Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Най-яките гироси са на Васил Априлов точно до Емоната. Има свински, има и пилешки, избор на салати и други неща които да ти сложат вътре... Даже май ми се прияде и на мен :)

 

мда...тия новите гърци са доста добри....чат пат съгрешавам със смесена порция..

 

 

пс : мен сомбрерото не ме кефи нещо чесно казано.....за скъпото не е чак толкова скъп ресторанта но почти всичко няма нищо общо с истинската мексиканска кухня....да не говорим че се вмирисваш все 1 сам си готвил заради скапаната вентилация, 2 пъти му дадох шанс 3-ти няма да има. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

И са си супер, ама Виден се прави на девойка нещо... Като че ли хората не плащат същите пари за доста по-скапаните сандвичи в МакДоналдс или Събуей...

 

Никъде не съм казвал, че не са хубави, казах, че са много скъпи. Около два пъти по-скъпи от Макдоналдс или Събуей между другото. Ти как ги смяташ тия пари не знам... 

 

 

пс : мен сомбрерото не ме кефи нещо чесно казано.....за скъпото не е чак толкова скъп ресторанта но почти всичко няма нищо общо с истинската мексиканска кухня....да не говорим че се вмирисваш все 1 сам си готвил заради скапаната вентилация, 2 пъти му дадох шанс 3-ти няма да има. 

 

Тоест, както и предполагах - измишльотина. Ако поне бяха автентична кухня, да разбере човек тия цени. Но сега всяко парвеню=дришльо може да казва, че е яло мексиканско, ръ'йш ли, мноу вървйежно... 

Link to comment
Share on other sites

за скъпото не е чак толкова скъп ресторанта но почти всичко няма нищо общо с истинската мексиканска кухня....

Истинската мексиканска кухня мен лично ме подлудява с масовото използване на прясно силантро (ОТВРАТ) и когато ям казвам изрично да не смеят изобщо да го слагат. :sick

Link to comment
Share on other sites

Най-яките гироси са на Васил Априлов точно до Емоната. Има свински, има и пилешки, избор на салати и други неща които да ти сложат вътре... Даже май ми се прияде и на мен :)

Линк към гугъл мапс моля !!!

Link to comment
Share on other sites

Колко литра краен продукт излиза?

 

270 литра на 58 градуса + 60 литра минерална вода общо 330 литра на 45 градуса и 50 литра паток + 9 литра спирт на 80 градуса. Има се предвид, че ябълката пуска по-малко от гроздето с 30%

Link to comment
Share on other sites

Истинската мексиканска кухня мен лично ме подлудява с масовото използване на прясно силантро (ОТВРАТ) и когато ям казвам изрично да не смеят изобщо да го слагат. :sick

 

1. Вярваш ли, че тук може да има (изобщо) нещо мексиканско, камо ли прясно? 

2. Какво по дяволите е силантро?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

2. Какво по дяволите е силантро?  :grin:

Също така познат като кориандър, братовчед на магданоза, но с тотално различен "вкус" - листата на това нещо са отвратителни. Аз магданоз ям с шепи, обаче това нещо само като му помириша листата от няколко метра и ми се повдига. :sick

Link to comment
Share on other sites

Е така кажи де - на български. Кориандър знаем какво е - позлва се при правенето на ракия... Глупаците го ползват за храна  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Виден, преди 20 години като ходихме до София (от Варна), посещавахме често мексиканския ресторант в София, дето имаше манджи, а не разни сандвичи за из път, а лютото го гасяхме с текила. До тогава не я бяхме чували. Какво стана с този ресторант?

Link to comment
Share on other sites

Е така кажи де - на български. Кориандър знаем какво е - позлва се при правенето на ракия... Глупаците го ползват за храна  :laughing:

Те корените се ползват, с тях нямам проблем. Мексиканците (индийците също) обаче слагат тонове от прясно нарязани листа почти във всичко, както ние обичаме да слагаме магданоз. То е почти същото на външен вид (листата са малко по-големи от тези на магданоза), обаче какъв "вкус" имат, само при мисълта за това ми става кофти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Млян кориандър е една от основните подправки, които ползвам. Слага се и в почти всички немски колбаси. Неутрализира миризмата на свинско, тушира острата миризма на агнешкото. 


Корените де, листата са за кравите

Link to comment
Share on other sites

Млян кориандър е една от основните подправки, които ползвам. Слага се и в почти всички немски колбаси. Неутрализира миризмата на свинско, тушира острата миризма на агнешкото. 

Корените де, листата са за кравите

Именно, у нас е познат само корена, чийто вкус няма много връзка с този на листата. Аз затова предпочитам да наричам листата "силантро".

Link to comment
Share on other sites

Така си е - много е хубава... Но дядо ми вече остаря и трябва да поемам аз щафетата... Човекът не издържа цял ден на казана.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Баш пък то не си струва парите според мен. Поне си вземи 15 годишното - то е на прилична цена и с приятен вкус. 12ката е като черно джони. То и цената му беше подобна.

 

 

Мда. А аз като казах на един приятел, че Джонито е пикня, той ми се обиди. Черното става за да се напиеш - един вид за по 1 бутилка на човек ако ще се пие. Макалън ме съмнява да си намерил за $67 бутилка 18 годишно. 12 е по-възможно да е билo. А 18ката какъв мехлем е простооооо... само дето тука е 240лв бутилката... не знам при вас колко е...

 

Ей тези: http://www.sombrero-bg.com/?portfolio=grandes-cancun

 

И са си супер, ама Виден се прави на девойка нещо... Като че ли хората не плащат същите пари за доста по-скапаните сандвичи в МакДоналдс или Събуей...

 

Не съм казал, че съм купил 18-ка Макалън за тия пари. Lisle ли да беше, мързи ме да му видя етикета. Но беше 67 или 77 долара, в това съм сигурен. Беше на прИмоция. И много ми хареса.

 

Също така познат като кориандър, братовчед на магданоза, но с тотално различен "вкус" - листата на това нещо са отвратителни. Аз магданоз ям с шепи, обаче това нещо само като му помириша листата от няколко метра и ми се повдига. :sick

 

Мдааа...познато. Като правих една шопска бях купил от тоя боклук като мислих, че е магданоз, а то парсли било нашия магданоз. Едвам изядох салатата, отвратителен вкус има това силантро.

Link to comment
Share on other sites

Кориандърът има вкус на сапун! Дори в ракия не слагам тая гнус.

По повод пиенето - умрях и съм в рая. Яко промоция на Арманяк(`73), само по 25 паунда бутилката. Взех си 3. Тъщата гледа лошо, ама и тя топна джуките..

Link to comment
Share on other sites

Нещо се отдадох на спомени тази вечер. Понеже навремето нямахме нет и гугъл, сега разбрах, че всъщност звездите на 45 са били на бате Бен батковците.

 

Кой кориандър?  Горното или долнуто?

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен доколко е вярно, но имало някаква съставка в кориандъра, която при да речем 20% от човеците отключвала някакъв много специфичен ген (който отсъства при останалите 80%), отговорен за това гадно чувство/вкус. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, я кажи тва мексиканското дали върви...че па ако е толко вървежно да се напиняме за едно Taco Burrito King из Пловдив :D :D Тия хора ме изхраниха :D :D като бях в пицата и нямах време за нищичко.

Link to comment
Share on other sites

Taco Burrito King

Не знам дали знаеш, но първо, такото няма нищо общо с буритото и второ, самото бурито няма нищо общо с истинкската традиционна мексиканска кухня, защото е маркетингов продукт, създаден в Калифорния. Това го знам от колега, чистокръвен мексиканец. :)

 

ПП. Това, което дедото беше постнал в онзи линк е нещо като бурито, защото такива увити изцяло питки (тортия, а не тортиля, както неграмотно са го "превели" на сайта) са твърде далече от идеята за тако.

 

ПП2. Ето това е традиционно ТАКО, бъкано с пресни листа от силантро, бррррррр.

 

eb_taco_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами онова е нещо като печена свинска пържола нарязана на малки парченца за по-лесно ядене, залята със сметана, а около нея маслини, лук, гъби и не знам какво още. И това сложено върху онзи тънкия хляб. Отстрани ориза е за украшение или ако толкова искаш може и да ядеш от него. Някакви картофи също ми слагат за красота, ама аз не ги ям. Топя си от пюрето от авокадо и това е. Има още 2 соса, които също не ги ям - едното май не е сос ами е цедено мляко.

 

Чефо, за уискитата - пробвай 18 годишния Макалън или за по-евтинко 18 годишния гленливет. Японските Хибуки и Ямазаки също са уникални уискита.

 

Между другото - сетих се за още 1 място на което правят много добри сандвичи - хранителния магазин на центъра. Там може да ти сложат направо печена на жар пържола в него.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...