Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Популярността им не означава, че са велики музиканти.

 

И преди да сме навлезли в големите лайна на безсмисления спор - не отричам ролята на Металика в музикалния живот през последните десетилетия. Напротив.

Обаче са сравнително посредствени музиканти. Или искаш да задълбая и да започна да изброявам имена на личности, които са по-технични от тях? Не това ми беше идеята.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А, Second, ша са шляпкаме!

 

Да, означава, че са ужасно добри композитори. Хетфилд свири ритъм, никога не е имал особени претенции за уникален музикант, ама за сметка на това е написал едни от най-запомнящите се рок/метъл песни. Да си ги мерят Улрих, Джоуи и Ломбардо примерно е безсмислица. Важното е кои песни грабват най-много и са най-забележителни и запомнящи се.

 

[Edit] Що се отнася до техниката, Стив Вай примерно е един от най-техничните музиканти с най-скучноватата, еднообразна и бездушна музика. Не мисля, че техниката е мерило за каквото и да било освен "ноти в секунда". За сметка на това Том Йорк не може да чете ноти... [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Изтрих си cookies в мозилата и сега всеки път като отворя форума трябва да се логвам :(

(да цъкнах отметката "запомни ме")

 

Явно е при всички тоя бъг с постовете :(

Пробва й различни варианти на писане с адреса когато даваш запомни ме. с www и без него.

Случвало ми се е да ме помни в сайтове само ако адреса им съм го написал по единия начин, а по другия не ще да помни.

Link to comment
Share on other sites

[Edit] Що се отнася до техниката, Стив Вай примерно е един от най-техничните музиканти с най-скучноватата, еднообразна и бездушна музика. Не мисля, че техниката е мерило за каквото и да било освен "ноти в секунда". За сметка на това Том Йорк не може да чете ноти... [/Edit]

 

 

намерили за какво да спорят...

 

Ха на бас, че Черно фередже НЕ ПРАВЯТ АВТОРСКА МУЗИКА!!!

Всичките им песни са крадени.И текстове и музика.От една много по-стара група. Който познае коя е групата черпя.

Link to comment
Share on other sites

.......................

 

Колкото и да ми е неприятно диагнозата ти върви към "фатално зле" според мен. Наистина не знам какво се случва с тебе и откъде изобщо ги вадиш тия глупости през последните месеци.

 

Относно последния бисер - absolutely no comment.

Link to comment
Share on other sites

И сега сигурно от мен се очаква да скоча като ощипана мома :lol:

Не зная какво те кара да ме категоризираш като 'фатално зле', а и откровено казано, не ме и интересува. Има по-важни неща от форумния имидж, нали се сещаш. И не се чувствам задължена да не пиша нещата, които мисля, в името на форумния дух на разбирателство.

 

Със здраве :music

Link to comment
Share on other sites

Що ли седя да ви чета глупостите, ами не отида да раздам малко улично правосъдие....

Сега като се почне една...И мен Метлалика не ме кефят какви са.Но са оставили ОГРОМНИ страници в световната история на музиката..айде ... джафкайте се...

Link to comment
Share on other sites

И сега сигурно от мен се очаква да скоча като ощипана мома :lol:

Не зная какво те кара да ме категоризираш като 'фатално зле', а и откровено казано, не ме и интересува. Има по-важни неща от форумния имидж, нали се сещаш. И не се чувствам задължена да не пиша нещата, които мисля, в името на форумния дух на разбирателство.

 

Със здраве :music

 

Недей да си мислиш, че съм спрял да те уважавам, просто се чудя какви са тия работи и не мога да си ги обясня. Но пък то и времето си върви де - всеки е тръгнал нанякъде..... А Форумът е именно за да пишеш нещата които мислиш - няма нищо лошо в това. И не - точно от теб никога не бих очаквал да бъдеш "ощипаната мома". Не е като да те знам от вчера.

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извинявате, ама и според мен Металица са супер посредствена работа... Има групи, които са много по-добри в музиката, която правят ( макар и да не е траш метъл, а други разновидности на метъла като фолк/пейгън/блек ), мога да дам примери много. Кой от вас е чувал за Ulver? Или за Zonaria? Зонария имат една невероятна песен, която е писана, когато членовете на групата са били пишлемета, дори не знам дали и 18 са имали. Не знам защо има хора, които слушат разни групи, само защото са утвърдени имена...

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо има хора, които слушат разни групи, само защото са утвърдени имена...

Ако визираш мен - в голяма грешка си...

 

Нали си сeщаш, че, за да се утвърдят са минали през "огън и жупел" дет се вика - дори са почти прeд разпад след смърта на Клиф.Тези, които си цитирал, не съм ги чувал, признавам, и сигурно си има обективна причина и по-голямата част от света да не е запозната с творчеството им - сам можеш да си огтовориш защо.

 

Показателен е концертът на Металика в София отпреди няколко месеца - най-грандиозния и велик спектакъл правен някога по нашите географски ширини.Само им световно турне посете он милиони хора,показа, че все още са на върха, колкото и да не им се иска на "доброжелателите" им...

Link to comment
Share on other sites

Пробва й различни варианти на писане с адреса когато даваш запомни ме. с www и без него.

Случвало ми се е да ме помни в сайтове само ако адреса им съм го написал по единия начин, а по другия не ще да помни.

 

Тва не помогна :(

Някой знае ли как да направя настройките на мозилата пак да ме пита дали да ме запомни за тоя форум?

Link to comment
Share on other sites

Тва не помогна :(

Някой знае ли как да направя настройките на мозилата пак да ме пита дали да ме запомни за тоя форум?

В настроките->Security->Passwords - exceptions - тук са сайтовете, за които е казано да не пита.

А по-долу са записаните пароли - намери форума и махни всичко и от двете места. После влез, въведи си паролата и вече би трябвало да те пита.

Link to comment
Share on other sites

В настроките->Security->Passwords - exceptions - тук са сайтовете, за които е казано да не пита.

А по-долу са записаните пароли - намери форума и махни всичко и от двете места. После влез, въведи си паролата и вече би трябвало да те пита.

 

Направих го логнах се на ново, пита ме , дадох му да ме запомни, но като затворя мозилата и пак я отворя и пак трябва да се логвам :(

 

Мерси все пак за помоща.

 

Ако някой се сеща от какво може да е отворен съм за идеи :)

Link to comment
Share on other sites

Ако си с ФФ3 току що ми даде ъпдейт до 3.0.3, като единственото отстранено нещо е бъг, при който не можело да се използват въведените пароли, или да се записват нови. Виж да не излезе, че това ти е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ако визираш мен - в голяма грешка си...

 

Нали си сeщаш, че, за да се утвърдят са минали през "огън и жупел" дет се вика - дори са почти прeд разпад след смърта на Клиф.Тези, които си цитирал, не съм ги чувал, признавам, и сигурно си има обективна причина и по-голямата част от света да не е запозната с творчеството им - сам можеш да си огтовориш защо.

 

Показателен е концертът на Металика в София отпреди няколко месеца - най-грандиозния и велик спектакъл правен някога по нашите географски ширини.Само им световно турне посете он милиони хора,показа, че все още са на върха, колкото и да не им се иска на "доброжелателите" им...

 

Изобщо не визирах теб между другото, просто познавам достатъчно хора, които слушат металика, защото едва ли не така е утвърдено.

Link to comment
Share on other sites

Ако си с ФФ3 току що ми даде ъпдейт до 3.0.3, като единственото отстранено нещо е бъг, при който не можело да се използват въведените пароли, или да се записват нови. Виж да не излезе, че това ти е проблема.

 

update-нах и пак същото :( страното, е че това ми се случва само с този форум :(

Link to comment
Share on other sites

Айде само да не богохулстваш a :angry: Не стига, че пичовете ти идват 2 пъти на крак и то баш там, където живееш...за това, че са едни от най-великите музиканти в историята и днес ,мисля е излишно да споменам - сешсе...
Чадо мило, когато съм прослушал Шиталика, (справка - 92-ра година) дупето ти още е пазело уханието на осрани пелени. Това, че могат да забият няколко елементарни акорда и тийновете от цял сват да им се радват не ги прави велики. От тогава съм чул толкова най-различни групи, които, първо могат да свирят, второ вокала им може да пее правилно. Вече металика не могат да се задържат в някой мой плейлист за повече от пет-десет минути. Просто са ми елементарни. А за концертите им - благодаря. Не отидох в София. Предпочитах тия 50 лева да ги инвестирам в купища други неща. В списъка с приоритетите ми, посещението на концерт на металика е на десета страница...

Сашо, пак ще го кажа - Токио Хотел, Линкин Парк, Бритни Спиърс са световно известни и с големи продажби, подобно на нашите чалга-барбита и мазни цигани - това, че продаваш не прави музиката ти велика. Прави продуцентите и имидж-мейкърите ти велики... Мога цяла вечер да ти изброявам банди, които превъзхождат многократно металика в умението им да свирят (говоря за всеки един инструмент), но просто не са толкова комерсиални, предпочитат да свирят музиката, която харесват, а не като хамелеони със всеки следващ албум да се нагаждат като фея от улицата на червените фенери - спрямо клиентелата... упс, исках да кажа публиката.

Колкото и да ми е неприятно диагнозата ти върви към "фатално зле" според мен. Наистина не знам какво се случва с тебе и откъде изобщо ги вадиш тия глупости през последните месеци.

Относно последния бисер - absolutely no comment.

Щото не харесва Металика? По това ли се класифицират хората вече? Добре, добре заварил, радвам се, че влезнах в списъка ти с "фаталните злета", защото съм напълно съгласен с мнението й за Металика. Което о, каква случайност, споделят доста музиканти, с които съм говорил.

@Блиц, Jon Nodtveidt е написал и изсвирил "Storm of the Light's Bane", един от най-музикантските албуми в историята на black/death метъл-а на 17 години... Някои хора просто имат талант. Металика нямат. Но знаят какво и как да го изсвирят. Като например песен като Seek and Destroy - две стълбички на кръст, на които тийновете се учат да свирят китара... Ама песента е велика. Просто и запомнящо се - рецептата на успеха :]

Не отричам, че Metallica дадоха нов тласък в музиката, но за мен винаги ще са посредствени и жадни за пари и слава музиканти. Което не харесвам. След 91-ва година за мен са музикални курви. И филма "Some kind of monster" не промени това ми мнение, въпреки, че е много добре направен с тази цел.

Показателен е концертът на Металика в София отпреди няколко месеца - най-грандиозния и велик спектакъл правен някога по нашите географски ширини.Само им световно турне посете он милиони хора,показа, че все още са на върха, колкото и да не им се иска на "доброжелателите" им...
Изгледай "Eclipse" или който и да е друг концерт на Pink Floyd (мир на праха на Ричард Райт) и тогава ми говори за спектакли...

 

Апропо - не искам напълно да отрека Metallicа, просто се дразня от пресиленото им превъзнасяне. И аз съм започнал да слушам метъл именно с тях. Но е всепризнато, че има много по-талантливи музиканти от тях. Чуй малко Dream Theater, колкото и да не харесвам прогресив - те наистина са музиканти ;]

 

П.П. Заповядай довечера - мога да ти развия теориите си и да поспорим на живо, над някоя-друга халба ;]

Link to comment
Share on other sites

Хаха, Рапторе, тая eurodance музичка е супер! :D

 

Вече не правят такива мелодични, весели неща ми се струва. Не че следя осторожно подобен тип музика, но впечатленията ми са такива.

 

Иначе - истината за електронната музика е ясна - TECKTONIK :lol: :lol:

 

Свалям им шапка на тия хора, подобен танц просто не съществува, искам и аз такa :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=gF33tAbd-IE :D

Link to comment
Share on other sites

Антарес, явно ги разбираш тея неща. Някой път може ли да се снимам с тебе?
Ба, ш'си развалям аз форОмния имидж... Абсурд!

 

Редакция: Сашо, по-скоро едва ли. Проблема не е в парите, а -скоро във времето... То не достига...

Link to comment
Share on other sites

П.П. Заповядай довечера - мога да ти развия теориите си и да поспорим на живо, над някоя-друга халба ;]

С най-голямо удоволствие бих дошъл, но в понеделник ме чака дълъг път - заминавам да следвам и сега е лудница с багажи и покупки.Утре евенуално ако ми не е дъждовно времето може да поритаме и да подускутираме :)

 

п.п. прочети "Истината за Металика" - съвсем не е предубедено написана и нищо не е спестено.Заслужава си - само не излизай с номера, че не би дал пари за такова "нещо" - с желаниe всичко се постига - знаеш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...