Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

искам да попитам някой какви са цените на картинга в лаута защотото днес мисля да мина пък не знам колко пари да си взимам ... някой ако може да помогне :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, това е правилното глаголно време в изречението - преизказно наклонение в минало свършено време. Но вица е "минало свършено незапомнено". Други "вицови" глаголни времена са:

 

Бъдеще евентуално време в миналото - "Щял съм бил да работя";

 

Ето и разказ за американеца, който не повярвал, че в българския език има една универсална дума с която може да се замести коя да е друга дума или част на речта и въпреки това да те разберат какво казваш... Тази универсална дума е "такова"...

 

"...И накрая, господа - хайде кажете - има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има - това е думата "такова".

 

Не го вярвам това, че една дума може да замести коя да е дума в езика, аз лично ще проверя това!"

Разбира се Mr. Smith заповядайте в БГ да проверите!

 

И така мистър Томас Смит хванал самолета, прелетял океана и още веднага на аерогара София решил да пробва вълшебната дума. Отишъл на информацията и казал: "Моля ви, таковайте ми едно такси" - няма проблем, служителката набрала един номер и таксито пристига. Изненаданият Мистър Смит се качва в таксито и казва на шофьора: "Моля ви таковайте ме до най-луксозния хотел в София" - няма проблем - бум в Шератон. Още по-изненадан отива на рецепцията и казва: "Моля ви таковайте ми една стая за 5 нощувки" - няма проблем регистрират го дават му ключа и момчето му занася багажа до стаята. Томас е като треснат, но продължава да тества думата не вярвайки на ушите и очите си - сяда в ресторанта и казва: Моля ви таковайте ми мешана такова с шопска такова и едно такова Каберне Совиньон - след малко иде мешаната скара, шопската салата и виното. "Oh my God, he was right - it really works" признал накрая Тома неверни. На сутринта станал и тръгнал към банята, но се сетил, че предишната вечер му направила впечатление една старинна сграда недалеч от хотела и един минувач го информирал, че това е Централна Баня, та нашият човек решил да я пробва как е, щото в неговата модерна държава няма такива работи. Влезнал човека да се къпе, но там нямало четка с дълга дръжка, с която да си търка гърба и той помолил един пич да му сапуниса гърба с думите "Моля ви, таковайте ме отзад". При което оня се оказал услужлив човечец - (ми чужденец все пак - няма да го оставим с впечатлението, че не сме гостоприемни я!) - та надървил пишока и съответно го "таковал". Томас Смит останал доста изненадан от събитията, но си замълчал (все пак чужда държава, може пък тук това да е нормално) и като се върнал в Щатите - споделил си преживяванията, при което доцент Ганев се плеснал по челото и казал, о, аз забравих да ви предупредя колега, че "таковане" има и малко по-различно значение...."br />

Цитата е от тук, там е и пълната история - http://www.dimodi.com/?open=62

Link to comment
Share on other sites

Да, това е правилното глаголно време в изречението - преизказно наклонение в минало свършено време. Но вица е "минало свършено незапомнено". Други "вицови" глаголни времена са:

 

Бъдеще евентуално време в миналото - "Щял съм бил да работя";

 

Ето и разказ за американеца, който не повярвал, че в българския език има една универсална дума с която може да се замести коя да е друга дума или част на речта и въпреки това да те разберат какво казваш... Тази универсална дума е "такова"...

 

"...И накрая, господа - хайде кажете - има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има - това е думата "такова".

 

Не го вярвам това, че една дума може да замести коя да е дума в езика, аз лично ще проверя това!"

Разбира се Mr. Smith заповядайте в БГ да проверите!

 

И така мистър Томас Смит хванал самолета, прелетял океана и още веднага на аерогара София решил да пробва вълшебната дума. Отишъл на информацията и казал: "Моля ви, таковайте ми едно такси" - няма проблем, служителката набрала един номер и таксито пристига. Изненаданият Мистър Смит се качва в таксито и казва на шофьора: "Моля ви таковайте ме до най-луксозния хотел в София" - няма проблем - бум в Шератон. Още по-изненадан отива на рецепцията и казва: "Моля ви таковайте ми една стая за 5 нощувки" - няма проблем регистрират го дават му ключа и момчето му занася багажа до стаята. Томас е като треснат, но продължава да тества думата не вярвайки на ушите и очите си - сяда в ресторанта и казва: Моля ви таковайте ми мешана такова с шопска такова и едно такова Каберне Совиньон - след малко иде мешаната скара, шопската салата и виното. "Oh my God, he was right - it really works" признал накрая Тома неверни. На сутринта станал и тръгнал към банята, но се сетил, че предишната вечер му направила впечатление една старинна сграда недалеч от хотела и един минувач го информирал, че това е Централна Баня, та нашият човек решил да я пробва как е, щото в неговата модерна държава няма такива работи. Влезнал човека да се къпе, но там нямало четка с дълга дръжка, с която да си търка гърба и той помолил един пич да му сапуниса гърба с думите "Моля ви, таковайте ме отзад". При което оня се оказал услужлив човечец - (ми чужденец все пак - няма да го оставим с впечатлението, че не сме гостоприемни я!) - та надървил пишока и съответно го "таковал". Томас Смит останал доста изненадан от събитията, но си замълчал (все пак чужда държава, може пък тук това да е нормално) и като се върнал в Щатите - споделил си преживяванията, при което доцент Ганев се плеснал по челото и казал, о, аз забравих да ви предупредя колега, че "таковане" има и малко по-различно значение...."

 

Цитата е от тук, там е и пълната история - http://www.dimodi.com/?open=62

ъъъ то много хубаво, ама не разбрах кой пита нещо за вицове :blink:

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам някой какви са цените на картинга в лаута защотото днес мисля да мина пък не знам колко пари да си взимам ... някой ако може да помогне :blink:

 

1.20лв. за обиколка на малките картове и 2лв. за големите + 1лв. за чорап ако нямаш. Един съвет - ако ще караш на малките картове, не се качвай на №3 защото бие в дясно и е отврат ;)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

ъъъ то много хубаво, ама не разбрах кой пита нещо за вицове :blink:

 

А това вече е е един друг нестандартен въпрос - уцелил си темата. Или по-скоро - това е един друг виц.

 

Небезизвестния израз за който пита Moon Light е част от виц. И целият виц (специално за теб ще го изпиша) е както следва :

 

"Единствено в Българският език има минало свършено незапомнено глаголно време - бил съм се бил напил, бил съм се бил и ме били били."

 

За това "време" пита Moon Light. Сега мисля вече би могъл да направиш връзката. Но ако все още не можеш да сгрееш - не се притеснявай... просто малко време си дай за осмисляне. :)

Link to comment
Share on other sites

А това вече е е един друг нестандартен въпрос - уцелил си темата. Или по-скоро - това е един друг виц.

 

Небезизвестния израз за който пита Moon Light е част от виц. И целият виц (специално за теб ще го изпиша) е както следва :

 

"Единствено в Българският език има минало свършено незапомнено глаголно време - бил съм се бил напил, бил съм се бил и ме били били."

 

За това "време" пита Moon Light.

:laughing: :lol: не, не overman-е къртиш...просто те обичам...ако бях момиче щях да се оженя за теб :punk

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам някой какви са цените на картинга в лаута защотото днес мисля да мина пък не знам колко пари да си взимам ... някой ако може да помогне :blink:

 

 

1.20лв. за обиколка на малките картове и 2лв. за големите + 1лв. за чорап ако нямаш. Един съвет - ако ще караш на малките картове, не се качвай на №3 защото бие в дясно и е отврат ;)

 

Също така не сядай в 6-цата - за ремонт е. Към момента препоръчвам 1 и 9. Преди 2-3 седмици пък 7 беше с тотално разбита предница, не знам дали е оправен.

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам някой какви са цените на картинга в лаута защотото днес мисля да мина пък не знам колко пари да си взимам ... някой ако може да помогне :blink:

 

 

1.20лв. за обиколка на малките картове и 2лв. за големите + 1лв. за чорап ако нямаш. Един съвет - ако ще караш на малките картове, не се качвай на №3 защото бие в дясно и е отврат ;)

 

 

Също така не сядай в 6-цата - за ремонт е. Към момента препоръчвам 1 и 9. Преди 2-3 седмици пък 7 беше с тотално разбита предница, не знам дали е оправен.

 

цените вече са други 1лв за малките и 1.5 за големите , за 6цата съм напълно съгласен скоро карах и беше просто бом бок карах с по 10-15 сек повече от обикновенно , вчера карах на 4ти той вървеше добре , просто картингките им са за боклука изобщо не вървят в една секунда както твардят механиците вече предпочитам големите кофтито е че вече са само 2 пак , по 1 време имаше 4 ама като ходим много хора и няма место за всички та караме на малките боклуци :angry1

 

 

 

edit : някой може ли да ми даде кратък точен и ясен отговор колко е златото на циганския пазар

интересува ме точна цифра не догатки ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

работи ли ви метакафе програмката ако някой я ползва понеже моята от няколко дена не ебава да ми дръпне нови клипчета а като се опитам да я отворя ми изкарва някъв ерор... ?!

Link to comment
Share on other sites

Някъде в Пловдив продават ли се обувки и изобщо дрехи на etnies?

 

 

zlobil, ама си виждал или предполагаш?

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

скей шопа или 18джи шопа... ?

 

edit : някой случайно да му се намира лого чистачка на операторското лого за гсм че нещо не ми се дават 2 кинта да си я поръчвам от някой сайт ... ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Начи някой знае ли от къде мога да си купя хубава каска за мотор?Въпроса е най-вече към zlobil щото го знам че той караше по едно време(ся незнам).Един пич ми препоръча магазин Рокер до пешеходния мост и ако не кажете нещо по-добро утре ще наминем с един до там

Link to comment
Share on other sites

в рокера в скъпо , пробвай в магазина в уличката до второ районно

каски има също по пътя за труд в никифоров , там има и втора употреба , а ако не ти трябва спешно си я поръчай от някъде , ще ти излезе по-евтинко гарантирам , например от louis.de , мога да ти дам телефона на човек който прави доставки от там в рамките на 10тина дена , иначе каски имаше и преди в реал ковачев магазинчето на което е изложена една триколка точно преди метро

 

 

едит : колко пъти трябва да отида на турбо солариум за да придобия някъв тен.... :bgrin:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Някъде в Пловдив продават ли се обувки и изобщо дрехи на etnies?

zlobil, ама си виждал или предполагаш?

В 18g-a съм сигурен за кецове , за дрехи нищо не мога да ти кажа :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да си купя здрави хубави едноцветни тениски на нормални цени. Искам да си купя 5 червени и 5 тъмносини, евентуално и няколко черни. Навсякъде по магазините за тениски виждам стоки с цигании по тях. Не останаха ли някъде нормални тениски!

в магазините за бельо ?

Link to comment
Share on other sites

Къде продават най-евтино в Пловдив ФТП кабел и колко пари е метъра?

Link to comment
Share on other sites

Къде продават най-евтино в Пловдив ФТП кабел и колко пари е метъра?
От магазин TMT в Кършияка преди време купувах FTP по 0.35 лв за метър. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Namerih si kas4ica za 30 kinta.Syper pokrita s stakalce otpred :bgrin: .

 

Edit:az sam asd na dryg komp,s dryg acc bez Flex Type :bgrin: :laughing:

 

за 30лв само мога да си представя колко е супер :unsure:

Link to comment
Share on other sites

за 30лв само мога да си представя колко е супер :unsure:

Еми аз не карам пистак а 50 кубиково скутерче :bgrin: .Надявам са ако не друго то поне ако зема да са забия в някоя ограда или да са таркалям по асвалта че ша ми спаси тиквътъ.BTW в един магазин на бул"България" гледахме супер каски,маркови италянски и португалски,но най евтините бяха по 150 кинта :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...