Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Негрите само от меланин ли са "изградени"? :huh:

Ами имат го в доста големи количества. За това тяхната кожа е толкова тъмна и е най-здрава. Явлението "негър със рак на кожата" е доста рядко. А хората с по-бяла кожа са много ама много по-застрашени от рак на кожата и всякакви заболявания причинени от вредните слънчеви лъчи. Аз даже сега много се зачудих как може да има негри албиноси и изобщто съществуват ли? :blink: Някой да има повече инфо за тях ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз даже сега много се зачудих как може да има негри албиноси и изобщто съществуват ли? :blink: Някой да има повече инфо за тях ?

 

Хора от негроидната раса, които са албиноси има. Това става както и при всички останали - някакъв malfunction на жлезата, която произвежда меланин. Друг е въпроса, как ще го познаеш тоя албинос. Може по сплескания нос само :D

 

Сега моят въпрос... Кърк Хамет (китарист на Металика) има една жълто-червена китара. С нея свири на един концерт в Лисабон през 2004г. (има го в Арена.бг). Та въпроса ми е какво пише на китарата и от кой му е подарък. Някой знае ли нещо?. Надписът май е ръкописен и се пада малко над грифа (става въпрос на самото тяло на китарата...дано да ме разберете :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Аз всъщност научих за негрите албиноси от книгата на Гинес за 2004 или 2003. Там беше дадено семейство (негри) с 4 деца албиноси! :blink:

 

Инфо за негри албиноси:

клик1

]клик2

 

А ето го и самото създание:

Негър Албинос

Edited by VEDi
Link to comment
Share on other sites

Хора, сериозно, трябват ми много спешно символите на Хера и на Деметра от гръцката митология. Ако някой може да помогне да го направи бързичко, спешно е!

Link to comment
Share on other sites

Ми примерно Символ на Аполон беше някъв вълк или куче или кво беше..

 

Аз сега търся, ама не намирам нищо...

Май символ на Хера е паунът, ма не съм sure...

 

Затова ви питам и вас, надявайки се, че има и по-знаещи от мен. Айде помагайте хора, важно е !

Link to comment
Share on other sites

Ако смъртта ви би осигурила охолен и безгрижен живот на любимите ви хора, бихте ли се гътнали (или да помолите някой да ви гътне) ?

Абсолютно не. Смятам, че човек, докато е жив, може да дава това, за което е тук, на земята, на хората.

 

Въпросът ти е свързан с пари и имущество, а това далеч не е най-важният принос на хората. Не случайно идваме голи на тази земя и нищо не можем да отнесем нататък, когато на тялото ни му дойде времето - сигурно, за да разберем, че материалното охолство не е толкова важно.

Link to comment
Share on other sites

Окс, мерси на всички ;) намерих че на Хера наистина символ е паунът. Плз кажете какъв е символът на Деметра, че не мога да го намеря никъде :/

Link to comment
Share on other sites

Ами потърсих малко и намерих ето това: http://en.wikipedia.org/wiki/Pomegranate#Greek_mythology и това http://en.wikipedia.org/wiki/Hera . Та в едното май казват, че Хера била изобразявана

In her hand she may bear the pomegranate, emblem of fertile blood and death and a substitute for the narcotic capsule of the opium poppy
. Дано помогне, но пък разгледай из wiki-to ако това не е това, което търсиш.
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малко инфо за ГГБит =>

 

1.Къде да подам молба за прекарване.

2.Колко дни да чакам докато го прекарат.

3.Каква е таксата за прекарване.

4.Лан карта те ли слагат или аз трябва да имам.

5.Кога се плаща 1-вата месечна такса и къде попринцип се плаща месечната такса.

 

Май май за сега е само това...

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

А каква е тая мания напоследък с изравянето на стари теми?! Явно има много ентусиасти кандидатът им да спечели приза за "Златна тиква без семки" или има някаква друга причина?

Link to comment
Share on other sites

Вчера разлях чаша вода върху цигарите си...изсуших ги. После като запалих направо щях да падна, наполовината вече бях опиянен, зави ми се свят, абе ужас. Знам го номера с наплюмчването на цигарата, но това е да гори по-бавно. Та въпроса ми е: защо стават по-силни цигарите след като се намокраят?

 

Ми това според мен е заблуда ;)

Просто дърпаш по-силно и поемаш по-голямо количество никотин.

Link to comment
Share on other sites

Като скоча от 55 етаж примерно....върху фотьол или нещо такова...и съм прикрепен към него...и към 2-1 етаж скоча от него,намалям скоростта и ще съм жив с малко травми?

Edited by tankis
Link to comment
Share on other sites

Като скоча от 55 етаж примерно....върху фотьол или нещо такова...и съм прикрепен към него...и към 2-1 етаж скоча от него,намалям скоростта и ще съм жив с малко травми?

Хмм... :blink: Дали ще уцелиш момента или по-точно стотната от секундата,преди :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Като скоча от 55 етаж примерно....върху фотьол или нещо такова...и съм прикрепен към него...и към 2-1 етаж скоча от него,намалям скоростта и ще съм жив с малко травми?

не, няма да си жив. защото продължаваш да си падаш със същата скорост :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Е добре, щом черните кутии на самолетите са тилкова неразбиваеми (ааах, дискавъри, дискавъри...), защо не правят целите самолети от този материал? :confused

Link to comment
Share on other sites

Е добре, щом черните кутии на самолетите са тилкова неразбиваеми (ааах, дискавъри, дискавъри...), защо не правят целите самолети от този материал? :confused

 

Те не са неразбиваеми :) А ги слагат в места в самолета които биха останали така да се каже 'най-защитени' .

 

И един свеж въпрос от мен :)

Защо винаги става по 'Законите на Мърфи' ?

Се ще стане нещо когато не трябва , един път ще ти потрябва примерно лична карта и тя няма да е в теб .

Един път ще ти трябва гражданска отговорност и тя ще е изтекла .

Един път ще ти потрябва резервна гума и тя ще е спаднала или както се очаква няма да пасва щото била от друг автомобил?

Защо където и да отидеш, ти трябва нещо което си сметнал за ненужно и си го оставил във вас?

Защо винаги ти пада батерията на телефона когато нямаш зарядно или си мислиш че имаш ( примерно за кола ), но се оказва че е развалено?

Това са нахвърляни едни от нещата които могат да ме изкарат извън нерви.

Ама си отговарям : Та да ми е гадно ;) :) :P

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Има моменти върху които не можем да окажем въздействие, а има и такива при които не сме проявили достатътъчно предвидливост.Някой е обърнал по-специално внимание на гадните моменти и ето ги и Законите на Мърфи.Това е което мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

Е добре, щом черните кутии на самолетите са тилкова неразбиваеми (ааах, дискавъри, дискавъри...), защо не правят целите самолети от този материал? :confused

Предполагам, че материалът от който са изработени кутиите е прекалено плътен => самолетът ще стане много тежък.

Link to comment
Share on other sites

Те не са неразбиваеми :) А ги слагат в места в самолета които биха останали така да се каже 'най-защитени' .

Не е вярно, в brainiac стреляха по една с оръдие, хвърляха я от високо и я горяха, накрая успяха само да я вдлъбнат... Ама иначе да, сигурно е тежестта :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ами няма как да стане...поне засега.Самолетите са направени от алуминий,защото това е лек метал.Представи си с нещо супер тежко...не вярвам ония малки колелца да го издържат това чудо.

Link to comment
Share on other sites

Ами няма как да стане...поне засега.Самолетите са направени от алуминий,защото това е лек метал.Представи си с нещо супер тежко...не вярвам ония малки колелца да го издържат това чудо.

 

Проблема не са колелцата, ще направят по-големи ако трябва, проблема е че ще трябват много мощни двигатели са да се движи с това нещо, пъти по-мощни от сегашните...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...