Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В Австралия не е имало зайци докато не се появяват европейските колонизатори. Дори появата на зайците предизвиква почти природно бедствие, защото бързото им размножаване и многото ядене и превърнало в пустиня едва ли не цели области.

 

В Австралия не е имало и пчели - те също са внесени от Европа. от Италия. И в момента в Австралия е останала единствената чиста порода пчели - навсякъде по света са се омешали. Поради което австралийските пчели са адски скъпи в момента и има забрана за внос на пчели в Австралия, за да не се развали породата им...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имало ли е диви коне в Северна Америка преди заселването на испанците и португалците?
Имало е но са изтребени (заедно с още много други видове) от първите заселници, които не са индианци, а европейци.

 

 

Ами да, в прериите... Наричат се мустанги :)
хаха отдавна не се бях смял толкова. Мустангите са "мелези" от конете дошли с европейците.

 

 

А тогава как индианците са яздили и хващали диви коне?Аз се сетих за 2 възможности:

1. испанците/португалците просто са пускали коне на свобода и те са се размножили бая

2.доста коне са избягали и са се размножили

И двете ми се виждат невъзможни.

 

Еми какво на теб логично ли ти се вижда?

ами яздили са когато са се научили, не си ли чувал, че в началото са наричали конете "големи кучета".
Link to comment
Share on other sites

имало е коне?!? изтребили ги викаш?! не знам да има изкопаеми кости на коне в Америка... Ако е имало коне - щеше да има следи от това. ама няма. сигурно са ги яли с кокалите, та за това не е останало дарперан от тях дори...

Link to comment
Share on other sites

имало е коне?!? изтребили ги викаш?! не знам да има изкопаеми кости на коне в Америка... Ако е имало коне - щеше да има следи от това. ама няма. сигурно са ги яли с кокалите, та за това не е останало дарперан от тях дори...
В северна америка е имало коне, гигантски камили, мамути, бизони, смилдони, лъвове, барсове, гигантски ленивци...

и познай откъде са дошли

Link to comment
Share on other sites

В северна америка е имало коне, гигантски камили, мамути, бизони, смилдони, лъвове, барсове, гигантски ленивци...

и познай откъде са дошли

 

Извънземните са ги оставили, пък после са си ги прибрали :D

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n щом не ми вярваш ето малко инфо за кончетата:

 

As with camels, horses first evolved in North America and then dispersed to other parts of the world. Horses then became extinct in the Americas around the time of the arrival of the first humans.

 

Western horse, western quagga

Equus occidentalis (also known as Equus laurentius and Equus mexicanus).

 

The western horse inhabited North America during the Ice Age.

 

Physical Description

This species represents the larger end of the prehistoric horse spectrum - it was about the size of a mustang. It was a stoutly built animal and resembled the extinct quagga (Equus quagga) or the modern Burchell's zebra (Equus burchelli), although it was not a close relative of either or these species.

 

Distribution

Its fossil remains are found all over the USA. Lots of bones have been recovered from the Rancho La Brea tar pits, near Los Angeles.

 

Habitat

It lived on grasslands.

 

Diet

The western horse was a grazer, like all living horse and ass species.

 

Behaviour

Unknown.

 

Reproduction

Unknown.

 

Conservation status

Western horses are extinct. They died out at the end of the Ice Age, about 11,000 years ago.

 

Notes

The earliest fossils of the western horse are 500,000 years old. There may have been as many as nine different species of horses in the Americas when people first discovered the continent. They were all extinct by 9,000 years ago. Horses and asses were not reintroduced to the Americas until Europeans brought them over in the early 16th Century.

 

 

jamest8.jpg

Reproduction of a skull of Equus occidentalis from the George C. Page Museum of La Brea Discoveries

 

За 60 $ можеш дори да си купиш краче :)

 

С латинското име можеш да намериш още информация и снимков материал ;)

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Дивите коне не съществуват ли още?

Моят въпрос е : Вярно ли е, че като счупиш стъкло, пърченцата му хвърчат приблизително 300 км/ч???

 

LoL Зависи с каква скорост го счупиш... ;)

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме точно за коя област около окото са предназначени геловете и кремове за около очи? Т.е. къде структурата на кожата е по-различна от останалата част на лицето, където се мажем с нормални кремове?

Link to comment
Share on other sites

Под и над двата клепача... Опипай я кожат и ще видиш, къде е по-мека и чувствителна...

Аз като един виден противник на козметиката...как ги разбирам тия работи...

Link to comment
Share on other sites

Дивите коне не съществуват ли още? :D

Моят въпрос е : Вярно ли е, че като счупиш стъкло, пърченцата му хвърчат приблизително 300 км/ч???

 

Не знам за стъклото, ама знам, че като кихнеш, пръскаш с около 300 км/ч, а сърцето ти спира за момент...

 

Интересува ме точно за коя област около окото са предназначени геловете и кремове за около очи? Т.е. къде структурата на кожата е по-различна от останалата част на лицето, където се мажем с нормални кремове?

 

Ох....мед ми капе на душата...Жена да го пита това в предимно мъжки форум.... :D

Link to comment
Share on other sites

За да сме по точни:

 

В Австралия не е имало зайци докато не се появяват европейските колонизатори. Дори появата на зайците предизвиква почти природно бедствие, защото бързото им размножаване и многото ядене и превърнало в пустиня едва ли не цели области.
"почти" и "едва ли не" са абсолютно излишни.

 

 

В Австралия не е имало и пчели - те също са внесени от Европа. от Италия. И в момента в Австралия е останала единствената чиста порода пчели - навсякъде по света са се омешали. Поради което австралийските пчели са адски скъпи в момента и има забрана за внос на пчели в Австралия, за да не се развали породата им...

През 1884г. Южноавстралийската търговска камара, създава на Кенгуровият остров голямо държавно пчеларство с италиански (лигурийски) медоноснипчели и забранили всякакъв внос на други пчели. Това начинание пропада и скоро бива забравено. През 1939г. обаче двама специалисти пчелари на държавна служба установили, че целият остров е заселен с медоносни пчели от чиста италианска раса. Днес чисто расови пчели-майки заедно с 15 работнички се изпращат от острова в Австралия и в целия свят.

 

Континенталните пчели не са много породисти ;)

 

map.gif

 

Clifford's Honey Farm

 

Savour the sweetness of Clifford's Honey Farm, where Kangaroo Island’s own population of Ligurian bees (the only pure strain in the world) produces 10,000 kilograms of delectable honey each year. The bees were imported in 12 hives from the Italian province of Liguria in the 1880s, and remain protected from other breeds of bee by the island’s isolation.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Под и над двата клепача... Опипай я кожат и ще видиш, къде е по-мека и чувствителна...

Пипам аз, ама нещо все немога точно да определя контура над клепача. Иначе отдолу е ясно горе-долу.

Аз като един виден противник на козметиката...как ги разбирам тия работи...

Абе като си ненадарена с кой знае каква естествена красота жена и отгоре на всичко ти пука, без да искаш ставаш фен на козметиката, даже на ум благославяш този, който я е измислил:)

Link to comment
Share on other sites

Контурът ти е веждата...поне при мен е така...

Ебати с какви неща се занимавам, когато съм свръх ядосан и един час, след като трябваше да ме няма. Ето ви сега един нестандартен въпрос - "Защо майка ми трябва да не може да уцели моя и нейния ключ и да ме заключи вкъщи единствения път, когато трябва да излизам в последнит две седмици?"

Спокойно...не очаквам отговори...

Link to comment
Share on other sites

Пипам аз, ама нещо все немога точно да определя контура над клепача. Иначе отдолу е ясно горе-долу.

Az nanasiam v oblasta ot miglite nagore do estestvenata linia na vejdite :)

snejko, az kato edin viden ekpert(xaxaxa!xeeeeeeeee)ti prepora4vam da nanasi6 maziloto s potupvane(leko, ne e nujno da se grimira6 estestveno v sinio) kato zapo4va6 ot vatre6nata strana i bavno izteglia6 navan. Taka sastavkite na krema ili gela pronikvat po-dobre v kojata. Za celta izpolzvai vazglavni4kata na bezimennia si prast, zastoto kojata tam e nai-nejna :) A, i oste nesto: nali znae6, 4e ne e prepora4iteno na mlada koja da se nanasia silna kozmetika:)

 

Az niamam nervi da se zanimavam s takiva nesta i neprekasnato izxvarliam kozmetika, zastoto ne moga da se spra da kupuvam...

Ima li niakakva forma na le4enie, zastoto tova pri men naistina e mania? :)

 

 

GeorgiK, sanuvala e Marfi i sga deistva na podsaznatelno nivo :))))))))

Ne se iadosvai:) I na men mi se e slu4valo. Biax malka i me biaxa zakliu4ili po sastia na4in. Be6e mi sku4no i re6ix da pogledam ot terasata, no parapeta be6e viso4ak(tatko be6e napravil edni metalni djadji, za da ne se nadvesvame). Ne znaia kak, no biax uspiala da si provra glavata mejdu tia metalni djadji. Gledax si az dalgo vreme... Stana mi sku4no i re6ixa da se pribiram vatre ve4e, no se okaza, 4e ne moga da si izkaram glavata. Vartiax se sumati vreme, ma4ix po xiliadi na4ini, no... nacki! Pita6 li me mene kak stoiax taka zaklestina sumati 4asove na terasata, dokato niakoi se seti da se pribere...Poste tati riaza s nojovka ednoto jeliazo, za da mi izkara glavata...

GeorgiK, kakvoto i da pravi6, molia te, samo ne si provirai glavata niakade!

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си намеря анализ на "Борба" на Христо Ботев ?

Да беше си купувал "Рики - Кандидат гимназист" :P Но може да провериш таз седмичния брой. Едно времье, га бяхме млади и убавье, обикновенно излизаха навреме темите за анализ. ;) Или пък може да отидеш до библиотеката например. :)

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата, когато даунлоуд мениджъра ми сваля с 1 или 5 връзки примерно? Защо в някои сайтове се забранява тегленото с повече от 1?

Да речем, че сървърът е натоварен. Разпределя скоростта между всички клиенти долу-горе по равно. Да ама, когато се конектнеш с повече връзки, освен че "смучиш" от другите, допълнително товариш сървъра. И ако всеки започне да вдига връзките, ще стане война :D Общо взето това е.

Link to comment
Share on other sites

в коя своя част по-точно се намира "азе"-то на човека? 'щото ако го разпарчетосат как се разбира къде да е надгробния камък, тъй де... :bgrin:

 

а, и странно, но... защо така бременните жени изглеждат красиви всичките? :unsure: :smile:

 

По първия въпрос направо не знам какво да ти кажа... Очарован съм от неговата безсмисленост. Все пак да отговоря някак. По принцип сигурно те кремират ако си "разпарчатосан".

 

Втория въпрос е още по-сериозен... Хммм ами мисля,че няма разумен отговор... На тебе ти изглеждат така може би... Я ми кажи, защо повечето мулатки ме дървят? :confused

 

P.S. Гледам, че си на 10 поста още ама все пак... виж тук...

 

:spam:

Link to comment
Share on other sites

***

а, и странно, но... защо така бременните жени изглеждат красиви всичките? :unsure: :smile:

Сигурно защото са щастливи, отделят се бая "готини" хормони по време на бременността.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...