Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Хихихи :P На мен пък са ми казвали,че приличам на Слай :sick (слава Богу,че не е вярно ;) )

 

То пък за прилика... Обикновено ми казваха, че приличам на разни футболисти, като ходех да играя с разни по-големи от мен. Батковците нали трябваше да бъдат снизходителни и не можеха да ми казват по име и ползваха тези "прякори". Само дето са ме наричали като всички познати им къдрави футболисти - Валдерама (най-много от всички), МакМанамън, Кампо, Игита, Балъков...и един дори ми викаше Боримиров, защото не правеше разлика между Боримиров и Балъков... И да, разбира се не приличам на никого от изброените - просто съм къдрав.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чувал съм, че ако бебе се роди в 7-ми месец, няма проблеми, но ако се роди през 8-ми месец има голяма вероятност да умре. Вярно ли е това и ако да, защо?

Link to comment
Share on other sites

Богомолки и всякакви големи инсекти! :ph34r:

 

 

Е,това си е арахнофобия.Мене само от богомолки ме е страх.Отвратителни са-някакси ръцете им са извити :sick И след секс женската изяжда мъжката :rolleyes: Доста гнусновати гадинки..

Edited by HBK
Link to comment
Share on other sites

Чувал съм, че ако бебе се роди в 7-ми месец, няма проблеми, но ако се роди през 8-ми месец има голяма вероятност да умре. Вярно ли е това и ако да, защо?

И аз така знам, но не мога да ти обясня защо.

Link to comment
Share on other sites

Защото в 8-мия месец се извършват процеси ,които не бива да бъдат прекъснати. Но незнам точно как се наричат. Но със 100% е така.

Много малко от 8-маците оживяват , но не е 100% сигурно ,че бебето ще умре , просто може да получи някакви увреждания било то умствени или физически.

Link to comment
Share on other sites

Защото в 8-мия месец се извършват процеси ,които не бива да бъдат прекъснати. Но незнам точно как се наричат. Но със 100% е така.

Много малко от 8-маците оживяват , но не е 100% сигурно ,че бебето ще умре , просто може да получи някакви увреждания било то умствени или физически.

 

Ами няма никаква логика в това. Ако в осмия месец тези процеси ще бъдат прекъснати, то в седмия даже няма да са започнали, което звучи още по-непоправимо. Освен това в учебниците по биология не съм забелязал да пише нещо подобно... Да не говорим, че бебетата родени преждевременно, основно се раждат няколко седмици по-рано (което се пада осми месец), а не цели два месеца по-рано

Link to comment
Share on other sites

Аз съм Осмак...здрав съм ,хувбав съм и съм умен :wacko:

 

 

Дамммм....определено хората не тряя да се раждат в Осмия месец :P :devil

Link to comment
Share on other sites

Ами няма никаква логика в това. Ако в осмия месец тези процеси ще бъдат прекъснати, то в седмия даже няма да са започнали, което звучи още по-непоправимо. Освен това в учебниците по биология не съм забелязал да пише нещо подобно... Да не говорим, че бебетата родени преждевременно, основно се раждат няколко седмици по-рано (което се пада осми месец), а не цели два месеца по-рано

Било е по-опасно в осмия месец да се роди бебето, защото тогава има белодробна незрялост - дробовете-в 7-мия се затваряли ,в 8-мия се отваряли и в 9-ия пак се затваряли или нещо такова. Вече обаче не е така, защото има някакво лекарство, което се инжектира и дробовете "узряват" и вече новото виждане е - колкото по-късно, толкова по-добре, т.е, 8-мия е за предпочитане.

Link to comment
Share on other sites

Голям умник - имало е таратанци. Освен Карл Май трябва да се четат и други книжки - за да не се излагаш така.

 

И кво индянците пеша ли са ходили :blink:

Link to comment
Share on other sites

и какво да направим сега - на теб ти се виждало невъзможно...

 

Всеизвестен факт е, че първите коне, които виждат ацтеките са тези на испанците когато пристига Кортес - поради което и вида на 5 конника обръщал в бягство армийките им, състоящите се от 100тици индианци, поради което Кортес с 20 конника успял да ги покори. Защото възприемали ездача и конника като едно единствено живо същество, а не като две отделни. И на тях им се виждало невъзможно да са две отделни също както на теб ти се вижда невъзможно...

 

--

 

Напротив - обяснява ги. Направи справка колко е периода на бременност при конете и изчисли за колко време от десет коня, пет женски и пет мъжки, ще се получат 100 - и пак ще си говорим възможно ли е, логично ли е, не е ли...

 

--

 

Ето ти един възможен вариант, освен този за избягалите коне:

 

Имаш 10 кораба, които побират 100 човека и 50 коня. Отиваш в Америка и докато си там някои от конете ти вземат, че родят... и като тръгваш назад изведнъж се оказваш с 100 човека и 70 коня примерно които да натовариш на кораби които побират 100 човека и педесет коня - какво правим? Ми зарязваме 20 коня да се оправят там ебаси.

Link to comment
Share on other sites

Da. Naistina zvu4i ne osobeno pravdopodobno, no i az taka znaia :)

A rodinata na zaicite koi kontinent be6e? Vse zabraviam...

Avstralia? Ili tam niama6e zaici...

 

edit:

"В Австралия не е имало зайци докато не се появяват европейските колонизатори. Дори появата на зайците предизвиква почти природно бедствие, защото бързото им размножаване и многото ядене и превърнало в пустиня едва ли не цели области."

Blagodaria :)

 

В Австралия не е имало зайци докато не се появяват европейските колонизатори. Дори появата на зайците предизвиква почти природно бедствие, защото бързото им размножаване и многото ядене и превърнало в пустиня едва ли не цели области.

 

"В Австралия не е имало и пчели - те също са внесени от Европа. от Италия. И в момента в Австралия е останала единствената чиста порода пчели - навсякъде по света са се омешали. Поради което австралийските пчели са адски скъпи в момента и има забрана за внос на пчели в Австралия, за да не се развали породата им..."

Dogodina zna4i otivam na lov za p4eli.:) Ima li jelaesti za 4istokravni p4eli :)

6egata na strana. Tova ne go znaex za p4elite. :)

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...