Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Солипсизма, гадоо!

 

Аз обожавам да гледам голф и рали, умерено се радвам на формула и футбол, апатично ми е на ски и мразя лека атлетика. Но това не значи, че за друг леката атлетика не може да е супер зрелище.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Голфът всъщност е много зарибителна игра... стига да и схванеш правилата де.

 

Правила :confused Тва е Голф, не Ф1 :ghost :lol: Скучен спорт ми се вижда...

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, недей така! Едно че е един от най-гледаните спортове, това е и спорт, в който се инвестират най-много пари и работят едни от най-големите специялисти в своята област. Ползват се почти космически технологии и т.н. На мен ми е била винаги интересна Формула 1. И предполагам, че всеки, който се поинтересува малко що за спорт е ще му допадне определено. Особено феновете на автомобили би трябвало с нетърпение да очакват всяко едно състезание. Аз не съм чак такъв фен на автомобилите, но Формулата определено ме разцепва. Дори да се обърне внимание само като фактология що за спорт е... Ето елементарен пример: Когато стане катастрофа и пистата не е чиста, излиза safety car - това е един Mercedes AMG SL63(поне миналата година беше такава) 525 коня. Целта му е да намали скоростта на болидите. По времето, когато мерцедеса е на пистата, те нямат право да се изпреварват. Поради ниската скорост, изтиват гумите и за това те правят едни такива зиг-загообразни движения, че да ги загряват. Колко бавно мислите се движат? Ами с 200км/ч! :)

При мокро време, гумите на болид движещ се с 250км/ч изхвърлят 80 литра вода в секунда!

И т.н. и т.н.

Общо взето всико е интересно и хубавото е, че по време на състезание, коментаторите се стараят постоянно да дават информация относно такива неща.

Бреййй. :rolleyes: Това за литрите вода и аз не го знаех. Но със стария аеро пакет при 200 ли бяха 250 км в час. Теоритично може да се движи по тавана на тунел от силите на притискане

Link to comment
Share on other sites

Не бе , има и по-скучно , голфа например :D

Голфът може да е всичко друго, но не и скучен. Забавлението с приятна компания на зелената морава винаги е страхотно, като след приключването на 18-те дупки традицията повелява забавата да продължи в клъбхауза на сладък мохабед и изтънчени питиета. :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе момчета , ясно , ама всеки спорт си има своите фенове , предпочитам колективните спортове и ако трябва да избирам между голф/формула/тенис и ръгби/баскет/хокей определено ще избера втората група :)

Link to comment
Share on other sites

Правила :confused Тва е Голф, не Ф1 :ghost :lol: Скучен спорт ми се вижда...

Ще се учудиш колко правила и тънкости в прилагането им има в този спорт... (не, че аз самият съм на ясно с всички..., все пак съм просто любител) ;)

Link to comment
Share on other sites

Да бе момчета , ясно , ама всеки спорт си има своите фенове , предпочитам колективните спортове и ако трябва да избирам между голф/формула/тенис и ръгби/баскет/хокей определено ще избера втората група :)

Не знам на базата на какви критерии ги разпредели тези групи, но при нас на второ място по популярност е голфа (има над сто голф клуба в град от 3 милиона, без да броим драйвинг рейндж тренажорите) след хокея разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

но при нас на второ място по популярност е голфа

 

Няма да повярвате но това като го прочетох реших че става дума за клубове с фенове на VW Golf... Примигах на парцали около минута докато си представям как Перник се е побратимил с Ванкувър и какъв културен обмен ще да е било... и тогава стоплих за какво иде реч :lol:

 

Просто мисълта беше потресуЮща :)

Link to comment
Share on other sites

Спокойно и аз бях така, ма накрая схванах за кво и що :lol: Той pazu e виновен ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма друг спорт като Ф1 в който парите да решават всичко. Ама всичко. Включително и кой е пръв, кой втори, кой е шампион и прочие... По-нагласени резултати има само в Световната Кеч Федерация... То не са наказания, то не са постоянни промени в правилата, промени, които странно как ама винаги са облагодетелствали най-богатите отбори, дори когато те го играят недоволни и засегнати от тях... Всичко в тоя спорт зависи от парите и който ги има - печели, който ги няма - играе статист на богатите. Отречете го това. И ще ви питам какво стана с Франк Уилямс и редица други отбори от опашката... И как така отбор, който претърпява коренни промени и фундаментални организационни проблеми, да не кажа - започва на чисто от кота нула, под съмнение е изобщо дали ще може да стартира - та тоя отбор изведнъж вади най-добрия болид, по-добър от водещи конструктори като Ферари и Макларън?! И печели още в првото състезание от сезона двете първи места? Яко, а? При това с Бътън и куция кон Баричело...

 

Това е комерсиално предрприятие с много силен маркетинг. Инвестиционно начинание в което ако имаш много пари да налееш, ще ти върне стабилни приходи от рекламни права и прочие... Но трудно ми се вързва с представата за спорт. Спорт може да е било. Преди Мозли и Екълстън.

 

И все пак - това е личното ми мнение, което изобщо не е задължително да съвпада с вашето... само за сведение - бил съм толкова запален по формулата, че и аз не съм спал, за да гледам стартовете от другото полукълбо... но всяко нещо с времето си.

Link to comment
Share on other sites

Няма друг спорт като Ф1 в който парите да решават всичко. Ама всичко. Включително и кой е пръв, кой втори, кой е шампион и прочие... По-нагласени резултати има само в Световната Кеч Федерация... То не са наказания, то не са постоянни промени в правилата, промени, които странно как ама винаги са облагодетелствали най-богатите отбори, дори когато те го играят недоволни и засегнати от тях... Всичко в тоя спорт зависи от парите и който ги има - печели, който ги няма - играе статист на богатите. Отречете го това. И ще ви питам какво стана с Франк Уилямс и редица други отбори от опашката... И как така отбор, който претърпява коренни промени и фундаментални организационни проблеми, да не кажа - започва на чисто от кота нула - та тоя отбор изведнъж вади най-добрия болид, по-добър от водещи конструктори като Ферари и Макларън?! И печели още в првото състезание от сезона двете първи места? Яко, а? При това с Бътън и куция кон Баричело...

 

Това е комерсиално предрприятие с много силен маркетинг. Инвестиционно начинание в което ако имаш много пари да налееш, ще ти върне стабилни приходи от рекламни права и прочие... Но трудно ми се вързва с представата за спорт. Спорт може да е било. Преди Мозли и Екълстън.

 

И все пак - това е личното ми мнение, което изобщо не е задължително да съвпада с вашето... само за сведение - бил съм толкова запален по формулата, че и аз не съм спал, за да гледам стартовете от другото полукълбо... но всяко нещо с времето си.

Само 2 години ще ти кажа. 2005-та и 2009-та. Няма да изпадам в подробности щото ще пусна брада.

 

Отбора не е започнал от кота 0 ама хич. Той си е жива Хонда с друго име. Малко ли е да ползваш 4 аеро тунела държани от Хонда.... Недейте така с тия нови отбори. Колкото ФИ бяха нов отбор. ;)

 

Сега прочетох целия пост. Значи почвам с прословутия сезон 2002 и после 2004. Тогава един италиански отбор спечели шампионата преди да е започнал образно казано. И от тогава започна големия цирк с промяната на правилата само и само Ферари да не печелят след Унгария. Промениха квалификации, гуми, аеро ...всичко и накря успяха след цвилене на МИШЛЕН през 2005-та един комплект гуми да се ползват цяла дистанция.. Уникална глупост. В края на сезона Ф2005 беше обут с гуми за 2006-та година и разликата във времена веднага падна с 1,5 секунди. После се почна с нови двигатели, ограничения оеднаквявание, че сега дори и стандартно ЕКУ....изобщо цирка стана голям и успяха за втори път да спънат големите....Да видим до кога

Link to comment
Share on other sites

Е те и в Световната Кеч Федерация от десет пъти веднъж, дваж допускат някой дребосък да натупа шампиона и изненадващо да стане най-големия... важното е да не се прекалява. Нали така?

 

А за тунелите... Какво направи Хонда с тези четири тунела през сезоните в които имаха отбор?! Ти ги изкара тия тунели вълшебни и най-най-важните - който ги има става шампион. Макларън, Ферари и останалите правят тестове в тунела на Витиня и тоя на Траянови Врата... хич нямат тунели.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да говорим на тая тема. ;). Как според теб стават симулации. Да не мислиш, че ВСЕКИ отбор си има СОБСТВЕН аеро тунел. Изобщо Браун ГП не е нов дори някви кинти от Хонда взе ако не се лъжа

Link to comment
Share on other sites

Няма да повярвате но това като го прочетох реших че става дума за клубове с фенове на VW Golf... Примигах на парцали около минута докато си представям как Перник се е побратимил с Ванкувър и какъв културен обмен ще да е било... и тогава стоплих за какво иде реч :lol:

 

Просто мисълта беше потресуЮща :)

Дедо, допускаш една сериозна грешка. Марката таралясници, на които перничани и пазу са идолопоклоници се нарича гоуф, което все пак е по-различно от голф. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, допускаш една сериозна грешка. Марката таралясници, на които перничани и пазу са идолопоклоници се нарича гоуф, което все пак е по-различно от голф. :lol:

 

И все пак представи си за момент канадски фен клуб на Гоуфовете с пернишки тунинг и статуя на идола в центъра на града... самата идея за това ме втрещи за половин минута.

 

 

 

Иначе ми минава през главата че колкото повече го пия "онва" питие толкова повече ми харесва и в комбинация с Enya успявам малко да неутрализирам стреса дето натрупах последните месеци покрай всички спешни неща.

 

Минава ми и през главата че покрай кризата и съкращаването на малко персонал в някои случаи това е пречистващо и въпреки намалянето на броя хора КПДто на колектива се вдига... странно но факт - по-малко хора губим по-малко време в излишни приказки и обяснения на новобранците кое как се прави и кое как НЕ СЕ ПРАВИ И АКО ОЩЕ 1 ПЪТ ГО ВИДЯ ТОВА ЩЕ ТЕ ОЧИСТЯ...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата филма Knowing, има хубав край... ще спя доволен.

:)

Link to comment
Share on other sites

...Всичко в тоя спорт зависи от парите и който ги има - печели, който ги няма - играе статист на богатите. Отречете го това...
Така е до известна степен, но примерно във футбола не е ли пак така? Ако клубът ти се казва Manchester United или Chelsea, не е проблем да разполагаш с най-добрите футболисти, треньори и т.н., а от там нататък, не е и трудно да печелиш. По този повод, отбори като Милоу в никакъв случай не могат да се докопат до титла.

А има и нещо друго. След като се махна Шумахер от Формула 1, защо секна серията победи на ферари и миналата година Луис Хамилтън стана шампион с Макларан Мерцедес?

Link to comment
Share on other sites

Спечелиха, защото им беше ред и им се падаше.

 

Във всеки спорт парите играят важна роля, но не във всеки са абсолютно решаващи и предопределящи. Кога за последен път са променяни правилата в Премиър или в НФЛ?

 

Един въпрос - кой и къде приема залози за Ф1?

Link to comment
Share on other sites

Ти явно не си видял какво е в Индия :lol:
О, да! Уви, не съм, но съм слушал :)
Ами формулата е най-гледаното спортно събитие което се провежда ежегодно доколкото помня, тъй че...
Абе то и чалгата е най-слушаната музика, което не пречи 90% от контингента й да са тъпи селяни...
ov3rm4n, недей така! Едно че е един от най-гледаните спортове, това е и спорт, в който се инвестират най-много пари и работят едни от най-големите специялисти в своята област.
Което го доказва като комерсиален. Виж горния ми довод.
Особено феновете на автомобили би трябвало с нетърпение да очакват всяко едно състезание.
Аз съм доста запален фен на планинското колоездене, като спускателните стилове особено ме привличат. Да ти кажа ли колко кръга на световната купа съм гледал - нула. Не си мръднах гз дори до състезанието в Сопот. Но това не ми пречи да изпитвам огромно удоволствие от самото колоездене.

 

...как Перник се е побратимил с Ванкувър и какъв културен обмен ще да е било...
:rofl: :bowdown: :rofl:

 

Добро утро, иначе :D

 

 

Редакция: Малък стенли - твоят шанс!

Link to comment
Share on other sites

Оле, Пешо, къртиш мивки, лепиш плочки... Стенли, успех... :punk Иначе ми минава през главата, че трябва да се боря с Кант днес :cry И още една мисъл, която ми минава, по повод на песен на Устата : "Да живее монокинизмът"... Звучи като древногръцка философска школа... Хора, май е време да си изпия кукумицина... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам на базата на какви критерии ги разпредели тези групи, но при нас на второ място по популярност е голфа (има над сто голф клуба в град от 3 милиона, без да броим драйвинг рейндж тренажорите) след хокея разбира се. :)

На база на това , кое ми е най-интересно за гледане :) То ясно , че голфа е много популярен , до колкото знам се води и най-скъпия спорт , но просто не ме влече :) Всеки с интересите си :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...