Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

След 7 месеца имитиране на работа от страна на родните полицаи, дознатели, прокуратури и т.н. съм получила писмо, че е спряно производството по търсенето на крадеца на документите ми. Горда съм, че притежавам този триумф на нашата държавна власт :)

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица ще имам нов плейър.Стария явно не успяха да го оправят и сега ще чакам до другта седмица сестра ми да го вземе. :) Diva fx 91 това може би ще е

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

От днес, официално съм Бакалавър по Английска Филология. Приемам поздравления.

 

Най-много от всичко трябва да се похваля, че вече няма да ми се налага да пиша ужасяващи есета по Литература, Литературна теория и Култура.

 

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

От днес, официално съм Бакалавър по Английска Филология. Приемам поздравления.

 

Най-много от всичко трябва да се похваля, че вече няма да ми се налага да пиша ужасяващи есета по Литература, Литературна теория и Култура.

 

Мерси.

брависимо ;)

Link to comment
Share on other sites

Завърших си "звяра"

Дъно Jetway с P35 чипсет

Процесорче Е2180 клокнато на 2.66 със залман

Рам - 2 x 1gb DDR2 на 1066mhz Corsair Dominator с огромни радиатори

Видео 7900gs с фабричен залман

HDD - 250gb + 500gb

PSU - Fortron 350W

TV Tuner - Philips

Sound - Creative

Два вента на кутията - и те залманки

 

Знам, че не е нищо специално, но много му се радвам :P

Link to comment
Share on other sites

Завърших си "звяра"

Дъно Jetway с P35 чипсет

Процесорче Е2180 клокнато на 2.66 със залман

Рам - 2 x 1gb DDR2 на 1066mhz Corsair Dominator с огромни радиатори

Видео 7900gs с фабричен залман

HDD - 250gb + 500gb

PSU - Fortron 350W

TV Tuner - Philips

Sound - Creative

Мале човек, ти акъл имаш ли? Ще си съсипеш системата с толкова слабо захранване! Т'ва ще ти изхрани процесора, дисковете и ако нещо друго поиска ток - ще почнат проблемите... За такава система, ако искаш да нямаш дертове - минимум 450 вата и по-добре вземи Point of View. FAILtron-ите нещо много взеха да миришат последно време...

 

Ред: Коригирано.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мале човек, ти акъл имаш ли? Ще си съсипеш системата с толкова слабо захранване! Т'ва ще ти изхрани процесора, дисковете и ако нещо друго поиска ток - ще почнат проблемите... За такава система, ако искаш да нямаш дертове - минимум 450 вата и по-добре вземи codegen. FAILtron-ите нещо много взеха да миришат последно време...

 

Абе Пешо ти само на тегло като сравниш Фортрона и Кодгена и ти е ясно тва 450 колко е толкова.Трансформаторчето на 450 ватовото е 3 ПЪТИ по-малко от на Фортрон 350 вата.Хайде стига глупусти.

 

Спокойно мога да кажа, че тва захванване си е повече от достатъчно.Аз съм с малко по-мощна системата от описаната и карам 1 година без никакви дертове.Пък съм накичвал по 3 харда и 2 ЦД-та.

Link to comment
Share on other sites

Жоре, можеш и 5 години да изкараш, но е риск. Път довод от сорта "виж го колко тежи" е меко казано смехотворен. Особено от инж... Можеш и 300 ватово захранване да сложиш, ако гледаш форума скайп и филмчета. Спокойно мога да ти кажа, че риска, който поемаш е твой. И спокойно мога да ти кажа, че съм се нагледал на фарбично дефектни FAILtron-и. В края на крайщата - компирите са си ваши, правете ги к'вото си искате...

Link to comment
Share on other sites

Точно, защото съм инж. съм отварял и едното и другото да видя какво има.Първо платката на кодгена е най-евтиният възможен текстолит с няква измислена солдер маска.Не случайно споменах и трансформаторите.Хайде да кажем, че на Кодегена използват по-малък по мощност траф като го претоварват малко, ама няма как да го претоварят 2 пъти над мощноста му.Дебелината на проводницте за Кодгена за ниското напрежение са като за 12В крушка ама определено не е за тая мощност.Да не говоря, че догена гърми като коледна елха.Наскоро заради дефектен чисто нов хард изпуках точно един Кодген.Само го включвам и отзад взе да се вижда огън.Моя фортрон изобщо не запали с тоя хард.....

 

Друг е въпроса, че моят Фортрон 350В е производство преди 2 години.Сега може да са по-некачествени.

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

 

Моля някой да ми изтрие горния пост! Не, сам ще го нарпавя! Лелееее... имах предвид Point of View :O Codegen са бахти и дърветата, леле как съм могъл да напиша подобно нещо. И аз съм отварял codegen (без да съм инж. :D), половината полупроводникови елементи са заменени с мостове...

 

/me отива да се самобичува с интерфейсен кабел...

 

jozo, преди 2 години Фортроните бяха наистина железни. Но последно време доста брак са пуснали на пазара. От 5 купени фортрона имам един върнат и един със съмнения. И един приятел, сервизен техник, също доста ги плюе, последните им серии. За това ги писах FAILтрон.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мале човек, ти акъл имаш ли? Ще си съсипеш системата с толкова слабо захранване! Т'ва ще ти изхрани процесора, дисковете и ако нещо друго поиска ток - ще почнат проблемите... За такава система, ако искаш да нямаш дертове - минимум 450 вата и по-добре вземи Point of View. FAILtron-ите нещо много взеха да миришат последно време...

 

Ред: Коригирано.

В последно време незнам как са тези захранвания, защото аз мойто го имам вече 4 годинки. Модела е доста стар и сполучлив и не вярвам да му идва слабо, щом едно момче си беше сложило подобен (временно) на Core 2 Quad Q6600 + Geforce 8800gt и не е имал никакви проблеми.

Edited by tihichkoto
Link to comment
Share on other sites

Аз уважавам всяко захранване над 350 вата , със перка 120 мм. и струващо поне 25 лева :laughing:

 

Уважаваш неправилните захранвания. Колко е добро захранването не се определя точно по този начин. Щото има по 400W захранвания за 30лв., дето ще те накарат да се разплачеш. И всикчи около тебе ще разплачат.

 

Аз пък, като по-прост, уважавам захранвания дето тежат над килограм.

 

П.С. tihichkoto, захранването наистина е малко на кантар, но все пак зависи какъв точно Фортрон си сложил. Зависи от модела. Ако е от обикновенните и си уцелил свястно, няма да имаш проблем. Ако не си уцелил, ще се чуе скоро. Хубавото е, че обикновенно няма последствия за системата. Гърми само захранването. Машината не е лоша и си заслужава да дадеш някой лев отгоре за хубаво захранване. PoV, Chieftec, да речем. Нещо от порядъка на 60-65лв. В крайна сметка зависи и доколко натоварваш компютъра. Ако играеш основно игри или гледаш филми, мисля няма да е голям проблем. Но ако се налага да работят няколко приложения едновременно, почвай да мислиш за по-хубаво захранване.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...