Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ами струва ми се яко се е наквасил с алкохол гарнирано с някой актуален в компанията му наркотик :nugget:

 

Това не е алкохол. Тоя е ял някакви гъби или е пушил много силна трева в големи количества.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тц. Пушил съм силна трева в големи количества и няма нищо общо с демонстрираното. Правиш големи глупости в такова състояние, но не си толкова неадекватен. За мен са някакви здрави халюциногени, пича определено не знаеше къде е... 

Link to comment
Share on other sites

Току що акаунтът ми във Фейсбук беше блокиран за 24 часа. Не мога да публикувам нищо и дори не мога да ползвам Messenger-а. :D :D :D

 

Заради ей тая картинка, която публикувах преди повече от месец.

 

if-this-picture-upsets-you-more-than-thi

 

Не съм сигурен как, кой, защо и от какво се е засегнал по-точно. :D

Явно снимка на двама мъже, които се целуват, е против правилата на Фейсбук.

Link to comment
Share on other sites

Току що акаунтът ми във Фейсбук беше блокиран за 24 часа.

 

По подобен начин, само че касаещ авторските права, стои въпросът в YouTube. Ако ти кажа за какво са ми спирали профила и заради какво са ми махали звука на клипове - толкова е нелепо, че даже не е за вярване.

Link to comment
Share on other sites

Ахъм. Но нито съм си озвучавал клипа, нито нищо. Имаше авто събор на собствениците на Форд в Стара Загора на един голям паркинг пред Метро с цялата организация, с мероприятия и т.н. Та...обикалям си аз и снимам различните коли, а от стотина метра се чува музиката, която пускаха за фон и на не знам коя си минута автоматиката на тубата е засякла някакъв инструментал с авторски права и то само част от него, защото аз прекъсвах снимането от време на време, а нали може да си представиш какво може да хване моно микрофончето на една сапунерка от 100 метра разстояние - нито качество, нито саунд...едвам се чува, но въпреки това ми махнаха звука на целия клип. Разбирам да съм пуснал специално за фон някакъв "забранен" инструментал, но това звучеше отнякъде си едвам-едвам, а аз нито пари печеля с клипа, нито нещо специално съм му добавял - просто едно документално видео примесено с говор, с форсиращи коли, с глас от микрофона на водещия мероприятието и т.н. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Значи, всички да се успокоят, проблема с книжката и жената се изясни.

 

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Pregazilata-policai-v-Plovdiv-Ne-znaeh-che-knizhkata-mi-e-otneta-731429

 

Тя не знаела.

Не е знаела че и е отнета книжката с прокурорско оостановление?Я пак...

Link to comment
Share on other sites

Ахъм. Но нито съм си озвучавал клипа, нито нищо. Имаше авто събор на собствениците на Форд в Стара Загора на един голям паркинг пред Метро с цялата организация, с мероприятия и т.н. Та...обикалям си аз и снимам различните коли, а от стотина метра се чува музиката, която пускаха за фон и на не знам коя си минута автоматиката на тубата е засякла някакъв инструментал с авторски права и то само част от него, защото аз прекъсвах снимането от време на време, а нали може да си представиш какво може да хване моно микрофончето на една сапунерка от 100 метра разстояние - нито качество, нито саунд...едвам се чува, но въпреки това ми махнаха звука на целия клип. Разбирам да съм пуснал специално за фон някакъв "забранен" инструментал, но това звучеше отнякъде си едвам-едвам, а аз нито пари печеля с клипа, нито нещо специално съм му добавял - просто едно документално видео примесено с говор, с форсиращи коли, с глас от микрофона на водещия мероприятието и т.н. :online2long:

 

Явно са сърбали доста попарата на съдебни дела, за да го направят това. Едва ли просто се чудят за начини да дразнят потребителите си :)

Не е знаела че и е отнета книжката с прокурорско оостановление?Я пак...

Явно не си много наясно с нещата - чети какво написах имала е съставен акт, но не и е връчено никакво постановление, което съдебно може да се тълкува, че не е знаела за това и затова не извършва престъпление по НК!!

Link to comment
Share on other sites

Ами точно това, което ти казах по-горе е! Некадърните полицаи, ако им пукаше за колегата им и не ги мързеше в червата, можеха да я спрат с някоя от новите патрулки и да и връчат наказателносто постановление! Тогава при сегашното спиране без книжка, тя щеше да извършва престъпление по НК, което би означавало нарушаване на гаранцията и пращане в следствения арест, но...

 

 

За съжаление наистина се оказа точно това: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Prokuraturata-Lerca-shte-se-oturve-samo-s-globa-zashtoto-KAT-Plovdiv-ne-i-e-otnel-knizhkata-731720

Наблюдаващият прокурор е разпоредил да й отнемат книжката, но никой в КАТ не си е мръднал пръста... Откъдето следват два въпроса:

 

1) след като дори убийство на техен колега не е в състояние да ги трогне да свършат за 2 стотинки работа, тогава за чий чеп изобщо съществува тази институция?

 

2) ако това беше нормална държава, а не разградена безстопанствена територия, не трябваше ли сега всички отговорни лица, имащи отношение към този епичен гаф, от шефа на съответното звено, до милиционерчето, което е трябвало да й връчи постановлението, да бъдат изхвърлени поради некадърност, без право да работят повече в системата на МВР и без право на заветните 20 заплати? Ей така, за назидание на всички останали десетки хиляди клатикурци, които си мръхтят на държавна хранилка? 

Link to comment
Share on other sites

Защо не са отнели книжката на момента, както правят с талоните при писане на акт?

Като пишат акт не отнемат книжката а талона към нея.Дори с акт пак си правоспособен водач.Ако наистина не са и отнели свидетелството заради катастрофата(което само по себе си е пропуск на кат) жената си е правоспособна и ако си е носила документите в нея на практика нищо не могат да и направят.Сега ще я глобят само за това че не ги носи(20 кинта беше последно) Ако и го бяха отнели вече глобата отива на 300 кинта+други благинки...

Link to comment
Share on other sites

Като пишат акт не отнемат книжката а талона към нея.Дори с акт пак си правоспособен водач.Ако наистина не са и отнели свидетелството заради катастрофата(което само по себе си е пропуск на кат) жената си е правоспособна и ако си е носила документите в нея на практика нищо не могат да и направят.Сега ще я глобят само за това че не ги носи(20 кинта беше последно) Ако и го бяха отнели вече глобата отива на 300 кинта+други благинки...

 

Защо си цитирал моето мнение?

Link to comment
Share on other sites

Ами защото отговаря на твоя въпрос :D

 

Как отговаря на моя въпрос, като повтаря това, което аз съм написал и накрая пак не отговаря на въпросът ми: Защо не са отнели книжката още на място при извършване на нарушението? :D

Link to comment
Share on other sites

Как отговаря на моя въпрос, като повтаря това, което аз съм написал и накрая пак не отговаря на въпросът ми: Защо не са отнели книжката още на място при извършване на нарушението? :D

Защото трябва да и се връчи наказателното постановление, иначе до тогава не е влязло в сила и тя си кара с акта. Отнемат я на момента само ако е употребила алкохол или наркотици.

Link to comment
Share on other sites

Ако е употребила алкохол или наркотици я отнемат на момента, но ако е утрепала някой на пътя я оставят с книжката и си чака постановлението?
Това някаква шега ли е? Силно се надявам да си мисинформиран в момента.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой скочи от мост върху колата ти - пак ти го убиваш. И тогава ли трябва на момента да ти отнемат книжката? Ся със законодателните органи ли спориш, или с някой от участниците в темата?

Link to comment
Share on other sites

Ако някой скочи от мост върху колата ти - пак ти го убиваш. И тогава ли трябва на момента да ти отнемат книжката? Ся със законодателните органи ли спориш, или с някой от участниците в темата?

 

Как по-точно аз убивам някой, който е скочил от мост върху колата ми?

Има разлика между убийство причинено поради неспазване на законите за движение по пътищата и някакъв такъв завъртян казус като споменатия от теб. Още повече, че в случая, вината е установена на момента.

Link to comment
Share on other sites

Ако е употребила алкохол или наркотици я отнемат на момента, но ако е утрепала някой на пътя я оставят с книжката и си чака постановлението?

Това някаква шега ли е? Силно се надявам да си мисинформиран в момента.

Според сега действащия ЗДвП временно шофьорската книжка се отнема (чл.171): когато шофьорът не отговаря на медицинските или психологическите изисквания; за шофиране с над 0,5 промила и за употреба на наркотици; който поради незнание е извършил немаловажно нарушение до полагане на проверовъчен изпит; който има неплатени глоби; за липса на сключена гражданска отговорност; след изчерпване на контролните точки в талона; след влизане в сила на съдебно решение…. Ко? Не? :)

Link to comment
Share on other sites

"Нормално"! Първо живеем в България, който ще да спори. Това е държава на абсурдите. На никой държавен служител не му се работи, всеки от тях се чуди как да изкрънка нещо под масата, защото се чувства недооценен, въпреки мързелът, който практикува на работното си място. Винаги биват "ощететени", "прецакани" и прочее. Това, естествено, важи в пълна сила и за КАТ. Като знам "шефката" на КАТ, как влезе в системата, колко е "квалифицирана" и прочее - повече от нормално е КАТ Пловдив да боксува. Той и преди си боксуваше де, но откак тази е начело, положението е трагично. Всички, които правят врътките с регистрациите се знаят - 5-6 човека са точно! Тримата ги знам, всеки ден са там. Едният днес видях да го возят в прясно регистрирано Ферари... Какво да говорим повече. Мой познат, човек с положение, работил в системата ми каза следното:"Толкова е зле в КАТ, че аз се принудих да си регистрирам колите в София... Направих си адресна регистрация там и минавам без връзки за час и половина.

Link to comment
Share on other sites

Пълна трагедия. Толкова е зле положението в администрацията, че вече само на смях избива. На всички е ясно как е, само на проверяващите не е. Време е да се разпусне всичко. Да обявим първа частна държава и толкоз. Един 'цар' поне да е законово ясно защо ни скубе. А не всички да ти се изреждат.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...