтират, за да не се набутват... Дали с дела и адвокати, дали с нещо друго тва вече не е твоя работа :tongue

Link to comment
Share on other sites

Най-лесно като че ли ще е това със застрахователната компания, щото съм сигурен че ще намерят начин да накарат съседите да ремонтират, за да не се набутват... Дали с дела и адвокати, дали с нещо друго тва вече не е твоя работа :tongue

абе вие кога за последен път сте ВЗЕЛИ пари от застраховател? мислите ли, че те обичат да изплащат обезщетения и няма да открият точка в договора, по която да изклинчат?

Link to comment
Share on other sites

Минава ли през някаква компютърна обработка гласът на вокалиста на Cradle of Filth, за да стане такъв, какъвто го чуваме, или просто си е природен феномен?

Link to comment
Share on other sites

Минава ли през някаква компютърна обработка гласът на вокалиста на Cradle of Filth, за да стане такъв, какъвто го чуваме, или просто си е природен феномен?

То тоя глас и аз съм го вадил на излизане от даскало (за бъзик естествено :) ) и не помна да са ма обработвали по къфто и да е начин :) След тва фани тоя смях :lol: :lol:

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Не е дефектен. Изменя се от много напъване. Пробвай една година да се дереш и твоя ще стане такъв. :lol

Edited by VEDi
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае медицинското название на 'раздвоение на личността'?

мисля че е

"схизис френос"

Схизис - разцепвам

френос - диафрагма

 

Характерния симптом при шизофренията е раздвоение на личността.

Link to comment
Share on other sites

"На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!" :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...