Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Никсън, много хубава реклама си направи - браво. Само дето както винаги си гледаш от твоята собствена камбанарийка. ХАйде сега да погледнем цялостно на нещата в България и да видим колко николаевци има в морето от фирми. Хм? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Също така телефона ми е под ръка постоянно и няма ден, няма нощ, няма уикенд през който да го изключа и да не вдигам, защото работното ми време е свършило.

 

Потвърждавам - вече 2 пъти го будя в 4 следобед и е много кисел. :laughing: 

Link to comment
Share on other sites

Никсън, много хубава реклама си направи - браво. Само дето както винаги си гледаш от твоята собствена камбанарийка. ХАйде сега да погледнем цялостно на нещата в България и да видим колко николаевци има в морето от фирми. Хм?

Пак ти казвам, че принизяваш истинските предприемачи с мафиотите като Пеевски и Гергов.

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам - вече 2 пъти го будя в 4 следобед и е много кисел. :laughing:

 

Аз много обичам да му звъня преди обед  :evil

 

Пак ти казвам, че принизяваш истинските предприемачи с мафиотите като Пеевски и Гергов.

 

Пак ти казвам, че ти говоря факти и "истинските предприемачи" са вероятно едно на 5000, най-вероятно и по-малко. 

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, че ти говоря факти и "истинските предприемачи" са вероятно едно на 5000, най-вероятно и по-малко. 

Аз пък пак ти казвам че говориш врели-некипели и си се поддал на мафиотската пропаганда. Малките фирми вече са доста. Има и големи фирми, работещи не за да отбият номера, а за да произведат нещо и подобни лафове са на хора, смятащи, че общите работници и касиерките следва да получават толкова пари, че да могат да си позволят нова С класа или в най-лошия случай 3 годишно БеЕмВе 3ка. Заплащането е според знаниата, уменията и положените усилия. 

 

Ако нещо подлежи на автоматизация и човека, вършещ въпросната работа почти никаква отговорност не носи е нормално и заплащането да е минимално. В този случай да се обвинява, че работодателя е изедник е меко казано смешно. 

 

Познавам лично няколко бизнесмена, които са вложели толкова усилия и нерви във начинанията си (единия примерно в следствие на това му се разпадна семейството, получи високо кръвно и какво ли не още), че нито един от хората, мрънкащи за "изедници" не би го направи. Не биха направили и половината от това даже. Редно е ако говориш за "изедници" да споменаваш конкретни имена, а не да поставяш всички под един знаменател, другарю. (Другарю, защото именно "другарите" са пропадандаторите на въпросната доктрина, че всички бизнесмени и предприемачи са им длъжни с нещо и забогатяват на гърба на "другарите")

Link to comment
Share on other sites

Дедо спори с Виден - priceless! :lol:

 

Когато аз споря с Виден се ядва ; когато дедо започне да спори с Виден...тогава става по-сложно ; когато обаче някой ден Виден започне да спори със себе си, такова зацикляне ще стане, че по-добре направо да затваряме форума. :lol:

 

P.S. @Видене - :wub: :effemine2: :D

Link to comment
Share on other sites

Никсън, за пореден път се убеждавам, че живееш в някакъв тотално измислен свят.... 

 

Света е един и същи, но го възприемаме по различен начин. Ето ти няколко примера:

 

Моя съученичка от 1ви клас сега е счетоводителка и е взела 2 момичета с които работят. Отношението е същото като моето - те й помагат и тя ги цени (защото в противен случай щеше да й се налага или да откаже на някой клиент или тя да върши всичката работа)

 

Друг мой съученик е зъболекар - плаща заплата на една сестра да му помага. 

 

Трети случай - 3ма мои познати (нещо като съученици, но те и 2мата са от МГ-то а аз съм от ЕГ) - има фирми подобна на моята с 20тина работници всеки. Всичките си скъсаха задниците от работа, като Митко Селенски преди няколко седмици ми обясняваше, как единия от неговите хора е черпил по случай не знам колко години беше от започването на работа във фирмата. Това, че някой отбелязва, кога е започнал да работи някъде и черпи по случая може да ти отговори на въпроса дали си харесва работата и какво е отношението му. 

 

Та твоята теза, че всеки работодател е изедник съвпада с тезата на некадърниците считащи, че взимат прекалено малко за ходенето на работа проформа колкото да не ги изгонят просто защото искат накрая на месеца да си получат заплатата. Наричам ги некадърници защото в общия случай нямат кой знае какви умения и знания или работят нещо, за което не се изисква нищо друго, освен присъствие, но претенциите са да взимат от 1000лв нагоре, само че не предлагат нито някакви умения нито знания насреща. 

 

Мога и още примери да давам за хора, които познавам от 1ва ръка. Мога да дам и пример за човек, друг мой съученик от 1ви клас, разсъждаващ като теб и естествено отявлен комунист, гласувал за Атака последните 3 пъти, русофил, американофоб... абе схващаш. Та моля те недей да бъдеш като него и да обясняваш наляво и надясно как всички работодатели са изедници именно защото по този начин приравняваш хора като мен и моите съученици и приятели с мафиоти като Пеевски, Гергов и т.н. Има наистина свестни хора, започнали от нулата и изградили нещо. Да, няма как да сме толкова едри работодатели като олигарсите и мафиотските групировки, зад които стоят ужасно много пари, че даже цели банки. Но ние също сме работодатели и това ти изказване само потвърждава, че техните медии и похватите им са успешни в опитите си да изкарат всички "маскари"... за да си мисли обикновения човек, че положението е такова и всички са мафиоти като тях. Реално мафиотите са много малко и ако хората малко от малко се замислят за нула време може да се почисти държавата от тези паразити, но не и докато хората мислят с телевизора вместо с главата си, а твоето изказване е типичен пример, че телевизора успешно е успял да замести част от мисловната дейност дори на теб.

Дедо спори с Виден - priceless! :lol:

 

Точно по тази тема бих спорил с всеки и по всяко време.

Link to comment
Share on other sites

А аз пък тебе...само трябва да проследя веригата, за да схвана кого всъщност подкрепям.

Е как кого - най-добрия, а именно Мое Величество :)

 

ПС: Ако имаш желание може да преместиш лиготиите в другата тема, че пак се отплеснахме в темата с въпросите...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ники, не знам дали ще додйде време да се научиш да четеш... Пък спори колкото си искаш. 

 

Абсолютно всеки, комуто слугуваш по някакъв начин, е по своему някакъв вид изедник. Сега степента на изедничество е друга тема. Но специално тук, в банановата република, над 90% са такива.... Все още има хора, които работят заключени...  

 

Всеки, който наема хора за определена работа, го прави с цел някаква облага за себе си - без значение под каква форма. Тоест е някакъв вид изедник (ако искаш смени думата, на мен тази ми попадна), който експлоатира чужд труд, за да пИчели. Колко голям изедник е вече друга работа. Защото никой не отива да работи някому за кеф, а е принуден да го прави за пари - такава е системата. ВСЕКИ би предпочел да си вее кайсиите на море или планина, вместо да дойде да бъхти в твоя или нечий друг офис... Ама трябва някак си да плати за може да го прави. Сега стана ли ти ясно вече?

 

Да ми даваш примери с "един как плащал на сестра" или "една, дето давала пари на две" е меко казано смешно. 

 

Останалите мое'си крепите кайсиите вазимно и да се редувате... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Всеки, който наема хора за определена работа, го прави с цел някаква облага за себе си - без значение под каква форма.

И... това автоматически го прави изедник?

Браво, Видене. Браво, Иванов!

А не си ли се светкал, че това по-скоро и по начало трябва да бъде вид симбиоза (симбиоза, брат... Ако не знаеш кво е, виж в гуглето).

Link to comment
Share on other sites

Тоест е някакъв вид изедник (ако искаш смени думата, на мен тази ми попадна), който експлоатира чужд труд, за да пИчели.

Не позна. Аз понякога печеля повече от хората, на които плащам заплати, но рисковете също ги поемам аз. Нереализираните проекти са си моя загуба. Моментите, когато някой клиент ме бави по някаква причина също. Кредитите към банките, за да мога да платя навреме заплатите, тръжната документация при кандидатстване по ЗОП и т.н. също са си мой разход. Режийните на офиса също. Техниката и софтуера - също. Започва ли да ти стопля тиквата, че нещата не са толкова черно-бели, колкото ги виждаш.

 

И думата експлоатира чужд труд също е неправилна, защото предполага, че аз седя и си клатя краката и само прибирам паричките, а аз работя доста повече от тях и не съм само аз ами всичките хора, за които говорех също.

 

 

Колко голям изедник е вече друга работа. Защото никой не отива да работи някому за кеф, а е принуден да го прави за пари - такава е системата.

 

ВСЕКИ би предпочел да си вее кайсиите на море или планина, вместо да дойде да бъхти в твоя или нечий друг офис... Ама трябва някак си да плати за може да го прави. Сега стана ли ти ясно вече?

Добре. А кой е моя изедник? Защото аз също работя и не го правя за кеф? Не го правя и без кеф ако трябва да съм точен, но ако мога да избирам дали да ходя в офиса или на Малдивите сигурно 90% от времето бих избрал второто.

 

Да ми даваш примери с "един как плащал на сестра" или "една, дето давала пари на две" е меко казано смешно.

Ок колко е минималната бройка хора, за които искаш да броим фирмата за фирма, а не за "меко казано смешно" нещо? 20, 50?

 

Все пак не всички са мафиоти като Гергов и Пеевски за да имат по 50000+ човека персонал.

 

 

Симбиоза MY ASS. В нашата верига винаги най-много печели този, който е най-отгоре.

Ей много ти е дебела главата, честно. Симбиоза е, Видене. Доброволен договор между свободни хора е това - единия има работа, която иска да се свърши, а другия свободно време и умения, които да предложи. Когато на единия престане да му отърва може да напусне. Когато на другия престане да му отърва може да го изгони. Въпроса е и на 2мата да им отърва. Правилно ти говори Галин, ама ти сега си се запънал, че няма да си признаеш че не си прав (както винаги междувпрочем) и очаквам да ми напишеш как говоря глупости и нищо от това, дето съм казал не е вярно и че живея в измислен свят и прочее глупости

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Вижте какво, радвайте се на моминските си мечти и не ме занимавайте повече с глупости... 

 

но ако мога да избирам дали да ходя в офиса или на Малдивите сигурно 90% от времето бих избрал второто.

 

 

Сам си го написал, мисир с мисира ти... 

Link to comment
Share on other sites

Вижте какво, радвайте се на моминските си мечти и не ме занимавайте повече с глупости...

 

Дедо, не разбра ли, че това не подлежи на обсъждане!

 

Когато на единия престане да му отърва може да напусне.

Когато на другия престане да му отърва може да го изгони.

 

Това ми прилича малко на оня, дето навивал мадамата да играят на карти като казал "- Ако аз спечеля, тогава ще спя с тебе" и оная го попитала "- Ами ако аз спечеля?", а оня отговорил "- Ами тогава ти ще спиш с мене.". :evil

А иначе симбиозата е много важна, независимо кой на кого плаща и кой на кого работи - въпросът е и двамата да ги урежда.

Link to comment
Share on other sites

Симбиоза MY ASS. В нашата верига винаги най-много печели този, който е най-отгоре. 

Венсеремос, чичо Видене! След като си толкова навътре с концепцията за изедниците и експлоататорите, може би няма да е зле да научиш и нещо по-съвременно, като например елементарната концепция за risk vs. reward.

Link to comment
Share on other sites

Сам си го написал, мисир с мисира ти...

От всичко, което ти написах, само това ли намери да изкоментираш?

 

Венсеремос, чичо Видене! След като си толкова навътре с концепцията за изедниците и експлоататорите, може би няма да е зле да научиш и нещо по-съвременно, като например елементарната концепция за risk vs. reward.

Слагаш на кантара отговорности, знания и умения и получаваш формулата на заплащането. Ама явно червената пропаганда добре работи за да се принизят всички до "изедници" и да се окарикатури предприемачеството. То нали на времето именно по тази причина е измислена и думата "капитализъм" иначе преди това се е наричало свободна търговия същото нещо.

Link to comment
Share on other sites

Венсеремос, чичо Видене! След като си толкова навътре с концепцията за изедниците и експлоататорите, може би няма да е зле да научиш и нещо по-съвременно, като например елементарната концепция за risk vs. reward.

 

Че кой го отрича това? Тука всеки си прави интерпретации както му хареса, ей... Аз нарочно цитирах точно написаното от Ники. Както казах по-назад - всеки знае какво му се иска, но някак си няма как да стане без съществуващата система. Думата изедници не използвам като нещо обидно, изрично подчертах, че който му пречи, може да си я замени. И изрично подчертах, че за България говорим. 

 

Я да видим сега, понеже са много големи тарикати някои и требе да има некой тиган да ги плесне, да питам нЕкои нестандартни неща:

 

1. Ники, ти защо не щя да останеш да работиш за Рахнев бре? И ако нямаше друг избор и беше останал, дали щеше да ги говориш тия? И защо така сам каза, че ти се ще ей тъй да си полегнеш на Малдивите? Нима няма перфектна симбиоза във вашия офис? Защо спиш през деня и работиш по цяла нощ? Това ли ти беше детската мечта? Дъли щеше при други условия да си на монитор 12352352х4523452 пиксела, на стол за 6 бона, лежерна стойка за 2 бона и т.н.? И в тоя ред на мисли всички твои служители на такива монитори ли са, на такива столове и с такива стойки? Хм? Щото ако не са - издишаш... 

 

2. Галицин, ти защо си напусна шефа бре? Нали бяхте чудесна симбиоза??? Защо отиваш да рискуваш да си сам и да си слагаш главата в торбата? Или не си мечташ някой ден да спреш да се вреш по мазно и опушено хотелско оборудване заради някого, ако и добре да плаща??

 

3. Някой наясно ли е при какви условия работят например персоналите на големите хипермаркети у нас спрямо заплащането им?

 

4. Някой наясно ли е как се работи примерно в Макдоналдс тук и какво е заплащането за тия изисквания?

 

5. Някой знае ли принципно в почти всички заведения в страната персонала за какво какво получава?

 

6. Някой от вас знае ли какви са условията в шивашката индустрия в страната и какво се случва с работещите там?  

 

7. Някой наясно ли е какво се случва в земеделието и как е третирана армията, аргатуваща там? И изобщо де що има бизнес в малките населени места?

 

8. Някой знае ли например, че и постоянно дъвканите доктори, какви и как били, са редовно прецаквани от собствениците на болниците на тема пари?

 

9. Някой наясно ли е колко десетки хиляди души работят без никакви договори и осигуровки ежедневно? Вероятно щото им се иска е яка симбиозата? 

 

10. Някой знае ли, че например Гено му се наложи да иде на майната си в Свищов и като главен технолог на винзавод получава ... 700 лева? Ебати симбиозата! Мечта!

 

Нямам намерение повече примери да давам. Вие си организирайте кантара там... Имаше един интересен виц навремето за оня дето си лежал пода банановата палма и един Николай спрял да му обяснява какво да прави... Всички знаем много добре какво ни се иска (даже Николай!), но съвсем друг е въпроса какво може и не може... Ако беше Хилтън или Кардашиян, щеше да е на Малдивите постоянно, аме не е. Така че всеки нагоре по веригата, който се налага да слушаш да ти казва какво и кога да правиш по цял ден вместо да си лежиш под някоя палма (или каквото ти душа сака), е в някаква доза "изедник" (дори аз попадам в тази група). Това не е обидно, нормално е и такава е системата. Наричайте я симбиоза ако ви харесва - няма проблеми... Като гледам в България каква симбиоза е в бизнеса, направо ми е чудно защо се натискат хората да са чиновници и полицаи на държавна хранилка... Вероятно щото много им се работи в нашите условия а ла "имаме изисквания за 3 висши, 5 езика и 14 часов работен ден срещу пе'стин леа" и ако нали всяко едно добро същество (я зъболекар, я счетоводителка) нахрани поне още едно... Сега Ники ще каже веднага колко били мързеливи, щото нали той е херувим, не изедник (който повтаря като латерна за някакава червена пропаганда)... Кой ме разбрал, разбрал. Повече нямам какво да кажа. 

Link to comment
Share on other sites

Ники, не знам дали ще додйде време да се научиш да четеш... Пък спори колкото си искаш.

 

 

Всеки, който наема хора за определена работа, го прави с цел някаква облага за себе си - без значение под каква форма. Тоест е някакъв вид изедник (ако искаш смени думата, на мен тази ми попадна), който експлоатира чужд труд, за да пИчели. Колко голям изедник е вече друга работа. Защото никой не отива да работи някому за кеф, а е принуден да го прави за пари - такава е системата. ВСЕКИ би предпочел да си вее кайсиите на море или планина, вместо да дойде да бъхти в твоя или нечий друг офис... Ама трябва някак си да плати за може да го прави. Сега стана ли ти ясно вече?

 

Да ми даваш примери с "един как плащал на сестра" или "една, дето давала пари на две" е меко казано смешно.

 

Останалите мое'си крепите кайсиите вазимно и да се редувате... :laughing:

Някой да му налее уиски. Абсолютно правилно. Хората са го казали - работа ли е, не ми я хвали. От копача до CEO-то на Епъл.

Заклевам се в кайсиите си, че ако има как да НЕ работя или да съм на Ферари... Утре си буквам билета за Бора Бора ☺☺

Работата е бич и не я харесвам под никаква Форма. Няма как да съм по-съгласен с Виден, макар и да не разбира от Ф1 :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...