Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

познати с такива линии съм ги питал как са им ги направили и отговора беше,че фризьорката ги е направила с обикновена машинка като баца само с ръбчето

 

Интересно... Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Как се боядисва къса коса НЕ ИЗЦЯЛО, а само елементи от нея? И също ако може отговор на предишния ми въпрос :)

 

Елементи или кичури? Боядисва в какъв цвят и от какъв цвят?

 

Интересно... Мерси.

 

Използва се специална машинка с приставки. Име не мога да ти кажа за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Елементи или кичури? Боядисва в какъв цвят и от какъв цвят?

 

В смисъл къса коса, така че за кичури не можем да говорим :) Например някаква лента в някакъв цвят, след време друга подобна глупост. Сегашната ми коса е тъмно-кафява, смятам да боядисвам в жълто/червено/синьо от време на време.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл къса коса, така че за кичури не можем да говорим :) Например някаква лента в някакъв цвят, след време друга подобна глупост. Сегашната ми коса е тъмно-кафява, смятам да боядисвам в жълто/червено/синьо от време на време.

 

От тъмно кестеняво, до жълто/червено/синьо без изрусяване преди това няма да стигнеш. Освен ако не използваш спрей за коса.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам със спрей ще стане работата. И без тва без спрей ше е зор да се боядисват само части от косата предполагам.

Link to comment
Share on other sites

каква е процентната печалба от залозите в един еврофутбол ?

6%

Защо всички таксиметрови фирми махнаха отсътпката от 20 % при повикване blink.gif

за да печелят повече. щото никой не дава бакшиш. а технически е нелогично да е по-евтино ако си го повикаш, напротив трябва да е по-скъпо, щото се гори бенз, време, труд на шофьора, труд на диспечера...

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

за да печелят повече. щото никой не дава бакшиш. а технически е нелогично да е по-евтино ако си го повикаш, напротив трябва да е по-скъпо, щото се гори бенз, време, труд на шофьора, труд на диспечера...

В София дори се заплаща поръчката на такси по телефона, което е и съвсем логично. Мисля, че беше левче.

Link to comment
Share on other sites

...за да печелят повече. щото никой не дава бакшиш. а технически е нелогично да е по-евтино ако си го повикаш, напротив трябва да е по-скъпо, щото се гори бенз, време, труд на шофьора, труд на диспечера...
Не съм съгласен. Диспечера оптимизира маршрутите благодарение на радиото и е по-изгодно да ти прати най-близката кола (която в повечето случаи тъкмо завършва курс), отколкото колите да дремят по пиаците. Точно от оптимизирането идва пестенето на време, гориво и в крайна сметка пари. А като е доволен клиента, пак ще потърси същата фирма, някои дори държат да ги вози точно определен шофьор.

За отстъпките: според мен тези отстъпки бяха част от играта за привличане на клиенти. Сега вероятно далаверата е намаляла.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

6%

 

за да печелят повече. щото никой не дава бакшиш. а технически е нелогично да е по-евтино ако си го повикаш, напротив трябва да е по-скъпо, щото се гори бенз, време, труд на шофьора, труд на диспечера...

Не съм съгласен.А знаеш ли колко пари отиват за разговора с импулсния им телефон?

Да не говорим,че като чуеш:"Ми нямаме свободна кола в момента" и ти идва да им теглиш една :devil

Link to comment
Share on other sites

В Метро могат ли да се връщат стоки? Имам предвид техника.

 

 

Тенкс:))

 

Обаче то нищо му няма-просот искамда го върна-може, сигурен си, така ли?

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен.А знаеш ли колко пари отиват за разговора с импулсния им телефон?

Да не говорим,че като чуеш:"Ми нямаме свободна кола в момента" и ти идва да им теглиш една :devil

Особено когато в тоя момент мине свободна кола на същата фирма :angry1 :D

Link to comment
Share on other sites

Има ли подобна глупост като "Карта за маршрутка" или са ме избудалкали ? Демек взимаш си карта за определена линия и пътуваш безплатно или с някакво намаление? :confused

 

Също така какъв е графика на маршрутка 4-ка ме интересува :) Не пътя по който минава да уточня наново а графика ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш гаранция нямаш ядове :punk

Ам току що един приятел ми каза, че е абсурд...някой да ми каже със сигурност? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

много ясно че е абсурд, как така ще връщаш нещо без много сериозна причина, то ако можеше така щях да си взема 42 инчов лсд телевизор и домашно кино, щях да си се кефя една седмица и да ги върна, и не само аз. То даже и да е повредено пак няма да ти върнат парите, в най-добрия случай го сменят и задължително след продължително държане в сервиза

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

много ясно че е абсурд, как така ще връщаш нещо без много сериозна причина, то ако можеше така щях да си взема 42 инчов лсд телевизор и домашно кино, щях да си се кефя една седмица и да ги върна, и не само аз. То даже и да е повредено пак няма да ти върнат парите, в най-добрия случай го сменят и задължително след продължително държане в сервиза

аре по-кротко, а? кво му е абсурдното?!

според новия закон за защита на потребителя търговска сделка може да бъде развалена до 15 дни след сключването й.

достатъчно е да се пази касовата бележка и да се изтъкне причина от вида на "не отговаря на снимката върху опаковката" или "описанието на наличните елементи не съвпада с приложените такива" и най-вече "няма инструкция на български език". и това си е съвсем нормално, защото уж ще ставаме европейци, а те могат да връщат стоки дори и зашото цветът не ги кефи примерно.

в метро лично аз съм връщал два пъти дребни електродомакински уреди и имаше проблеми само от счетоводен характер - опитаха се да ме убедят че нямало начин да ми върнат парите. да бе, нямало начин. а да платят глоби на комисията за защита на потребителите и обезщетение на мен за нанесени неимуществени щети от ядовете с тях и пропуснати ползи за утрепаното време искат ли, а?! хич не ме мързи да ги влача 2 години по съдилища и пак ще съм прав.

Link to comment
Share on other sites

Ам току що един приятел ми каза, че е абсурд...някой да ми каже със сигурност? :bgrin:

 

Дефектирала стока се връща без проблеми освен ако не си някой охлюв.

 

На вуйчо ми му се падна може би единствената дефектна СОНИ ВЕГА - човекът за коледа я купи преди няколко години и като я прибрахме - НЕ ЗАПАЛИ?!?!?! 60кг прасе да видиш как се влачи! Такъв скандал вдигнах! Дойде на място началника на отдела. Върнахме телевизора вендага в магазина и го смениха с друг.

 

Няколко други по-дребни неща съм връщал - обикновено заменят стоката - връщане на пари няма

 

Правил съм го и в Бриколаж и в Технополис

 

Търсете си правата - няма да си траете!

 

Стока без дефект обаче няма да приемат обратно

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Ох, пак много не ми помогнахте.

Наще ми купиха мултимедия плейър на Практика, обаче...аз само им казах, че много го искам, а те веднага са изтърчали и са ми го купили...та...фотоапарата в тоя плейър е ...ужасен...2мп, колкото на телефона ми.Сега се чувствам адски виновна, че съм го поискала и че са се изръсили 300лв, за нещо, на което от 12те функции, аз използвам две.Та мисълта ми е, че ако кажа на майка ми "Мамо, това не ми харесва, аре да го върнем." Първо, че не бих й го казала и второ, че ако й го кажа ще се разсърди много(то и аз бих се разсърдила) и трето, ако отидем в Метро и ни кажат, че не може да го върнем, тя ще знае, че е дала 300лв за нещо, което аз дефакто не искам.Затова искам да знам със сигурност дали ще го върнат и тогава да й кажа.Пазя му всичките кутии-мутии, глупости, бележки и е купено преди 5-6 дни.

Link to comment
Share on other sites

Ох, пак много не ми помогнахте.

Наще ми купиха мултимедия плейър на Практика, обаче...аз само им казах, че много го искам, а те веднага са изтърчали и са ми го купили...та...фотоапарата в тоя плейър е ...ужасен...2мп, колкото на телефона ми.Сега се чувствам адски виновна, че съм го поискала и че са се изръсили 300лв, за нещо, на което от 12те функции, аз използвам две.Та мисълта ми е, че ако кажа на майка ми "Мамо, това не ми харесва, аре да го върнем." Първо, че не бих й го казала и второ, че ако й го кажа ще се разсърди много(то и аз бих се разсърдила) и трето, ако отидем в Метро и ни кажат, че не може да го върнем, тя ще знае, че е дала 300лв за нещо, което аз дефакто не искам.Затова искам да знам със сигурност дали ще го върнат и тогава да й кажа.Пазя му всичките кутии-мутии, глупости, бележки и е купено преди 5-6 дни.

Няма да го земат обратно и да ти върнат парите 95% съм сигурен.Освен ако нямаш някой познат да бачка там.Миналата коледа баба ми решила покрай пазаруването там да купи и ботушки на брата ама не оцели номера(по-малки зе)и понеже някъква нейна приятелка работи там на касите та тя издейства да ги върнем.Незнам разпитай приятели дали нямат познати там и те евентуално да го сменят с някфа техника на същите пари може би незнам.При нас ставаше въпрос за обикновенни ботуши-само един етикет им слагат,но с техниката незнам как е.Тряа да питаш някой който бачка там та да ти каже със сигурност ;)

 

 

Edit:Аз сега тряа да питам един много важен въпрос!!!На главната още на входа на халите има един малък магазин за парфюми.Оная шматка вътре ма убеждава,че са маркови,но искам да питам някой купувал ли е от там някакъф парфюм и доволен ли е от него?Плс кажете,че бързо ми трябва :)

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Напротив, в Метро връщат всичко. Пише се грешна покупка! После обаче не ти връщат парите, а може една година да пазаруваш и да изразходиш тази сума. Връщал съм и съм сменял няколко неща и не съм имал проблеми нито веднъж. Просто като идеш там казваш, че не сте съгласували покупката и примерно леля ти от Германия ти е донесла нещо такова и другото става излишно. Понеже е логично, че няма как леля ти да се разходи до Германия за нещо такова, ти отиваш там и го връщаш. Добре е ако не са минали 3 дни от покупката, но и после става де.

Link to comment
Share on other sites

какво е динамично ай пи и има ли проблем с такова да се влиза по тракерите или за всеки тракер е различно?

 

къде е сниман филма ерагон?по скоро сцените в които има планини,демек къде са тия планини?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...