Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

3. Какво изобщо ти обяснявам..

По-добре недей. След като прочетох какви си ги ръсил в темата за катастрофите, направо събрах погледа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

По-добре недей. След като прочетох какви си ги ръсил в темата за катастрофите, направо събрах погледа. :lol:

 

К'во толкова се заяждате с w00x, като ако не беше той да съживи темата за катастрофите, досега пак да е изпаднала на 10-та страница :D

Link to comment
Share on other sites

Аз какво ти казах за гаража?

 

На талончето пише, че са ме глобили, защото съм спрял на тротоар. Гаража по никакъв начин не е затруднен от моята кола, защото има праг на тротоара и вратата изобщо не може да се отвори толкова.

Link to comment
Share on other sites

На талончето пише, че са ме глобили, защото съм спрял на тротоар.

И съвсем правилно са направили! Тротоарите не са предназначение за паркиране на автомобили, независимо от твоите нестандартни възгледи по въпроса, че бил "неизползваем" и че не си пречил на никой.

Link to comment
Share on other sites

И съвсем правилно са направили! Тротоарите не са предназначение за паркиране на автомобили, независимо от твоите нестандартни възгледи по въпроса, че бил "неизползваем" и че не си пречил на никой.

 

Will-Ferrell-Confused-Stare.gif

Link to comment
Share on other sites

И съвсем правилно са направили! Тротоарите не са предназначение за паркиране на автомобили, независимо от твоите нестандартни възгледи по въпроса, че бил "неизползваем" и че не си пречил на никой.

 

Помежду другото, Момчиле, келешите точно така се възползват от безумните бъркотии, но пък Закона така постановява. Гледаш го кър - пък то тротоар.

Link to comment
Share on other sites

Помежду другото, Момчиле, келешите точно така се възползват от безумните бъркотии, но пък Закона така постановява. Гледаш го кър - пък то тротоар.

Не знам, но в този случай от стрийтвю снимката ясно се вижда, че си е съвсем нормален тротоар. Аз много се кефя как тук при нас има иновативни решения точно за такива балкански тарикатлъци. Коли по тротоари изобщо не съм виждал дори веднъж, но пък основно нарушенията са просрочване на времето за паркиране (повечето от местата са ограничени от 15 минути примерно, час, два и т.н.). Всеки нашенски тарикат би си помислил "абе тия няма как да знаят кога съм паркирал". Обаче в селото има една камара специализирани общински автомобили с две големи камери от двете страни и карайки бавно правят снимки на всички паркирали автомобили с точно щампирано време и това влиза в системата. Всичко останало е въпрос на подходящ софтуер, който ти хваща просрочването, сигнализира на пича в колата, директно печатайки тикета (след OCR на регистрационния номер). Пича само слиза за няколко секунди да ти сложи тикета на чистачката и пак си продължава по пътя. Чисто и просто, без хър-мър и обяснения от сорта "ама то не става за ползване" или "аз бях само за малко". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Понеже бях на село с флашката на Вива, не съм видял кадъра - признавам. НО - трябва да си го предвиди тоя "*у*" паркиращият. А канадски схеми да сравняваш с наши, кво да ти кажа, освен едно наздраве..........................

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но в този случай от стрийтвю снимката ясно се вижда, че си е съвсем нормален тротоар. Аз много се кефя как тук при нас има иновативни решения точно за такива балкански тарикатлъци. Коли по тротоари изобщо не съм виждал дори веднъж, но пък основно нарушенията са просрочване на времето за паркиране (повечето от местата са ограничени от 15 минути примерно, час, два и т.н.). Всеки нашенски тарикат би си помислил "абе тия няма как да знаят кога съм паркирал". Обаче в селото има една камара специализирани общински автомобили с две големи камери от двете страни и карайки бавно правят снимки на всички паркирали автомобили с точно щампирано време и това влиза в системата. Всичко останало е въпрос на подходящ софтуер, който ти хваща просрочването, сигнализира на пича в колата, директно печатайки тикета (след OCR на регистрационния номер). Пича само слиза за няколко секунди да ти сложи тикета на чистачката и пак си продължава по пътя. Чисто и просто, без хър-мър и обяснения от сорта "ама то не става за ползване" или "аз бях само за малко". :lol:

 

Не разбирам защо сравняваш двете ситуации.

 

В къща ли живееш? Ми айде представи си, че в цялото там community или където си, има не 20 къщи с 20 двуместни гаража, а 20 къщи с 3 гаража. Тогава какво става?

 

Или пък, някой дойде и ти напише фиш, че си спрял третата кола напреки и си запушил собствената си алея/гараж.

Link to comment
Share on other sites

Що да не му го напишат, Ангеле? Ако е спрял връз тревата? При нас че трева няма е ясно, но туй не чупи постановката на Закона. Да- тъпо е, но е факт.

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че не съм нарушил закона. Нелепо е просто при липса на парко места пред дома ми, да ми пишат фиш за това, че съм импровизирал, за да мога да си оставя колата. И то без да преча на никой. Просто ей така, за спорта.

Link to comment
Share on other sites

Същият подобен фиш го изтряскаха на кака ти Дарина на брат и. Бил парркирал връз "зелена площ"... Ама точно пред вратата на входа им. "Зелената площ" се води такава по общински, а дефакто нищо зелено няма там....

Link to comment
Share on other sites

Напълно ми е ясно за какво говориш. Това са ненужни фишове.

Ако ми изтече плащането за синята зона - ок.
Ако спра на тротоара на оживен булевард или улица, и препреча минаването на пешеходци - ок.
Ако спра пред входна врата или гараж - ок.
Ако спра на оживено кръстовище и скрия знак или видимост - ок.
Ама това да ми слагат фишове пред нас за дето съм спрял на тротоара по който никой не минава, защото няма къде другъде - това е ненужна тъпотия.

Link to comment
Share on other sites

Ненужна е най-вероятно - разбирам те, но точно както ти казва батко ти Момчил - нарушаваш Закона. Точка. По станишевски го казвам.

Link to comment
Share on other sites

Напълно ми е ясно за какво говориш. Това са ненужни фишове.

Нищо не ти е ясно и напротив - това са изключително нужни фишове. Първо, защото възпитават едно малко по-друго отношение към законите и второ, защото тарикатите е винаги добре да си плащат, за да може обществото да просперира от техния тарикатлък. Няма нищо по-добро от това. Особено ако може да се прилага без изключения, както са успяли да го направят по някои други ширини.
Link to comment
Share on other sites

Другата седмица, Видене. Ще мина да видя кума, жената да си види малко дружки и скачаме към Античния фестивал в Асеновград.

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица, Видене. Ще мина да видя кума, жената да си види малко дружки и скачаме към Античния фестивал в Асеновград.

Какъв е този Античен фестивал в Асеновград? За първи път чувам.

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че не съм нарушил закона. Нелепо е просто при липса на парко места пред дома ми, да ми пишат фиш за това, че съм импровизирал, за да мога да си оставя колата. И то без да преча на никой. Просто ей така, за спорта.

Паркоместата са изцяло твой проблем. Общината не е длъжна да ти ги подсигуровя. Ти си си взел автомобил. Твой проблем е да намериш къде да го паркираш. Никой не те спира да си купиш някоя земя която се продава и да си построиш гараж.

 

п.с.

В скоро време ще давам няколко подземни гаража под наем покрай пазара, но цената няма да ти хареса.

Link to comment
Share on other sites

То не само цената. И мястото не ми харесва. Още повече, че такива недоразумения на подземен гараж в нова кооперация съм виждал, че само за склад и Тойота Ярис стават.

 

Link to comment
Share on other sites

То не само цената. И мястото не ми харесва. Още повече, че такива недоразумения на подземен гараж в нова кооперация съм виждал, че само за склад и Тойота Ярис стават.

Планирали сме коли по 6 метра дълги да влизат вътре. Ама щом казваш, че не можело....
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...