Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Грантс-а ни ма кефи. Ше си жуля арманяка.

Момче младо и неопитно, как може да си на Острова и да не си опитал още истински Single Malt скоч (задължително в поне тийнейджърска възраст)? Тия масовите смесици само са минали покрай истинското уиски. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Grants е егати бозата. Поне тези дето са под 15 годишни. Има някакво 25 годишно - него не съм го пробвал - може да е хубаво.

 

Грандс, джони, блях..., не мерси съм...предпочитам водка

Ако говорим за червено джони и онзи грантс от 18лв (който е вероятно от Цар Киро а не от шотландци правен) напълно те разбирам. Но да сравняваш водка с уиски е грехота... с уговорката, тези на по-малко от 15 години аз не ги причислявам към уискитата, с едни редки изключения от няколко 12 годишни, които стават. Glenfiddich 12ката примерно не става, но пък японските са върха.

Link to comment
Share on other sites

Кое да си запазя...дъртата Королка 98-ма или почти чисто новото Фокусче....или да ги разкарам и двете и да си взема коруба + още една нова кола за правене и продаване....докато го мисля, ще пръжна нещо, че цигулката сФири. И накрая ще пожелая на дядо Коледа, всички Светии и девата от Гвадалупе да накарат жените да започнат поне малко от малко да знаят какво искат. В смисъл не искам много, но поне нека в 1 ден да няма две взаимноизключващи се положения...заеби.

 

едит: Дедо, много се глезиш с тия уискита :).

Link to comment
Share on other sites

тези на по-малко от 15 години аз не ги причислявам към уискитата, с едни редки изключения от няколко 12 годишни, които стават. Glenfiddich 12ката примерно не става, но пък японските са върха.

Дедо, дедо, нещо твърдо не мога да се съглася с това. Всеки Highland Single Malt от 12 години нагоре е достоен за уважение! А тези японски неща не знам изобщо защо ги слагаш в групата на истинския скоч? Single Malt скочът е това, което се създава единствено в шотландските Highlands и никъде другаде! Включването на японски и всякакви други дестилати в тази категория е светотатство! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Grants е егати бозата. Поне тези дето са под 15 годишни. Има някакво 25 годишно - него не съм го пробвал - може да е хубаво.

 

 

Ако говорим за червено джони и онзи грантс от 18лв (който е вероятно от Цар Киро а не от шотландци правен) напълно те разбирам. Но да сравняваш водка с уиски е грехота... с уговорката, тези на по-малко от 15 години аз не ги причислявам към уискитата, с едни редки изключения от няколко 12 годишни, които стават. Glenfiddich 12ката примерно не става, но пък японските са върха.

Абе, пил съм червено, синьо и черно джони....не ми харесват...изобщо...А за водката моля, тя е питие за мезе...докато на скоча мезето е пура и в най-лошия случай вода.Така че...

В крайна сметка, всичко е въпрос на вкус.

Link to comment
Share on other sites

Да живеем в държавата на виното... И да пием внесен нискокачествен спирт... Говоря за тия уискита по 12лв... Ми по-добре да си купя някво винце за 12лв, щом не мога да си взема читав дестилат. И аз харесвам уиски ама нариването на пари в тия трагедии е безсмислено. Да не говорим какво домашно и вино на литър от винпромите има. А за домашната ракия да не говорим...

Link to comment
Share on other sites

Да живеем в държавата на виното... И да пием внесен нискокачествен спирт... Говоря за тия уискита по 12лв... Ми по-добре да си купя някво винце за 12лв, щом не мога да си взема читав дестилат. И аз харесвам уиски ама нариването на пари в тия трагедии е безсмислено. Да не говорим какво домашно и вино на литър от винпромите има. А за домашната ракия да не говорим...

Аз взех да се пренасочвам към узо и ципуро :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, дедо, нещо твърдо не мога да се съглася с това. Всеки Highland Single Malt от 12 години нагоре е достоен за уважение! А тези японски неща не знам изобщо защо ги слагаш в групата на истинския скоч? Single Malt скочът е това, което се създава единствено в шотландските Highlands и никъде другаде! Включването на японски и всякакви други дестилати в тази категория е светотатство! :lol:

Hibuki и Yamazaki са много добри. Пробвай ги.

 

12 годишните май само Macallan и Glenmorangie ми харесват, но примерно Glenlivet и Glenfiddich са като черното джони да не са и по-зле.

Link to comment
Share on other sites

Особенно третия :D Вие наистина обърнахте форума на алкохол и мезе... Няма лошо де, по-добре отколкото да му турим кръста.

Link to comment
Share on other sites

Не сме. Ако погледнеш темите за алкохола и мезето, ще видиш, че тука само изтъкваме кой какво аресва. А там си говорим сериозни и понякога научно обосновани неща.

Link to comment
Share on other sites

Не сме. Ако погледнеш темите за алкохола и мезето, ще видиш, че тука само изтъкваме кой какво аресва. А там си говорим сериозни и понякога научно обосновани неща.

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

С риск, да ме анатемосат и мен, ще кажа че си е добре пиринското...но мога да го твърдя само за кенчето...за останалите им опаковки нищо не мога да кажа...Но пък не съм пил скоро бира, така че може и да е кенеф вече...

Link to comment
Share on other sites

Нищо и няма на напитката Пиринско. Пие се, мирише и дори има вкус на бира. За да бъдем честни е по-добра от Ариана и ред други напитки. Все пак живеем в Пловдив и тук Бирата е само една марка :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо и няма на напитката Пиринско. Пие се, мирише и дори има вкус на бира. За да бъдем честни е по-добра от Ариана и ред други напитки. Все пак живеем в Пловдив и тук Бирата е само една марка :)

 

Да, ЗАГОРКА! :lol:

 

Слава богу, че вече взеха да продават по повечето заведения и някаква друга бира, различна от тая помия...

Link to comment
Share on other sites

Не, технолозите от ЗАГОРКА го казват това за Каменицата... Не схвана идеята - нявсякъде из Пловдив, в по-големите заведения, предлагат основно Загорка. Наскоро взеха да вкарват разнообразие, но миналата година беше ужас - само нещастна Загорка...или пикня Ариана...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...