Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Интересно как разбра - все пак знаеш ли за кого се изказва този Хасъл неподготвен? Службите го били гледали...  :Facepalm:

 

И "сандвичите" по 16 лева са на нормални цени...

 

Недей се излагай.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ония ден намазах да пия Синьо Джони, разбираш ли. Бях се наточил да пия вълшебен елексир...въпрос. Коя сила на земята ще ме накара да дам толкова пари за това....нищо и никакво питие. Произволна 12-ка е по-хубава, да не говорим за по-големите Макалъни и 18-ката, която си бях купил на цена от само 67 долара. Мекичко е едно такова, съгласих се. Но такива баснословни суми да се дават - никогиш.

Link to comment
Share on other sites

Излагаш се, честно. Вземи си за коледа някоя книжка относно уискита... Да видиш принципните положения. Джони е Кока-Колата на уискито... какъвто и етикет да има.

 

Никога не е било известно с някакво особено качество, освен изключителния си маркетинг.

Link to comment
Share on other sites

Ако са те трещели 3 бесни маймуни и от това си изкарал няколко милЯрда, само тогава има смисъл да сложиш на масата Джони за толкова пари... Така като се замисля - каквото и да е Джони... 

 

Между другото - оня ден пих Ballantine's най-обикновен и съм силно изненадан. На етикета си пишеше Перно-Рикар, както си му е ред, държа да отбележа. Оправихме една бутилка за мохабета и на другия ден все едно не бях пил нищо. Много добро!  Последно пих такова преди 3-4 години и беше пълен бълвоч, та го бях зачеркнал. Явно вече няма толкоз търсене и се продава истинско.

Link to comment
Share on other sites

Това, че преди на няколко други места и в няколко посоки е било лудница и тапи - няма значение. Важното е "на мен да ми е добре", типично по български. Излагате се тотално...

Преди имаше забавяне при опитите да се прави ляв завой Марица. Сега има забавяне във всички посоки и то по време когато преди се минаваше спокойно.
Link to comment
Share on other sites

Ами явно няма място къде да се направи тва нещо на 2 нива.Е в София до купата копаха 2 години,но го направиха СУПЕР.Горе колело долу право да се минава :) 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си сипнах снощи за мача от новата реколта, ябълкова, на 45 градуса съм я направил, с един приятел направихме литърчето, направо мехлем, е*аам ти уискитата. И днес съм свеж като репичка.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си сипнах снощи за мача от новата реколта, ябълкова, на 45 градуса съм я направил, с един приятел направихме литърчето, направо мехлем, е*аам ти уискитата. И днес съм свеж като репичка.

 

Браво на вас! Ако си внимавал със захарта, много ясно, че е мехлем. Макар че на твойта маса половинка е смЕх де  :grin:

 

============================

 

Мале мила - 20000...  :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Браво на вас! Ако си внимавал със захарта, много ясно, че е мехлем. Макар че на твойта маса половинка е смЕх де  :grin:

По рецепта е правена, на 1600 кг ябълки 150 кг захар и при варенето 100л бяло вино миналогодишно. Аз за това казвам че с приятел литърче, понеже той изпи 2 чашки, а аз си дооплакнах бутилката до края на мача и след това минахме на шкембе чорба с биричка.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е според зависи, Славке - от водата, от градуса и т.н.... :grin:

 

===============================================

 

Аз се чудя защо е такъв тегав ден днес, а то било Черната дата....

 

На този ден отбелязваме 95 години от подписването на Ньойския договор. Преди 95 години на 27 ноември 1919 г. се подписва една от най-пагубните спогодби в цялата българска история – Ньойският договор, съобщи Дарик. В края на Първата световна война, българската държава е от страната на загубилите най-големия дотогава световен конфликт. Тя, както и останалите съюзници от Централните сили, е принудена да сключи договор, който предначертава бъдещето на Европа, договор, който поставя крайно жестоки клаузи върху победените страни и години по-късно дава отражението си върху целия свят.
 
Ньойският договор е наказанието за погрешния избор от лятото на 1915 г., когато цар Фердинанд и правителството на Васил Радославов вкарват България във войната на страната на Тройния съюз, казва историкът акад. Георги Марков. Това, според него е стратегическа грешка на управляващите. Но цар Фердинанд се прибира в Кобург, а Васил Радославов намира убежище в Баден-Баден. А плаща българският народ. Този договор е поредната национална катастрофа за страната. Той откъсва от България Струмишко, Босилеградско, Царибродско и половината от Кулско. Отнема излаза към Бяло море през Западна Тракия, потвърждава разделянето на Македония между Сърбия и Гърция и отнема Южна Добруджа, житницата на България.

 

В края на 1919 г. българска делегация, начело с министър-председателя Александър Стамболийски е изпратена към Франция.

Отношението на французите към пратениците е било като към военнопленници. Техния достъп до външния свят е бил изключително ограничен, като още с пристигането си в Париж на българите е било забранено да излизат от хотела, в който са настанени, без специално разрешение. 11 278 кв. км територия е откъсната от България, 600 000 българи остават извън границите ѝ. Репарациите, които трябва да изплати страната ни на съюзниците възлизат на 2,25 млрд. златни франка. Според Ньойския договор губим Южна Добруджа, но и Струмишко и Западните покрайнини. Западна Тракия е окупирана от френски войски, а на конференцията в Сан-Ремо през 1920 г. Антантата я предава на Гърция с уговорката тя да осигури на България свободен и безмитен излаз на Бяло море – нещо, което никога не става. От военна гледна точка на българите е забранено да притежават тежки въоръжения, да притежават наборна армия, а професионалната войска е ограничена до 20 000 души.

 

 

Или как шепа уродливи боклуци могат да съсипят една държава... На практика и днес е същото. 

Link to comment
Share on other sites

Баси макЯта. Навсякъде всевъзможни реклами за черни петъци къде ли не. Яко попиваме от "американските ценности". Добре че при нас извращенията покрай този "празник с намаления" са все още в зародиш, че не е много приятно да гледаш как хората се бият зверски за някъв телевизор или таблет на прИмоция...

Аз се замислям какво ми трябва в моментa, ама май всичко си имам :D

Link to comment
Share on other sites

Аз утре ще имам нещо прекрасно, защото другарите от Буркан компютърс не си поддържат добре информацията. От една страна ме поизнервиха, но от друга 50% отгоре си е 50% отгоре...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм отворил едно Glendfiddich пише 12  на него, ама и то става. Пие се.

 

Любимото ми... И то на съвсем поносима цена...

Баш пък то не си струва парите според мен. Поне си вземи 15 годишното - то е на прилична цена и с приятен вкус. 12ката е като черно джони. То и цената му беше подобна.

 

Ония ден намазах да пия Синьо Джони, разбираш ли. Бях се наточил да пия вълшебен елексир...въпрос. Коя сила на земята ще ме накара да дам толкова пари за това....нищо и никакво питие. Произволна 12-ка е по-хубава, да не говорим за по-големите Макалъни и 18-ката, която си бях купил на цена от само 67 долара. Мекичко е едно такова, съгласих се. Но такива баснословни суми да се дават - никогиш.

 

Мда. А аз като казах на един приятел, че Джонито е пикня, той ми се обиди. Черното става за да се напиеш - един вид за по 1 бутилка на човек ако ще се пие. Макалън ме съмнява да си намерил за $67 бутилка 18 годишно. 12 е по-възможно да е билo. А 18ката какъв мехлем е простооооо... само дето тука е 240лв бутилката... не знам при вас колко е...

Абе кви са тия сандвичи, където дискутирате? :laughing:

 

не за друго, ами съм гладен!

Ей тези: http://www.sombrero-bg.com/?portfolio=grandes-cancun

 

И са си супер, ама Виден се прави на девойка нещо... Като че ли хората не плащат същите пари за доста по-скапаните сандвичи в МакДоналдс или Събуей...

Link to comment
Share on other sites

Гиросите трябва да ги пробвам като се върна другата седмица :D

 

Бе за 3лв на едно място в София ти правят сандвич с чабата,песто и 10 неща още и 3 вида месо :P

Link to comment
Share on other sites

Гиросите трябва да ги пробвам като се върна другата седмица :D

 

Бе за 3лв на едно място в София ти правят сандвич с чабата,песто и 10 неща още и 3 вида месо :P

Е те и по 2 броя дюнери имаше за лев, ама аз си мислех, че говорим за ХУБАВИ сандвичи, а не за евтини.

Link to comment
Share on other sites

 Ей тези: http://www.sombrero-bg.com/?portfolio=grandes-cancun

 

И са си супер, ама Виден се прави на девойка нещо... Като че ли хората не плащат същите пари за доста по-скапаните сандвичи в МакДоналдс или Събуей...

Брей, зариби ме. Ще отида утре да хапна там :)

 

Е те и по 2 броя дюнери имаше за лев, ама аз си мислех, че говорим за ХУБАВИ сандвичи, а не за евтини.

Той говори за онези в началото на Пещерско. Наистина са много добри :)

 

 

ПС искам да похваля фирма Копи Контрол (намират се на кап. Райчо). Тъй като принтерът на майка ми правеше проблеми (принтираше с някакви линии) по препоръка на Галчето го занесох там и хората го оправиха за без пари! Бил някакъв малък проблем и не ми поискаха един лев. Направо не успях да повярвам. Исках да дам някакви пари на момчето, което го оправи, но от фирмата абсолютно ми отказаха.

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа аз за гиросите (че живея от вече бая време зад тях) ... най-якия финт е гръцка питка, но вместо с кълцано с наденичка ;) и повече люто. Имат и тараторче ... става идеално. 

Link to comment
Share on other sites

Е те и по 2 броя дюнери имаше за лев, ама аз си мислех, че говорим за ХУБАВИ сандвичи, а не за евтини.

Дедо не е за евтиното.Вътре слагат всичко.Айсберг,сирене,маслини,кашкавал,домати,краставици.Бе наяждаш си се като пич :D

И не изобщо не е като дюнерите за 1лв.

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа аз за гиросите (че живея от вече бая време зад тях) ... най-якия финт е гръцка питка, но вместо с кълцано с наденичка ;) и повече люто. Имат и тараторче ... става идеално. 

Най-яките гироси са на Васил Априлов точно до Емоната. Има свински, има и пилешки, избор на салати и други неща които да ти сложат вътре... Даже май ми се прияде и на мен :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Баш пък то не си струва парите според мен. Поне си вземи 15 годишното - то е на прилична цена и с приятен вкус. 12ката е като черно джони. То и цената му беше подобна.

 

 

 

Прав си дядо, ама и аз съм писал, че се пие. 12 годишното си е напълно обикновенно уиски за ежедневна употреба. Не, че повечето ще го различат от ред лейбъл 'жони ама... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...