Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Аз съм много горд със себе си - успявам за пръв път да издокарам photoshop собствена драсканица дето да не ме е срам да я покажа :lol:
Голяма мистерия ми е проклетия Photoshop...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отивам днес в един апокрифен магазин и какво да видя. Намалили едни външни 3TB дискове на по 50$... Както и доларът е евтин... Жалко, че имаха само две бройки. Утре пак отивам да проверя за още.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди време бях споменал за планирани мои покупки на МПС. В едната ставаше въпрос за такова с огромни бутала :). Е дойде момента да осъществя тази покупка. Днес платих следното нещо:

 

 

 

 

 

 

1800 кубика, 2 цилиндъра.   :punk

 

 

IMG_6891.JPG

 

IMG_6890.JPG

 

 

 

 

Сега обаче започва дългото чакане на доставката. Вероятно след месец ще пристигне. 

Link to comment
Share on other sites

Сега обаче започва дългото чакане на доставката. Вероятно след месец ще пристигне. 

 

Къде го поръча да дойде - тука или на работата?

Link to comment
Share on other sites

Къде го поръча да дойде - тука или на работата?

До Бг ще е. Мислих да е до Босна за да си спестя мито и ддс, но тук тези които се занимават с документите са меко казано малоумни и нямам нерви да се разправям. Направих опит, но е излишно да си хабя нервите. Другият момент е, че такива неща се водят с временна регистрация и всяка година трябва да я подновявам. Това означава всяка година нерви и отделно трошене на пари. В бг ще платя някакво мито(6%) и ддс, но няма да е много и ще е еднократно. След това няма повече разправии. Другият момен е, че зелените карти са адски скъпи. Буквално а 2 години в Бг ще избие разликата която ще спестя ако го регистрирам тук.

Link to comment
Share on other sites

Вкарай го блъснат с фалшиви снимки и фалшив договор за продажба, малко рушвет и пестиш още кинти. Това е хубавото на нашата страна - всичко е позволено и възможно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Вкарай го блъснат с фалшиви снимки и фалшив договор за продажба, малко рушвет и пестиш още кинти. Това е хубавото на нашата страна - всичко е позволено и възможно. ;)

Ще видим. Няма аз да се занимавам с тези неща. Уж ми обещават да мина тънко. Ако не става, ще пуснем тежката артилерия(няколко телефонни разговора) и ще се оправим. Така или иначе издебнах да е мъртъв сезон в Канада. От там го купих. Отделно им бутнах и доста от цената и ми излезе направо без пари. Да не говорим, че е на 30к километра и един собственик.

Link to comment
Share on other sites

Тоя червеният от снимката ли е актуалният? Синият явно е бил само демо-версията. :D

Този червеният е който купих. Синият ти го изпратих само като пример. Еднакъв модел са. Първо се бях засилил към един от щатите да взимам, но се забавиха с отговора и се появи тази обява от Канада. И един интересен момент. Мотора е с кардан, не е с верига  :P.

Link to comment
Share on other sites

1800 кубика, 2 цилиндъра.   :punk

Ванка, честито и много километри безаварийно каране! Голямо добиче е това. :)  :beerchug

 

ПП. От коя точка на Great White North го взе? 

Link to comment
Share on other sites

Ами, честито. И безопастно возене/каране! :)

Мерси.

 

Ванка, честито и много километри безаварийно каране! Голямо добиче е това. :)  :beerchug

 

ПП. От коя точка на Great White North го взе? 

От едно от предградията на Торонто - Markham. Поне там се намира фирмата от която го взех. Утвърдена семейна фирма от повече от 30 години на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Преди време бях споменал за планирани мои покупки на МПС. В едната ставаше въпрос за такова с огромни бутала :). Е дойде момента да осъществя тази покупка. Днес платих следното нещо:

 

 

Сега обаче започва дългото чакане на доставката. Вероятно след месец ще пристигне.

Честито...пробвал ли си да го караш това...нещо?Или е за търговия?

Link to comment
Share on other sites

От едно от предградията на Торонто - Markham. Поне там се намира фирмата от която го взех. Утвърдена семейна фирма от повече от 30 години на пазара.

Супер. От Изток така или иначе транспортните разходи към Европа са доста по-изгодни. Иначе за ДДС-то нещата са ясни, но митата не ги ли премахната с влизането в сила на СЕТА? Аз в последните месеци забелязвам сериозно увеличение на европейската стока из тукашните магазини. В тази връзка нещо любопитно - почти всички ски с марка Atomic, които се продават тук при нас носят щампа "Made in Bulgaria". :)

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, завода в Чепеларе още от соца произвежда Атомик. Мисля, че имаше и някаква марка, под която ги пускаха едно време на супер добри цени за родния пазар, но не ѝ помня името.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, завода в Чепеларе още от соца произвежда Атомик. Мисля, че имаше и някаква марка, под която ги пускаха едно време на супер добри цени за родния пазар, но не ѝ помня името.

Продаваха за вътрешния пазар под името Орион даже имам един чифт на тавана :-)Марките Атомик и Саломон са техни...по спомен в Чепеларе произвеждат около една четвърт от ските висок клас в света.Лек повод за гордост :-)

Link to comment
Share on other sites

Орион беше марката, да. До преди 10на години карах с родни атомици :) Не съм сигурен обаче, че Атомик и Саломон са на завода в Чепеларе :) Най-малкото щяха по-често да се виждат бентлита, ламбота и други подобни по ония край :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Атомик са български ски и винаги са били, но не и Саломон. 

За Австрийската Атомик ли става дума или за някаква друга фирма, чиято марка се пише или изговаря по много подобен начин?

https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_Skis 

 

От 1994, Австрийската Атомик е част от Амер към която принадлежи и Саломон, Йилсон, Суунто и т.н.

 

"In November 1994, the Amer Sports Group (which also includes WilsonSuuntoPrecorVolant and Salomon) acquired Atomic for 918.7 million schillings (66.8 million euros), and in March 2006 the insolvency procedures were lifted."

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...