Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли какво напрежение протича през ЮСБ-то ? Искам да знам , защото си зареждам фотоапарата през него , ми писна да се мотая по бюрото . Та ако някой знае нека да сподели ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли какво напрежение протича през ЮСБ-то ? Искам да знам , защото си зареждам фотоапарата през него , ми писна да се мотая по бюрото . Та ако някой знае нека да сподели ;)

5V :)

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера кой са ми работещите USB портове, защото нещо не мога да намеря от къде да проверя ?

 

П.С. на Windows 98 съм

Link to comment
Share on other sites

преди няколко дни бях чул от някъде и сега пак се сетих, че през деня човек може както да порасте с 2-3 см, така и да се смали даже с 10 см, истина ли е това и какво е научното му обяснение

Link to comment
Share on other sites

В Mythbusters разнищваха въпроса, че сутринта като се събуди човек е по-висок, а ако се мери вечерта, ще излезе по-нисък. Оправдаха мита. Аз мога да си го обясня, обаче не мога май да измъкна научно обяснение...

Link to comment
Share on other sites

преди няколко дни бях чул от някъде и сега пак се сетих, че през деня човек може както да порасте с 2-3 см, така и да се смали даже с 10 см, истина ли е това и какво е научното му обяснение

 

Може ида е вярно, но в никакъв случай не е с 10см, даже и с 2-3 не е. Това може да стане в някой sci-fi роман. Разликата ще е в порякъда на милиметри.

Link to comment
Share on other sites

Около 1998- 2002 г. излизаше списание "Менте и оригинали". Търсих по реповете, но няма (все пак доста време мина). Най- вече ми трябва бр.2 /98г. Нямам идея как, но дано някой помогне :P

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде информация къде (точен адрес) слагат чип за четене на пиратски игри на PS2 ?В София някъде разбрах, че имало, обаче не знам точно къде ?

Link to comment
Share on other sites

Около 1998- 2002 г. излизаше списание "Менте и оригинали". Търсих по реповете, но няма (все пак доста време мина). Най- вече ми трябва бр.2 /98г. Нямам идея как, но дано някой помогне :P

 

Провери ли в библиотеката?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде информация къде (точен адрес) слагат чип за четене на пиратски игри на PS2 ?В София някъде разбрах, че имало, обаче не знам точно къде ?

ей тук и тук правят такова нещо

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да намеря радио лампи?Изобщо продват ли се още такива работи по магазините?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме ориентира горе-долу за sk8 шоповете в София?В центъра де, няма да кибича по кварталите за едните кецове :) Нещо адреси а у ...

Link to comment
Share on other sites

ей тук и тук правят такова нещо

 

Благодаря много :P

 

BoqoJIa3a отиди в Mall Sofia там имаше доста модели кецове... също и като тръгнеш по Витошка и отстрани на Витошка по уличките има доста магизини за кецове и най-различни sk8 работи :P

Edited by THE-AGENT
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да намеря радио лампи?Изобщо продват ли се още такива работи по магазините?

 

Аз бая време търсих, но така и не открих магазин дето да продават. Намерих накрая от техническия университет от стари развалени уреди... Ако намериш къде продават, пиши на ПМ, че не следя темата

Link to comment
Share on other sites

Водолаза,ако все пак решиш да се помоташ и из кварталите,можеш да отскочиш и до магазин BAS,намира се в квартал Лозенец,улицата "Голо бърдо" 5.Цък-тук може да разгледаш

Link to comment
Share on other sites

BoqoJIa3a отиди в Mall Sofia там имаше доста модели кецове... също и като тръгнеш по Витошка и отстрани на Витошка по уличките има доста магизини за кецове и най-различни sk8 работи :P

 

 

Водолаза,ако все пак решиш да се помоташ и из кварталите,можеш да отскочиш и до магазин BAS,намира се в квартал Лозенец,улицата "Голо бърдо" 5.Цък-тук може да разгледаш

Мерси и на двамата.От 5-6 години не съм ходил в столицата и не знам, дали още ходат на крака, или вече летят на някви хави, тип Star Wars :)

Link to comment
Share on other sites

Някой от драскачите да има начупена клавиатура? От тоя тип, дето лявата част и дясната са под определен ъгъл, така че уж да ги е по-лесно на ръцете. Нещо ей такова, не може да не сте ги виждали...

Наистина ли са удобни или да си седя с тая. Щото много пиша...ама многоооо и почнаха да ме болят китките, и не знам дали е от това.

Link to comment
Share on other sites

Някой от драскачите да има начупена клавиатура? От тоя тип, дето лявата част и дясната са под определен ъгъл, така че уж да ги е по-лесно на ръцете. Нещо ей такова, не може да не сте ги виждали...

Наистина ли са удобни или да си седя с тая. Щото много пиша...ама многоооо и почнаха да ме болят китките, и не знам дали е от това.

 

Да, помага. Тия клавиатури се наричат Anti RSI. Иначе не е нужно копчетата чак да са разделени. За мен лично така е неудобно. Моите просто са разделени като Y H N са ромбовидни и останалите са под ъгъл съответно наляво и надясно. Ефектът е същия, но е по-лесно и прегледно ;)

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Някой от драскачите да има начупена клавиатура? От тоя тип, дето лявата част и дясната са под определен ъгъл, така че уж да ги е по-лесно на ръцете. Нещо ей такова, не може да не сте ги виждали...

Наистина ли са удобни или да си седя с тая. Щото много пиша...ама многоооо и почнаха да ме болят китките, и не знам дали е от това.

Еми то е важно как пишеш, не толкова на какво пишеш. Китката трябва да следва ръката, т.е. да остава права (спрямо ръката). Тези клавиатури предразполагат да ги ползваш в това положение, не че на обикновени не можеш да пишеш така ;) По скоро си намери качествена клавиатура. Аз съм с един MiTAC от 80-те и не я заменям за нищо ;)

 

EDIT: Само не си взимай евтиния модел на A4Tech AntiRSI, по загубена клавиатура не съм виждал. Забива и някой копчета не работят добре.

Edited by Mr_Vain
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Само не си взимай евтиния модел на A4Tech AntiRSI, по загубена клавиатура не съм виждал. Забива и някой копчета не работят добре.

 

Интересно, че моята е такава. Имам я от 1 година и 8 месеца...не съм забелязал нито един от гореспоменатите проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, че моята е такава. Имам я от 1 година и 8 месеца...не съм забелязал нито един от гореспоменатите проблеми.

Еми от 10 броя, дефектните бяха...10. P-то трябва да го натискаш малко по-силно за да захапе, което е неприятно. При удар забиват, не трябва да им се ядосваш много :D

Edited by Mr_Vain
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да намеря радио лампи?Изобщо продват ли се още такива работи по магазините?
Викиват е първото, за което се сещам. Ако ти трябва EL84, мога да ти дам една 6П14П (руския аналог). Мисля, че се досещам за какво ти трябва ;). Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Викиват е първото, за което се сещам. Ако ти трябва EL84, мога да ти дам една 6П14П (руския аналог). Мисля, че се досещам за какво ти трябва ;).

ЕЛ84 имам.Трябва ми ЕЦЦ83/82/81 :)

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...